Coraz mniej teologii na forum

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Andej » 2022-03-17, 21:13

To może w aspekcie teologicznym spróbuj opracować ten temat. Przeanalizuj, postaw jakieś tezy teologiczne.

Bo jak na razie, to jeszcze nie wyczuwam, że napisałeś to na poważnie, czy dla jaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Jozek » 2022-03-17, 21:29

Tysiacletnie panowanie Chrystusa jest zapowiedziane w Pismach i tego nie da sie zanegowac, natomiast jak ono bedzie wygladac, w realnej rzeczywistosci to na ten temat nie mamy zbyt wielu informacji, a te ktore sa, nie sa zbyt dobrze rozumiane.
Z tego wlasnie biora sie przerozne teorie jak to bedzie wygladalo i przebiegalo.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Andej » 2022-03-17, 21:36

Jozek pisze: 2022-03-17, 21:29Z tego wlasnie biora sie przerozne teorie jak to bedzie wygladalo i przebiegalo.
Więc, się nie zaczęło? I dokładnie 1000 lat?

Zastanawiam się, czy chodzi o dosłowne odczytywanie, czy jehowickie rozumowanie.

Czy nie lepiej zastanowić się nad sensem, nad tym, jakie wnioski należy wyciągnąć, zamiast bić pianę na temat początku i końca tego okresu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Jozek » 2022-03-17, 21:41

Andej, ale jeszcze nikt nic konkretnego nie napisal, a ty juz negujesz cos czego jeszcze nik nie napisal. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Andej » 2022-03-17, 21:43

Wprost przeciwnie. Prosiłem o TEOLOGICZNĄ INTERPRETACJĘ. Ale możesz go wyręczyć. Podać swoją. Jestem przekonany, że masz gotową teorię. .
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Jozek » 2022-03-17, 21:56

Andej pisze: 2022-03-17, 21:43 Wprost przeciwnie. Prosiłem o TEOLOGICZNĄ INTERPRETACJĘ. Ale możesz go wyręczyć. Podać swoją. Jestem przekonany, że masz gotową teorię. .
Nie, nie mam zadnej teorii, po prostu widzialem jak to bedzie, ale uprzede twoje konkluzje, nie zamiaru o tym pisac, bo nie ma to najmniejszego wplywu na niczyja wiare. Po proostu co ma byc to bedzie i nikt tego nie zmieni, cokolwiek by nie powiedzial czy napisal.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Andej » 2022-03-17, 22:00

Czyli jednak zrozumiałeś moją intencję. Cieszę się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-17, 23:27

Jozek pisze: 2022-03-17, 21:29 Tysiacletnie panowanie Chrystusa jest zapowiedziane w Pismach i tego nie da sie zanegowac
Nie. Takie rozumienie Pism to zwykła, pospolita herezja, rozeznana już w pierwszych wiekach.
Apokalipsa wymaga jednak pewnej wiedzy do interpretacji ZNAKÓW jakie są tam opisane.
Ostatnio zmieniony 2022-03-17, 23:28 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Jozek » 2022-03-18, 09:48

A o jakim rozumieniu piszesz, bo z tego zdania ktore zacytowales nie wynika zadne rozumienie, ot po prostu stwierdzenie istnienia takiego zapisu w Pismach. ;)
Czy stwierdzenie istnienia takiego zapisu w Pismach jest wedlug ciebie herezja? =))
To jest chyba przyklad typowej forumowej teologii. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-03-18, 09:53 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-18, 10:03

Nie. Ale ponieważ wiem, ze dyskusja z Tobą jest jałowa, więc nie będę rozwijał. Chyba że spyta ktoś inny.

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 570
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 34 times

Re: Coraz mniej teologii na forum

Post autor: Pytający » 2022-03-19, 14:09

Znana jest wypowiedź z Jana 18:36he basilea [królestwo] he eme ouk estin ek tou kosmosu toutou" tzn. "nie jest z tego świata" "królestwo moje nie jest stąd". I jest wiele wersetów, że sam Jezus utożsamiał się z królem. Nawet. wer.37 "Tak, jestem królem"
A w Apok.19:16, czy 17:14 czytamy o jego królewskim tytuleKról królów i Pan panów
I już nawet wypowiedź z Mat.16:28 mówi, że przyjdzie onw królestwie swoim
Jak zajrzymy do Apok.19:11-16, 19-21 dowiemy się, że zapanuje ono przy końcu wieków. Przy czym Apok.20:1-7 autorytatywnie stwierdza, że będzie ono trwać tysiąc lat.W wer.4-6 dwa razy czytamy o pewnych osobach, żeożyli i królowali [panowali] tysiąc lat z Chrystusem...i tysiąc lat z nim będą królować
Nie ma jednak zgodności co da czasu rozpoczęcia tysiącletniego królestwa. I o tym pisałem.
Według niektórych rozpocznie się w czasie paruzji. Inaczej zostanie przez nią zapoczątkowane. Z powołaniem na Obj.19:11do 20:3
I wersety te stanowią podstawę wiary w tysiącletnie...
Przy czym okoliczność prawdy, że królestwo nie jest z tego świata. Zdaniem niektórych nie przemawia przeciw jego władzy n a tysiąc lat "nad tym światem".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”