Pożegnania, bany, informacje

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: sądzony » 2022-08-15, 11:38

Ja tam nie wiem. Ja nie dyskutuję z "władzą". Gdy podnosi się koszt życia, ja obniżam standardy.
Ostatnio pojawiły się w pracy obietnice podwyżek. Wiem, że są ludzie, którzy zarabiają sporo mniej niż ja, a ze względu na trudną sytuację życiową, potrzebują dużo więcej. Pomyślałem, że pójdę do szefowej i powiem, że jeżeli planuje dla mnie podwyżkę, niech przeznaczy ją na kogoś kto bardziej tej kasy potrzebuje.

Później pomyślałem, że takie "oświadczenie" mogłoby zostać opacznie zrozumiane i czy nie była to tak naprawdę maskowana "miłosierdziem" pycha.
W każdym razie dostałem 700 PLN brutto do góry.

Nie wiem co jest sprawiedliwe.
A co tu żałować ... chyba podjęli świadome decyzje?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-15, 17:04

Nie znam sprawy Rafała ale żebyśmy nie bekli na sadzie ostatecznym za niego 🙂

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ate » 2022-08-15, 21:46

sądzony pisze: 2022-08-15, 11:38 Ja tam nie wiem. Ja nie dyskutuję z "władzą". Gdy podnosi się koszt życia, ja obniżam standardy.
Ostatnio pojawiły się w pracy obietnice podwyżek. Wiem, że są ludzie, którzy zarabiają sporo mniej niż ja, a ze względu na trudną sytuację życiową, potrzebują dużo więcej. Pomyślałem, że pójdę do szefowej i powiem, że jeżeli planuje dla mnie podwyżkę, niech przeznaczy ją na kogoś kto bardziej tej kasy potrzebuje.

Później pomyślałem, że takie "oświadczenie" mogłoby zostać opacznie zrozumiane i czy nie była to tak naprawdę maskowana "miłosierdziem" pycha.
W każdym razie dostałem 700 PLN brutto do góry.

Nie wiem co jest sprawiedliwe.
A co tu żałować ... chyba podjęli świadome decyzje?
Gdyby nie dali tobie, to by prawdopodobnie zgarnęli dla siebie, a nie dla "bardziej potrzebujących", bo w sumie zresztą kryteriów "bardziej potrzebującego" może być multum, więc jak to obiektywnie wyznaczyć, kiedy na sytuację ekonomiczną każdej osoby wpływa takie mnóstwo czynników.

Mając więcej pieniędzy, zawsze masz też więcej możliwości finansowego wspierania potrzebujących.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13803
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: sądzony » 2022-08-15, 21:50

Ate pisze: 2022-08-15, 21:46 Mając więcej pieniędzy, zawsze masz też więcej możliwości finansowego wspierania potrzebujących.
To akurat się zgadza. To samo powiedział mi bliski przyjaciel.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Dezerter » 2022-08-15, 21:50

Gzresznik Upadający pisze: 2022-08-15, 17:04 Nie znam sprawy Rafała ale żebyśmy nie bekli na sadzie ostatecznym za niego 🙂
Myślę, że tobie nic nie grozi, a ja mam dużo większe sprawy o które się martwię mając w perspektywie Sąd
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Konwalia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Konwalia » 2022-08-16, 15:57

To i ja się żegnam, bo założyłam tu konto pod wpływem emocji, emocje opadły, a na forum nie ma nic ciekawego, wszystko już było. :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Dezerter » 2022-08-16, 16:27

Do zobaczenia w przyszłości, bo to już chyba z 5 raz się żegnamy? my tu zawsze będziemy, więc wiesz gdzie nas znaleźć.
Niech Ci Błogosławi Bóg Jedyny.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Konwalia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Konwalia » 2022-08-16, 18:16

Dezerter pisze: 2022-08-16, 16:27 Do zobaczenia w przyszłości, bo to już chyba z 5 raz się żegnamy? my tu zawsze będziemy, więc wiesz gdzie nas znaleźć.
Niech Ci Błogosławi Bóg Jedyny.
To proszę o usunięcie konta, bo nie mam silnej woli, żeby tu nie wchodzić... Ciągle siedzę w necie. :( Proszę.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2022-08-16, 18:25

