Jola Szymańska

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Zuben Ninja » 2021-11-04, 22:26

Dezerter pisze: 2021-11-04, 21:24 Kochane, panie i panowie - można się oburzać na takie słowa, ale to szczera prawda i realia życia codziennego - jeśli ktoś, któraś z was tego nie wie to po prostu nie zna życia i żyje w jakiejś bańce.
No i widzisz? Ty również jesteś świadomy, że to jak zostajemy potraktowani przez płeć przeciwną w głównej mierze zależy od naszej atrakcyjności fizycznej. Kobieta może mi wmawiać, że u faceta kręci ją miły charakter, dobre serce i poczucie humoru ale nigdy nie powie głośno, że zaakceptuje te cechy u faceta ale tylko pod warunkiem, że ten podoba jej się z wyglądu. Mało która kobieta mówi wprost, że w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd mężczyzny a dopiero w drugiej kolejności na charakter i inne dobre serca. Nie rozumiem dlaczego Panie się tak oburzają na tą prawdę? To jest brutalna prawda, że kobiety lecą na wygląd mężczyzn tak samo a nawet bardziej niż my na wygląd kobiet. Wystarczy posłuchać rozmowę dowolnych dwóch kobiet aby dojść do wniosku, że wygląd potencjalnego faceta jest dla nich bardzo ważny:

Kasia: co myślisz o tym Marcinie?
Basia: no ten Marcin to jest przystojny!
Kasia: no ciacho z niego!
Basia: a o Grześku?
Kasia: e nie podoba mi się.
Basia: no w sumie mi też nie.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 22:28 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 4 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Jola Szymańska

Post autor: Dezerter » 2021-11-04, 22:28

A czemu ci tak wesoło Ciekawa - jakieś konkrety?
A Miłośniczka usunęła 2 posty Zurbena, bez konsultacji ze mną, więc chyba wystarczająco pokazała swoją samodzielność
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 22:35 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 22:33

Dezerter pisze: 2021-11-04, 22:28 A czemu ci tak wesoło Ciekawa - jakieś konkrety?
Mi jest wesoło????????????
Tak konkrety: ośmieszyłęś funkcje admina, Czekam na reakcję innych adminów na to co napisał ten pan:
1.Ta Jola przez kilkanaście lat nie roztrząsała tej sprawy ale gdy modne stało się bycie "molestowaną przez księdza" to nagle wywołała dramę. Ciekawe jest to, że całą tą dramę z molestowaniem roztrząsała w czasie, kiedy to cały You Tube był molestowany przez księży. Wszystkie te youtuberki, instagramerki i blogerki jedna za drugą nagrywały filmiki jak to księża molestowali je spojrzeniem. Szkoda, że jeszcze telepatycznie nie zostały zmolestowane...
2.To co spotkało tą Jolę ("Julkę") z tym dotykiem księdza nie było jakieś hardcorowe a wyolbrzymiła to co najmniej do rangi gwałtu i to jeszcze 14 lat po tym wydarzeniu w czasie kiedy na You Tube modne było nagrywanie przez youtuberki odcinków o księżach molestujących dziewczyny.
Za to dla nas facetów krzywdzące jest nierówne traktowanie mężczyzn w kwestii oskarżeń o molestowanie:

3.Przystojny, opalony, wysoki Hiszpan --------> Położył rękę na udzie kobiety -----------> Kobieta: "O jakie to słodkie - nic się nie stało"

Nieatrakcyjny, łysy, niski Polak ------------> Położył rękę na udzie kobiety --------------> Kobieta: "Zboczeniec! - dzwonię na policję!"

orzeszku

Re: Jola Szymańska

Post autor: orzeszku » 2021-11-04, 22:34

Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 22:26
No i widzisz? Ty również jesteś świadomy, że to jak zostajemy potraktowani przez płeć przeciwną w głównej mierze zależy od naszej atrakcyjności fizycznej. Kobieta może mi wmawiać, że u faceta kręci ją miły charakter, dobre serce i poczucie humoru ale nigdy nie powie głośno, że zaakceptuje te cechy u faceta ale tylko pod warunkiem, że ten podoba jej się z wyglądu. Mało która kobieta mówi wprost, że w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd mężczyzny a dopiero w drugiej kolejności na charakter i inne dobre serca. Nie rozumiem dlaczego Panie się tak oburzają na tą prawdę? To jest brutalna prawda, że kobiety lecą na wygląd mężczyzn tak samo a nawet bardziej niż my na wygląd kobiet. Wystarczy posłuchać rozmowę dowolnych dwóch kobiet aby dojść do wniosku, że wygląd potencjalnego faceta jest dla nich bardzo ważny:

