Pożegnania, bany, informacje

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-19, 19:23

Pablito. Przestań poruszać drażliwe kwestie, które nas nie łączą.
Bo będą tylko burdy i kłótnie, jak teraz, a nie wiem czy w ekumenizmie chodzi o poruszanie takich kwestii?
Jeśli tak wygląda ekumenizm, (nie wiem tego bo nie praktykuje), to tym bardziej nie rozumiem.
Nie kwestionuj u nas Boskości Jezusa. Albo uszanuj że wierzymy w Eucharystię, albo że mamy swoich męczenników.

Po prostu :daj żyć. Skup się na tym co nas łączy. Bo narazie skupiasz się na tym co nas dzieli. I przestań proszę pisać o miłości i szacunku :zacznij to praktykować.

Dodano po 5 minutach 46 sekundach:
@Dezerter pisze, że być może widzi cie w krzywym zwierciadle.
Niestety ale muszę przyznać mu rację : zaczepiasz.Nie wnikam w intencje.Ale wygląda to źle,jak się zachowujesz. Na początku było super, później coś ci odbiło.

Ekumenizm między nami jest widać niemożliwy.

Ale nie uważam abyś na forum robił coś na tyle złego, żeby głosować za usunięciem.
Po prostu kolejna zwykła draka na linii protestant-katolik.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1725
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Morkej » 2023-10-19, 19:38

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-19, 19:01 A co do Twojej prywatnej wiadomości wtedy, to już wtedy zdębiałem. (Szkoda, że mi zniknęła ze skrzynki. Jakim cudem tak w ogóle? Ty czytasz nam wiadomości?) Ale myślałem wówczas, że jestem przewrażliwiony.
Żeby była jasność - dostępne i wbudowane narzędzia administratora i moderatorów nie pozwalają na to, aby przeglądać komukolwiek prywatne wiadomości.
Także warto to podkreślić, że NIE czytamy tego, co piszecie sobie na pw.
To po pierwsze. Po drugie, piszesz, że wyparowała Ci wiadomość ze skrzynki "Otrzymane". Najprawdopodobniej przez przypadek musiałeś sam ją usunąć. Nikt nie ingerował tutaj w tej kwestii, bo jak wyżej - standardowe narzędzia na to nie pozwalają. Funkcja administratora pozwala tutaj jedynie na wyczyszczeniu komuś skrzynki "Wysłane", ale i to dzieje się tylko w sposób masowy, ciężki do niezauważenia, a nie w ramach pojedynczej wiadomości.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-19, 19:40

Morkej pisze: 2023-10-19, 19:38
Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-19, 19:01 A co do Twojej prywatnej wiadomości wtedy, to już wtedy zdębiałem. (Szkoda, że mi zniknęła ze skrzynki. Jakim cudem tak w ogóle? Ty czytasz nam wiadomości?) Ale myślałem wówczas, że jestem przewrażliwiony.
Żeby była jasność - dostępne i wbudowane narzędzia administratora i moderatorów nie pozwalają na to, aby przeglądać komukolwiek prywatne wiadomości.
Także warto to podkreślić, że NIE czytamy tego, co piszecie sobie na pw.
To po pierwsze. Po drugie, piszesz, że wyparowała Ci wiadomość ze skrzynki "Otrzymane". Najprawdopodobniej przez przypadek musiałeś sam ją usunąć. Nikt nie ingerował tutaj w tej kwestii, bo jak wyżej - standardowe narzędzia na to nie pozwalają. Funkcja administratora pozwala tutaj jedynie na wyczyszczeniu komuś skrzynki "Wysłane", ale i to dzieje się tylko w sposób masowy, ciężki do niezauważenia, a nie w ramach pojedynczej wiadomości.
Ok dzięki za info.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15088
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4243 times
Been thanked: 2975 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Dezerter » 2023-10-19, 19:47