Konwalia pisze: 2022-08-16, 18:16 Ciągle siedzę
Ciągle te emocje. A gdyby tak wyznaczyć granice? Całej sieci Dez nie jest w stanie zamknąć. A jestem przekonany, że lepiej siedzieć u nas, niż gdzie indziej.
Czy mozesz spróbować dać sobie spokój na dzień, tydzień czy miesiąc? A potem wrócić do tematu. Lub o nim zapomnieć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5399
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: abi » 2022-08-16, 18:31

ale ze jak to nie jest w stanie zamknąć? ja potrzymam mu piwo ;)
@Konwalia wybierz zablokowanie na jakis czas, nawet miesiac, niz usuniecie konta
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Konwalia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Konwalia » 2022-08-16, 18:33

Andej pisze: 2022-08-16, 18:25
Konwalia pisze: 2022-08-16, 18:16 Ciągle siedzę
Ciągle te emocje. A gdyby tak wyznaczyć granice? Całej sieci Dez nie jest w stanie zamknąć. A jestem przekonany, że lepiej siedzieć u nas, niż gdzie indziej.
Czy mozesz spróbować dać sobie spokój na dzień, tydzień czy miesiąc? A potem wrócić do tematu. Lub o nim zapomnieć.
Na forum przeszkadza mi ogólny chaos... Wystarczy mi chaosu we własnej głowie. ;) Wróciłam pod wpływem emocji, z ambicją pomagania ludziom – emocje opadły, stwierdziłam, że jednak nie chcę pomagać, nie umiem, mam za małą wiedzę. Miałam ostatnio trudny czas, chciałam go czymś wypełnić, ale się nie da...

@abi
Umiem omijać blokady. ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2022-08-16, 18:40

Konwalia pisze: 2022-08-16, 18:33, nie umiem, mam za małą wiedzę.
Sądzę, że się mylisz. Nie tyle potrzebna wiedza, co chęci.
Ale też nie można zapominać o tym, że samemu też korzysta się z czyjejś pomocy. Choćby poszerzając wiedzę, poznając różne punkty widzenia.

Ale to Twoja decyzja. Szanuję ją. Choć namawiam do zwłoki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Konwalia

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Konwalia » 2022-08-16, 18:45

Andej pisze: 2022-08-16, 18:40
Konwalia pisze: 2022-08-16, 18:33, nie umiem, mam za małą wiedzę.
Sądzę, że się mylisz. Nie tyle potrzebna wiedza, co chęci.
Ale też nie można zapominać o tym, że samemu też korzysta się z czyjejś pomocy. Choćby poszerzając wiedzę, poznając różne punkty widzenia.
To ogromna odpowiedzialność – pomagać ludziom, szczególnie przez internet, szczególnie w sprawach wiary. Mając dobre intencje, można wyrządzić komuś krzywdę. Można się pomylić, rozmawiając z kimś na żywo, a co dopiero przez internet...

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2544
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 154 times
Been thanked: 412 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Abstract » 2022-08-16, 19:04

Konwalia pisze: 2022-08-16, 18:45 To ogromna odpowiedzialność – pomagać ludziom, szczególnie przez internet, szczególnie w sprawach wiary. Mając dobre intencje, można wyrządzić komuś krzywdę. Można się pomylić, rozmawiając z kimś na żywo, a co dopiero przez internet...
szczególnie przez internet ludzie są wylewni, często nie ma szans na żywo do różnych zwierzeń. Pomylić się możesz zawsze. Milcząc też możesz skrzywidzć...big deal ;)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-16, 19:26

Konwalia pisze: 2022-08-16, 18:45
Andej pisze: 2022-08-16, 18:40
Konwalia pisze: 2022-08-16, 18:33, nie umiem, mam za małą wiedzę.
Sądzę, że się mylisz. Nie tyle potrzebna wiedza, co chęci.
Ale też nie można zapominać o tym, że samemu też korzysta się z czyjejś pomocy. Choćby poszerzając wiedzę, poznając różne punkty widzenia.
To ogromna odpowiedzialność – pomagać ludziom, szczególnie przez internet, szczególnie w sprawach wiary. Mając dobre intencje, można wyrządzić komuś krzywdę. Można się pomylić, rozmawiając z kimś na żywo, a co dopiero przez internet...
Jeszcze jest Bog na Niebie. Nie zapominaj.

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”