Pożegnania, bany, informacje

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Abstract » 2021-12-14, 22:42

Ja chciałbym zauważyć dla potomnych piszących w tym wątku, mamy tu często tak odmienne zdania w wielu tematach, odmienne podejścia i wyobrażenia, ale dla odchodzącego z forum stajemy się jedną masą jako "Wy" i ja (osoba odchodząca), to uproszczenie które pomaga odchodzącemu, ale naprawdę jest oszukiwaniem samego siebie.
Kasiu jak odchodziła Ciekawa to ty byłaś w zbiorze "Wy", jak ktoś odchodził, a Ciekawa była aktywna w wątkach ona również była w zbiorze "Wy". "Wy" nic nie wyjaśnia, ale zakrzywia rzeczywistość... niestety...
Ostatnio zmieniony 2021-12-14, 22:49 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: sądzony » 2021-12-15, 08:29

Kasia pisze: 2021-12-14, 21:35 Jeśli nie akceptujecie mojej wizji życia, to stąd odchodzę.
Ja akceptuję Ciebie.
A Twoja, jak każdego, "wizja" wciąż się zmienia.
Jest jaka jest.
I jeżeli pomaga Ci odnaleźć To czego szukasz, a wierzę, że w głębi każdy szuka Boga i Miłości, to jest Prawdziwa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Kasia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 11:02

Już niczego stąd nie chcę. Proszę o usunięcie konta. Mój wizerunek już i tak nie jest tak perfekcyjny, jakbym chciała. Początkowo nie miałam tu zamiaru okazywać negatywnych emocji. Proszę spełnić moją prośbę.
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 11:02 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1414
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 542 times
Been thanked: 781 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: AdamS. » 2021-12-15, 11:08

Kasia pisze: 2021-12-15, 11:02 Już niczego stąd nie chcę. Proszę o usunięcie konta. Mój wizerunek już i tak nie jest tak perfekcyjny, jakbym chciała. Początkowo nie miałam tu zamiaru okazywać negatywnych emocji. Proszę spełnić moją prośbę.
Nie odchodź, Kasiu. Potrzebujemy się wszyscy nawzajem. Pewne decyzje wymagają odczekania, aby opadły emocje. Możesz w to miejsce wnieść wiele dobra, tak jak już nie raz, widziałem to, wnosiłaś.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4439
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1079 times
Been thanked: 1149 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-12-15, 11:08

Kasia pisze: 2021-12-15, 11:02 Już niczego stąd nie chcę. Proszę o usunięcie konta. Mój wizerunek już i tak nie jest tak perfekcyjny, jakbym chciała. Początkowo nie miałam tu zamiaru okazywać negatywnych emocji. Proszę spełnić moją prośbę.
Kasiu, żaden wizerunek, żadnego z Forumowiczów, nie jest perfekcyjny. Jakbym ja miała uciekać z forum dlatego, że mój wizerunek jest nieperfekcyjny to musiałabym stąd odchodzić codziennie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 11:50

Zostań i trochę po prostu wyluzuj, złap dystans (także do siebie).
Zakładamy, że dziś się zalogowałaś po raz pierwszy, nie oglądamy sie.

Kasia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 12:25

Fantastycznie. Najpierw ocenianie człowieka, a potem propozycje, żeby zachowywał dystans i udawanie, że nic się nie stało. Już się nie dziwię, że ludzie stąd odchodzą. Tu tylko się pisze o tym, że się możemy różnić, w praktyce odmienność nie jest tu mile widziana. I jeszcze będziecie mi z wyższością pisali, że człowiek się zmienia. NIE JESTEŚCIE MI JUŻ DO NICZEGO POTRZEBNI. Żegnam i piszę do Dezertera, ma 24h od przeczytania wiadomości na usunięcie konta, tak coś kiedyś wspominał.
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 12:27 przez Kasia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Abstract » 2021-12-15, 12:43

Wiecie że to nie działa i nie ma sensu.
Żegnaj Kasiu. Kiedyś z dystansem poczytaj to co tutaj pisałaś zwłaszcza pod wpływem emocji, to tutaj zostanie i pomoże na to, co teraz jest niewidoczne.
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 12:52 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 12:48

Kasiu, rozpoczęłaś od oceniania innych, przypisywania im "światowego spojrzenia" i innych śliczności.
Mimo Twoich - bardzo agresywnych i bardzo oceniających - wpisów, mimo - sama to przyznałaś - okazywania przez Ciebie negatywnych emocji, osoby piszące w tym wątku starają się szukać z Tobą porozumienia.
Ty odpowiadasz tak, jak powyżej.