Kasia: co myślisz o tym Marcinie?
Basia: no ten Marcin to jest przystojny!
Kasia: no ciacho z niego!
Basia: a o Grześku?
Kasia: e nie podoba mi się.
Basia: no w sumie mi też nie.
Jest chyba zasadnicza różnica między oczywistym stwierdzeniem, że kobiety też widzą i cenią sobie atrakcyjność fizyczną mężczyzn a twierdzeniem, że jak ktoś jest przystojny to może sobie pozwolić na wszytko i nie zostanie to odebrane jako molestowanie. Więc przestań teraz wykręcać kota ogonem, bo oburzenie pań tyczyło się czegoś innego, niż teraz to przedstawiasz.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 22:35 przez orzeszku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Jola Szymańska

Post autor: Dezerter » 2021-11-04, 22:38

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 22:33
Dezerter pisze: 2021-11-04, 22:28 A czemu ci tak wesoło Ciekawa - jakieś konkrety?
Mi jest wesoło????????????
Tak konkrety: ośmieszyłęś funkcje admina, Czekam na reakcję innych adminów na to co napisał ten pan:
1.Ta Jola przez kilkanaście lat nie roztrząsała tej sprawy ale gdy modne stało się bycie "molestowaną przez księdza" to nagle wywołała dramę. Ciekawe jest to, że całą tą dramę z molestowaniem roztrząsała w czasie, kiedy to cały You Tube był molestowany przez księży. Wszystkie te youtuberki, instagramerki i blogerki jedna za drugą nagrywały filmiki jak to księża molestowali je spojrzeniem. Szkoda, że jeszcze telepatycznie nie zostały zmolestowane...
2.To co spotkało tą Jolę ("Julkę") z tym dotykiem księdza nie było jakieś hardcorowe a wyolbrzymiła to co najmniej do rangi gwałtu i to jeszcze 14 lat po tym wydarzeniu w czasie kiedy na You Tube modne było nagrywanie przez youtuberki odcinków o księżach molestujących dziewczyny.
Za to dla nas facetów krzywdzące jest nierówne traktowanie mężczyzn w kwestii oskarżeń o molestowanie:

3.Przystojny, opalony, wysoki Hiszpan --------> Położył rękę na udzie kobiety -----------> Kobieta: "O jakie to słodkie - nic się nie stało"

Nieatrakcyjny, łysy, niski Polak ------------> Położył rękę na udzie kobiety --------------> Kobieta: "Zboczeniec! - dzwonię na policję!"
Jaki punkt Regulaminu to łamie - wskażesz?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Zuben Ninja » 2021-11-04, 22:39

orzeszku pisze: 2021-11-04, 22:34
Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 22:26
No i widzisz? Ty również jesteś świadomy, że to jak zostajemy potraktowani przez płeć przeciwną w głównej mierze zależy od naszej atrakcyjności fizycznej. Kobieta może mi wmawiać, że u faceta kręci ją miły charakter, dobre serce i poczucie humoru ale nigdy nie powie głośno, że zaakceptuje te cechy u faceta ale tylko pod warunkiem, że ten podoba jej się z wyglądu. Mało która kobieta mówi wprost, że w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd mężczyzny a dopiero w drugiej kolejności na charakter i inne dobre serca. Nie rozumiem dlaczego Panie się tak oburzają na tą prawdę? To jest brutalna prawda, że kobiety lecą na wygląd mężczyzn tak samo a nawet bardziej niż my na wygląd kobiet. Wystarczy posłuchać rozmowę dowolnych dwóch kobiet aby dojść do wniosku, że wygląd potencjalnego faceta jest dla nich bardzo ważny:

Kasia: co myślisz o tym Marcinie?
Basia: no ten Marcin to jest przystojny!
Kasia: no ciacho z niego!
Basia: a o Grześku?
Kasia: e nie podoba mi się.
Basia: no w sumie mi też nie.
Jest chyba zasadnicza różnica między oczywistym stwierdzeniem, że kobiety też widzą i cenią sobie atrakcyjność fizyczną mężczyzn a twierdzeniem, że jak ktoś jest przystojny to może sobie pozwolić na wszytko i nie zostanie to odebrane jako molestowanie.
Ale to jest najprawdziwsza prawda, że dobry wygląd faceta pomaga mu w uniknięciu oskarżenia o molestowanie! Kobiety inaczej traktują dotyk atrakcyjnych mężczyzn, którzy im się podobają a inaczej nieatrakcyjnych, dla których nie mają już takiej wyrozumiałości!
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 22:40 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 22:40

@Dezerter pytam innych adminów, Ty już się wypowiedziałeś, daj szansę innym , bo jestem ciekawa ich zdania, Chyba że się nie wypowiedzą, to trudno. Z Toba nie będe już rozmawiać, a jak chcesz, to mnie wywal .

