Emocjonalność mężczyzn

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lunka » 2021-10-16, 23:07

@Repart dziękuję za szczerość ale jestem pewna, że nikogo nie ma. W tym czasie gdy nie ma go w domu jest ze mną w stałym kontakcie na Messengerze. I to taka forma kontaktu mu odpowiada. A już gadać w cztery oczy to Ni groma.

Nie wiem mój mąż jest po nieudanej operacji i ciągle jest tym sfrustrowany. Obwinia wszystkich dookoła. Staram się być cierpliwa ale każda próba pocieszenia to działa jak płachta na byka. To zmęczenie to nie wiem ale myślę, że przede wszystkim ma nadmiar obowiązków, mało ruchu i zaczynam się martwic, żeby nie wpadł w jakaś depresję. 😑
Boje się, że przy tym że on tak nie pokazuje uczuć pomine sygnały.

Jesteś dobrym mężem. Wiesz co dla żony w głowie siedzi 🙂
Ostatnio zmieniony 2021-10-16, 23:08 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 964
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 263 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Repart » 2021-10-16, 23:20

Dziękuję @Lunka . Mimo wszystko porozmawiaj z nim. Pomyśl, co Twój mąż lubi, czego oczekuje. Powiedz mu także o swoich oczekiwaniach. Daj mu do zrozumienia, że jesteś i będziesz z nim mimo wszystko.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: lambda » 2021-10-17, 07:16

Wg mnie nie ma innej rady jak zmuszenie go do rozmowy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Andej » 2021-10-17, 07:30

Lunka pisze: 2021-10-16, 23:07 A już gadać w cztery oczy to Ni groma.
A może nie gadać. Może inaczej. Może zamiast tego gadać do samej siebie. Wtedy, gdy może usłyszeć. Nie ostentacyjnie, ale przypadkowe słowa. Albo gadać przez sen. O tym, czego potrzebujesz. Można też telefonicznie zwierzać się przyjaciółce, ale tak, aby nie mógł się zorientować, że tak na prawdę są to słowa do niego.
Faktem jest, że zwykle mężczyźni są niedomyślni. Nie zauważają wielu spraw. Trzeba kawę na ławę, ale tak, aby się nie rozlała.
Można też pamiętnik prowadzić. Może to i lepsze. Ale podejrzewam, że mąż nie zajrzy. Choć ciekawość cisnąć będzie, to uszanuje prywatną tajemnicę. Ale byłaby to bardzo dobra forma. Bo można w niej ująć najbardziej intymne myśli i pragnienia.
Stanowi po nieudanej operacji nie dziwię się wcale. To może być huśtawka. Z jednej strony pragnienie współczucia, opieki, okazywania uczuć, a z drugiej przeciwnie. Chęć pozostawienie w spokoju, udawania, że nic się nie stało, zachowanie samodzielności. Czas potrzebny, by rany leczyć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: lambda » 2021-10-17, 08:09

Andej pisze: 2021-10-17, 07:30
Lunka pisze: 2021-10-16, 23:07 A już gadać w cztery oczy to Ni groma.
A może nie gadać. Może inaczej. Może zamiast tego gadać do samej siebie. Wtedy, gdy może usłyszeć. Nie ostentacyjnie, ale przypadkowe słowa. Albo gadać przez sen. O tym, czego potrzebujesz. Można też telefonicznie zwierzać się przyjaciółce, ale tak, aby nie mógł się zorientować, że tak na prawdę są to słowa do niego.
Faktem jest, że zwykle mężczyźni są niedomyślni. Nie zauważają wielu spraw. Trzeba kawę na ławę, ale tak, aby się nie rozlała.
Można też pamiętnik prowadzić. Może to i lepsze. Ale podejrzewam, że mąż nie zajrzy. Choć ciekawość cisnąć będzie, to uszanuje prywatną tajemnicę. Ale byłaby to bardzo dobra forma. Bo można w niej ująć najbardziej intymne myśli i pragnienia.
Stanowi po nieudanej operacji nie dziwię się wcale. To może być huśtawka. Z jednej strony pragnienie współczucia, opieki, okazywania uczuć, a z drugiej przeciwnie. Chęć pozostawienie w spokoju, udawania, że nic się nie stało, zachowanie samodzielności. Czas potrzebny, by rany leczyć.
Wg mnie takie podchody nie zdadzą egzaminu.
Mąż Lunki raczej nie jest zafrasowany jej potrzebami, tak że jak coś usłyszy to zaraz w mig to spełni
Ostatnio zmieniony 2021-10-17, 08:10 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-17, 08:42

