Jola Szymańska

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-05, 09:54

Praktyk pisze: 2021-11-05, 09:46 @Ciekawa mogę tak zupełnie jak Filip z konopi spytać jaki jest cel tego wątku ? Twój cel.
( pominę to starcie ego z kompleksami, które się tam wcześniej odczyniło )

Chcesz mówić o molestowaniu ? - ok. Grzechy we władzach Kościoła są ważnym tematem. Myślę, że głównym który zaprząta teraz głowę m.in. naszego papieża. I dlatego też myślę ogłosił tą akcję z kościołem synodalnym. Chce obejść trochę te struktury.

Chcesz żeby ludzie z powodu molestowania odchodzili z kościoła ? - rozumiem, pytanie dlaczego tego chcesz. Dlaczego uważasz, że odchodzenie z Kościoła jest dobre.

Czy chciałabyś, żeby Kościoła na świecie nie było? Dlaczego ?

I pytanie bonusowe: czy zdajesz sobie sprawę, że Kościół będzie istniał nawet jeśli spłonie Watykan i wszystkich biskupów zagonią do kamieniołomów ? Kościół to wspólnota ludzi z Bogiem. Ta wspólnota może być mniej lub bardziej ustrukturyzowana. Może przechodzić straszne czasy, istnieć tylko w piwnicach ( np jeśli wpadło by tu do nas państwo islamskie, co nie jest wykluczone patrząc na przyrost muzułman na zachodzie ).
Nie jest natomiast możliwym, żeby ta wspólnota zginęła, bo Bóg istnieje wiecznie i zawsze będzie kochał swoje dzieci.

Trzeba tą wspólnotę natomiast leczyć. A jak nie będzie się leczyć to pod ciężarem grzechów się rozleci i tam gdzie Duch pozwoli zacznie łączyć się na nowo.
A ciężar grzechów jest widoczny, chociażby w takich mniej lub bardziej wiarygodnych filmikach. Więc bardzo dobrze, że chcesz o tym mówić, pytanie w jakim celu.
Sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie czemu(błędnie), to po co mam tłumaczyć? A molestowanie wyszło w trakcie wątku, a tematem postu było to, co napisałam w pierwszym poście. Wystarczy przeczytać. To nie jest post o mnie zaznaczam.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Praktyk » 2021-11-05, 10:03

Ciekawa pisze: 2021-11-05, 09:54
Sam już sobie odpowiedziałeś na pytanie czemu(błędnie), to po co mam tłumaczyć? A molestowanie wyszło w trakcie wątku, a tematem postu było to, co napisałam w pierwszym poście. Wystarczy przeczytać. To nie jest post o mnie zaznaczam.
No to faktycznie nie trafiłem, przepraszam :) Myślałem, że jest tu rozróba o molestowanie.
Wynika to trochę z faktu, że filmiku w gabarycie 1:20 nie da się realnie obejrzeć w dzisiejszych czasach. Trzeba by mieć bardzo dużo czasu. Trzeba takie rzeczy streszczać na forum :)

Czyli wrzuciłaś go, żeby rozważać jak powstrzymać ludzi odchodzących z Kościoła na podstawie konkretnych przypadków odchodzenia z Kościoła tak ?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Jola Szymańska

Post autor: Dezerter » 2021-11-05, 10:51

Rodzi się pytanie dlaczego nie podała Imienia i nazwiska księdza, czy podała? w innym filmie
Dla mnie takie publiczne molestowanie, w towarzystwie tylu osób jest szokujące i wręcz nieprawdopodobne.
Siadanie przy pijanym mężczyźnie jest nieodpowiedzialne, ale tutaj wiek i okoliczności ją usprawiedliwiają.
Nic natomiast nie usprawiedliwia księdza, ani ludzi ze wspólnoty, którzy z nią byli i nie reagowali.
Od dawna powtarzam, że musimy reagować, szczególnie wówczas jak źle postępują ludzie Kościoła, bo ich zachowanie wpływa na ocenę i nas wierzących i Kościoła.
Z Loganem zgodzę się w jednym całkowicie
Nie wiem czy tego nie zauważyłaś, ale skupiasz na sobie uwagę forum, może o to nawet chodzi.
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 10:52 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ciekawa

Re: Jola Szymańska

Post autor: Ciekawa » 2021-11-05, 16:04

@Praktyk założyłeś złe intencje na samym początku. Owszem, zadałeś pytanie, po czym sam odpowiedziałeś. To już świadczy że trochę bojowo byłeś nastawiony. Niepotrzebnie. Rozmowa o molestowaniu wyszła w trakcie, i nie poszła najlepiej. Nie będę Ci nic streszczać na forum. Chcesz to załóż sobie temat i streść, ja nie będę tego robić, Nie masz czasu? Nie mów że nikt nie ma czasu. Powtarzam, założyłam temat i dlaczego załozyłam, wyjaśniłam w 1 poście, wystarczy przeczytać te dwa zdania.

