Emocjonalność mężczyzn

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lunka » 2021-10-15, 22:40

Dlaczego Pan Bóg tak to stworzył, że mężczyźni są tak różni od kobiet? Jak tu się dogadać.? Jak tu wspólnie żyć?
Wiem, że nie wszyscy są tacy sami ale dlaczego co niektórym powiedzenie "kocham Cię" jest wręcz niemożliwe. Kwestia, że nigdy nie widzieli tego na przykładzie rodziców?
To jak w tym żarcie, żona do męża:
-nigdy nie powiesz, że mnie kochasz
-przeciez raz Ci powiedzialem, jak coś się zmieni to dam znać.

Jest to dla mnie niepojęte, bo ja jako wrazliwa osoba potrzebuje duzo emocji, a mój mąż to totalne przeciwieństwo. I nie wiem na ile mogę prosić go aby się zmienił w tej kwestii nie ingerując w jego wolnośc?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Skaza » 2021-10-15, 22:46

Tak to już z nami jest Lunko :) Możesz mu tak delikatnie sugerować, ale nie naciskaj na jakiś wielki romantyzm bo będzie odwrotny skutek.
Ja słyszałem inny żart kiedyś ... Czemu jest tak mało romantycznych mężczyzn ? bo zanim trafią na swoje ukochane żony spotykają na swojej drodze kobiety które ich z tej cechy skutecznie wyleczą na dobre :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5195
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-15, 23:03

ale na czym w praktyce polega brak romantyzmu?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-16, 00:13

Skaza pisze: 2021-10-15, 22:46 Tak to już z nami jest Lunko :) Możesz mu tak delikatnie sugerować, ale nie naciskaj na jakiś wielki romantyzm bo będzie odwrotny skutek.
Z moich obserwacji wynika, że - wbrew potocznym mniemaniom - współcześni mężczyźni (no, może od jakiejś "linii dolnej" kultury) są zazwyczaj bardziej romantyczni od kobiet, które są raczej "praktyczne" (a niekiedy wręcz cyniczne).
I nawet jesli mężczyźni niechętnie mówią "kocham" to dlatego, że chcą to mówić odpowiedzialnie. Dla nich to po prostu coś znaczy.
Oczywiście, każde stwierdzenie w tej kwestii jest jakąś generalizacją: takie mam jednak obserwacje.
Jozek pisze: 2021-10-15, 23:46 ale gdy malzonkowie nie sa tak skrupulatni jak Marek, to nawet po 70-tce moga miec niesamowite wspolzycie malzenskie,
Chamska uwaga.
Nie pozwalaj sobie.
Dyskusję Marka z Jozkiem - przeniosłem do Offtopu - @Jozek znów sobie grabisz :!: - prosiłem zaprzestań! a przenoszenie dyskusji/kłótni z innego forum jest niedopuszczalne - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 15:04 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Repart » 2021-10-16, 00:27

Gdybyśmy bo tacy sami to po co rozróżniać płeć? Ja swojej małżonce też nie mówię, że ją kocham. Czasami mi się zdarzy, bo wiem że Wy kobiety po prostu potrzebujecie to usłyszeć. Jednak Ona wie i czuje moją miłość.

Męża nie zmienisz. W końcu takiego sobie sama wybrałaś, czy nie? Mimo to możesz z nim porozmawiać i wyznać, że jego "kocham Cię" mogłoby dodać wiele radości Twojemu sercu. Na pewno to przemysłu i będzie się starał mówić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Andej » 2021-10-16, 07:51

Lunka pisze: 2021-10-15, 22:40 Dlaczego Pan Bóg tak to stworzył, że mężczyźni są tak różni od kobiet? Jak tu się dogadać.? Jak tu wspólnie żyć?
Wiem, że nie wszyscy są tacy sami ale dlaczego co niektórym powiedzenie "kocham Cię" jest wręcz niemożliwe. Kwestia, że nigdy nie widzieli tego na przykładzie rodziców?
Zauważ, że w każdej baterii jest "+" i "-". I stanowi ona jakąś całość. Bez minusa lub bez plusa nie byłoby baterii. Nie byłoby prądu w telefonie, zegarku czy autku. Smutno by było. Tak samo góry i doliny. Czy gdyby wszystko po równo byłoby lepiej, ładniej, ciekawiej? Czy byłoby co zdobywać, czym się zachwycać?