cos mi sie robi od tych wszystkich rad [-(
ja jestem prostym czlowiekiem i jeslibym miala straszna potrzebe na mile gesty i slowa meza tobym je wymuszala jak male kocie mleko od kocicy
tadziu, prawda ze mi ladnie w tej sukni?
tadziu przytul mnie, wtedy tak milo sie czuje
tadzik, kupilbys kwiaty to takie romantyczne
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-17, 10:56

Może napisz do niego list. Nie w formie SMS, a .doc. Zadaj kilka nurtujących Cię pytań. Tak po "inżyniersku". Niech się do nich odniesie.

Mój problem z bliskością, czułością, romantyzmem, flirtem, komplementowaniem, uwagą polega na tym, że w jakiś "chory" sposób skorelowany był (i nadal jest, bo wciąż nad tym pracuję) z seksualnością. Jakby ta płaszczyzna (nazwijmy ją) "bliskości" była/jest zarezerwowana jedynie dla zachowań seksualnych.
Nie potrafiłem (i nadal mam z tym kłopot) być czuły dla samej czułości, nawet chodzenie z żoną za rękę jest dla mnie ogromnym kłopotem.

Może Twój mąż ma podobny problem.
Choć ja miałem/mam tak od zawsze, a z tego co piszesz u Was coś się zmieniło.

Może po prostu jakiś kryzys, a co za tym idzie Szansa, by umocnić się w związku czego wam życzę, w co wierzę i za co się pomodlę droga @Lunka .
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lunka » 2021-10-17, 11:15

@sądzony dziękuję. Wiesz myślę, że jest w tym coś co piszesz. Zauważam podobne zachowania u męża, o których piszesz. Tak jak piszesz: skolerowane z seksualnością. Tu mi ma problemu 🤔
Ciekawe spojrzenie mi rzuciłeś na to.

@abi dobra rada. Może zacząć po prostu tak robić, najprościej...

Ps. Dzisiaj maz się chyba przejął i dostałam pyszne śniadanie i przytulasy, więc coś tam może działa.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-17, 11:16

o, podziekuj serdecznie ze o tym marzylas od dawna
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

CMK

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: CMK » 2021-10-17, 20:19

Abi ... ja co najmniej ( a wiec w zupelnosci ) nie nadaje sie na meza : jak ktos do mnie takie podchody to jakbym tortury przechodzil ...

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-17, 20:32

ja proponuje podchody?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

CMK

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: CMK » 2021-10-17, 20:50

Rzeczywiscie - chodzi o kocie mleko od kocicy. Kajam sie. Sorry.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-17, 20:55

mozesz to jakos lepiej wytlumaczyc o co ci chodzi ?

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
rzeczywiscie nikt w calym watku nie proponuje podchodow tylko abi
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

CMK

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: CMK » 2021-10-17, 21:49

No wlasnie, abi. Ja czyli CMK czyli ja po prostu w prosty i skomplikowany po prostu sposob nawiazalem do Twego wpisu ... ot, tak po prostu. Czyli mowiac prosto z mostu pozdrawiam po prostu.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2021-10-17, 22:08

CMK pisze: 2021-10-17, 21:49 No wlasnie, abi. Ja czyli CMK czyli ja po prostu w prosty i skomplikowany po prostu sposob nawiazalem do Twego wpisu ... ot, tak po prostu. Czyli mowiac prosto z mostu pozdrawiam po prostu.
:-o
niektorzy mezczyzni funkcjonuja na wyzszym pulapie emocjonalnosci
i zwykla kobieta tego nie ogarnie :-\
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”