Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 975
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Repart » 2021-10-11, 14:50

orzeszku pisze: 2021-10-11, 14:33 Nie poniosło cię? Kto tu pisze, że autor jest bydlakiem????
Tak autor mógłby to odebrać. Przyszedł na nasze forum po radę i wytłumaczenie, a takimi radami żeby zostawić obie to raczej obarcza się ludzi, którzy świadomie krzywdzą i tego nie żałują. A autor żałuje tylko ciężko mu to ogarnąć wraz z narzeczoną.


orzeszku pisze: 2021-10-11, 14:33 On już nie zmieni swojej przeszłości, a kiedy ona nagnie jedną z tak kluczowych dla niej wartości, to będzie się męczyć.
Racja, ale Ona nadal jest czysta i jeżeli Go kocha, to miłość wszystko zwycięży. Jemu już Bóg przebaczył.

potrzebujepomocy
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 8 paź 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: potrzebujepomocy » 2021-10-11, 15:01

bei pisze: 2021-10-11, 13:57 @potrzebujepomocy , a kiedy jej o tym powiedziałeś , w sensie zanim przyjęła oświadczyny czy po? Owszem gdy obie osoby w związku nie współżyły wczesniej , unika się m.in porównań do bylych partnerów, ale jeśli zdecydujecie się pobrać to ważniejsze będzie to by była tą ostatnią.
Jeszcze przed tym jak zostaliśmy parą.

Dodano po 3 minutach 9 sekundach:
orzeszku pisze: 2021-10-11, 14:33 Nie poniosło cię? Kto tu pisze, że autor jest bydlakiem????

A jeśli i moja opinia, by zostawić obie jest wrzucona do jednego wora z jakąś rzekomą jego krytyką, to informuję, że nie, nie uważam autora za złego czy grzesznego - ale jego partnerka też ma prawo mieć swój sposób patrzenia na te sprawy i jeśli ją to naprawdę aż tak boli, to nie radzę w to brnąć, bo coś takiego może się później cały czas jątrzyć. On już nie zmieni swojej przeszłości, a kiedy ona nagnie jedną z tak kluczowych dla niej wartości, to będzie się męczyć.
Tego sie właśnie obawiamy najbardziej...

orzeszku

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: orzeszku » 2021-10-11, 15:06

Repart pisze: 2021-10-11, 14:50
orzeszku pisze: 2021-10-11, 14:33 Nie poniosło cię? Kto tu pisze, że autor jest bydlakiem????
Tak autor mógłby to odebrać.
To nie myśl za autora, ok? On ma swój umysł.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 975
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Repart » 2021-10-11, 15:10

orzeszku pisze: 2021-10-11, 15:06
Repart pisze: 2021-10-11, 14:50
orzeszku pisze: 2021-10-11, 14:33 Nie poniosło cię? Kto tu pisze, że autor jest bydlakiem????
Tak autor mógłby to odebrać.
To nie myśl za autora, ok? On ma swój umysł.
To nie mów, żeby zostawiał obie. On ma swoje serce :)

orzeszku

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: orzeszku » 2021-10-11, 15:19

To jest forum, wypowiadamy swoje opinie... Na tym kończę wymianę zdań z tobą, bo to daremne.

potrzebujepomocy
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 8 paź 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: potrzebujepomocy » 2021-10-11, 15:51

Spokojnie, nic sobie złego nie myślę raczej każda opinia jest cenna

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 975
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Repart » 2021-10-11, 16:00

orzeszku pisze: 2021-10-11, 15:19 To jest forum, wypowiadamy swoje opinie... Na tym kończę wymianę zdań z tobą, bo to daremne.
Dlatego ja też wypowiedziałem swoją opinię. Bez urazy @orzeszku , na tym polega dyskusja :)

Wracając do tematu, @potrzebujepomocy próbował już innego związku, ale i tak myślał o Niej. Ona też była w innym związku, ale wróciła do Niego. Może ta miłość jeszcze musi dojrzeć, nie wiem. Jednak moim zdaniem, Ona musi się pogodzić z brakiem czystości z jego strony, bo inaczej się nie uda. To nie jest Jej grzech, jest nadal czysta i może tę czystość zachować gdy zdecyduje się na małżeństwo z Nim. Wiem, że łatwo się piszę, a Jej jest z tym ciężko. Jednak jeżeli chce Go szczerze kochać, to musi się z tym pogodzić.

orzeszku

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: orzeszku » 2021-10-11, 19:25

Niestety muszę się ponownie odnieść, bo wypaczasz sprawę. Gdybyś wypowiedział swoją opinię, byłoby wszystko jak najbardziej ok - problem w tym, że zniekształcasz czyjąś opinię zarzucasz innym coś czego NIE powiedzieli oraz stawiasz siebie w roli interpretatora myślenia autora... jeśli nie widzisz różnicy, to chyba trzeba popracować nad logiką.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Andej » 2021-10-11, 19:33

