Emocjonalność mężczyzn

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-31, 16:58

Ciekawa pisze: 2021-10-31, 16:53 No, bo najlepiej na Boga zgonić odpowiedzialność za małżeństwo, niż samemu pogłówkować.
Ja niczego nie zganiam.
Bez Boga żadnej pustki nie wypełnisz człowiekiem, bez człowieka każdą jednak Bogiem.

Wydaje mi się, że większość problemów relacyjnych wynika, że żadnej lub "chorej" relacji z Bogiem. Ot co.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ciekawa

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Ciekawa » 2021-10-31, 17:02

sądzony pisze: 2021-10-31, 16:58
Ciekawa pisze: 2021-10-31, 16:53 No, bo najlepiej na Boga zgonić odpowiedzialność za małżeństwo, niż samemu pogłówkować.
Ja niczego nie zganiam.
Bez Boga żadnej pustki nie wypełnisz człowiekiem, bez człowieka każdą jednak Bogiem.

Wydaje mi się, że większość problemów relacyjnych wynika, że żadnej lub "chorej" relacji z Bogiem. Ot co.
Kobieta która ma chłód emocjonalny od mężczyzny , jest podatniejsza na wpływy. Mężczyzna ktory nie jest doceniany, jest podatniejszy na wpływy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-31, 17:10

Ciekawa pisze: 2021-10-31, 17:02 Kobieta która ma chłód emocjonalny od mężczyzny , jest podatniejsza na wpływy. Mężczyzna ktory nie jest doceniany, jest podatniejszy na wpływy.
Tak. To prawda, ale to jeszcze niczego nie przesądza.
Chcesz mi powiedzieć, że nie zdradzam dzięki żonie, a nie dzięki Bogu?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ciekawa

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Ciekawa » 2021-10-31, 17:27

sądzony pisze: 2021-10-31, 17:10
Ciekawa pisze: 2021-10-31, 17:02 Kobieta która ma chłód emocjonalny od mężczyzny , jest podatniejsza na wpływy. Mężczyzna ktory nie jest doceniany, jest podatniejszy na wpływy.
Tak. To prawda, ale to jeszcze niczego nie przesądza.
Chcesz mi powiedzieć, że nie zdradzam dzięki żonie, a nie dzięki Bogu?
Serio nie wiem czemu nie zdradzasz :P Post nie jest o Tobie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-10-31, 20:02

Ciekawa pisze: 2021-10-31, 17:27 Serio nie wiem czemu nie zdradzasz :P Post nie jest o Tobie.
Jest o nas.
Na szczęście ja wiem, a przynajmniej wierzę.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 964
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 263 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Repart » 2021-11-02, 09:09

Zgadzam się z Tobą @sądzony, jednak uważam, że nie można wszystkiego tłumaczyć Bogiem. Mamy wolną wolę, zatem wszystko zależy od nas. Także decyzja o zdradzie. Bóg nie będzie ingerował, jeżeli nie będziemy tego chcieli.

Słusznie napisałeś, że "większość problemów relacyjnych wynika, ze żadnej lub "chorej" relacji z Bogiem". Wydaje mi się, że osoby wierzące - gdy wali się im małżeństwo i mają akurat kiepską relację z Bogiem - odrzucają Go, albo nie chcą Jego wsparcia, sięgają po łatwiejsze rozwiązania typu ucieczka w inną relację. Dobrze wiedzą, że Bogu się to nie spodoba, zatem tym bardziej Go odrzucają. I potem często jest już pozamiatane. Jeżeli w porę nie zwrócą się do Boga, raczej małżeństwa nie uratują.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: sądzony » 2021-11-02, 09:16

Repart pisze: 2021-11-02, 09:09 Zgadzam się z Tobą @sądzony, jednak uważam, że nie można wszystkiego tłumaczyć Bogiem.
Nie wszystko tłumaczę Bogiem. Jedynie Miłość i Dobro :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Dezerter » 2021-11-02, 20:12

