Seriale SF godne obejrzenia. Albo i nie.

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Seriale SF godne obejrzenia. Albo i nie.

Post autor: SmokEustachy » 2023-10-06, 11:44

O tu:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1 ... soka-biala

I jeszcze jedna audycja się robi.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Seriale SF godne obejrzenia. Albo i nie.

Post autor: SmokEustachy » 2023-11-12, 00:54

No i jest nowe:

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Seriale SF godne obejrzenia. Albo i nie.

Post autor: SmokEustachy » 2023-11-12, 23:12


Czy Vader zasłużył na zbawienie?
Bardzo ciekawa audycja

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Seriale SF godne obejrzenia. Albo i nie.

Post autor: Adam01 » 2023-12-15, 12:17

Westworld jest nie tylko najlepszym serialem, jaki obejrzałem, ale też najlepszym, jaki mogę do tej pory sobie wyobrazić.
Dostępny na platformie HBO i portalach streamingowych. Polecam

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Seriale SF godne obejrzenia. Albo i nie.

Post autor: SmokEustachy » 2024-02-17, 14:18

W 2023 roku nie pojawiły się seriale tak wybitne, jak rok wcześniej. Niemniej było co oglądać, mamy do czynienia z kilkoma dobrymi produkcjami. Jest natomiast miejsce na nagrodę specjalną, która się należy. I tak:
I Nagroda specjalna za film roku.
Zdobywa ją rzecz jasna bezdyskusyjnie Godzilla Minus One. Film wyróżniający się na tle dekad i amerykańskiej Godzilli. Budżetem poniżej 15 000 000 dolarów poniżył całe Holyłód, z Disnejem na czele. Widać, że użycie rozumu przynosi lepsze efekty niż kasa. Mamy tu super muzykę, efekty, fabułę, grę aktorską. Najlepszy do tej pory film o Godzilli i jeden z najlepszych katastroficznych i fantastycznych w ogóle. Cudo.
II. Najlepszy odcinek serialowy.
1. Star Trek Strange New Worlds - Subspace Rhapsody
Dziwne Nowe Światy, KOSMICZNA RAPSODIA
Sezon 02, odcinek 09
Kolejny tryumf rozumu, artyzmu i róznych takich. Bardzo udane piosenki, pomysłowo wpięte w fabułę, różne trekowe absurdy występują, technobełkot, K-pop. Wyraźny tryumfator, który zapisze się na dekady.

2. Ahsoka, Shadow Warrior
Wojownik cienia
Sezon 01, odcinek 05
Nie chodzi tu nawet o samo pojawienie się Anakina (Anakin Skywalker, Lord Vader) a o chrześcijańskie przesłanie, o którym mówiłem. Ależ się lewactwo pulta w związku z nim. Jest to poważne domknięcie losów Anakina, które było konieczne. Pomysłowa fabuła, zapowiadana we wcześniejszych odcinkach, bardzo dobrze się ogląda. Zasłużone 2 miejsce, bo nie śpiewają.
3. Star Trek Strange New Worlds Those Old Scientists
Dziwne Nowe Światy, CI STARZY NAUKOWCY
sezon 02, odcinek 07.
O ile Subspace Rhapsody był odcinkiem dla szerokich kręgów widzów, o tyle Ci Starzy Naukowcy to odcinek dla fanów. Załodze Enterprise wizytę składają przybysze z przyszłości, z serialu Lower Decks (Niskie Pokłady). Zanurzamy się zatem w pełni w paradoksy paranoi temporalnej (czasowej). Leszcze z przyszłości wpływają na przeszłość w pożądanym kierunku, wszystko dobrze się kończy, bohaterowie wiele zyskują. Technobełkot jest wyrafinowany, dodatkowo mamy połączenie kreskówki z filmem aktorskim. 10/10.

Odcinki te łączy pozytywny wydźwięk i ewolucja bohaterów. Bardzo mądre są.
III Rozczarowanie roku
Wiedźmin 3 sezon. O ja cię nie mogę. Co to za porażka jest, ogarokaraczan, postacie bez właściwości, ała. 1/10/.
Ostatnio zmieniony 2024-02-17, 14:24 przez SmokEustachy, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