Doświadczanie Boga

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Doświadczanie Boga

Post autor: sądzony » 2021-11-04, 20:44

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-11-04, 20:35 A. Czyli dobrokatolicy, tak?
A to, to ja nie wiem kto to.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Doświadczanie Boga

Post autor: Dezerter » 2021-11-04, 20:56

Dar doświadczenia Boga, czyli jego działania, czy jego obecności jest rzadkim doświadczeniem dla typowego katolika - ja miałem go kilka razy w życiu i chyba wszystkie opisałem na tym forum. To sa bardzo cenne chwile i ważne i trzeba je pielęgnować, bo są one KOTWICAMI trzymającymi nas przy Bogu w dniach ciszy, w dniach ciemnych, w dniach grzechu i upadku. Jak jest beznadziejnie, to człowiek, który ma taka kotwicę, to się jej chwyci i przypomni sobie, że Bóg Jest, jest realny i doświadczalny, więc wszystko będzie dobrze.
Ja między innymi po to poszedłem do Odnowy by doświadczyć Boga, by nie tylko wierzyć, ale i wiedzieć, że Jest i działa.
Marka nie ma z nami teraz ale jak by był to by napisał, że jest to złudne i nieprawdziwe (najprawdopodobniej) doświadczenie.
Czy ja wiem, że na 100% prawdziwe doświadczenie - nie, ale na 90% TAK - i mi taka pewność wystarcza.
czego i wam życzę

A nie lepsza nazwa niedzielnikatolicy, albo bezobjawowi (ale to inna grupa) , która kilka razy w roku chodzi do kościoła
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 21:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Doświadczanie Boga

Post autor: lambda » 2021-11-04, 21:06

Ja doświadczam pomocy Boga w codzienności, w tym że jakieś problemy trudności które wydają mi się w jednym momencie niedoprzeszkoczenia za jakiś czas się rozwiazuja "same".

Ciekawa

Re: Doświadczanie Boga

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 21:34

Dezerter pisze: 2021-11-04, 20:56 Dar doświadczenia Boga, czyli jego działania, czy jego obecności jest rzadkim doświadczeniem dla typowego katolika - ja miałem go kilka razy w życiu i chyba wszystkie opisałem na tym forum. To sa bardzo cenne chwile i ważne i trzeba je pielęgnować, bo są one KOTWICAMI trzymającymi nas przy Bogu w dniach ciszy, w dniach ciemnych, w dniach grzechu i upadku. Jak jest beznadziejnie, to człowiek, który ma taka kotwicę, to się jej chwyci i przypomni sobie, że Bóg Jest, jest realny i doświadczalny, więc wszystko będzie dobrze.
Ja między innymi po to poszedłem do Odnowy by doświadczyć Boga, by nie tylko wierzyć, ale i wiedzieć, że Jest i działa.
Marka nie ma z nami teraz ale jak by był to by napisał, że jest to złudne i nieprawdziwe (najprawdopodobniej) doświadczenie.
Czy ja wiem, że na 100% prawdziwe doświadczenie - nie ale na 90% TAK - i mi taka pewność wystarcza.
czego i wam życzę

A nie lepsza nazwa niedzielnikatolicy, albo bezobjawowi (ale to inna grupa) , która kilka razy w roku chodzi do kościoła
Gdzie opisałeś? A Marek to żadna wyrocznia.
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 21:34 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 1 raz.

orzeszku

Re: Doświadczanie Boga

Post autor: orzeszku » 2021-11-04, 21:49

Ja miałam podobnie jak @Dezerter - tego typu doświadczenia miałam zaledwie kilka razy w życiu, mogę zliczyć na palcach jednej dłoni. Też myślę, że bardzo ważna jest obecność we wspólnocie, która umacnia w wierze i pomaga w formacji. "Gdzie dwóch lub trzech zbierze się w Moje Imię, tam Ja jestem pośród nich" (cytat niedokładny). Ja do żadnej wspólnoty niestety nie przynależę, dlatego zarejestrowałam się na tym forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”