Pożegnania, bany, informacje

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Zablokowany
mysza365

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: mysza365 » 2022-01-03, 11:36

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-03, 11:07 Tak myślałem. 100% arogancji i oskarżeń, 0% merytoryki - i szantaż odejściem z forum.
^:)^

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-03, 11:39

Dziękuję za tak wymowne potwierdzenie tego, co napisałem o braku merytoryki ;)

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Rafał » 2022-07-29, 20:15

Po niemiłych postach i wyzwiskach jakie tu przeczytałem i braku reakcji ze strony moderacji, proszę o usunięcie mojego konta na tym forum. Nie zamierzam dłużej przebywać w takiej społeczności toteż decyzja jest ostateczna. Dziękuję za spędzony czas tym, którzy mimo wszystko posiadają w sobie choć trochę człowieczeństwa. Do widzenia!
Ostatnio zmieniony 2022-07-29, 20:15 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Jozek » 2022-07-29, 20:16

Nawzajem.
Milo bylo cie poznac, choc na chwile. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Rafał » 2022-07-29, 20:18

Mi także. Udało mi się ponad wszelką wątpliwość dowieść, że katolicy to najwięksi hipokryci na tej planecie. :)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Jozek » 2022-07-29, 20:22

A ja sie dowiedzialem jak wiele pokretnych pogladow ludzie maja i na co zwracac uwage w wypowiedziach innych by ich lepiej poznac.

Wiesz, jak mowisz rybie ze jest glupia, bo plywa w wodzie, a mogla by latac, to nie dziw sie jak dostaniesz odpowiedz. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-07-29, 20:27 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: konserwa » 2022-07-29, 20:29

Rafale - Jestem katolikiem, ale ani Ciebie mnie spotkalem, ani Ty mnie nie poznales. Dlaczego mnie oczerniles?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2022-07-29, 21:01

Rafał pisze: 2022-07-29, 20:15 Po niemiłych postach i wyzwiskach jakie tu przeczytałem.
Przyznam, że nie śledzę wszystkich postów. Bywają niemiłe. Ale czy musza być miłe? Czy to ma być kółko wzajemnej adoracji. Czasem trzeba dosadniej.
A wyzwiska są niedopuszczalne. Mam prośbę. Przytocz posty z tymi wyzwiskami. To koniecznie trzeba naprawić.
Rafał pisze: 2022-07-29, 20:15 Do widzenia!
To zaskakuje. Gdzie i z kim planujesz się zobaczyć?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Morkej » 2022-07-29, 21:16

@Rafał zarzut dotyczący braku reakcji jest bezpodstawny. Została ona podjęta, a Quinque otrzymał ostrzeżenie od Miłośniczki.
Jednak pisanie tutaj, na forum katolickim, że cytując: "katolicy to najwięksi hipokryci na tej planecie" jest również przekroczeniem granicy. Za to i Tobie należy się ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 2022-07-29, 21:25 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Albertus » 2022-07-29, 21:24

Rafał pisze: 2022-07-29, 20:18 Mi także. Udało mi się ponad wszelką wątpliwość dowieść, że katolicy to najwięksi hipokryci na tej planecie. :)
Nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-29, 21:24

Rafał pisze: 2022-07-29, 20:18 Mi także. Udało mi się ponad wszelką wątpliwość dowieść, że katolicy to najwięksi hipokryci na tej planecie. :)
Definicja "hipokryzji" : "nie zgadzać się z koncepcjami użytkownika @Rafał i nie przyjmować entuzjastycznie jego bezczelnych impertynencji wobec Kościoła " ;)
Ostatnio zmieniony 2022-07-29, 21:26 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Rafał » 2022-07-29, 23:57