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14987
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4208 times
Been thanked: 2954 times
Kontakt:

Re: Jola Szymańska

Post autor: Dezerter » 2021-11-04, 22:45

Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 22:39
orzeszku pisze: 2021-11-04, 22:34
Zuben Ninja pisze: 2021-11-04, 22:26
No i widzisz? Ty również jesteś świadomy, że to jak zostajemy potraktowani przez płeć przeciwną w głównej mierze zależy od naszej atrakcyjności fizycznej. Kobieta może mi wmawiać, że u faceta kręci ją miły charakter, dobre serce i poczucie humoru ale nigdy nie powie głośno, że zaakceptuje te cechy u faceta ale tylko pod warunkiem, że ten podoba jej się z wyglądu. Mało która kobieta mówi wprost, że w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd mężczyzny a dopiero w drugiej kolejności na charakter i inne dobre serca. Nie rozumiem dlaczego Panie się tak oburzają na tą prawdę? To jest brutalna prawda, że kobiety lecą na wygląd mężczyzn tak samo a nawet bardziej niż my na wygląd kobiet. Wystarczy posłuchać rozmowę dowolnych dwóch kobiet aby dojść do wniosku, że wygląd potencjalnego faceta jest dla nich bardzo ważny:

Kasia: co myślisz o tym Marcinie?
Basia: no ten Marcin to jest przystojny!
Kasia: no ciacho z niego!
Basia: a o Grześku?
Kasia: e nie podoba mi się.
Basia: no w sumie mi też nie.
Jest chyba zasadnicza różnica między oczywistym stwierdzeniem, że kobiety też widzą i cenią sobie atrakcyjność fizyczną mężczyzn a twierdzeniem, że jak ktoś jest przystojny to może sobie pozwolić na wszytko i nie zostanie to odebrane jako molestowanie.
Ale to jest najprawdziwsza prawda, że dobry wygląd faceta pomaga mu w uniknięciu oskarżenia o molestowanie! Kobiety inaczej traktują dotyk atrakcyjnych mężczyzn, którzy im się podobają a inaczej nieatrakcyjnych, dla których nie mają już takiej wyrozumiałości!
Zurben - nie pogrążaj się
czy ty znasz definicje molestowania, bo piszesz jak byś nie znał
molestować
1. nawiązywać z kimś kontakt o charakterze seksualnym wbrew jego woli;

jak widzisz uroda nie ma tu nic do rzeczy liczy się wola osoby
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 22:47 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Zuben Ninja » 2021-11-04, 22:46

Dezerter pisze: 2021-11-04, 22:28 A Miłośniczka usunęła 2 posty Zurbena, bez konsultacji ze mną, więc chyba wystarczająco pokazała swoją samodzielność
Paniom na forum włączyła się chyba "solidarność jajników" bo widocznie nadepnąłem im na odcisk.
Dezerter pisze: 2021-11-04, 22:28 Zurben - nie pogrążaj się
czy ty znasz definicje molestowania, bo piszesz jak byś nie znał
molestować
1. nawiązywać z kimś kontakt o charakterze seksualnym wbrew jego woli;
jak widzisz uroda nie ma tu nic do rzeczy liczy się wola osoby
Kobieta inaczej traktuje klepnięcie w pupę od obcego przystojnego faceta, który się jej podoba a inaczej od obcego faceta, który jest dla niej brzydki.
Temu pierwszemu najprawdopodobniej się upiecze a drugi otrzyma łatkę zboczeńca, który ją seksualnie napastował.


PS: wiem czym jest molestowanie ale nie chcę podawać mocniejszych przykładów bo na nowo sprowokuję tym Panie.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 23:58 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 12 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

orzeszku

Re: Jola Szymańska

Post autor: orzeszku » 2021-11-04, 23:04

To nie jest kwestia kobiety vs faceci tylko człowiek vs nie powiem kto. Każdy normalny mężczyzna również się oburzy tymi chorymi bzdetami bo mają żony, siostry, córki i nie życzyliby sobie szerzenia tak chorych poglądów.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Zuben Ninja » 2021-11-04, 23:09

orzeszku pisze: 2021-11-04, 23:04 To nie jest kwestia kobiety vs faceci tylko człowiek vs nie powiem kto. Każdy normalny mężczyzna również się oburzy tymi chorymi bzdetami bo mają żony, siostry, córki i nie życzyliby sobie szerzenia tak chorych poglądów.
Ty chyba nigdy nie słyszałaś chorych poglądów skoro moje takimi nazywasz. No jak mam z Wami kobietami rozmawiać? Prawdy napisać nie mogę bo wielkie oburzenie to może zacznę owijać w bawełnę i pisać to co chcecie usłyszeć?
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 00:23 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Logan » 2021-11-05, 06:09

