Hipergamia

Miejsce dla użytkowników należących do katolickiej listy dyskusyjnej Katolicy2 na Yahoo ([email protected])
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Hipergamia

Post autor: SmokEustachy » 2021-11-10, 02:13

Na początek niech znany tu i ówdzie zwolennik ateistycznego zabobonu Carrioner się wypowie:

epatując nas hipergamistyczną refleksją.
Drugi jego link z badaniami w sumie:

Gdzie pokazuje i objaśnia Fangottena z TVGry

Potem przedstawię jego stanowisko w formie pisemnej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Hipergamia

Post autor: Andej » 2021-11-10, 21:05

Do wszelakich filmików awersję mam. Zatem nie wiem, czy dotyczą tytułowej hipergamii. Ani jakiego zjawiska określanego tym mianem. Czy może o rozumienie tegoż, jakie jest np. w Indiach?
I zastanawiam się, czy temat nie będzie zbyt podniecający (wcale nie seksualnie) dla jednej z płci.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Hipergamia

Post autor: SmokEustachy » 2021-11-11, 23:50

Hipergamia:
(1.1) dobieranie przez kobietę partnera życiowego o pozycji społecznej wyższej lub co najmniej podobnej do swojej[1]; dobieranie partnerów tej samej lub wyższej rangi przez samice ssaków[2]

Kobieta będzie szukać partnera zarabiającego więcej niż ona. Nawet jak zarabia 2 miliony to będzie szukać zarabiającego trzy miliony. Z drugiej strony faceci ni mają problemów z kobietami mniej zarabiającymi.
Wynika z tego też poszukiwanie przemocy przez kobiety: facet stosujący przemoc daje poczucie bezpieczeństwa, bo jest agresywny. Ogólnie większy musi być. To na tyle.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Hipergamia

Post autor: Andej » 2021-11-12, 21:45

No cóż, tego się obawiałem. Co na to Pandora? Puszka otwarta.

Ale tak jest. Choć dość oględnie to ująłeś. Pominąłeś kwestie seksualne związane z tym zjawiskiem. One najbardziej mogą bulwersować. Ale obserwuję je dość często.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Hipergamia

Post autor: SmokEustachy » 2021-11-15, 23:42

Nic nie pomijam bo rozwijam:
Kobieta która miała 3 partnerów już nie jest zdolna do związku bo ma w głowie, że może odpaść i następny.

Kwestia alfa-beta-ceta.
Beta to bankomat a alfa do seksu. Ergo ten do wychowywania dzieci to nie ten do robienia dzieci.

Warunki która stawia kobieta służą do oddzielenia alfy od bety. Beta będzie przestrzegał a alfa nie. Mamy tu nawiązanie do dyskusji z wątku o Joli. Stąd film 365 dni jest tak popularny bo pokazuje głęboką prawdę o rzeczywistości.

Czy w Starym Testamencie zeznanie 2 kobiet było brane pod uwagę a mężczyzny jednego?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Hipergamia

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-16, 06:40

jakbyscie popytali te hipersamice czy jak je zwiecie czemu sa takie to dojdziecie to wielu dziwnych nie do konca miłych dla facetów wniosków , zwłaszcza dla ojców i partnerów .

jakbyscie nie wiedzieli o co chodzi to ten odwieczny dramat jest opisany pry Adamie i Ewie a jest on opisany tym fragmentem

"Wtedy niewiasta spostrzegła , że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia , że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy . Zerwała zatem z niego owoc , skosztowała i dała swemu mężowi , KTÓRY BYŁ Z NIĄ : a on zjadł "

A WINNO TO WYGLADAĆ TAK :D

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Hipergamia

Post autor: SmokEustachy » 2021-11-16, 15:19

Tu nie ma co się pytać tylko trzeba robić badania. Zresztą przyczynę masz podaną: hipergamia.
Tu mogę przejść do molestowania, które tłumaczyłem.
Idź sobie do jakiejś rzeźni gdzie się mafia bawi i zobacz, jakie tam laski się kręcą i zastanów się dlaczego.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Hipergamia