No cóż, nie będziemy się narzucać.
Choć ja na Twoim miejscu spróbowałbym przeczytać posty, które napisałem, pomyślałbym też nad tym, dlaczego odejście nie skończyło się na krótkim komunikacie, a ciągnie się już drugą stronę wątku ;) [właśnie zauważyłem, że @Abstract radzi Ci dokładnie to samo...)
Deklarowałaś bardzo wzniosłe ideały i uduchowienie. Możesz to doskonalić analizując swoje postępowanie - raczej pomstowanie na innych Ci w tym nie pomoże

Jeżeli dojdziesz do wniosku, że jednak może inni są Ci do czegoś potrzebni (albo jeszcze lepiej - że kryterium bycia gdzieś to nie tylko korzyść czerpana, ale i możliwość dawania) - zapraszamy z powrotem.
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 12:57 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Kasia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 13:21

Marku, to, co piszesz, to jest tresowanie. Ludzie mnie krytykują, bo mam rację.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 13:28

Kasia pisze: 2021-12-15, 13:21 Marku, to, co piszesz, to jest tresowanie.
Nie. To jest dystans do siebie, to jest szacunek dla innych i to jest współżycie międzyludzkie.
Ludzie mnie krytykują, bo mam rację.
Nie wątpię, że tak uważasz. Ta pewność siebie niestety nie pozwala Ci weryfikować własnych przekonań.

Kasia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Kasia » 2021-12-15, 13:30

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 13:28 Nie. To jest dystans do siebie, to jest szacunek dla innych i to jest współżycie międzyludzkie.
Nie, to na pewno nie jest to. Masz dziwną wizję tych trzech rzeczy. Ja się nikomu nie dam wytresować, Panu Bogu też nie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4616 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 13:34

Kasia pisze: 2021-12-15, 13:30
Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 13:28 Nie. To jest dystans do siebie, to jest szacunek dla innych i to jest współżycie międzyludzkie.
Nie, to na pewno nie jest to. Masz dziwną wizję tych trzech rzeczy. Ja się nikomu nie dam wytresować, Panu Bogu też nie.
Ale wiesz, że to ściśle postawa Grzechu Pierworodnego?
Po co się modlisz, skoro nie chcesz się poddać Bogu? (zwłaszcza, że wcześniej napisałaś jakoby "albo człowiek tresował, albo był tresowany").
Boga zatem chcesz tresować?

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1414
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 542 times
Been thanked: 781 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: AdamS. » 2021-12-15, 15:49

Kasia pisze: 2021-12-15, 12:25 Fantastycznie. Najpierw ocenianie człowieka, a potem propozycje, żeby zachowywał dystans i udawanie, że nic się nie stało. Już się nie dziwię, że ludzie stąd odchodzą. Tu tylko się pisze o tym, że się możemy różnić, w praktyce odmienność nie jest tu mile widziana. I jeszcze będziecie mi z wyższością pisali, że człowiek się zmienia. NIE JESTEŚCIE MI JUŻ DO NICZEGO POTRZEBNI.
Smutne, że tak nas wszystkich oceniasz, a jednocześnie czujesz się sama przez wszystkich oceniania. Kluczem do wszelkiego zła jest osądzanie - kiedy je w sobie zdołamy wyłączyć, uwalniamy się od postawy lękowej i roszczeniowej, która każe nam tkwić w złości i samotności. Tych słów nie kieruję pod Twoim adresem, bo one dotyczą nas wszystkich, a w pierwszym rzędzie chce je zawsze odnosić do samego siebie. Tylko wtedy czuję się wolny, gdy przezwyciężam swoje osądy. Tylko wtedy czuję się szczęśliwy, gdy nie dążę do ideału, ale z wdzięcznością przyjmuję wszystko, co mnie otacza.
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 15:50 przez AdamS., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2021-12-15, 21:56

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 13:34 Po co się modlisz, skoro nie chcesz się poddać Bogu?
Słuszne pytanie. W tym różnica. Bo ci, z którymi się spierasz, poddają się świadomie i dobrowolnie woli Bożej. Widzą w tym cel i sens.
AdamS. pisze: 2021-12-15, 15:49 jednocześnie czujesz się sama przez wszystkich oceniania.
A co gorsza oceny zachowań, czynów czy wypowiedzi traktujesz jako oceny osoby. A to dwie różne sprawy.

Przeglądając różne polemiki, zauważam Kasiu, że jesteś traktowana z dużą życzliwością i wyrozumiałością. Ale uczciwie. Nikt Ci nie kadzi. A każdy z rozmówców ma prawo do wyrażania swojego zdania.
Rozmówcy, w swojej naiwności, chcą Ci pomagać. Z dobrego serca. A nie pochlebiać wspierając tylko to, co napisałaś, wzgl. to, co chciałabyś usłyszeć.

A wczoraj szczególnie. Wiele osób okazywało Ci sympatię. Chęć zrozumienia. Dawało wsparcie. Tak, jak każdy potrafił.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”