Emocjonalność mężczyzn

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Andej » 2023-01-25, 10:19

Do tematu dedykuje tytułów pytanie Rinn. I załczam prośbę i dokonanie pewnych odróżnień. Samej emocjnalności, od okazywania jej i od kierowania się nią..

A teraz piosenka.
https://www.google.com/search?q=gdzie+c ... WTmobbdiTw
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Albertus » 2023-01-25, 16:48

Lwica pisze: 2023-01-23, 20:37 Dla mnie "męski" mężczyzna, to taki, który potrafi tupnąć nóżką i mieć odmienne zdanie niż dziewczyna/partnerka/żona, ale jednocześnie ma wrażliwość i empatię, jak jest mu przykro, to nawet łezka poleci - nie ma z tym problemów, do tego jest opiekuńczy :ymhug: I potrafi się uśmiechać do ludzi! \:D/
Wypisz wymaluj - to ja. :D ;)

A do tego skromny...

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 85 times
Been thanked: 173 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lwica » 2023-01-25, 18:14

Albertus pisze: 2023-01-25, 16:48
Lwica pisze: 2023-01-23, 20:37 Dla mnie "męski" mężczyzna, to taki, który potrafi tupnąć nóżką i mieć odmienne zdanie niż dziewczyna/partnerka/żona, ale jednocześnie ma wrażliwość i empatię, jak jest mu przykro, to nawet łezka poleci - nie ma z tym problemów, do tego jest opiekuńczy :ymhug: I potrafi się uśmiechać do ludzi! \:D/
Wypisz wymaluj - to ja. :D ;)

A do tego skromny...

A to dobrze, bardzo ładnie, to się chwali. A z ciekawości ile masz wzrostu? :D

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Abstract » 2023-01-25, 18:45

Black Fox pisze: 2023-01-23, 15:50 Są faceci którzy są wrażliwi. Uważam, że prawdziwy facet powinien mieć prawo do swojej wrażliwości, nawet do łez.

Nie lubię tego, że wielu ludzi zabrania facetom ich wrażliwości, emocjonalności i wyrażania uczuć. Takie stwierdzenia jak "chłopaki nie płaczą" mnie odrzucają.
Niestety same kobiety czasami mają z tym problem. Facet się otworzy, pokaże swoją wrażliwość, a niektóre kobiety instynktownie dokonują przewartościowania i zaczynają się oddalać. Stąd również ta nagonka na hipergamię i świadomość kobiet o tym zjawisku.

Jest pewien stereotyp, któremu niektóre kobiety instynktownie ulegają, jeśli nie są tego do końca świadome.

"kobiety kochają przegranych, a zdradzają ich z wygranymi"
Ostatnio zmieniony 2023-01-25, 18:46 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Albertus » 2023-01-25, 18:50

Lwica pisze: 2023-01-25, 18:14
Albertus pisze: 2023-01-25, 16:48
Lwica pisze: 2023-01-23, 20:37 Dla mnie "męski" mężczyzna, to taki, który potrafi tupnąć nóżką i mieć odmienne zdanie niż dziewczyna/partnerka/żona, ale jednocześnie ma wrażliwość i empatię, jak jest mu przykro, to nawet łezka poleci - nie ma z tym problemów, do tego jest opiekuńczy :ymhug: I potrafi się uśmiechać do ludzi! \:D/
Wypisz wymaluj - to ja. :D ;)

A do tego skromny...

A to dobrze, bardzo ładnie, to się chwali. A z ciekawości ile masz wzrostu? :D
Od łysiny do pięt całe 180 cm.

I 112 kg wagi ale od poniedziałku przeszedłem na dietę.

Mogę przesłać fotooferty ale tylko od szyi w dół.

:D ;)

A i zapomniałem dodać - mam 54 lata. :D
Ostatnio zmieniony 2023-01-25, 18:53 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 85 times
Been thanked: 173 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lwica » 2023-01-25, 18:58

Albertus pisze: 2023-01-25, 18:50
Lwica pisze: 2023-01-25, 18:14
Albertus pisze: 2023-01-25, 16:48
Lwica pisze: 2023-01-23, 20:37 Dla mnie "męski" mężczyzna, to taki, który potrafi tupnąć nóżką i mieć odmienne zdanie niż dziewczyna/partnerka/żona, ale jednocześnie ma wrażliwość i empatię, jak jest mu przykro, to nawet łezka poleci - nie ma z tym problemów, do tego jest opiekuńczy :ymhug: I potrafi się uśmiechać do ludzi! \:D/
Wypisz wymaluj - to ja. :D ;)

A do tego skromny...

