Pożegnania, bany, informacje

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Zablokowany
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-23, 20:35

Konwalia pisze: 2022-08-23, 19:41 Teraz to już naprawdę chcę odejść z forum. Nie udała mi się moja misja pomagania ludziom znalezienia sensu życia, więc na pożegnanie, jak to mam w zwyczaju, założyłam kilka szczerych tematów. Normalnie bym się na to nie zdobyła, bo psułyby mi wizerunek, a wizerunek w internecie to dla mnie rzecz bardzo istotna. Pewnie niejedna osoba, czytając moje wpisy, zastanawia się, kiedy jestem prawdziwa, a kiedy udaję. Przyznam szczerze, że sama nie wiem. :)

Większości z Was tutaj brakuje empatii, delikatności i zrozumienia. To był powód, dla którego chciałam pomagać innym, bo uważałam, że jestem zdolna zrobić to lepiej niż Wy. Jednak nie udało mi się, bo nie mam wystarczającej wiedzy religijnej. Zamiast bowiem czytać mądre książki i artykuły, sprzeczam się na forum i czytam głupoty na innych stronach. Tak upływa mi życie.

Zarazem nie zamierzam dać się wytresować nikomu. Dzisiaj próbowałam przeczytać książkę i męczyłam się, bo to już nie jest dla mnie naturalne. Nie mogę się skupić. Myśli uciekają mi gdzieś w połowie zdań. Nie wiem, co się ze mną stało. Kiedyś nie miałam trudności z koncentracją. A może wiem. Może nadmiar internetu psuje mi mózg. Nic nie poradzę. Nie umiem wytrzymać bez niego nawet kilku godzin.

Ale jeśli tak ma być, jeśli ja mam jeszcze służyć ludziom przy moich problemach z koncentracją – a więc już całkowicie nie mieć możliwości, by czytać i robić cokolwiek innego, co mnie interesuje – to ja podziękuję. Czuję się bardziej ofiarą, także ofiarą Waszych złośliwości i kompletnego braku zrozumienia mojej sytuacji.

Właściwie to nie wiem, dlaczego po raz kolejny to robię. Po raz kolejny tłumaczę się ludziom z internetu. Po raz kolejny opowiadam o moich trudnościach ludziom, którzy niespecjalnie wczuwają się w moją sytuację. Zawsze to samo. Zawsze muszę się w coś takiego wpakować. Od kilkunastu lat. Nie uczę się na błędach.

Nie będę sobie utrudniała życia, nie będę sobie robiła wyrzeczeń, bo mam trudności z tym, żeby się skupić. Nie wyobrażacie sobie chyba, co to znaczy mieć kłopoty z koncentracją i pamięcią, kiedy trzeba zapamiętać o więcej niż jednej rzeczy do zrobienia. Cieszcie się, bo to znaczy, że Was ten problem nie dotyczy. Ale mimo wszystko życzyłabym Wam więcej zrozumienia. I może refleksji przed napisaniem czegokolwiek.

Proszę o usunięcie mojego konta. Mam dosyć bycia ofiarą.

Konwalia
Już wiem dlaczego tu jesteś.Jestes taka Próbą na ile miłujemy..Na ile jesteśmy empatyczni...

A książka sie nie przejmuj i brakiem koncentracji..Na ten moment nie interesala tak naprawdę.

Dodano po 3 minutach 43 sekundach:
Prawdziwa jestes w każdej chwili, jaka jesteś.Większość z nas tutaj jest mistrzami scisnietych pośladków i udawania jacy to zajefajni jesteśmy.
Oczywiście ideal w postaci mnie jest. Za to reszta....
I taka rzecz usłyszysz od każdego z nas.

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
A przy okazji to lepiej być ofiarą czyichś zlosliwosci niż własnej pychy.

Konwalia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Konwalia » 2022-08-23, 20:59

@Andej, nie miałeś chyba problemów z koncentracją i pamięcią tak, że aż się otoczenie niepokoi. Więc daruj sobie teksty o dorosłości, bo już mam tego dosyć. Robię wszystko, żeby realizować moje pasje, nie będę sobie tego utrudniała. Nie masz żadnych? Twój problem. Książki są ważniejsze dla mnie od ludzi, bo wiem, ile kosztuje mnie czytanie. Kiedyś nie kosztowało mnie tyle, więc się tym nie martwiłam.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2022-08-23, 21:02

Gdybyś potrafiła zobaczyć człowieka ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Jozek » 2022-08-23, 21:06

Jadac na sesje miala bys mozliwosc poznac wiele osob z forum i przekonac sie ze nie sa tacy zli-niedobrzy jak to sobie wyobrazasz.
Po powrocie nikt ci nie bedzi przeszkadzal wrocic do swoich zainteresowan, a i to co zauwazysz bedac na wyjezdzie, bedziesz mogla sobie przeanalizowac i porownac do tego co widzisz na internecie.
Porownasz sobie jaka jest roznica miedzy internetem, a realem.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Konwalia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Konwalia » 2022-08-23, 21:08

Andej pisze: 2022-08-23, 21:02 Gdybyś potrafiła zobaczyć człowieka ...
To raczej Ty masz z tym problem na tym forum. Nie po raz pierwszy zresztą.

