Jola Szymańska

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 19:22

orzeszku pisze: 2021-11-04, 18:26 Niczego nie wmawiam, nie mam na szczęście wglądu w twoje stany psychiczne, a tylko w to co piszesz. I z tego co napisałaś jednoznacznie wynika, że przypisujesz mi przypisywanie tobie krytykowanych przez ogół katolików cech JS.
Orzeszq- :)) ^:)^
Dodano po 4 minutach 45 sekundach:
Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 18:47
Morkej pisze: 2021-11-04, 18:19 @Zuben Ninja zgadzam się tutaj z Ciekawą. Co to w ogóle znaczy "modne na bycie molestowanym"?
To co spotkało Jolę ("Julkę") z tym dotykiem księdza nie było jakieś hardcorowe a wyolbrzymiła to co najmniej do rangi gwałtu i to jeszcze 14 lat po tym wydarzeniu w czasie kiedy na You Tube modne było nagrywanie przez youtuberki odcinków o księżach molestujących dziewczyny.

Proszę moderację o interwencję w sprawie : mniej lub bardziej hardkorowych molestowań i wyolbrzymiania. To bardzo krzywdząca dla nas kobiet. @Dezerter @miłośniczka Faustyny
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 19:26 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Zuben Ninja » 2021-11-04, 19:34

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:22 Proszę moderację o interwencję w sprawie : mniej lub bardziej hardkorowych molestowań. To bardzo krzywdząca dla nas kobiet. @Dezerter @miłośniczka Faustyny
Za to dla nas facetów krzywdzące jest nierówne traktowanie mężczyzn w kwestii oskarżeń o molestowanie:

Przystojny, opalony, wysoki Hiszpan --------> Położył rękę na udzie kobiety -----------> Kobieta: "O jakie to słodkie - nic się nie stało"

Nieatrakcyjny, łysy, niski Polak ------------> Położył rękę na udzie kobiety --------------> Kobieta: "Zboczeniec! - dzwonię na policję!"
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 19:36 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 19:38

Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 19:34
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:22 Proszę moderację o interwencję w sprawie : mniej lub bardziej hardkorowych molestowań. To bardzo krzywdząca dla nas kobiet. @Dezerter @miłośniczka Faustyny
Za to dla nas facetów krzywdzące jest nierówne traktowanie mężczyzn w kwestii oskarżeń o molestowanie:

Przystojny, opalony, wysoki Hiszpan --------> Położył rękę na udzie kobiety -----------> Kobieta: "O jakie to słodkie - nic się nie stało"

Nieatrakcyjny, łysy, niski Polak ------------> Położył rękę na udzie kobiety --------------> Kobieta: "Zboczeniec! - dzwonię na policję!"
Tak, zależy czy kobieta tego CHCE. Nie wierzę w to co czytam.

Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 19:51

Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 19:43
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:38 Tak, zależy czy kobieta tego CHCE. Nie wierzę w to co czytam.
Taka kobieta już nie oskarży o molestowanie przystojnego gościa, który jej się podoba. O molestowanie oskarżają tylko mężczyzn, którzy są dla nich fizycznie nieatrakcyjni.
Co ty wypisujesz? Jak kobiete zgwałci albo molestuje przystojny koleś, to też to zgłosi. Czuję się dziwnie. Czy ktoś to w ogóle czyta co ten koles wypisuje?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: sądzony » 2021-11-04, 19:52

Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 19:43
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:38 Tak, zależy czy kobieta tego CHCE. Nie wierzę w to co czytam.
Taka kobieta już nie oskarży o molestowanie przystojnego gościa, który jej się podoba. O molestowanie oskarżają tylko mężczyzn, którzy są dla nich fizycznie nieatrakcyjni.
Widzę, że znasz kobiety. jesteś w związku?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 794
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 140 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-11-04, 20:03

@Zuben Ninja mnie by to jakoś niezbyt obchodziło.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 20:04 przez itsjustmemichelle1, łącznie zmieniany 1 raz.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5986
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 453 times
Been thanked: 910 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Albertus » 2021-11-04, 20:13

