Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Lunka » 2021-11-03, 22:51

Skaza pisze: 2021-11-03, 11:38 Tak to już jest, fajne dziewczyny zawsze są już zajęte albo nie mam u nich szans z różnych względów ;)
Będzie miał ciężko Twój brat to pewne, oby tylko się nie stoczył tak jak skaza :-bd
Wierzę w głębi serca, że znajdziesz jeszcze taką, która zajętą nie będzie ;)

Stoczyłeś się? Jak jesteś tutaj to nie jest z Tobą jeszcze tak źle przyjacielu :-B

Dzisiaj sobie obejrzałam "Na dobre i na złe" kiedyś lubiłam bardzo, a teraz panna młoda ucieka, bo się zauroczyła innym. Co za barachlo #-o
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Skaza » 2021-11-04, 09:17

Lunka pisze: 2021-11-03, 22:51
Skaza pisze: 2021-11-03, 11:38 Tak to już jest, fajne dziewczyny zawsze są już zajęte albo nie mam u nich szans z różnych względów ;)
Będzie miał ciężko Twój brat to pewne, oby tylko się nie stoczył tak jak skaza :-bd
Wierzę w głębi serca, że znajdziesz jeszcze taką, która zajętą nie będzie ;)

Stoczyłeś się? Jak jesteś tutaj to nie jest z Tobą jeszcze tak źle przyjacielu :-B

Dzisiaj sobie obejrzałam "Na dobre i na złe" kiedyś lubiłam bardzo, a teraz panna młoda ucieka, bo się zauroczyła innym. Co za barachlo #-o
Życie pokaże jak będzie siostro ;)
Z serialami to już tak bywa im dłużej trwają tym stają się słabsze niestety a i czasy nie sprzyjają pokazywaniu w mas mediach czegoś co naprawdę piękne i godne naśladowania jak prawdziwa wierna miłość.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Lunka » 2021-11-04, 12:04

A gdzie mój Tomcio zniknął? 🥺
Hardy 🥺
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4439
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1149 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-11-04, 15:14

Dzisiaj na polsacie o 22.15 jest film "Tolkien". Biograficzny. Oglądałam go już kiedyś i polecam.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
Chociaż czasem lepiej obejrzeć film w internecie, bo jest taka dziwna tendencja, że lektorzy (Ci, którzy tłumaczą w filmach w TV) mówią totalne bzdury, często skrajnie zmieniając tekst oryginalny i wtedy wszelkie gry słowne, żarty albo starodawne słowa są nieuchwytne. A lektorzy w filmach, zamieszczonych w Internecie są często inni (mimo że film ten sam, tak jest na przykład z "Hobbitem") mówią o wiele lepiej.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Lunka » 2021-11-04, 16:17

@miłośniczka Faustyny i o Tolkienie to bym obejrzała ale coś późna pora 🥺
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Skaza » 2021-11-04, 18:34

Lunka pisze: 2021-11-04, 12:04 A gdzie mój Tomcio zniknął? 🥺
Hardy 🥺
Musiał wyjechać na plan zdjęciowy do nowego filmu, został tylko sam Skaza by zająć mu miejsce w forumowym autobusie ;)

Ciekawa

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 21:46

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-11-04, 15:14 Dzisiaj na polsacie o 22.15 jest film "Tolkien". Biograficzny. Oglądałam go już kiedyś i polecam.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
Chociaż czasem lepiej obejrzeć film w internecie, bo jest taka dziwna tendencja, że lektorzy (Ci, którzy tłumaczą w filmach w TV) mówią totalne bzdury, często skrajnie zmieniając tekst oryginalny i wtedy wszelkie gry słowne, żarty albo starodawne słowa są nieuchwytne. A lektorzy w filmach, zamieszczonych w Internecie są często inni (mimo że film ten sam, tak jest na przykład z "Hobbitem") mówią o wiele lepiej.
Nie mogę oglądać Tolkiena, bo mam nieczyste myśli jeśli chodzi o odtwórce głownej roli:D

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2480
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1037 times
Been thanked: 934 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Susanna » 2022-01-04, 13:47