Repart pisze: 2021-10-11, 16:00 Ona musi się pogodzić z brakiem czystości z jego strony, bo inaczej się nie uda.
Masz rację. Musi chcieć. Bez przebaczenie nie ma miłości. Ona musi to sama w sobie zwalczyć. Bo inaczej będzie się gryzła przez lata i jego zadręczała.
A tak swoją szosą, to oboje są winni. Nie grzechu, bo to indywidualne. Ale narażenia na pokusy.
I powtarzam. Grzechu już nie ma. Spowiedź zatarła grzech. Komunia święta stanowi pieczęć potwierdzającą unicestwienie grzechu. Nie ma co zajmować się przeszłością, ważna jest przyszłość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 975
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 265 times

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Repart » 2021-10-11, 20:42

orzeszku pisze: 2021-10-11, 19:25 Niestety muszę się ponownie odnieść, bo wypaczasz sprawę. Gdybyś wypowiedział swoją opinię, byłoby wszystko jak najbardziej ok - problem w tym, że zniekształcasz czyjąś opinię zarzucasz innym coś czego NIE powiedzieli oraz stawiasz siebie w roli interpretatora myślenia autora... jeśli nie widzisz różnicy, to chyba trzeba popracować nad logiką.
Chyba za bardzo wzięłaś to do siebie. Swoją opinię wyraziłem od pierwszego postu w tym temacie. Nadinterpretujesz ją i traktujesz zbyt personalnie. Autor zaznaczył, że wszystkie opinie są dla niego cenne, zatem oboje mu pomogliśmy.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Lunka » 2021-10-11, 21:27

Kochani!
Wybacz @potrzebujepomocy , że zwrócę się najpierw do moich kolegów i koleżanek z forum. Zawsze Was będę serdecznie prosić o więcej delikatności w wypowiadanych słowach. Słowach, ktore padają na grunt kogoś kogo nie znamy. Nie wiemy jaka ma wrażliwość o czy nie bedzie przypadkiem o słowo za daleko. Prosze Was bardzo. 🙏

Co do autora wątku. Problem jest nie błahy. Sam fakt, że tutaj piszesz to dla mnie dowód, że kochasz swoją narzeczoną i pragniesz jej szczęścia. Tylko widzisz my niestety tego za Was nie przepracujemy. Możemy coś doradzić ale właściwie co można w tej sytuacji doradzić? Wszytsko zależy od chęci i serca Twojej narzeczonej. Ty czasu nie cofniesz, nie zmienisz tego co już się stało choć nie wątpię, że bardzo bys chciał. W życiu każdego z nas są sprawy, błędy, które chciałoby się wymazać z pamięci lub zmienic zupełnie ich bieg. Nikt nie ma takiej mocy.
Myślę, że padające tutaj rady, ,że powinieneś być z tą lub tamta lub nie być z tą lub tamta... Nie powinieneś ich w ogóle brać pod uwagę. Wy podjeliscie już decyzję, kochacie się, chcecie być razem. Bóg Ci wybaczył, pora aby Twoja narzeczona wybaczyła Tobie, a przede wszystkim Ty sobie!

@potrzebujepomocy wiem co ona przeżywa. Byłam w tej samej sytuacji. Było mi starsznie żal. Czułam, że to tak bardzo niesprawiedliwe. Że ja mu daje wszytsko, a on już to wszytsko dał komuś innemu. ale kochałam. Kochałam i wybaczyłam. Musiałam się z tym pogodzić. Nie bez znaczenia są tu zapewnienia o miłości, o byciu ta jedyną, skreślenie tamtej sprawy.
Nie znam Twojej ukochanej, nie wiem jaka ma wrażliwość. Nie wiem co wywołała w niej radość a co złość. Ale Ty powinieneś znać te granice.

Jezus nie takim wybaczał i dawał kolejna szansę.

Trzymam za Was kciuki ✊
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Dezerter » 2021-10-11, 22:44

Ja po przeczytaniu chciałem spytać jak sądzony z niedowierzaniem,
dać opinię jak Andej
ale
powiem ci tak - przeprowadź krótką i męską rozmowę
- albo mi wybaczasz i nie wracamy do tematu i bierzesz takiego jaki jestem, bo inny nie będę :!:
albo rozstanie - dobre dla obojga i niezbędne w tej sytuacji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-11, 22:48

Myślę @Dezerter , ze potrzeba czasu. Nic nie popędzać, ale i nie robić gwałtownych ruchów (póki co, ani ślub, ani rozstanie).
Poruszamy się nie tylko w sferze woli (przebaczenie), ale i w sferze emocji (i to uzasadnionych).
Podobny nacisk nie byłby dobry (ani nie byłby wcale uczciwy wobec tej dziewczyny).
Ostatnio zmieniony 2021-10-11, 22:49 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2955 times
Kontakt:

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: Dezerter » 2021-10-11, 22:52

Autor sam oceni, bo my nie wiemy, kiedy jej powiedział i ile to już trwa, ale trwać zbyt długo nie powinno.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Czystość w narzeczeństwie - jej brak

Post autor: sądzony » 2021-10-12, 07:58

@potrzebujepomocy wydaje mi się, że rozumiem waszą sytuację, rozumiem Twoją kobietę.
Co jest ważne. Nie czarujmy. Wydaje mi (choć wcale tego bym nie chciał) się życie małżeńskie postawi przed Wami dużo "większe problemy" niż ten.
Nie jesteście już podlotkami. Wypadałoby to ogarnąć.
Coś jak pisze Dezerter, ale ze spokojem jak Marek.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”