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-11-05, 10:51 Rodzi się pytanie dlaczego nie podała Imienia i nazwiska księdza, czy podała? w innym filmie
Dla mnie takie publiczne molestowanie, w towarzystwie tylu osób jest szokujące i wręcz nieprawdopodobne.
Siadanie przy pijanym mężczyźnie jest nieodpowiedzialne, ale tutaj wiek i okoliczności ją usprawiedliwiają.
Nic natomiast nie usprawiedliwia księdza, ani ludzi ze wspólnoty, którzy z nią byli i nie reagowali.
Od dawna powtarzam, że musimy reagować, szczególnie wówczas jak źle postępują ludzie Kościoła, bo ich zachowanie wpływa na ocenę i nas wierzących i Kościoła.
Z Loganem zgodzę się w jednym całkowicie
Nie wiem czy tego nie zauważyłaś, ale skupiasz na sobie uwagę forum, może o to nawet chodzi.
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
Dobrze @Dezerter Nie ma dla mnie problemu. Odejdę z forum skoro skupiam uwagę na sobie, i o to właśnie mi chodzi.
Dzięki wszystkim którzy wiedza że ich lubię. Buziaczki.
@miłośniczka Faustyny prosze usunąć trwale moje konto z tego forum. no. To Pa.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Jola Szymańska

Post autor: Dezerter » 2021-11-05, 18:24

Potwierdziłaś właśnie naszą ocenę x_x
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Praktyk » 2021-11-05, 19:14

@Ciekawa no masz rację, zerknąłem w ostatnie posty - nawalanka o molestowanie. Wyciągnąłem pochopne wnioski i napisałem post na ich podstawie. Następnie cię przeprosiłem. Pomylić się rzecz ludzka. Jeśli nic z tego co napisałem nie tyczy się twoich poglądów to tym bardziej chyba da się zauważyć że atak nie był na ciebie tylko moje błędne wyobrażenie ciebie.

Jeśli jest taka opcja to wybacz już zbłądzonemu człowiekowi bo szkoda nerwów :)

A odnośnie wklejania linków i odwoływaniu się do książek. Poważnie mówię. Procent ludzi którzy obejrzą/przeczytają coś tego gabarytu, żeby podyskutować na forum jest nikły. Tu musi być zwięzły i skondensowany przekaz. Np. Co z tego co ta dziewczyna mówi w tym filmiku jest tak ważne że odróżnia go od innych dyskusji w tym samym temacie?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Logan » 2021-11-05, 20:57

Obejrzałem w ramach nieuzasadnionej rehabilitacji wywiad z Natalią Białobrzeską w tempie 2x, pominąłem obyczajowe dywagacje i takie mniej więcej wnioski wysuwają się z wywiadu:

1. Kościół uważa, że ma rację, poczucie wyższości co dogmatów moralnych i nie dopuszcza do podważenia czy też polemiki nad tymi dogmatami, indoktrynacja od tzw. podszewki.
2. Biblia zawiera dużo przemocy, które jest tłumaczone miłością Boga co jej zdaniem jest nieakceptowalne.
3. Nie wyobraża sobie, żeby dzieci miały iść do spowiedzi i wyznawać "grzechy".
4. Konflikt z myślą chrześcijańską jako hermetycznego środowiska na zasadach sekty: wiedzą wszystko lepiej, kierują życiem stosując zastraszanie piekło/zbawienie błogosławieństwo/kara, budowanie atmosfery lęku, opresyjny system nauczania moralnego szczególnie dotyczący seksualności.

Dodano po 10 minutach 17 sekundach:
Najbardziej ich kłuje to, że Kościół ma poczucie wyższości racji, posiadanie prawdy, a wszyscy spoza Kościoła mają prawdę szczątkową a więc nie mają racji.
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 20:49 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Jola Szymańska

Post autor: Dezerter » 2021-11-05, 21:30

Ciekawa się solidnie obraziła - napisała mi na pw,
usuń trwale konto - jak zawsze czekamy 24 godziny i jak powtórzy (chciałem napisać prośbę, ale to brzmi jak) żądnie, to...
piszę tutaj bo może ktoś chce coś jeszcze napisać
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

orzeszku

Re: Jola Szymańska

Post autor: orzeszku » 2021-11-05, 21:39

Ja w sumie tak pomyślałam sobie, że po co kasować konto, skoro można sobie zostawić na wszelki wypadek, jak się nie chce pisać to przecież nikt nie każe się logować, a jak się zmieni zdanie, to się ma swoje posty w jednym profilu zebrane.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Zuben Ninja » 2021-11-05, 22:34