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-11-16, 17:43

SmokEustachy pisze: 2021-11-16, 15:19 Tu nie ma co się pytać tylko trzeba robić badania. Zresztą przyczynę masz podaną: hipergamia.
Tu mogę przejść do molestowania, które tłumaczyłem.
Idź sobie do jakiejś rzeźni gdzie się mafia bawi i zobacz, jakie tam laski się kręcą i zastanów się dlaczego.
Biologia Smoku..Jak sie geny samicy podczepią pod geny lepciejszego samca to maja większe szanse zajechać dalej w pokoleniach . W wypadku ludzi oprócz genetyki większe znaczenie ma wychowanie. Pracowitszy wygrywa. Tylko 10 procent dzieci ma innego ojca niż metrykalny.. A pojęcie hipersamicy jest nieco krzywdzące. Będąc kobieta wolałbyś ajsc w ciąże z leserem czy zaradnym gościem ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Hipergamia

Post autor: Andej » 2021-11-16, 21:05

Obawiam się, że niezbyt rozumiesz mowę smoków.

Smok ma rację. A to, że uwarunkowania kulturowe, zasady religijne, w jakimś stopniu tonują zjawisko, to nie znaczy, że nie istnieje. Ani, że nie ma podświadomego dążenia. (Nie zawsze podświadomego.)

Była kiedyś taka bajka: Piękna i bestia. Ideałem jest suma trzech pierwszych liter.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Hipergamia

Post autor: SmokEustachy » 2021-11-23, 21:48

Kontynuując:
Problemów faceta nie rozwiąże się metodami kobiecymi. Problemy faceta nikogo nie interesują bo wszystko jest ustawione na kobietę i dziecko.
Dopuszczalny jest jedynie język kobiecy, jakieś emocje it.
Kobieta dostrzega tylko górne 20% facetów, teraz przez internet nawet 1% i przez ten pryzmat patrzy.
Dlatego nie dostrzega przewagi facetów u śmieciarzy, samobójstw, bezdomności itp.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Hipergamia

Post autor: Andej » 2021-11-23, 21:55

Nie wiem. Nie jeden facet, to baba. Coraz częstsze zjawisko. Choć, raczej nie w zakresie tytułowego pojęcia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Post autor: SmokEustachy » 2021-12-08, 23:53

To jest ciekawy materiał na czasie:
{może i na czasie :( , ale w USA a nie w Polsce i ostrzegam, że pełno tam bluzgów, seksistowskich odzywek, seksu, ja jestem zdegustowany i nie polecam! - Dezerter}
Ostatnio zmieniony 2021-12-11, 20:08 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Hipergamia

Post autor: sądzony » 2021-12-11, 19:16

Abstrahując od tej pani (nie "samicy") i tematu, który chyba jest przerysowany, uważam, że ten pan jest bardzo sfrustrowany i ma poważne problemy z kobietami.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Hipergamia

Post autor: SmokEustachy » 2021-12-12, 00:36

sądzony pisze: 2021-12-11, 19:16 Abstrahując od tej pani (nie "samicy") i tematu, który chyba jest przerysowany, uważam, że ten pan jest bardzo sfrustrowany i ma poważne problemy z kobietami.
A czemu nie?
Określenie równościowe.
Taktyka Twoje jest opisana tutaj:


niestety. Czyli odklejanie.
Ostatnio zmieniony 2021-12-12, 01:36 przez SmokEustachy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Hipergamia

Post autor: sądzony » 2021-12-12, 10:03

SmokEustachy pisze: 2021-12-12, 00:36
sądzony pisze: 2021-12-11, 19:16 Abstrahując od tej pani (nie "samicy") i tematu, który chyba jest przerysowany, uważam, że ten pan jest bardzo sfrustrowany i ma poważne problemy z kobietami.
A czemu nie?
Co czemu nie?
SmokEustachy pisze: 2021-12-12, 00:36 Określenie równościowe.
"samica" i "mężczyzna", bo tak się gość wyraża, jest równościowe?
SmokEustachy pisze: 2021-12-12, 00:36 Taktyka Twoje jest opisana tutaj:
Jaka taktyka? Czyja?
SmokEustachy pisze: 2021-12-12, 00:36 niestety. Czyli odklejanie.
A co to odklejenie?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Zablokowany