A to dobrze, bardzo ładnie, to się chwali. A z ciekawości ile masz wzrostu? :D
Od łysiny do pięt całe 180 cm.

I 112 kg wagi ale od poniedziałku przeszedłem na dietę.

Mogę przesłać fotooferty ale tylko od szyi w dół.

:D ;)
To fajny wzrost, a przynajmniej dla mnie ( 163 :-B ).
Ja też idę na dietę, już od tygodnia, ale słabo mi idzie. Tylko ja bardziej detoks muszę zrobić. Myślałam znowu o dwóch tygodniach na poście dr Dąbrowskiej, ale jak pomyślę o smaku warzyw co niektórych, to aż mnie mdli, po dwóch tygodniach wszystko co zielone smakowało mi jak kapusta #:-s
A no to ja trochę mniej lat mam, ale liczę że w moim wieku też są tacy faceci ;)
Ostatnio zmieniony 2023-01-25, 19:00 przez Lwica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Abstract » 2023-01-25, 19:05

no no gorąco się robi
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Albertus » 2023-01-25, 19:07

Lwica pisze: 2023-01-25, 18:58
To fajny wzrost, a przynajmniej dla mnie ( 163 :-B ).
Ja też idę na dietę, już od tygodnia, ale słabo mi idzie. Tylko ja bardziej detoks muszę zrobić. Myślałam znowu o dwóch tygodniach na poście dr Dąbrowskiej, ale jak pomyślę o smaku warzyw co niektórych, to aż mnie mdli, po dwóch tygodniach wszystko co zielone smakowało mi jak kapusta #:-s
A no to ja trochę mniej lat mam, ale liczę że w moim wieku też są tacy faceci ;)
Jeśli masz mniej niż 30 lat to w twoim wieku faceci ( i na szczęście nie tylko faceci) jeszcze się kształtują i zmieniają.

Możecie się zmieniać i kształtować razem :)

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 85 times
Been thanked: 173 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lwica » 2023-01-25, 19:17

Abstract pisze: 2023-01-25, 19:05 no no gorąco się robi
U mnie nie tak gorąco, jest -1 stopni na dworze :ymparty:
A Ty ile kolego masz wzrostu?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5312
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: abi » 2023-01-25, 19:20

"od poniedziałku przeszedłem na dietę" =)) od przedwczoraj
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 85 times
Been thanked: 173 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lwica » 2023-01-25, 19:26

Albertus pisze: 2023-01-25, 19:07
Lwica pisze: 2023-01-25, 18:58
To fajny wzrost, a przynajmniej dla mnie ( 163 :-B ).
Ja też idę na dietę, już od tygodnia, ale słabo mi idzie. Tylko ja bardziej detoks muszę zrobić. Myślałam znowu o dwóch tygodniach na poście dr Dąbrowskiej, ale jak pomyślę o smaku warzyw co niektórych, to aż mnie mdli, po dwóch tygodniach wszystko co zielone smakowało mi jak kapusta #:-s
A no to ja trochę mniej lat mam, ale liczę że w moim wieku też są tacy faceci ;)
Jeśli masz mniej niż 30 lat to w twoim wieku faceci ( i na szczęście nie tylko faceci) jeszcze się kształtują i zmieniają.

Możecie się zmieniać i kształtować razem :)
33, wolałabym tak 35 i w górę :)
W sumie jak miałam 20, to też wolałam od 30 w górę. Rówieśnicy tylko teraz mogą mi się podobać, wcześniej nigdy - traktowałam ich jak znajomych, kompletnie nie pociągali mnie w żaden sposób. Chyba, że ktoś byłby taki naprawdę wybijający się z otoczenia i dojrzały emocjonalnie - co się zdarza. Miałam takiego kolegę na studiach, ale niestety to był wynik tego, że on musiał szybko dojrzeć (alkoholowe problemy w domu, musiał wszystko brać na barki od nastoletniego okresu życia...).
Natomiast, uwierz, że faceci 30+ mogą się zachowywać jak 20. Co weekend impreza od piątku do końca niedzieli, popisywanie się przed kobietami ile to piw wypili i byli jeszcze w stanie dojść o własnych nogach do domu i takie tam :-q

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Albertus » 2023-01-25, 19:40