Na szczęście kobiety to nie jest jakiś monolit ze wszystkimi wspólnymi cechami, znacznie się różnią między sobą.Nie ma co uogólniać.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 702
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Quinque » 2021-11-04, 20:19

Logan pisze: 2021-11-03, 20:39
sądzony pisze: 2021-11-03, 20:36 Wydaje mi się, wierzę i mam głęboką nadzieję, że po 5, 10, 20 latach ona wróci do Kościoła.
Mam nadzieję, oby było tak jak powiedziałeś.
Generalnie problem z nimi jest taki że jak już odejdą z Kościoła to zaczynają na niego ujadać. Patrz choćby przykład Stasia Obirka czy Tomka Polaka. Mi się wydaje że po kilku latach jej sie znudzi bo ile można? Ja np. w przeszłości gdy ktoś atakował Kościół to miałem potrzebę odpowiadania. Dziś, w większości przypadków daje sobie spokój bo dyskusja z nimi sensu wielkiego nie ma

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: sądzony » 2021-11-04, 20:26

Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 20:10 Poznając prawdę o relacjach damsko - męskich wolę na razie pozostać sam. Nie chce mi się na razie wchodzić w związek.
Toś mnie uspokoił.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 20:30

Quinque pisze: 2021-11-04, 20:19
Logan pisze: 2021-11-03, 20:39
sądzony pisze: 2021-11-03, 20:36 Wydaje mi się, wierzę i mam głęboką nadzieję, że po 5, 10, 20 latach ona wróci do Kościoła.
Mam nadzieję, oby było tak jak powiedziałeś.
Generalnie problem z nimi jest taki że jak już odejdą z Kościoła to zaczynają na niego ujadać. Patrz choćby przykład Stasia Obirka czy Tomka Polaka. Mi się wydaje że po kilku latach jej sie znudzi bo ile można? Ja np. w przeszłości gdy ktoś atakował Kościół to miałem potrzebę odpowiadania. Dziś, w większości przypadków daje sobie spokój bo dyskusja z nimi sensu wielkiego nie ma
Tak, ale czy to nie jest trochę normalne, że nadaje się na firmę z której się odeszło i było mi źle?

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 702
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Quinque » 2021-11-04, 20:31

Jak się nadaje od kilku lat to jest to raczej objaw paranoi

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: sądzony » 2021-11-04, 20:31

Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 20:10 Przystojny facet może sobie na więcej pozwolić a kobieta i tak puści mu to płazem. Im bardziej facet jest przystojny to tym więcej kobieta jest w stanie mu wybaczyć. Nie wierzysz? To popatrz na swoje koleżanki jak reagują na przystojnych gości. Jestem przekonany że będą orbitowały wokół takich i to jeszcze one będą stawiać im drinki. A jak trafi się model to już w ogóle tracą głowę...
To samo możesz powiedzieć w drugą stronę, a zamiast "przystojny, seksowna" wstawić "bogaty, bogata" lub "mający, mająca władzę", a co za tym idzie zamiast "kobieta, mężczyzna" mógłbyś ostatecznie użyć rzeczownika "człowiek".

Tak każdy z nas ma w sobie część, która jest w stanie się sprzedać za piękno, pieniądze czy władze lecz jest to nasza ludzka natura, a nie kobieca.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14942
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4186 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jola Szymańska

Post autor: Dezerter » 2021-11-04, 21:24

sądzony pisze: 2021-11-04, 20:31
Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 20:10 Przystojny facet może sobie na więcej pozwolić a kobieta i tak puści mu to płazem. Im bardziej facet jest przystojny to tym więcej kobieta jest w stanie mu wybaczyć. Nie wierzysz? To popatrz na swoje koleżanki jak reagują na przystojnych gości. Jestem przekonany że będą orbitowały wokół takich i to jeszcze one będą stawiać im drinki. A jak trafi się model to już w ogóle tracą głowę...
To samo możesz powiedzieć w drugą stronę, a zamiast "przystojny, seksowna" wstawić "bogaty, bogata" lub "mający, mająca władzę", a co za tym idzie zamiast "kobieta, mężczyzna" mógłbyś ostatecznie użyć rzeczownika "człowiek".