Nie dam sobie odebrać literatury. Nigdy. Odkąd mam kłopoty z koncentracją i pamięcią, żyję w ciągłym lęku, że mi ją Pan Bóg chce odebrać.

A Wy nie macie litości. To jest katolickie forum? Dobre sobie...

@Jozek
Nie interesuje mnie sesja. Byłam ostatnio w jednym miejscu, gdzie musiałam przez ok. godzinę-dwie dziennie słuchać konferencji i robić notatki. Byłam tak zmęczona, że się rozpłakałam z nadmiaru wysiłku umysłowego. Mało tego, bolał mnie brzuch przez kilka dni. Z tego powodu i innych. Nie jestem stworzona do nadmiernego myślenia.
Ostatnio zmieniony 2022-08-23, 21:10 przez Konwalia, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-23, 21:12

Można tez siąść przed Najswieszym Sakramentem i poprosić by ci to poukladal.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2022-08-23, 21:13

Jednak psychiatra.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Jozek » 2022-08-23, 21:16

Konwalia , ale tam nie ma zadnego przymusu siedzenia ponad wlasne mozliwosci, kazdy ma swoj pokoj do ktorego moze wrocic w kazdej chwili jesli czuje sie zle, lub niewygodnie.
Po prostu nie ma tam zadnego przymusu do niczego, robisz i idziesz tam gdzie sama chcesz i gdzie jest nieograniczony wstep.
Wiekszosc uczestnikow bedzie zadowolonych mogac ci pomoc w czyms co sama nie mozesz zrobic, lub nie wiesz co lub jak zrobic.
I zapewniam ze nikt nie bedzie naruszal twojej prywatnosci.
Wiesz, jesli napisala bys gdzie sie wychowalas-dorastalas, to wiedzial bym juz wszystko o tobie, nawet jak wygladasz.
Ostatnio zmieniony 2022-08-23, 21:22 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Albertus » 2022-08-23, 21:16

Konwalia pisze: 2022-08-23, 21:08 Odkąd mam kłopoty z koncentracją i pamięcią, żyję w ciągłym lęku, że mi ją Pan Bóg chce odebrać.
Byłaś już z tym u lekarza?

Całkiem możliwe że to nic wielkiego i że są jakieś leki które mogą ci pomóc.

Konwalia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Konwalia » 2022-08-23, 21:22

Albertus pisze: 2022-08-23, 21:16 Byłaś już z tym u lekarza?
Nie, bo to się zaczęło w momencie, kiedy wróciłam do sakramentów kilka lat temu. Chciałam ograniczyć trochę internet, uczyć się języka, modlić się, tak normalnie, ale tego wcześniej nie robiłam. I okazało się, że nie mogę długo wytrzymać. Mam podejrzenia, że mi się sypie koncentracja przez nadmiar internetu, ale nie umiem ograniczyć, bo... sypie się koncentracja. Byłam kilka dni w miejscu bez internetu, za pierwszym razem było OK, bo nowe miejsce i chyba mózg się przyzwyczajał. Za drugim... nie mogłam wytrzymać, niewiele brakowało, a bym się rozchorowała. I nie myślałam wtedy o internecie, ale przerażało mnie to, że muszę odhaczyć to, to i tamto, że muszę używać mózgu do czegoś innego niż uruchomienie przeglądarki. To było totalnie dziwne. Dopiero po powrocie zrozumiałam, że to było przez brak internetu.

Dlatego ja nie jestem w stanie zdobyć się na żadne wyrzeczenia przy trudnościach, jakie mam. Już mnie wielu przekonywało, że mi Pan Bóg książek nie odbierze, ale ja nie wierzę.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Albertus » 2022-08-23, 21:31

Konwalia pisze: 2022-08-23, 21:22
Albertus pisze: 2022-08-23, 21:16 Byłaś już z tym u lekarza?
Nie, bo to się zaczęło w momencie, kiedy wróciłam do sakramentów kilka lat temu. Chciałam ograniczyć trochę internet, uczyć się języka, modlić się, tak normalnie, ale tego wcześniej nie robiłam. I okazało się, że nie mogę długo wytrzymać. Mam podejrzenia, że mi się sypie koncentracja przez nadmiar internetu, ale nie umiem ograniczyć, bo... sypie się koncentracja. Byłam kilka dni w miejscu bez internetu, za pierwszym razem było OK, bo nowe miejsce i chyba mózg się przyzwyczajał. Za drugim... nie mogłam wytrzymać, niewiele brakowało, a bym się rozchorowała. I nie myślałam wtedy o internecie, ale przerażało mnie to, że muszę odhaczyć to, to i tamto, że muszę używać mózgu do czegoś innego niż uruchomienie przeglądarki. To było totalnie dziwne. Dopiero po powrocie zrozumiałam, że to było przez brak internetu.

