Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: Jozek » 2021-10-29, 23:03

abi pisze: 2021-10-29, 22:30 od razu pomysli jak brzydko wygladala przed fryzxjerem
Zwykle odradzam jej fryzjera, wlasnie z tego wzgledu ze to niszczy jej wlosy, a i tak bez fryzjera podoba misie. ;)
Jej pojscie do fryzjera jedynie swiadczy o tym ze potrzebuje relaksu i opinii innych.
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 23:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: Dezerter » 2021-10-29, 23:20

@Dezerter
"Kiedy wraca od fryzjera, zwróć pozytywną uwagę na jej nową fryzurę."- A co jeśli fryzura jest zła? Bardzo często kobiety wracają zirytowane od fryzjera, bo robił wszystko nie tak, jak prosiły.
"pozytywną" to słowo właśnie dodałem przed publikacją - może niepotrzebnie?
"Nie przejedz się podczas wspólnej kolacji, aby nie być później ociężałym i śpiącym."- To mnie bardzo śmieszy, mógłbyś to bardziej wprost sformułować, bo inaczej jest dwuznacznie i trochę źle brzmi.
A jak mam zakomunikować publicznie narzeczonym, że mają się nie przejadać jako mężowie podczas kolacji przy świecach, z okazji...., by mieć ochotę na seks a nie spanie i bekanie? :p
"Nie wracaj codziennie późno do domu."- Lepiej zmienić na "niech Twoim nawykiem nie stanie się późne wracanie do domu" lub "Staraj się nie wracać zbyt późno do domu". Bo to, że mężczyzna wraca po nocy jest często poważnym problemem w małżeństwie. Twoja rada jest za mało precyzyjna, ktoś może wracać zawsze do domu bardzo późno przez 6 dni w tygodniu i tłumaczyć się, że to nie "codziennie"
Słuszna uwaga - zmienię
Ściel łóżko, chociaż od czasu do czasu sprzątnij w pokoju i umyj po sobie łazienkę.- co to znaczy od czasu do czasu?
to znaczy czasami, by dać do zrozumienia, że takie rzeczy nie są tylko domeną kobiet- taki sygnał
a co proponujesz?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4444
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-10-29, 23:24

Dobra, to ten punkt o nieprzejadaniu się zostaw tak, jak jest. A co do nowej fryzury to nie wiem. Może zostaw tą "pozytywną uwagę" lepiej tak, niż na wejściu skrytykować, bo może tej żonie się podoba.
Ja bym usunęła z tego zdania "Ściel łóżko, chociaż od czasu do czasu sprzątnij w pokoju i umyj po sobie łazienkę"" związek wyrazowy "po sobie". Było by wtedy "Ściel łóźko, chociaż od czasu do czasu sprzątnij w pokoju i umyj łazienkę" albo w ogóle to o łazience, bo nie wiadomo tu, czy chodzi o wszystkie kafelki i podłogę, czy o zwykłe umycie wanny.
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 23:25 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5378
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 854 times
Been thanked: 1407 times

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: abi » 2021-10-29, 23:26

jak sciel lozko po sobie to spia osobno? no pieknie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4444
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-10-29, 23:27

Abi, ale tam nie ma nic, że łóżko po sobie. Jest "Ściel łóźko".
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5378
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 854 times
Been thanked: 1407 times

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: abi » 2021-10-29, 23:31

no to czemu osobno - spij w tych samych godzinach co zona?

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
Dezerter pisze: 2021-10-29, 23:20

A jak mam zakomunikować publicznie narzeczonym, że mają się nie przejadać jako mężowie podczas kolacji przy świecach, z okazji...., by mieć ochotę na seks a nie spanie i bekanie? :p

ja bym doslownie tak powiedziala....no, bez bekania
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: Dezerter » 2021-10-29, 23:47

Jak małżonkowie kładą się razem do łóżka, to jest okazja na przytulasy, pieszczoty, współżycie, albo przynajmniej miłe słowo
a jak chodzą spać o różnej porze ( w tym samym łóżko) to jest co najwyżej buzi na dobranoc i zasypianie samemu :(
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 23:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ciekawa

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: Ciekawa » 2021-10-30, 14:57