Ciekawa pisze: 2021-11-04, 22:40 @Dezerter pytam innych adminów, Ty już się wypowiedziałeś, daj szansę innym , bo jestem ciekawa ich zdania, Chyba że się nie wypowiedzą, to trudno. Z Toba nie będe już rozmawiać, a jak chcesz, to mnie wywal .
Zasadniczo robisz dramę, rozkręcasz temat, nie czytasz co piszą odbiorcy i tak w wielu dyskusjach.

Koniec końców nie interesuje Ciebie zdanie dyskutantów i jeszcze te cwaniackie odzywki.

Nie wiem czy tego nie zauważyłaś, ale skupiasz na sobie uwagę forum, może o to nawet chodzi.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 06:22 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3442
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-05, 06:10

Logan pisze: 2021-11-03, 18:09 Większość osób biorących udział w akcji #teżodchodzę to osoby niewierzące, gnostycy, ateiści etc. mający problem zasadniczo nie z ludźmi Kościoła a nauczaniem moralnym Kościoła i to nauczanie publiczne ostatnio mocno wybrzmiałe wyprowadziło ich na ulicę i a ostatecznie z Kościoła.

Dodano po 3 minutach 25 sekundach:
Ciekawa pisze: 2021-11-03, 17:59 Z moich doświadczeń wynika, że wystarczy się zastanawiać nad czymś,zadać pytanie, mieć wątpliwość i już katolicy lecą do gardła i z widłami, jakby moje wątpliwości miały moc zabrania im wiary.
Nadinterpretujesz, może jesteś przewrażliwiona na swoim punkcie.
tytułem suplementu , wiara bierze sie ze sluchania, czyli masz watpliwosci to je rozwiewasz a nie kultywujesz . To Piłat pytal co to jest prawda. A potem zaprzyjaźnił sie z Herodem.

Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-05, 07:08

JA to tylko tutaj zostawię:
Logan pisze: 2021-11-05, 06:09
Ciekawa pisze: 2021-11-04, 22:40 @Dezerter pytam innych adminów, Ty już się wypowiedziałeś, daj szansę innym , bo jestem ciekawa ich zdania, Chyba że się nie wypowiedzą, to trudno. Z Toba nie będe już rozmawiać, a jak chcesz, to mnie wywal .
Zasadniczo robisz dramę, rozkręcasz temat, nie czytasz co piszą odbiorcy i tak w wielu dyskusjach.

Koniec końców nie interesuje Ciebie zdanie dyskutantów i jeszcze te cwaniackie odzywki.

Nie wiem czy tego nie zauważyłaś, ale skupiasz na sobie uwagę forum, może o to nawet chodzi.

Obrazek
To jest post o mnie, jaka ja jestem, czy post o Joli Szymańskiej i molestowaniu już w tym momencie? Proszę admnistrację o upomnienie usera bo to nie wnosi nic do tematu. Jezeli user ma coś do mnie, niech napisze mi na priw.

Dla mężczyzn tu na forum , którzy nie wiedzą być może, że pisaniem jak Zuber robią społeczną krzywdę. Ku rozszerzeniu wiedzy:
"Istnieje jeszcze wiktymizacja wtórna, która ma miejsce wówczas, gdy ofiara przestępstwa doznaje kolejnej (stąd wzięło się „wtórnej”) krzywdy ze strony innych osób – otoczenia, rodziny, bliskich albo… internetowych komentatorów.

Nacechowane brakiem empatii, krzywdzące postawy innych ludzi są często wynikiem małej świadomości na temat zjawiska przemocy i nieumiejętności wczucia się w sytuację cierpiącej osoby. Są także – i to nierzadko – powodowane stereotypami, skutkującymi potępianiem i stygmatyzowaniem ofiary. Tego rodzaju reakcje otoczenia są szczególnie widoczne (i bolesne dla ofiar) wobec osób, które ucierpiały w efekcie przemocy domowej lub przestępstw na tle seksualnym." Żródło : aleteia