Tak każdy z nas ma w sobie część, która jest w stanie się sprzedać za piękno, pieniądze czy władze lecz jest to nasza ludzka natura, a nie kobieca.
Kochane, panie i panowie - można się oburzać na takie słowa, ale to szczera prawda i realia życia codziennego - jeśli ktoś, któraś z was tego nie wie to po prostu nie zna życia i żyje w jakiejś bańce.

Ale , że tak jest to w żadnym stopniu nie usprawiedliwia zachowań przekraczających granicę dobrego zachowania, nietykalności cielesnej, czy nawet niewybrednych, lub seksistowskich słów i gestów.
Zurben czasami pisze, jak by z lasu, albo z jaskini wyszedł i to całkiem niedawno, a tu standardy na świecie się zmieniają. To co było jeszcze dopuszczalne 10-20-30 lat temu dzisiaj jest nazywane molestowaniem seksualnym.
Przypominam, że to co jest normą i co jest dopuszczalne w sferze obyczajowej jest wynikiem umowy społecznej i to często niepisanej.
Rodzi to czasami takie kwiatki, że ktoś wyciąga komuś rzecz sprzed 20 lat, która dzisiaj jest gorsząca i niedopuszczalna, a 20 lat temu w tamtym środowisku była frywolnym żartem z którego większość się śmiała i uważała za dopuszczalną.
Uważajmy, by nie popełniać w ocenie błędu ahistoryczności.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 21:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Lunka » 2021-11-04, 22:01

Zuben pisze jakieś typowe stereotypy z Wykopka 🤷🏻
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 22:24

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:51
Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 19:43
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 19:38 Tak, zależy czy kobieta tego CHCE. Nie wierzę w to co czytam.
Taka kobieta już nie oskarży o molestowanie przystojnego gościa, który jej się podoba. O molestowanie oskarżają tylko mężczyzn, którzy są dla nich fizycznie nieatrakcyjni.
@Dezerter ośmieszyłeś funkcję Administratora.

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
@miłośniczka Faustyny proszę Ciebie w takim razie o odniesienie się do postów, bodajże 3 , które napisał ten pan o molestowaniu
.
1.Ta Jola przez kilkanaście lat nie roztrząsała tej sprawy ale gdy modne stało się bycie "molestowaną przez księdza" to nagle wywołała dramę. Ciekawe jest to, że całą tą dramę z molestowaniem roztrząsała w czasie, kiedy to cały You Tube był molestowany przez księży. Wszystkie te youtuberki, instagramerki i blogerki jedna za drugą nagrywały filmiki jak to księża molestowali je spojrzeniem. Szkoda, że jeszcze telepatycznie nie zostały zmolestowane...

2.To co spotkało tą Jolę ("Julkę") z tym dotykiem księdza nie było jakieś hardcorowe a wyolbrzymiła to co najmniej do rangi gwałtu i to jeszcze 14 lat po tym wydarzeniu w czasie kiedy na You Tube modne było nagrywanie przez youtuberki odcinków o księżach molestujących dziewczyny.
Za to dla nas facetów krzywdzące jest nierówne traktowanie mężczyzn w kwestii oskarżeń o molestowanie:

3.Przystojny, opalony, wysoki Hiszpan --------> Położył rękę na udzie kobiety -----------> Kobieta: "O jakie to słodkie - nic się nie stało"

Nieatrakcyjny, łysy, niski Polak ------------> Położył rękę na udzie kobiety --------------> Kobieta: "Zboczeniec! - dzwonię na policję!"

Dla mnie wszystkie te 3 punkty są ...obrzydliwe. Kit tam, możecie mnie wywalić.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 22:30 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”