Powtarzanie w kółko "kocham cię", a nawet jednorazowe wyznanie ma dla każdego inne znaczenie i inną wartość. Dla kobieciarza jest to slogan służący zaliczaniu kolejnych zdobyczy. Dla człowieka poważnego i odpowiedzialnego jest obligatoryjną deklaracją. Jest przysięgą. Ale jak złożyć deklarację, gdy nie ma się pewności, czy się wytrwa do końca? Powiedzieć Staram się lub będę starała się kochać cię do końca.

Kolejna sprawa treść. Co oznacza takie wyznanie? Czy można je składać zanim człowiek zrozumie czym miłość jest? Jakie znaczenia ma wyznanie, gdy ktoś uważa, że jest to ino stan emocjonalny?

Przykład rodziców rzeczywiście bardzo ważny. Ale czy miłość polega na powtarzaniu? Czy na codziennych relacjach? Na odpowiedzialności, trosce, dbaniu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: lambda » 2021-10-16, 08:02

Lunka pisze: 2021-10-15, 22:40 Dlaczego Pan Bóg tak to stworzył, że mężczyźni są tak różni od kobiet? Jak tu się dogadać.? Jak tu wspólnie żyć?
Wiem, że nie wszyscy są tacy sami ale dlaczego co niektórym powiedzenie "kocham Cię" jest wręcz niemożliwe. Kwestia, że nigdy nie widzieli tego na przykładzie rodziców?
To jak w tym żarcie, żona do męża:
-nigdy nie powiesz, że mnie kochasz
-przeciez raz Ci powiedzialem, jak coś się zmieni to dam znać.

Jest to dla mnie niepojęte, bo ja jako wrazliwa osoba potrzebuje duzo emocji, a mój mąż to totalne przeciwieństwo. I nie wiem na ile mogę prosić go aby się zmienił w tej kwestii nie ingerując w jego wolnośc?
Poprosić żeby się zmienił dla Ciebie. Wytłumaczyć że to bardzo ważne dla Ciebie. A jak będzie głuchy to powtarzać aż do znudzenia.

Co ciekawe ja z potrzeby romantyzmu dawno wyrosłam, bo człowieka to uzdrawia z tych ciągłych oczekiwań że druga osoba coś powinna dla mnie zrobić. Wielokrotnie mnie to dręczyło że tego nie dostaje, tamtego itd teraz nie mam oczekiwań wobec drugiej strony że coś powinna to bardzo uwalnia.
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 08:09 przez lambda, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Andej » 2021-10-16, 08:21

lambda pisze: 2021-10-16, 08:02 Wielokrotnie mnie to dręczyło że tego nie dostaje, tamtego itd teraz nie mam oczekiwań wobec drugiej strony że coś powinna to bardzo uwalnia.
I słusznie. Nie czekaj, aż ktoś ci da. Sam dawaj, to co należy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-16, 08:48

Ja również zawsze byłam jakiś "niepełnosprawny" na płaszczyźnie bliskości czy wyrażania uczuć. Nadal mam z tym duży problem. Moja matka nigdy nie powiedziała mi (ani żadnemu z mojego 4 rodzeństwa): "kocham cię". Na szczęście był ojciec, który nadal przytula mnie szczerze z miłością.