Jak ci mogła zniknąć, jak ją zacytowałeś w pierwszym poście po powrocie????
forumowiczom wyjaśnię, że chodzi o ten tekst:
Posuwasz się za daleko i coraz dalej w propagandzie antykatolickiej - przemyśl swoje zachowanie na katolickim forum - masz na to 3 dni blokady
dobrych przemyśleń życzę
Dzezerter
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-19, 19:49

Dezerter pisze: 2023-10-19, 19:47 Jak ci mogła zniknąć, jak ją zacytowałeś w pierwszym poście po powrocie????
forumowiczom wyjaśnię, że chodzi o ten tekst:
Posuwasz się za daleko i coraz dalej w propagandzie antykatolickiej - przemyśl swoje zachowanie na katolickim forum - masz na to 3 dni blokady
dobrych przemyśleń życzę
Dzezerter
Pisałem o tej pierwszej wiadomości,.zdaje się po ego eimi.
Podobną w wymowie do tej ostatniej tylko trochę ostrzejsza.

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Wtedy co pisałeś dodatkowo, że cytuje z pamięci "jeśli będzie cień dowodu że piszesz do kogoś na priv aby wyciągnąć go z forum bądź coś tam coś tam to wyleciaz natychmiast"

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
Swoją drogą taki styl, jakby mnie kibole na osiedlu dorwali.
Żadnego proszę, dziękuję, czy mógłbyś. Itd
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-19, 22:05

Dajcie znać, jakie tematy w dziale Protestantyzm są dozwolone a jakie zabronione?
Mnie interesuje styk Katolicyzmu i Protestantyzmu i ciekawy jestem jakie zagadnienia są tu dopuszczalne na forum?
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2023-10-19, 22:20

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-19, 22:05 Dajcie znać, jakie tematy w dziale Protestantyzm są dozwolone a jakie zabronione?
Mnie interesuje styk Katolicyzmu i Protestantyzmu i ciekawy jestem jakie zagadnienia są tu dopuszczalne na forum?
Wszystkie, które nie łamią regulaminu. Celem Forum jest rozwój wiary katolickiej. Jeśli te różnice mobilizują do myślenia, szukania prawdy, to sa nie tylko dopuszczalne, ale mile widziane. Natomiast złośliwostki, propagowanie czegoś niezgodnego z katolicyzmem, chyba nie jest zgodne z celami Forum.

--------
Domyślam się, że "współ-czucie" ma być takim złośliwym zaprzeczeniem współczucia. Takie dopiekanie wszystkim, którzy są zaniepokojeni, własną radością ciosu wyprowadzonego w Naukę Kościoła, jak i sam Kościół. Rozumiem to poczucie satysfakcji i przemożna potrzebę dokuczania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4672 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-10-20, 09:09

W jaki sposób jest to antykatolicka propaganda?
W identyczny, w jaki byłoby niemiecką propagandą, gdyby ktoś piszący o wojnie przytaczał jedynie casusy gdy "Polak zabił Niemca".
To jest technika, która bazuje nie na bezpośrednim przeinaczaniu faktów, ale na ich przedstawieniu w fałszywej proporcji.
To jest dośc subtelna technika i trudna niekiedy do zauważenia. Tak jak trudno jest zauważyć, jak bałamutne jest to pytanie:
Dajcie znać, jakie tematy w dziale Protestantyzm są dozwolone a jakie zabronione?
Nie ma problemu w mówieniu o tematach trudnych - nawet trzeba o nich mówić. Jednak nie w sposób zaburzający proporcje.
Ostatnio zmieniony 2023-10-20, 09:13 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-20, 09:33

https://twojahistoria.pl/2019/08/13/krw ... przydomek/ tu troszkę więcej o Krwawej Mary.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-20, 10:04

CiekawaXO pisze: 2023-10-20, 09:33 https://twojahistoria.pl/2019/08/13/krw ... przydomek/ tu troszkę więcej o Krwawej Mary.
Ciekawy artykuł. Przenieś go proszę do wątku o tych męczennikach.
Możemy tam w bardziej zrównowazonych proporcjach, jak sugeruje Marek, przyjrzeć się temu trudnemu zagadnieniu.

