Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
ODPOWIEDZ
CMK

Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: CMK » 2021-10-06, 22:28

Naukowcy z SLAC Natinal Acellelator Laboratory znalezli sposob na zagotowanie wody za pomoca fal dzwiekowyh. W tym celu musieli wytworzyc dzwiek mocniejszy niz startujaca rakieta.
By osiagnac cel badacze za pomoca poteznego lasera rentgenowskiego musieli wytworzy podwodny dzwiek na poziomie 270 decybeli.
- start mysliwca - ok. 140 decybeli
- start rakiety kosmicznej - ok. 190 decybeli
- eksplozja bomby atomowej - ok. 220 decybeli
poziom dzwieku potrzebny do zagotowania wody rozrywa ludzkie pluca lub serce na strzepy.

(znalezione na wirtualna polska tech. 06 10 2021 )

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: Andej » 2021-10-07, 07:37

Gdzie można nabyć taki czajnik? I czy herbata takiej proweniencji nie jest wybuchowa?
Ciekawym, kiedy ktoś wpadnie na pomysł, aby do gotowania wody służył railgun. Pyk, o gotowe. Też potężna energia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sylvi91

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: sylvi91 » 2021-11-15, 08:49

Ja bym się skłaniał do stwierdzenia, że największa sci-tech ciekawosta ostatnich w świecie anglojęzycznym, została prawie u nas przemilczana.

Randy Powell, uczeń Marka Rodina w wystąpieniu w TEDx wszystko Wam opowie.


Obrazek

Do tego wszystkiego co umożliwia to odkrycie, dodam od siebie, że bazując na tym diagramie Marko Rodina z okręgiem i dziesięcioma cyframi opracowałem zunifikowaną matematyczną teorię dla recyklingu odpadów.



Jeśli administratorzy (napisałem do @Andej) otworzą wątek o Sortowaniu odpadów: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał! to wam rozwinę bardziej przejrzyście swoją teorię.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: sądzony » 2021-11-15, 09:31

A mi to się kojarzy z enneagramem

Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

sylvi91

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: sylvi91 » 2021-11-15, 11:08

Pierwsze widzę taką konstrukcję. Ale słuszne skojarzenie, bowiem topologia punktów oznaczonych cyframi jest prawie identyczna. Jest ich też dziewieć na okręgu, podzielonym równo na trzy części. A 3,6,9 tworzą trójkąt równoboczny. 3,6,9 to liczby określane przez NIkola Teslę jako klucz do zrozumienia Wszechświata. Jak widać matematyka może służyć do opisu wszelkich zjawisk, jak również osobowości człowieka. Ciekawe odkrycie dla mnie. Dzięki.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: sądzony » 2021-11-15, 11:17

sylvi91 pisze: 2021-11-15, 11:08 Pierwsze widzę taką konstrukcję. Ale słuszne skojarzenie, bowiem topologia punktów oznaczonych cyframi jest prawie identyczna. Jest ich też dziewieć na okręgu, podzielonym równo na trzy części. A 3,6,9 tworzą trójkąt równoboczny. 3,6,9 to liczby określane przez NIkola Teslę jako klucz do zrozumienia Wszechświata. Jak widać matematyka może służyć do opisu wszelkich zjawisk, jak również osobowości człowieka. Ciekawe odkrycie dla mnie. Dzięki.
Pisze o tym R. Rohr oraz Gajdowie. Niektórzy jednak kojarzą enneagram z new age więc pewnie trza z dystansem.


Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

sylvi91

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: sylvi91 » 2021-11-15, 12:06

Dla mnie nowy temat. Niektórzy pewnie sądzą, że to numerologia albo ezoteryka, ale sprawdzając w wikipedii znalazłem, że jest to poparte naukową teorią. Ciekawe, że linie przebiegają inaczej niż w diagramie Marko Rodina. Nie ogarniam kompletnie dlaczego w taki sposób połączono ze sobą kolejne pary liczb linią prostą. W diagramie Marko Rodina połączone liczby się kolejno podwajają.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: Andej » 2021-11-15, 20:51

sylvi91 pisze: 2021-11-15, 08:49 Jeśli administratorzy (napisałem do @Andej) otworzą wątek o Sortowaniu odpadów: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał! to wam rozwinę bardziej przejrzyście swoją teorię.
Niejaki Andej nigdy nie był administratorem. I nigdy nie będzie. Nie pełni żadnej funkcji na Forum i pełnić nie będzie.
Jednak dziękuję za pamięć i pozdrawiam.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

orzeszku

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: orzeszku » 2021-11-15, 23:39

Bo enneagram to nie psychologia tylko kuglarstwo jedynie powierzchownie podobne do uznanych psychologicznych typologii osobowości. Eneagram został opracowany przez okultystę rosyjskiego czy tam gruzińskiego (mogę się mylić bo dawno o tym czytałam i nie pamiętam szczegółów, ale w każdym razie przez jakiegoś tam ezoteryka z ZSRR) a opisy tych typów są zbudowane na zasadzie efektu horoskopowego.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: Jozek » 2021-11-15, 23:53

Ogolnie rzecz biorac, to tego typu badania, opracowania i wszelkie teorie opieraja sie jedynie na powtarzalnosci pewnych zaleznosci, ktore mozna na tysiace sposobow interpretowac, podobnie jak z symbolika, a nie na konkretach.
Niczym sie to nie rozni od przesadow o czarnym kocie przebiegajacym droge. ;)
Ostatnio zmieniony 2021-11-15, 23:55 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Ciekawostki z zastosowan nowych technologii

Post autor: sądzony » 2021-11-16, 10:23

Mi temat enneagramu podsunął 5-6 lat temu człowiek, którego ciągłe świadectwo utwierdza mnie w wierze.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”