Zanim odejdę, czuję się niejako zmuszony do odpowiedzi na kilka postów.
konserwa pisze: 2022-07-29, 20:29 Rafale - Jestem katolikiem, ale ani Ciebie mnie spotkalem, ani Ty mnie nie poznales. Dlaczego mnie oczerniles?
Każdy człowiek jest hipokrytą. Większym lub mniejszym. Katolików uważam za największych. Oczywiście są i tu wyjątki(Nie podaję nazwisk więc dotkniętym czuć się nie powinieneś) Jednak gdyby wziąć pod uwagę wszystkie znane mi wierzenia czy ugrupowania religijne, nigdzie nie znajdę tyle fałszu, odstępstw i zakładania mask jak ma to miejsce w przypadku tego wyznania. Przykłady? Proszę bardzo:
*Nauczanie, że spowiedź wystarczy do odpuszczenia win. Uwielbiam ten fenomen. Ten sakrament daje katolikom podstawę by się nie zmieniać, by traktować innych gorzej. No bo jaki to ma cel? Pójdę do konfesjonału, powyginam się i bozia odpuści mi winy.
*Podziały i napuszczanie wiernych przez media katolickie i księży. Hasła "zachodnia zgnilizna", "zboczeńcy", "ateiści", zasiewają w katolikach poczucie wyższości. Ta przynależność do "Świętego Kościoła" daje ludziom prawo do oceniania innych i traktowania ich jako gorszych, podludzi, degeneratów.
*Zhierarchizowany kościół. Naprawdę, jeśli sądzicie, że daleko jesteśmy od feudalnej, pańszczyźnianej Polski to nie możecie się bardziej mylić. Począwszy od małych parafii na wsiach po archidiecezje, wszystko jest oparte o hierarchie, układy i utrzymanie władzy.
*Postawa katolików. Jakiś zapluty młodzieniec obrażał mnie w trzech postach, gdy w temacie pojawił się Jozek, który zamiast zwrócić uwagę bliźniemu w wierze, napisał że mam wyprany mózg. Po tej sytuacji miałem szczękę na podłodze.@Marek_Piotrowski jest kolejnym człowiekiem, który chyba bardziej od Boga czci kościół, a raczej swoją rolę w nim, poczucie jakiejś pozycji.
Jesteście w tym wszystkim żałośni. Najśmieszniejsze jest to, że człowiek jest nie wiele mądrzejszym zwierzęciem od psa, a wcale nie najmądrzejszym zwierzęciem w ogóle i to widać bo niektórym z was brakuje refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. Kościół to taki piękny płaszczyk, który utrzymuje was w przekonaniu wyjątkowości karmiąc do tego marne ludzkie ego wyższością nad innowiercami czy ateistami. Doprawdy pożałowania godne.
Andej pisze: 2022-07-29, 21:01 To zaskakuje. Gdzie i z kim planujesz się zobaczyć?
Nie wiem co jest w tym zaskakującego. Mieszkamy w stosunkowo niewielkim kraju. Jest duża szansa, że z kimś z was się kiedyś zobaczę przyapdkiem.
Morkej pisze: 2022-07-29, 21:16 @Rafał zarzut dotyczący braku reakcji jest bezpodstawny. Została ona podjęta, a Quinque otrzymał ostrzeżenie od Miłośniczki.
Jednak pisanie tutaj, na forum katolickim, że cytując: "katolicy to najwięksi hipokryci na tej planecie" jest również przekroczeniem granicy. Za to i Tobie należy się ostrzeżenie.
Jest podstawny bo posty przez długi czas wisiały w temacie. Ostrzeżenie z chęcią przyjmę i proszę o więcej, a nawet będę wdzięczny jeśli spełnicie mą prośbę i usuniecie moje konto. Nie chcę mieć nic wspólnego z tym forum.
Marek_Piotrowski pisze: 2022-07-29, 21:24
Rafał pisze: 2022-07-29, 20:18 Mi także. Udało mi się ponad wszelką wątpliwość dowieść, że katolicy to najwięksi hipokryci na tej planecie. :)
Definicja "hipokryzji" : "nie zgadzać się z koncepcjami użytkownika @Rafał i nie przyjmować entuzjastycznie jego bezczelnych impertynencji wobec Kościoła " ;)
Już o tobie pisałem. Karm dalej swoje ego. Może kiedyś się nasycisz, obyś zdążył.

Więcej tu nie planuję zaglądać. Moje oczekiwania co do poziomu dyskusji z katolikami, zwłaszcza w tym kraju nie były za wysokie ale mimo to i tak się zawiodłem.

Na koniec dobranoc wszystkim i wszystkiego dobrego. W niedzielę zapraszam do kościółka. Alleluja, czy jakoś tak.
Ostatnio zmieniony 2022-07-30, 00:04 przez Rafał, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Abstract » 2022-07-30, 06:17

Rafał pisze: 2022-07-29, 23:57 Więcej tu nie planuję zaglądać. Moje oczekiwania co do poziomu dyskusji z katolikami, zwłaszcza w tym kraju nie były za wysokie ale mimo to i tak się zawiodłem.

Na koniec dobranoc wszystkim i wszystkiego dobrego. W niedzielę zapraszam do kościółka. Alleluja, czy jakoś tak.
Rafale z tego co wiem byłeś wierzący, a więc byłeś w grupie której cechy obecnie przypisujesz?
Są tu też osoby, które wcześniej były ateistami, stoczyły się?
Gdybyś nas znał w realu mógłbyś wyciągać podobne wnioski na podstawie koloru oczu, lub wzrostu.
Szargają nami emocje i brak dystansu, brak dania sobie czasu, swoje egzystencjalne bolączki przelewamy czasami we wpisy, gdy dochodzi do konfrontacji uzyskujemy bardziej lub mniej merytoryczny wydźwięk, te bardziej merytoryczne wpisy uderzają w nas bezpośrednio, wówczas skupiamy się na tych mniej merytorycznych oskarżając nie wiedzieć czemu całą grupę, społeczność o takie a nie inne cechy, byleby obronić stan w jakim jesteśmy i którego bronimy jako świadomy i właściwy wybór. Później emocje opadają i wnioski wyciągamy z czasem.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: inżynier » 2022-07-30, 08:20

@Rafał akurat ja o sobie mogę powiedzieć, że jestem hipokrytą, o czym świadczy moje życie i gdybyś mnie poznał, najprawdopodobniej tak mógłbyś o mnie powiedzieć.
Pozdrawiam Cię i życzę Ci jak najlepiej. :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-30, 08:51

Rafał pisze: 2022-07-29, 23:57 Więcej tu nie planuję zaglądać.
Tak, już kolejny raz to mówisz. Ile jeszcze będziesz tu zaglądać, by nie zaglądać i powiedzieć, że absolutnie nie będziesz zaglądać? :))
Moje oczekiwania co do poziomu dyskusji z katolikami, zwłaszcza w tym kraju nie były za wysokie ale mimo to i tak się zawiodłem.
Oczekiwania polegały na chamskich tekstach w rodzaju "chlewu" wobec wierzących, czy czy infantylnych tekstach (które zapewne masz za wyrafinowaną kpinę" w stylu "W niedzielę zapraszam do kościółka. Alleluja, czy jakoś tak"? ;)

@Rafale, rozumiem, że ktoś może mieć kryzys wiary - a za nim idzie pewnego rodzaju zgorzknienie. Niemniej jednak prawda jest taka, że jeśli wypisujesz chamskie teksty, to potem nie dziw się, że otrzymasz stanowczą odpowiedź i nie płacz, jaki to jesteś biedny.
Albo-albo.
Ostatnio zmieniony 2022-07-30, 09:03 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”