Dodano po 5 minutach 53 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2023-10-20, 09:09
W jaki sposób jest to antykatolicka propaganda?
W identyczny, w jaki byłoby niemiecką propagandą, gdyby ktoś piszący o wojnie przytaczał jedynie casusy gdy "Polak zabił Niemca".
To jest technika, która bazuje nie na bezpośrednim przeinaczaniu faktów, ale na ich przedstawieniu w fałszywej proporcji.
To jest dośc subtelna technika i trudna niekiedy do zauważenia. Tak jak trudno jest zauważyć, jak bałamutne jest to pytanie:
Przypomniało mi się jak Jan Paweł Drugi odwiedzał Polskę i w czasie odwiedzin kanonizował Jana Sarkandra.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Sarkander
Był on bestialsko zamordowany i jako męczennik jest czczony.
Był zabity przez protestantów.
I następnego dnia po tej kanonizacji Jan Paweł Drugi odwiedzał zbór ewangelicki w Skoczowie i miał spotkanie ekumeniczne.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/ja ... 51995.html

Faktycznie, wówczas to było przez niektórych uznawane jako zgrzyt w relacjach.
4. Uczniowie Chrystusa spoglądają dzisiaj coraz częściej w stronę roku 2000. Jest to data, która ma dla nas wszystkich wielką wymowę. Skłania ona przede wszystkim do modlitwy uwielbienia i dziękczynienia za dar Wcielenia Syna Bożego i za dar Odkupienia. Ale jest to także okazja do rachunku sumienia. W liście apostolskim Tertio millennio adveniente napisałem: "Gdy zatem zbliża się ku końcowi drugie tysiąclecie chrześcijaństwa, jest rzeczą słuszną, by Kościół w sposób bardziej świadomy wziął na siebie ciężar grzechu swoich synów, pamiętając o wszystkich sytuacjach z przeszłości, w których oddalili się od ducha Chrystusa i od Jego Ewangelii i zamiast dać świadectwo życia inspirowanego wartościami wiary, ukazali światu przykłady myślenia i działania, będące w istocie źródłem antyświadectwa i zgorszenia" (n. 33). Do grzechów domagających się szczególnego wysiłku pokuty i nawrócenia trzeba z pewnością zaliczyć te, które naruszyły jedność Chrystusowego Kościoła, "często nie bez winy ludzi z jednej i drugiej strony" (Unitatis redintegratio, 3). Kościół czuje się dzisiaj przynaglony przez swojego Mistrza do wzmożenia wysiłków ekumenicznych, aby rok 2000 zastał nas, jeśli nie zjednoczonymi całkowicie, to przynajmniej mniej podzielonymi. Będziemy o to prosić w Modlitwie Pańskiej, którą za chwilę wspólnie odmówimy. Ojcze nasz! Przyjdźkrólestwo Twoje: królestwo miłości, jedności i pokoju!
Jan Paweł II
Ostatnio zmieniony 2023-10-20, 10:14 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 4 razy.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-20, 10:20

No i?

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-20, 10:27

CiekawaXO pisze: 2023-10-20, 10:20No i?
No i :?:
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-20, 10:33

Nie no dopytuje, bo nie wiem czemu to tak zaznaczasz?

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-20, 10:35

CiekawaXO pisze: 2023-10-20, 10:33 Nie no dopytuje, bo nie wiem czemu to tak zaznaczasz?
Bo widzę w tym podobieństwo do naszej dyskusji o męczennikach anglikańskich. Z jednej strony trudny temat z protestantami. A z drugiej strony następnego dnia spotkanie ekumeniczne z protestantami.
Ostatnio zmieniony 2023-10-20, 10:39 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-20, 10:37

No. Ale to raczej normalne, że przez przeszłość nikt nie będzie rezygnował że wspólnych spotkań.

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”