Co możesz zrobić dla żony?
Gdy wrócisz z pracy, pocałuj żonę i okaż jej zainteresowanie.MAłe gesty są ważne. Może lepiej napisać tak w ten sposób, bardziej uniwersalnie
Poświęć kwadrans tylko dla niej , zanim zabierzesz się za relaks.Hmmmm. Kwadrans? Zanim zabierzesz się za relaks? A żona co robi w czasie gdy mąż się relaksuje? Nie mogą ogarnąć czegoś razem i relaksować się razem?
Podaruj jej czasami kwiaty, mały prezencik i nie zapominaj o ważnych świętach.ok
Mów jej, że jest piękna i że ją kochasz – one najbardziej właśnie tego potrzebują.Nie, one najbardziej tego potrzebują, jak mąż nie nawala na innych frontach. To nie zaklęcie czary mary aby nas zmylić.
Pomóż jej w domowych pracach, nie tylko kiedy jest zmęczona.Pomóż JEJ? Czy pomóż sobie? Wspólnie korzystacie z domu, wiec domowe prace są obowiązkiem obojga i nie ma czegoś takiego jak pomoc, jest obowiązek
Zadzwoń, jeśli wiesz, że się spóźnisz.
Odłóż gazetę, klawiaturę, pilota kiedy żona do ciebie coś mówi.
Gdy do ciebie mówi, patrz jej w oczy.
Przytulaj ją często, ona tego bardzo potrzebuje.
Ściel łóżko, chociaż od czasu do czasu sprzątnij w pokoju i umyj po sobie łazienkę.Okropny punkt. Od czasu do czasu sprzątnij? A czemu nie codziennie?
Wynoś śmieci, miej inne stałe obowiązki domowe.
Dzwoń do niej czasem z pracy, niech wie, że o niej myślisz, pytaj „co u ciebie”?
Kiedy podróżujesz, zadzwoń aby jej powiedzieć, że szczęśliwie dojechałeś.
Jeśli ciężko pracowałeś, nie zapomnij o prysznicu.Co kto lubi :))
Nie przełączaj co minutę programów w telewizji – wcześniej spytaj czy coś ogląda.
Za kierownicą zachowuj się rozsądnie, prowadź ostrożnie, nie wyzywaj.To trzeba mówić fakt B-)
Gdy gdzieś razem jedziecie, przed wyjazdem uzgodnij z nią trasę.
Patrz na nią tak, jak w pierwszych dniach waszej miłości.Nie da się(nie zawsze się da)
Zaproponuj jej, że naostrzysz noże, zmieniaj żarówki, gdy się przepalą itp.Zaproponuj, że spuścisz po sobie wodę w WC, mniej wiecej na tej zasadzie tekst
Czytaj jej na głos ciekawe artykuły, dziel się ważnymi wiadomościami.A jak dla niej nie będą ciekawe?
Noś za nią ciężkie rzeczy, zwłaszcza po schodach.
Kiedy wraca od lekarza, spytaj, co jej powiedział.
Śmiej się z jej dowcipów.
Kładź się o tej samej porze, co ona.Ludzie, trochę wolności
Kiedy wraca od fryzjera, zwróć pozytywną uwagę na jej nową fryzurę.
Stwarzaj okazje, aby być z nią sam na sam.
Gdy wracasz/wraca z podróży, powiedz jej, że tęskniłeś.
Kup jej ulubione słodycze, chyba że postanowiła zadbać o linię.
Nie przejedz się podczas wspólnej kolacji, aby nie być później ociężałym i śpiącym.?
Opuszczaj po sobie deskę sedesową.
Zapraszaj ją do kina, do teatru, na koncert, ale na tyle wcześnie, żeby zdążyła się przygotować.
Chwal jej kuchnię, obiady, wypieki, zaprawy.-
Zorganizuj od czasu do czasu rodzinną wycieczkę lub spacer.
Nie wracaj codziennie późno do domu.Często się nie da
Nie zaniedbuj się - dbaj o swoje ubrania, fryzurę, umięśnienie, uzębienie itp.
Interesuj się jej codziennym życiem (co u ciebie )
Kiedy gdzieś razem idziecie, weź ją czasem za rękę, obejmij ramieniem – nie gap się na inne.To ważne
Pytaj, co lubi, co by chciała.Mało romantyczne

Generalnie porady których nie dotykałam wydają się normalne, ale dalej czuję się jakbym czytała Cosmopolitan.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5378
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 854 times
Been thanked: 1407 times

Re: Katoliczko, nie musisz w to wierzyć

Post autor: abi » 2021-10-30, 15:05

a ja w ogole zaluje ze cos tu pisalam bo generalnie dez ma to w dupie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”