Moja żona, taj jak Ty, potrzebuje tego dużo więcej niż jestem w stanie jej dać.
Nie zmusza mnie jednak, nie oczekuje, a akceptuje i "wybacza" mą ułomność.
Czy to coś we mnie zmienia. Jeśli tak to bardzo powoli.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5195
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-16, 09:39

tak szczerze to nie widze sensu zeby facet powtarzal zonie ze ja kocha
albo to widac albo by klamal
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Skaza » 2021-10-16, 10:06

abi pisze: 2021-10-16, 09:39 tak szczerze to nie widze sensu zeby facet powtarzal zonie ze ja kocha
albo to widac albo by klamal
Abi droga nie o to chodzi by powtarzał to jak mantrę :) bardziej o to by codziennie choćby drobnymi gestami dawać kobiecie znać, że się ją bardzo kocha i o niej myśli. Znienacka przytulić, skraść całusa w policzek gdy szykuję nam kanapkę, kupić kwiatka bez okazji albo podczas spaceru zerwać z trawnika stokrotkę i umieścić ją za uszkiem damy swojego serca czule mówiąc ile dla nas znaczy. Drobiazgi, ale dla niektórych bardziej wrażliwych i uczuciowych osób sprawy niezwykle ważne. Kiedyś doradziłem coś w tym guście kumplowi to mi odpowiedział " pogięło Cię stary " :) ale może jestem rzeczywiście dziwny jakiś.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Jozek pisze: 2021-10-16, 09:53 Marek, jest jeszcze jeden link.
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtop ... 17&t=28085
Jozek bracie załatwiajcie swoje sprawy z Markiem i rozmowy na priv, nie zaśmiecajcie innych tematów. Szanujmy swój wolny czas.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5195
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-16, 10:23

wiesz, mi wystarcza np jak maz przedwczoraj gdy juz doslownie zasypialam popatrzyl sie na mnie dziwnie, machnal reka i polozyl sie spac
a rano okazalo sie ze przywlaszczylam sobie jego jasiek ale nie chcial juz mnie budzic i go spod lba mi wyrywac

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
:-o

chyba bym sie przewrocila z wrazenia, gdyby dal mi jakies zielsko za ucho
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Skaza » 2021-10-16, 10:23

abi pisze: 2021-10-16, 10:21 wiesz, mi wystarcza np jak maz przedwczoraj gdy juz doslownie zasypialam popatrzyl sie na mnie dziwnie, machnal reka i polozyl sie spac
a rano okazalo sie ze przywlaszczylam sobie jego jasiek ale nie chcial juz mnie budzic i go spod lba mi wyrywac
Wiesz to kwestia wrażliwości Tobie i Lambdzie pewnie to nie potrzebne, ale ludzie są różni :)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Jozek » 2021-10-16, 10:30

to nie kwestia wrazliwosci tylko spostrzegawczosci, ktora najczesciej przyslonieta jest wrazliwoscia na swoje potrzeby.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-16, 10:59

abi pisze: 2021-10-16, 09:39 tak szczerze to nie widze sensu zeby facet powtarzal zonie ze ja kocha
albo to widac albo by klamal
W takiej logice to po co w ogóle ma mówić, że kocha? Kiedykolwiek?...
Myślę, że takie powiedzenie nie jest "przekazaniem informacji", lecz po prostu czułym gestem.
I potrzebne jest od czasu do czasu (za często też nie dobrze) nie tylko kobietom, ale i nam, mężczyznom.
Skaza pisze: 2021-10-16, 10:06 Abi droga nie o to chodzi by powtarzał to jak mantrę :) bardziej o to by codziennie choćby drobnymi gestami dawać kobiecie znać, że się ją bardzo kocha i o niej myśli. Znienacka przytulić, skraść całusa w policzek gdy szykuję nam kanapkę, kupić kwiatka bez okazji albo podczas spaceru zerwać z trawnika stokrotkę i umieścić ją za uszkiem damy swojego serca czule mówiąc ile dla nas znaczy. Drobiazgi, ale dla niektórych bardziej wrażliwych i uczuciowych osób sprawy niezwykle ważne. Kiedyś doradziłem coś w tym guście kumplowi to mi odpowiedział " pogięło Cię stary " :) ale może jestem rzeczywiście dziwny jakiś.
Nie jesteś. Drobne czułości znakomicie działają na małżeństwo. Jak mówiłem, z obu stron.
Tę samą rolę spełniają dziś niespodziewane SMS, wysłana widokówka z "kocham Cię" i podobne gesty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”