Modlitwa do Anioła Stróża dziecka

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Modlitwa do Anioła Stróża dziecka

Post autor: Lunka » 2021-11-04, 21:27

Zdarza mi się modlić do Anioła Stróża mojego dziecka prosząc go o opiekę nad nim. Zastanawiam się tak tylko czy on słyszy moje modlitwy? Nie opiekuje się przecież mną, a moim dzieckiem. Myślicie, że taka modlitwa ma sens?

:ympray: 😇👼
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 21:28 przez Lunka, łącznie zmieniany 2 razy.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

orzeszku

Re: Modlitwa do Anioła Stróża dziecka

Post autor: orzeszku » 2021-11-04, 21:39

Ja się modlę do Aniołów moich bliskich i zastanawiałam się, czy ktoś ma podobnie! :D myślę, że na pewno ma sens, wydaje mi się, że wszystkie stworzenia boże są połączone wzajemnymi relacjami. Podobnie, jak jesteśmy społecznością z duszami czyśćcowymi i duszami już w Niebie, tak i z aniołami, więc na pewno to nie jest takie zero - jedynkowe, że możemy zwracać się tylko i wyłącznie do swojego, a na prośby innych będą oni głusi. Zwłaszcza, że dotyczy to osób, którymi się zajmują :P
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 21:39 przez orzeszku, łącznie zmieniany 1 raz.

Ciekawa

Re: Modlitwa do Anioła Stróża dziecka

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 21:39

Lunka pisze: 2021-11-04, 21:27 Zdarza mi się modlić do Anioła Stróża mojego dziecka prosząc go o opiekę nad nim. Zastanawiam się tak tylko czy on słyszy moje modlitwy? Nie opiekuje się przecież mną, a moim dzieckiem. Myślicie, że taka modlitwa ma sens?

:ympray: 😇👼
Gdzieś Ojciec Pio mówił że czasami warto pomodlić się żeby nasłać A.S. danej osoby do Anioła innej osoby jeśli jest konflikt, i niech gadają co zrobić:D parafrazuje ile zapamiętałam. Myślę że ma to sens, bo ten Anioł Cię słyszy. Owszem wie co ma robić, ale na pewno mu miło że ktos czasami z nim pogada:D , jak dziecko gra:D Mi się wydaje że one są mega opuszczone, bo tylko Święci i Święci, a oni tak na boku.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża dziecka

Post autor: Lunka » 2021-11-04, 22:31

Super! Cieszę się, że tak twierdzicie 👍
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża dziecka

Post autor: Skaza » 2021-11-05, 22:31

Myślę, że ma Lunko. Anioła stróża ma się chyba już od samego dnia urodzenia i on czuwa już nad nami od wtedy. Modlitwa kochającej Mamy z pewnością pomoże i jest wartościowa. Też czasami modlę się aby anioł stróż kogoś z moich bliskich chronił ich i czuwał.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Modlitwa do Anioła Stróża dziecka

Post autor: Zebra » 2021-11-10, 10:12

Możesz przeczytać Hbr 1 cały rozdział. Mowa tam co prawda bardziej o Jezusie odnośnie aniołów ale ostanie zdanie jest bardzo cenne
Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie? Hbr 1, 14
Ostatnio zmieniony 2021-11-10, 10:12 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