W piątek będzie film "Król lew" film. Polsat o 20.00.
Widziałam juz 2 razy ale obejrzę 3. 😄
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Skaza » 2022-01-04, 19:25

Też uwielbiam ten film i jak nie zapomnę to obejrzę sobie ponownie :-bd

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1414
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 542 times
Been thanked: 781 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: AdamS. » 2022-01-04, 20:40

Jeśli ktoś lubi kino sci-fi, taka gorąca bułeczka, dająca do myślenia nad tym, co by było, gdyby człowiek osiągnął techniczną zdolność do fizycznej nieśmiertelności - https://www.cda.pl/video/9541629ca

Pamiętam, że kiedyś prof. Religa całkiem poważnie zaczął snuć taką wizję. Już wtedy pomyślałem, że nawet gdyby to się okazało możliwe, byłby to przedsionek piekła na ziemi.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Andy72 » 2022-01-05, 11:18

Chetnie obejrze ten film, majac nadzieje ze koniec swiata bedzie wczesniej niz niesmiertelnosc na ziemskich warunkach.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Skaza » 2022-01-05, 16:30

AdamS. pisze: 2022-01-04, 20:40 Jeśli ktoś lubi kino sci-fi, taka gorąca bułeczka, dająca do myślenia nad tym, co by było, gdyby człowiek osiągnął techniczną zdolność do fizycznej nieśmiertelności - https://www.cda.pl/video/9541629ca

Pamiętam, że kiedyś prof. Religa całkiem poważnie zaczął snuć taką wizję. Już wtedy pomyślałem, że nawet gdyby to się okazało możliwe, byłby to przedsionek piekła na ziemi.
Na szczęście nieśmiertelność jest niemożliwa po tej stronie, bo już sobie wyobrażam wielu zwyrodnialców którzy by to wykorzystywali :(
A za namiar na ciekawy film serdecznie dziękuję @AdamS. chyba też się skuszę :-bd

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Andy72 » 2022-01-05, 16:37

Skaza pisze: 2022-01-05, 16:30 Na szczęście nieśmiertelność jest niemożliwa po tej stronie, bo już sobie wyobrażam wielu zwyrodnialców którzy by to wykorzystywali :(
Jak podawałem przykład: wyobraźmy sobie wiecznie żyjącego Mao Tse Tunga, wciąż mającego pomysły na nowe rewolucje..,
Natomiast Bezos:
https://businessinsider.com.pl/technolo ... ie/nhf9q30
Lepiej by zainwestował w startup zajmujący się porostem włosów na głowie :))

---
oglądam film, niezły , coś jak Fahrenheit 451
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Skaza » 2022-01-05, 18:20

Tego filmu Fahrenheit 451 też nie kojarzę, zerknę na info o nim :-bd u mnie dzisiaj chyba w tv wieczorem mecze zagoszczą bo na tvp sport Barca i Real w pucharze Hiszpanii będę biegać :)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1918
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Dzisiaj w tv obejrzę / akurat oglądam ! o ile nie zasnę ...

Post autor: Andy72 » 2022-01-05, 18:30

Film Fahrenheit 451 opowiada o paleniu książek, ta temperatura to temperatura zapłonu papieru.
W przyszłości doszli do wniosku że nie należy czytać książek, kultura ma być obrazkowa.
Podobny jeszcze do tego film podobny to
Equilibrium (2002) - W futurystycznym państwie Libria ludzie biorą lek eliminujący zdolność odczuwania.

Tak te 70-80 lat to czas optymalny. Nie ma sensu go samemu skracać, nie ma sensu go przedłużać do setek, tysięcy lat.
Jest to wystarczająco długo by zastanowić się nad życiem, a jednocześnie perspektywa czasowa kresu życia jest realna a nie jakieś odległe kiedyś.
Tylko nie wszystkim to odpowiada, jak Bezos.
Natomiast Musk, to jeszcze najnormalniejszy z multimiliarderów (ale swego syna nazwał X Æ A-12) który mówił że nieśmiertelność nie była by dobra, jest zdolny w zarabianiu pieniędzy ale nie ma chorych pomysłów jak Bezos czy Gates.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