Czy Everyday Hero ma rację?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-16, 00:15

Ciekawa, w swoich dywagacjach o Kościele zupełnie pomijasz Boga.

Ciekawa

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-16, 00:17

Marek Piotrowski generalnie, to mam gdzieś jakie intencje mi przypisujesz:P Bądź tego świadom, Nie spodziedziawałam się wcale, że przypiszesz mi neutralne, bądź nawet dobre, więc luz, nie gniewam się:P

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-16, 00:21

Ciekawa pisze: 2021-10-16, 00:17 Marek Piotrowski generalnie, to mam gdzieś jakie intencje mi przypisujesz:P Bądź tego świadom, Nie spodziedziawałam się wcale, że przypiszesz mi neutralne, bądź nawet dobre, więc luz, nie gniewam się:P
Nie przypisuję Ci żadnych "intencji". Dzielę się obserwacją na temat tego co napisałaś (chyba wolno?) : przy rozmowie o Kościele mówisz o wpływie mediów, demokracji i różnych innych "siłach", a kompletnie ignorujesz Boga.

I ja Ciebie nie mam "gdzieś", nawet jeśli Ty masz gdzieś co piszę, bo się z Tobą nie zgadzam.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 00:22 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Ciekawa

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-16, 01:37

Marek Piotrowski piszesz nie na temat, w ogóle, zaczepnie, niemiło i myślisz że tego nie widze, Dlatego ja nie będę z tobą dyskutować bo mam dość takich wojujących katolików , którzy nie słuchają o co pytam. Zaznaczam że moje pytania to pytania Everyday Hero, przytoczyłam żródło, a ja je powielam bo jestem ciekawa opinii : Jaki wpływ ma katolik na biskupa i na Kościół, jeśli dzieje się źle. Nie rozumiesz wcale tego pytania, a nie sorki, nie chcesz zrozumieć. Bez odbioru.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-16, 03:35

Rozumiem doskonale. I wskazuje Ci, gdzie robisz błąd w założeniu.
Zwykle nie ulegam podobnym szantażom, ale dobrze: widzę że oskarżenia wobec innych przychodzą Ci znacznie łatwiej, niż wysłuchanie krytycznego zdania wobec tego co napisałaś. Nie zamierzam zatem tracić czasu na podobne pyskówki.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 03:57 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Andej » 2021-10-16, 07:56

Ciekawa pisze: 2021-10-14, 20:49 Andej? A tak konkretnie: jaki masz wpływ na biskupa ? Co możesz? Tak konkretnie?
Dokładnie taki sam jak na komendanta policji, burmistrza czy inne osoby zajmujące jakieś ważne stanowiska. A im wyżej ktoś w hierarchii, tym wpływ bardziej iluzoryczny.

Jeśli możesz odwołać tego, czy tamtego, to w podobny sposób (choć inną drogą) możesz odwołać biskupa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ciekawa

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-16, 15:43

Andej, masz jakieś żródła na poparcie tej tezy, że mogę odwołać biskupa? Jak to się robi itd , czy to tylko domysły?

Dodano po 46 sekundach:
Wpływ mam iluzoryczny, ale mam jakiś wpływ: mogę na niego nie głosować w przyszłości.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Andej » 2021-10-16, 17:26

Przeczytaj uważnie, com napisał.
Stwierdziłem jeno, że takie same.
A swoje możliwości musisz sama wypróbować. Zacznij od zmiany dyrektora szkoły. A na końcu postaraj się odwołać biskupa i wojewodę. Równocześnie. Ale musisz najpierw odkryć, co każdy z nich ma za uszami.