@Ciekawa - byłaś najbardziej bojowo nastawiona i pierwsza odpadasz? Proszę cię zabaw się jeszcze ze mną i nie odchodź. Sprawiłaś mi tyle rozrywki i uśmiechu na mojej twarzy, że dalej chciałbym kontynuować z Tobą dyskusję. W tym wątku dzieją się takie jaja, że szkoda byłoby gdyby ten wątek umarł śmiercią naturalną...
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 22:38 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 2 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-05, 22:36

Dezerter pisze: 2021-11-05, 21:30 Ciekawa się solidnie obraziła - napisała mi na pw,
usuń trwale konto - jak zawsze czekamy 24 godziny i jak powtórzy (chciałem napisać prośbę, ale to brzmi jak) żądnie, to...
piszę tutaj bo może ktoś chce coś jeszcze napisać
Ja myślę ze ona przybyła tu sknfrontowac swoja wizje z reszta, srawdzuc czy może sie myli czy nie.Stad te emocje bo stwierdzila ze jednak może sie mylić, stad emocje...Jesli możecie dajcie troche czasu na ochłonięcie.

Dodano po 59 sekundach:
Zuben Ninja pisze: 2021-11-05, 22:34 @Ciekawa - byłaś najbardziej bojowo nastawiona i pierwsza odpadasz? Proszę cię zabaw się jeszcze ze mną i nie odchodź. Sprawiłaś mi tyle rozrywki i uśmiechu na mojej twarzy, że dalej chciałbym kontynuować z Tobą dyskusję. W tym wątku dzieją się takie jaja, że szkoda byłoby gdyby ten wątek umarł śmiercią naturalną...
.Wez na wstrzymanie..

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: SmokEustachy » 2021-11-05, 22:49

Ciekawa pisze: 2021-11-03, 09:44 Jola Szymańska robi w każdy poniedziałek o 18:00 cykl rozmów z ludźmi, którzy odeszli z Kościoła, jak i z psychologami rozmawia o wierze Polaków.
/..../
Nie ten dział jednak.
I Carrioner. Lepiej słuchaj Carrionera bo Jola się odkleja.
O ten kanał jest fajny:
https://www.tiktok.com/@najjjka/video/7 ... copy_url=1

Uciekł mi trochę ten wątek a dlaczego? Bo zajmowałem się świszczołami.
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 23:01 przez SmokEustachy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: Zuben Ninja » 2021-11-05, 22:58

SmokEustachy pisze: 2021-11-05, 22:49
Ciekawa pisze: 2021-11-03, 09:44 Jola Szymańska robi w każdy poniedziałek o 18:00 cykl rozmów z ludźmi, którzy odeszli z Kościoła, jak i z psychologami rozmawia o wierze Polaków.
/..../
Nie ten dział jednak.
I Carrioner. Lepiej słuchaj Carrionera bo Jola się odkleja.
Moich postów nie była w stanie znieść a Ty jej polecasz Carrionera? Słuchając jego poglądów zejdzie na zawał...
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 22:58 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 318
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Jola Szymańska

Post autor: SmokEustachy » 2021-11-05, 23:13

Albertus pisze: 2021-11-04, 20:13 Na szczęście kobiety to nie jest jakiś monolit ze wszystkimi wspólnymi cechami, znacznie się różnią między sobą.Nie ma co uogólniać.


Dodano po 56 sekundach:
Zuben Ninja pisze: 2021-11-05, 22:58
SmokEustachy pisze: 2021-11-05, 22:49
Ciekawa pisze: 2021-11-03, 09:44 Jola Szymańska robi w każdy poniedziałek o 18:00 cykl rozmów z ludźmi, którzy odeszli z Kościoła, jak i z psychologami rozmawia o wierze Polaków.
/..../
Nie ten dział jednak.
I Carrioner. Lepiej słuchaj Carrionera bo Jola się odkleja.
Moich postów nie była w stanie znieść a Ty jej polecasz Carrionera? Słuchając jego poglądów zejdzie na zawał...
Twardym trzeba być nie miętkim...

Dodano po 5 minutach 52 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-11-04, 22:45 /.../
molestować
1. nawiązywać z kimś kontakt o charakterze seksualnym wbrew jego woli;

jak widzisz uroda nie ma tu nic do rzeczy liczy się wola osoby
Niedostateczna definicja. Nie uwzględnia takich terminów jak samiec alfa, atencja i takie tam. Hipergamia itp.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Jola Szymańska

Post autor: Dezerter » 2021-11-05, 23:24

Zuben Ninja pisze: 2021-11-05, 22:34 @Ciekawa - byłaś najbardziej bojowo nastawiona i pierwsza odpadasz? Proszę cię zabaw się jeszcze ze mną i nie odchodź. Sprawiłaś mi tyle rozrywki i uśmiechu na mojej twarzy, że dalej chciałbym kontynuować z Tobą dyskusję. W tym wątku dzieją się takie jaja, że szkoda byłoby gdyby ten wątek umarł śmiercią naturalną...
...z ciebie jednak wychodzi męski seksistowski szowinista :ymblushing:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”