Dlatego ja nie jestem w stanie zdobyć się na żadne wyrzeczenia przy trudnościach, jakie mam. Już mnie wielu przekonywało, że mi Pan Bóg książek nie odbierze, ale ja nie wierzę.
Może jednak lekarz nie zaszkodzi. Może są leki poprawiające koncentrację i leki na stany lękowe. Czasem człowiek sam nie jest w stanie sobie w danym momencie z czymś takim poradzić i lepiej wziąć jakieś leki niż żeby te stany się pogłębiały. A uzależnienie od internetu też pewnie nie pomaga.

Choć teraz mnóstwo ludzi ma z tym problem a przecież nie wszyscy maja problemy z koncentracją więc może to coś innego w czym może pomóc medycyna.
Ostatnio zmieniony 2022-08-23, 21:32 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-24, 08:02

Konwalia pisze: 2022-08-23, 21:22
Albertus pisze: 2022-08-23, 21:16 Byłaś już z tym u lekarza?
Nie, bo to się zaczęło w momencie, kiedy wróciłam do sakramentów kilka lat temu. Chciałam ograniczyć trochę internet, uczyć się języka, modlić się, tak normalnie, ale tego wcześniej nie robiłam. I okazało się, że nie mogę długo wytrzymać. Mam podejrzenia, że mi się sypie koncentracja przez nadmiar internetu, ale nie umiem ograniczyć, bo... sypie się koncentracja. Byłam kilka dni w miejscu bez internetu, za pierwszym razem było OK, bo nowe miejsce i chyba mózg się przyzwyczajał. Za drugim... nie mogłam wytrzymać, niewiele brakowało, a bym się rozchorowała. I nie myślałam wtedy o internecie, ale przerażało mnie to, że muszę odhaczyć to, to i tamto, że muszę używać mózgu do czegoś innego niż uruchomienie przeglądarki. To było totalnie dziwne. Dopiero po powrocie zrozumiałam, że to było przez brak internetu.

Dlatego ja nie jestem w stanie zdobyć się na żadne wyrzeczenia przy trudnościach, jakie mam. Już mnie wielu przekonywało, że mi Pan Bóg książek nie odbierze, ale ja nie wierzę.
Ten internet to jakoś ogólnie ? Cokolwiek musisz oglądać czy bardzej cos konkretnego? Jakas konkretnejsza działalność? Bo to może chodzic nie o.sam.internet tylko o zaklejanie jakiś potrzeb ta dzialalnoscia w intrenecie

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2022-08-24, 08:48

Brakuje mi tu specyficznego podejścia CP. Sądzę, że ona najszybciej i najskuteczniej dotarłaby do sedna. Zwłaszcza po metanoi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Konwalia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Konwalia » 2022-08-24, 09:53

Albertus pisze: 2022-08-23, 21:31 Choć teraz mnóstwo ludzi ma z tym problem a przecież nie wszyscy maja problemy z koncentracją więc może to coś innego w czym może pomóc medycyna.
Właśnie całkiem sporo ludzi ma problem z koncentracją z powodu nadmiernego korzystania z internetu. Podobno były badania, które wykazały, że współczesny człowiek zachowuje koncentrację krócej niż złota rybka. Ja sama wiem, że kiedyś było ze mną lepiej, choć internet to ponad połowa mojego życia. Jednak obecnie świat bardzo przyspieszył, wszystko trzeba mieć na już. Nie potrafię czekać. Mam mniej cierpliwości, niż miałam jako dziecko. Widzę regres.
Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-24, 08:02 Ten internet to jakoś ogólnie ? Cokolwiek musisz oglądać czy bardzej cos konkretnego? Jakas konkretnejsza działalność? Bo to może chodzic nie o.sam.internet tylko o zaklejanie jakiś potrzeb ta dzialalnoscia w intrenecie
Internet ogólnie. Jeśli zrezygnuję z jednego portalu, szybko zacznę korzystać z innego. Często po prostu siedzę, szukam nowych treści, filmów. Rzadko czytam czy oglądam do końca. Bez internetu jest jak bez tlenu. Gdy mam internet, czuję się tak, jakby ktoś podał mi tlen tzn. czuję, że jest normalnie.
Andej pisze: 2022-08-24, 08:48 Brakuje mi tu specyficznego podejścia CP. Sądzę, że ona najszybciej i najskuteczniej dotarłaby do sedna. Zwłaszcza po metanoi.
A Ty myślisz, że da się dotrzeć do sedna problemu jakiejś osoby z internetu? Wiesz, ilu ludzi na przestrzeni lat mnie oceniało? Na innych forach to mi nawet diagnozy stawiali. Ciekawe, tylko chyba wykluczające się. Jak sobie przypomnę, to będzie chyba 6 różnych diagnoz. Śmiech na sali. Poza tym: mnie mało obchodzi, co kto uważa, o ile mnie nie głaszcze i nie pociesza.

Każdego dnia wstaję rano z lękiem, czy zdążę przeczytać książkę. Zwykle mi się nie udaje przez problemy z koncentracją. Nie dam sobie odebrać literatury przez jakąś służbę ludziom.

(...) [Wiesz, że już raz Ci ten fragment ad personam usunęłam, po co piszesz to samo znowu... -m.F]
Ostatnio zmieniony 2022-08-24, 12:02 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-24, 10:05


Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”