Choć ja, tak na prawdę, zacząłbym od samego siebie. Od zmiany siebie. Z zawistnego i nienawidzącego, na miłosiernego i kochającego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Dezerter » 2021-10-16, 18:29

Ciekawa pisze: 2021-10-16, 00:14 Zastanawiam się czemu ludzie rozmawiają tu tylko o pedofilii, czy jest czy jej nie ma, a moje pytanie jest raczej jasne: Jaki masz wpływ na biskupów jako wierny, jak zwykły wierny, jaki masz wpływ na ksiedza, kiedy ten źle czyni. Odpowiedziała jedna osoba, reszta kręci się wokół tematu pedofilii. A moje drugie pytanie brzmiało: czy jest jakieś zło w Kościele, którego byś nie zaakceptował i odszedł w imię dobra innych ludzi. To są tematy które mnie w tym wątku interesują. Jeśli chcecie rozmawiać o pedoflilii, załóżcie sobie swój wątek.
Kościół jest największym dobrem dla ludzi, gdyż prowadzi ich do Boga a więc do Miłości i życia wiecznego
Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Dezerter? Jeśli papież zacznie głosić że np. nazizm jest dobry? To wtedy odejdziesz? Bo to nie jest Ewangelia Jezusa
Nazizm/faszyzm i komunizm są totalitaryzmami zakazanymi w chyba większości krajów naszej cywilizacji więc tak nigdy nie było i nigdy się nie stanie. Kościół i papież jest dla wszystkich i tych z prawicy i z lewicy i centrum - więc papież nie jest od głoszenia poglądów politycznych. Nowa ewangelia to nieprawda o Zbawieniu sprzeczna z Ewangelią o Zbawieniu/
Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Dezerter, piszesz też że dokonuje się duża zmiana: kto tę zmianę wprowadza? Wierni? Papież? Media?
Wszyscy wymienieni + biskupi + księża np taki o. Szustak
viewforum.php?f=91
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ciekawa

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-17, 07:54

Dezerter? A jaki Ty masz wpływ na biskupa?

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
Andej zmiana siebie jest oczywista. Czyli reasumując: jak biskup ma za uszami, robi coś czego nie powinien, to wierni nie rreagują, bo nie wiedzą nawet jak. Właśnie taką odpowiedź mi dałeś:P
Ostatnio zmieniony 2021-10-17, 07:51 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Andej » 2021-10-17, 08:46

Ciekawa pisze: 2021-10-17, 07:54 Andej zmiana siebie jest oczywista. Czyli reasumując: jak biskup ma za uszami, robi coś czego nie powinien, to wierni nie rreagują, bo nie wiedzą nawet jak. Właśnie taką odpowiedź mi dałeś
Niezupełnie. A nawet zupełnie, nie. Po prostu porównałem sytuacje. Albowiem nie uważam, aby inne zasady miały byś stosowane wobec ludzi w zależności od tego, czy są osobami konsekrowanymi czy nie. Uważam, że wszyscy powinni być równi wobec prawa. Wiem, że tak nie jest. Np. casus Najsztub (aby nie wkraczać w politykę).

Ale mogę też otwarcie powiedzieć, że nie mam najmniejszej ochoty, ani najmniejszego powodu, aby jakiegokolwiek biskupa odwoływać. Czy uważasz, że miałbym to rozbić dlatego, że Ty tego oczekujesz?

Mylisz się co do tego, że wierni nie reagują, bo nie wiedzą jak. Nie reagują, bo są bierni. Jednak głównie nie reagują, dlatego, że nie mają podstaw ku temu.

Dlaczego Ty nie reagujesz? Nienawidzisz jakiegoś biskupa? Za co? Już raz pytałem, co zarzucasz i jakie masz dowody? Jestem przekonany, że nic nie robisz, bo nie masz do zarzucenia żadnych konkretów. Poza tym, chciałabyś wyciągać kasztany czyimiś rękoma. I stać z boku patrząc na igrzyska. Jestem przekonany, że nie kiwnęłaś palcem, aby usunąć znienawidzonego biskupa. I sądzę też, że tylko biskupi są Ci solą w oku. Ewidentne świństwa osób do których masz jakąś sympatię, zapewne zupełnie Ci nie przeszkadzają. A jeśli nawet, to uważasz, że twarz na kłódkę, bo to swoi. A biskup obcy. A nawet wróg.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Abstract » 2021-10-17, 09:46