To właśnie robi Pan Zuber. Nie ma czegoś takiego :jak "nie takie hardkorowe molestowanie." Dla osób w wieku dojrzewania i dorosłej kobiety, każdy niechciany dotyk jest hardkorowy.
Ofiary zgłaszają swoje sprawy często po latach, kiedy następuje społecznie ruszenie, bo ofiary zaczynają czuć ze nie są same, że mają wsparcie. Jola Szymańska zgosiła to wtedy właśnie na tej fali(pomijając że jej mama od razu zrobiła awanturę w kościele i została zapewniona że zajmą się sprawą), i to jest NORMALNE dla ofiar. Kobiety zaczynają mówić kiedy inne kobiety zaczynają mówić, a nie bo jest taka moda. Podobnie działają ofiary pedofilii dziecięcej w domach: zaczynają mówić swoim rodzicom jak są dorosłe, i na fali wsparcia społecznego.
Krzywdzącym dla kobiet jest fakt, że jak ktoś jest przystojny, to to nie jest molestowanie, a jak brzydki, to od razu molestowanie. Tak nie jest. Każdy niechciany dotyk, niezależnie od atrakcyjności mężczyzny, jest molestowaniem i złym dotykiem.

Tu przytaczam jak właściwie wyglądało molestowanie Joli Szymańskiej, dla mnie obrzydliwe, dla niektorych:nie tak hardcorowe:(żródło)
"Ksiądz zawołał mnie i kazał usiąść obok siebie. Kiedy usiadłam, on przysunął się i położył mi rękę na moim lewym udzie, i wsunął mi rękę pomiędzy moje nogi. I tak sobie jeżdził: z góry do kolan, z góry do kolan. Byłam sparaliżowana. Nigdy nie miałam nawet chłopaka, i żaden mężczyzna nigdy mnie tak nie postrzegał. Byłam sparaliżowana i patrzyłam na osoby które tam były, było ich 10-13 osób. Ludzie odwracali wzrok, jakby tego nie widzieli. Jeden chłopak , 22 lata wchodził i wychodził z tego namiotu. Wesoła rozmowa nadal trwała. W pewnym momencie ksiądz o coś zapytał, odwróciłam głowę w jego kierunku, a on pocałował mnie w usta. Rozmowa nadal trwała, a ksiądz nadal trzymał rękę, pomiędzy moimi udami. Nie wiem ile czasu minęło, czy 40 minut, czy 120, i w pewnym momencie wyszedł jakiś 20 letni chłopak z namiotu, i z zewnątrz zawołał: Jola, chodź tutaj. To był idealny pretekst, aby psychicznie wyjść z tej sytuacji. Powiedziałam to mamie i zrobiła awanturę w kościele. Nie wiem dalej co było dalej z tym księdzem. "
Ksiądz który to zrobił uczy i jeżdzi ba obozy dalej, być może z Twoimi dziećmi.


Ja to tylko tutaj zostawię.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1968
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Praktyk » 2021-11-05, 09:46

@Ciekawa mogę tak zupełnie jak Filip z konopi spytać jaki jest cel tego wątku ? Twój cel.
( pominę to starcie ego z kompleksami, które się tam wcześniej odczyniło )

Chcesz mówić o molestowaniu ? - ok. Grzechy we władzach Kościoła są ważnym tematem. Myślę, że głównym który zaprząta teraz głowę m.in. naszego papieża. I dlatego też myślę ogłosił tą akcję z kościołem synodalnym. Chce obejść trochę te struktury.

Chcesz żeby ludzie z powodu molestowania odchodzili z kościoła ? - rozumiem, pytanie dlaczego tego chcesz. Dlaczego uważasz, że odchodzenie z Kościoła jest dobre.

Czy chciałabyś, żeby Kościoła na świecie nie było? Dlaczego ?

I pytanie bonusowe: czy zdajesz sobie sprawę, że Kościół będzie istniał nawet jeśli spłonie Watykan i wszystkich biskupów zagonią do kamieniołomów ? Kościół to wspólnota ludzi z Bogiem. Ta wspólnota może być mniej lub bardziej ustrukturyzowana. Może przechodzić straszne czasy, istnieć tylko w piwnicach ( np jeśli wpadło by tu do nas państwo islamskie, co nie jest wykluczone patrząc na przyrost muzułman na zachodzie ).
Nie jest natomiast możliwym, żeby ta wspólnota zginęła, bo Bóg istnieje wiecznie i zawsze będzie kochał swoje dzieci.

Trzeba tą wspólnotę natomiast leczyć. A jak nie będzie się leczyć to pod ciężarem grzechów się rozleci i tam gdzie Duch pozwoli zacznie łączyć się na nowo.
A ciężar grzechów jest widoczny, chociażby w takich mniej lub bardziej wiarygodnych filmikach. Więc bardzo dobrze, że chcesz o tym mówić, pytanie w jakim celu.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”