Jak się modlić? o. Adam Szustak - książka budząca dziwne uczucia..

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Jak się modlić? o. Adam Szustak - książka budząca dziwne uczucia..

Post autor: sądzony » 2021-11-16, 19:33

Nie znam książki, nie słucham i nie czytam o. Szustaka od dłuższego czasu, ale moim zdaniem może mieć trochę racji.
Wydaje mi się, i w to wierzę (choć mogę być w błędzie), że najwyższą formą modlitwy jest kontemplacja, a ona "wymaga" czasu.
Nie deprecjonuje innego rodzaju modlitw, sam uwielbiam akty strzeliste, ale może to miał na myśli.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Jak się modlić? o. Adam Szustak - książka budząca dziwne uczucia..

Post autor: Niezapominajka » 2021-11-16, 19:58

sądzony pisze: 2021-11-16, 19:33 Nie znam książki, nie słucham i nie czytam o. Szustaka od dłuższego czasu, ale moim zdaniem może mieć trochę racji.
Wydaje mi się, i w to wierzę (choć mogę być w błędzie), że najwyższą formą modlitwy jest kontemplacja, a ona "wymaga" czasu.
Nie deprecjonuje innego rodzaju modlitw, sam uwielbiam akty strzeliste, ale może to miał na myśli.
wiem, że kontemplacja jest najwyższa formą modlitwy - z tym się zgodzę.
jednak modlitwą nie jest jedynie kontemplacja - można modlić się śpiewem, własnymi słowami, czytając Pismo Święte. To też jest modlitwa. No chyba, że się mylę.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Jak się modlić? o. Adam Szustak - książka budząca dziwne uczucia..

Post autor: sądzony » 2021-11-16, 20:33

Niezapominajka pisze: 2021-11-16, 19:58 jednak modlitwą nie jest jedynie kontemplacja - można modlić się śpiewem, własnymi słowami, czytając Pismo Święte. To też jest modlitwa. No chyba, że się mylę.
Zgadzam się w zupełności. Ale czy o. Szustak neguje inne formy modlitwy? (zaznaczam, nie znam książki)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Jak się modlić? o. Adam Szustak - książka budząca dziwne uczucia..

Post autor: Niezapominajka » 2021-11-16, 21:31

o. szustak stwierdził ze różaniec, modlitwa własnymi słowami czy wyuczona czasem może mijać się z prawdziwą modlitwą i znaniem Jezusa. że to bardziej pobożna praktyka niż prawdziwa modlitwa. może ja go źle rozumiem i nie chcę teraz źle przekazać to nowa książka, niedawno wydana. wydaje mi się, że wspominał o niej u siebie na kanale YT.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Jak się modlić? o. Adam Szustak - książka budząca dziwne uczucia..

Post autor: sądzony » 2021-11-16, 21:40

Niezapominajka pisze: 2021-11-16, 21:31 o. szustak stwierdził ze różaniec, modlitwa własnymi słowami czy wyuczona czasem może mijać się z prawdziwą modlitwą i znaniem Jezusa. że to bardziej pobożna praktyka niż prawdziwa modlitwa. (...)
Bycie katolikiem, religijność czasem może się mijać z naśladowaniem Chrystusa.
Mosty budowane przez inżynierów czasem mogą się zawalić.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