Lwica pisze: 2023-01-25, 19:26
Albertus pisze: 2023-01-25, 19:07
Lwica pisze: 2023-01-25, 18:58
To fajny wzrost, a przynajmniej dla mnie ( 163 :-B ).
Ja też idę na dietę, już od tygodnia, ale słabo mi idzie. Tylko ja bardziej detoks muszę zrobić. Myślałam znowu o dwóch tygodniach na poście dr Dąbrowskiej, ale jak pomyślę o smaku warzyw co niektórych, to aż mnie mdli, po dwóch tygodniach wszystko co zielone smakowało mi jak kapusta #:-s
A no to ja trochę mniej lat mam, ale liczę że w moim wieku też są tacy faceci ;)
Jeśli masz mniej niż 30 lat to w twoim wieku faceci ( i na szczęście nie tylko faceci) jeszcze się kształtują i zmieniają.

Możecie się zmieniać i kształtować razem :)
33, wolałabym tak 35 i w górę :)
W sumie jak miałam 20, to też wolałam od 30 w górę. Rówieśnicy tylko teraz mogą mi się podobać, wcześniej nigdy - traktowałam ich jak znajomych, kompletnie nie pociągali mnie w żaden sposób. Chyba, że ktoś byłby taki naprawdę wybijający się z otoczenia i dojrzały emocjonalnie - co się zdarza. Miałam takiego kolegę na studiach, ale niestety to był wynik tego, że on musiał szybko dojrzeć (alkoholowe problemy w domu, musiał wszystko brać na barki od nastoletniego okresu życia...).
Natomiast, uwierz, że faceci 30+ mogą się zachowywać jak 20. Co weekend impreza od piątku do końca niedzieli, popisywanie się przed kobietami ile to piw wypili i byli jeszcze w stanie dojść o własnych nogach do domu i takie tam :-q
Po trzydziestce też jeszcze człowiek się kształtuje i zmienia i do samej śmierci.

Ale już coraz trudniej...

A co do popisywania się przed kobietami to po prostu tacy jesteśmy, taki już nasz urok i natura. :D
Wszyscy to robimy tylko niektórzy bardziej subtelnie i w bardziej przemyślany sposób.

Ale czy naprawdę byście chciały abyśmy tego nie robili? Nie starali się wam podobać i nie zabiegali o wasze względy?

Przecież tak wyrażamy to że nam na was zależy i was kochamy . A jak nawet czasami głupio nam wychodzi to nam wybaczcie! Mamy dobre intencje.

Chociaż faktycznie - chwalenie się przed kobietą ile się piw wypiło to przegięcie.

Słuchałaś księdza Pawlukiewicza? On sporo mówił o tych tematach i bardzo ciekawie.
Ostatnio zmieniony 2023-01-25, 19:43 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Dezerter » 2023-01-25, 19:50

@Andej często pisze o mnie, że jestem emocjonalny :-?
A tak poważniej, to mężczyzna też człowiek więc jak każdy człowiek jest emocjonalny
a ja
ja to jestem niespotykanie spokojny człowiek ... do czasu, aż ktoś mnie nie wkurzy, a wówczas wybucham i wtedy - kryj się :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 85 times
Been thanked: 173 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lwica » 2023-01-25, 19:54

@Albertus
Popisywanie to jedno, zwrócenie uwagi na siebie w jakiś ciekawy sposób - ok.
No ale nie w takim stylu jak opisałam, dla mnie tego typu popisy po prostu są płytkie i raczej kojarzą mi się z szybkim podrywem przy barze :p
Na mnie akurat działa jak płachta na byka takie zachowanie, nie mój typ faceta B-) momentalnie przewracam oczami i chcę uciec jak najdalej.

Tak, kojarzę ją Pawlukiewicza, nawet dzisiaj słuchałam :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Andej » 2023-01-25, 19:56

Często opisujesz swoje emocjonalne dzieła. Dobre. Chwalebne. Ale, wydaje mi się, że skutkiem ich są też stany emocjonalne. Dobre. Ale tylko stany.

Z emocjami jest tek, że człowiek powinien nad nimi panować. Ale kierować się bardziej rozumem, niż emocjami.
Druga kwestią jest ich okazywanie. Bardzo cenna umiejętnością jest okazywanie tych dobrych. Tak, jak to czynisz. Jednak jest wiele osób, które raczej ujawniają negatywne emocje. I chyba te emocje sa najbardziej zauważalna.

Zazdroszczę Ci umiejętności wybuchania. To wspaniały sposób na rozładowywanie. Ale co na ten temat ma do powiedzenie piorunochron?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”