Ciekawa pisze: 2021-10-31, 11:18 No , tylko jest jeden problem jak mężczyzna nie mówi że kocha, nie dba o romantyczne chwile, nie zaskakuje. Kobieta potrzebuje tych emocji , choć nie wszystkie. I nagle...pojawia się KTOŚ, kto to powie, kto dba o emocje , kto zaskakuje, porywa na niezaplanowane wyjazdy...
Tak robi np Wojtek, mąż Moniki z Dzieciaki Cudaki na Instagramie. Para ma 4 dzieci, w tym jedno własnie z zespołen Downa i jedno aspotowane z zespołem Downa... Roboty przy dzieciach jest, ale co jakiś czas Wojtek mówi: no, to jedziemy na zakupy, no i jadą. A w trakcie wyjawia jej że jadą ale nie powie gdzie, ale gdzieś ją zabiera na weekend, a z dziećmi zostaje rodzina i niania, która Monice pakuje co potrzebuje na taki weekend w tajemnicy przed nią:D
Moim zdaniem nie dbanie o takie emocje pozostawia lukę, którą może próbować zapełnić ktoś inny...
Dobra i prawdziwa intuicja i to dla obu płci
takie motto na dziś i na zawsze
dbaj, bo zadba ktoś inny
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: lambda » 2021-11-13, 13:34

adampiotr pisze: 2021-11-13, 12:19
sądzony pisze: 2021-11-12, 10:28 By było "łatwiej" musi być "gorzej". Rozwojowy towarzyszy dyskomfort, rodzeniu się ból i konfrontacja ze śmiercią.
e w cale nie. By było łatwiej w cale nie musi towarzyszyć temu ból. Nie zawsze tak jest. Są ludzie co idą przez życie bez bólu i dyskomfortu :)
To tylko z z zewnątrz tak wygląda.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Jozek » 2021-11-13, 18:25

Mysle ze to iz bedac daleko od Boga nie rozumieja milosci blizniego.
Gdyby rozumieli, nie mieli by takiego problemu wobec siebie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Andej » 2021-11-14, 10:36

A mi, z emocjonalnością mężczyzn bardziej kojarzy się poniższy mem, niż rozważania o tym jak wyjść z samego siebie, żeby siebie odnaleźć.
Obrazek

Nie zgadzam się też ze zdaniem z poprzedniego postu "Ne można dojść do zjednoczenia z Bogiem inaczej niż poprzez kontemplację.".
Albowiem uważam, że można się jednoczyć z Bogiem, ale zjednoczyć się nie da. Są, że nawet po śmieci. Bo zjednoczenie z Bogiem wydaje mi się bardzo niuejdżowskie.
Ale być może nie rozumiem znaczenia słowa "zjednoczyć" użytego w cytowanym kontekście..
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-11-15, 19:06

Posty nie na temat przeniosłam tutaj: viewtopic.php?f=41&t=12479&p=268297#p268297 Zgubione posty udało się odnaleźć, są wszystkie w tym wątku.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Black Fox

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Black Fox » 2023-01-23, 15:50

Są faceci którzy są wrażliwi. Uważam, że prawdziwy facet powinien mieć prawo do swojej wrażliwości, nawet do łez.

Nie lubię tego, że wielu ludzi zabrania facetom ich wrażliwości, emocjonalności i wyrażania uczuć. Takie stwierdzenia jak "chłopaki nie płaczą" mnie odrzucają.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 85 times
Been thanked: 173 times

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Lwica » 2023-01-23, 20:37

Dla mnie "męski" mężczyzna, to taki, który potrafi tupnąć nóżką i mieć odmienne zdanie niż dziewczyna/partnerka/żona, ale jednocześnie ma wrażliwość i empatię, jak jest mu przykro, to nawet łezka poleci - nie ma z tym problemów, do tego jest opiekuńczy :ymhug: I potrafi się uśmiechać do ludzi! \:D/

Black Fox

Re: Emocjonalność mężczyzn

Post autor: Black Fox » 2023-01-25, 09:53

Lwica pisze: 2023-01-23, 20:37 Dla mnie "męski" mężczyzna, to taki, który potrafi tupnąć nóżką i mieć odmienne zdanie niż dziewczyna/partnerka/żona, ale jednocześnie ma wrażliwość i empatię, jak jest mu przykro, to nawet łezka poleci - nie ma z tym problemów, do tego jest opiekuńczy :ymhug: I potrafi się uśmiechać do ludzi! \:D/
No właśnie...

Myślę podobnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”