Kościół to przede wszystkim wspólnota wierzących, nie wyobrażam sobie dlaczego wierzący miałby odejść z Kościoła poprzez błedy poszczególnych osób w strukturach hierarchii kościelnej. Miałby opuścić wspólnotę ludzi, z którymi modli się ramię w ramię, tworzy mniejsze wspólnoty, angażuje się często w całe życie katolickie.
Nie wyobrażam sobie demokratycznych wyborów biskupów, jak i innych struktur kościelnych. Agitacji biskupów pod kościołami, szukanie przez biskupów popleczników i przemycaniu sugestii wyborczych w kazaniach.
A teraz tak żartobliwie: ministranta z ulotkami przy rozdawaniu komunii, sugerowania przy pokucie właściwe oddanego głosu, kolęda w domu z ulotkami i przedstawianie programu wyborczego.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Dezerter » 2021-10-17, 15:54

Ciekawa pisze: 2021-10-17, 07:54 Dezerter? A jaki Ty masz wpływ na biskupa?

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
Andej zmiana siebie jest oczywista. Czyli reasumując: jak biskup ma za uszami, robi coś czego nie powinien, to wierni nie rreagują, bo nie wiedzą nawet jak. Właśnie taką odpowiedź mi dałeś:P
Jest kilka dróg reakcji jak biskup zachowuje się nieodpowiednio, można go wygwizdać, wybuczeć itp
można podejść na spotkaniu publicznym i wyrazić swoje zdanie bezpośrednio,
Mniej pośrednio to list do Kurii, do biskupów pomocniczy, do Prymasa, do Episkopatu, czy wydziału dyscypliny Episkopatu, do Nuncjusza Apostolskiego (watykańskiego), do Watykanu/Papieża
Inny wpływ to media - bardzo skuteczna forma nacisku
wystarczy?
Ale mamy nową drogę, drogę synodalną, gdzie pierwszy raz w historii świeccy zostaną wysłuchani i będą mieli jakiś wpływ, jeszcze nie wiem jaki.
Zażyj do nowego wątku o Synodzie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ciekawa

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Ciekawa » 2021-10-17, 18:38

Andej wyobraźnia cię poniosła:P
Po 1. Po co piszesz o mnie i swoich wyobrażeniach o mojej osobie? Przecież można dyskutować o wpływie wiernych na biskupa bez takich ptaszków, a ty taki i owaki. No ale rób jak uważasz, mnie nie interesuje jakie ktoś ma motywy stawiając pytania, tylko staram się odpowiedzieć na te pytania. Zaczynam uważać, że jak ktoś je stawia w ogóle, to wróg.
Po 2. Ja nie zastanawiałam się czy chcę odwołać biskupa, czy nie chcę. Zastanawiam się jeżeli by mi się coś nie podobało, to jak reagować, do kogo się zwracać, aby mnie wysłuchał. Sądzę, że po prostu tego nie wiesz. Można np do KEP, ale np jeśli to nie pomoże, to gdzie, Ale dalej sadzę że po prostu nie wiesz.
3. co do jakiś swoich że ja ich nie tykam to napisze tak: skąd ty wiesz o mnie takie rzeczy?


ABSTRACT
Ja też sobie nie wyobrażam wyborów na biskupa i kiełbasy wyborczej i innych kwiatków. Zwracam jednak uwagę , że jeżeli wierny, albo rzesza wiernych, zwraca uwagę na to co robi biskup, to w sumie nie ma do kogo naskarżyć. A to powoduje nadużycia bo nie mają nad sobą nikogo, kto by ich wyciszył, tak jak oni mogą wyciszyć księdza który np. gada głupoty. Co , wierni mają pisać do papieza? Trochę dużo roboty jak na jednego starszego Pana.

Dezerter
No, dzięki za odpowiedź. Satysfakcjonuje mnie. Zajrzę do tego wątku bo przyznam że mało o tym wiem.
Ostatnio zmieniony 2021-10-17, 18:45 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Everyday Hero ma rację?

Post autor: Andej » 2021-10-17, 19:00

Na wstępie napisałem, co należy czynić, gdy biskup łamie prawo.
Odnoszę wrażenie, że bardzo Ci zależy na odwołaniu jakiegoś biskupa.
Nie podoba mi kłamliwe stwierdzenie, że napisałem coś w rodzaju "a ty taki i owaki". Nie przypominam sobie, abym oceniał Ciebie, a tym bardziej obrażał.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