Pożegnania, bany, informacje

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-23, 08:26

@Ojciec.Pablito
Mam pytanie do tego punktu :
"Nie zamierzam nikogo z Was odwodzić od Katolicyzmu, przeciągać - podstępem czy jawnie - siłą do Protestantów czy Unitarian
Oczywiście - przedstawiam swoje zdanie i być może ktoś z Was przyjmie je kiedyś w jakiejś części za swoje. Nad tym nie mam kontroli."
Nie chcesz przeciągnąć. To po co prezentujesz to zdanie?
I moim zdaniem, jeśli Uważasz coś za nie prawdziwą religię, to chyba się cieszysz ze przechodzi na prawdziwą?
Nie wierzę w to, że nie chcesz, aby ludzie poznali,, Prawdę"...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Andej » 2023-10-23, 09:18

Przyglądam się od jakiegoś czasu temu, co się dzieje w tym wątku. Nie ukrywam, że z niesmakiem. Także dlatego, że chyuba nie jest to właściwy wątek.
Nie mam jednak zamiaru oceniać konkretnych osób, ani ich postaw. Ale padło następujące stwierdzenie oraz pytanie:
CiekawaXO pisze: 2023-10-23, 08:26 Nie chcesz przeciągnąć. To po co prezentujesz to zdanie?
Złącza pytanie: po co wyrażać swoje zdanie w dyskusji. Tylko, że to pytanie powinno być skierowane do każdego. Do każdego dyskutanta w każdym wątku. Mógłbym odpowiedzieć za siebie. Ale t=raczej nie w tym wątku,. Chyba, że miałby to być moim pożegnaniem, zgodnie zadaną tematyką.
Zatem ograniczę się do stwierdzenia, że branie udziału w dyskusji i wypowiadanie własnych myśli wcale nie musi być przekonywaniem innych do własnych racji. Nie musi być, często nie jest, ale chyba częściej, właśnie tym jest. Wydaje mi się, że tak jest w przypadku osób, które mają świętą świadomość, to to oni posiedli prawdę i dlatego mają rację. Niektórzy, to nawet z definicji. Zawsze mają rację.
Nie wiem, czy jest sens zakładania wątku, w którym można byłoby opisać przyczyny, dla których jesteśmy na forum i to na tym Forum. Dlaczego dyskutujemy, wypowiadamy własne zdania. Co nas motywuje. I jaki jest cel tego działania. Może warto założyć taki wątek. I głęboko zastanowić się nad celem dyskusji, wymiany zdań, prezentowania własnych poglądów, własnej wiary. Zważyć, gdzie się zaczyna i kończy dawanie przykładu, a gdzie jest samochwalstwo i autoreklama.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: konserwa » 2023-10-23, 09:38

Powiem zdanie jedno - Andej trafil w sedno.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Dezerter » 2023-10-23, 09:43

Andej pisze: 2023-10-23, 09:18 Przyglądam się od jakiegoś czasu temu, co się dzieje w tym wątku. Nie ukrywam, że z niesmakiem. Także dlatego, że chyuba nie jest to właściwy wątek.
Z tym się całkowicie zgodzę, ten wątek ma inne cele i zadania - to jest dział Informacje i ogłoszenia - a nie dział dyskusyjny, dlatego czas kończyć, myślę, że wszyscy już się wypowiedzieli a dalsza dyskusja może się źle skończyć.
Ostatnio zmieniony 2023-10-23, 09:45 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-23, 10:25

Poszliśmy sobie gdzie indziej :)

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
To czy dyskusja się skończy źle, zależy od nas.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Ojciec.Pablito » 2023-10-23, 11:00

Dezerter pisze: 2023-10-23, 09:43
Andej pisze: 2023-10-23, 09:18 Przyglądam się od jakiegoś czasu temu, co się dzieje w tym wątku. Nie ukrywam, że z niesmakiem. Także dlatego, że chyuba nie jest to właściwy wątek.
Z tym się całkowicie zgodzę, ten wątek ma inne cele i zadania - to jest dział Informacje i ogłoszenia - a nie dział dyskusyjny, dlatego czas kończyć, myślę, że wszyscy już się wypowiedzieli a dalsza dyskusja może się źle skończyć.
W zasadzie, to oczekuję, że osoby, które wymieniłem w moim poście viewtopic.php?t=12523&start=330#p351964
się do niego w jakiś sposób odniosą.
Bo nie wiem jak rozumieć Wasze milczenie?

@miłośniczka Faustyny bardzo fajnie się odniosła i dziękuję Ci za to.
Choć nie wiem, czy przyjmujecie moje przeprosiny?
Czy może ktoś chciałby też mnie przeprosić ;)
Wyciągnąć wnioski na przyszłość.
Może coś z pwoodu tego case'a dopisac w regulaminie forum?

Nie wiem, jakoś to podsumowac i zamknąc temat.
Ostatnio zmieniony 2023-10-23, 11:11 przez Ojciec.Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2023-10-23, 11:19

A co ze mną? Mnie pominąłeś. I się odnieść nie mogę.

Dodano po 27 sekundach:
Cwane🤔😉

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4455
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-10-23, 11:33

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-23, 11:00 Choć nie wiem, czy przyjmujecie moje przeprosiny?
No pewnie, forum chrześcijańskie, więc chyba można tak odpowiedzieć za wszystkich. Zaryzykuję taką tezę :-bd . To co, uznajmy że rozmowa się szczęśliwie skończyła w pokoju i zostawmy ten wątek już, bo on ma inną funkcję, służy do pożegnań. Kończmy i życzę wszystkim udanego dnia.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19130
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4643 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-10-23, 11:34

Ojciec.Pablito pisze: 2023-10-23, 11:00 W zasadzie, to oczekuję, że osoby, które wymieniłem w moim poście viewtopic.php?t=12523&start=330#p351964
się do niego w jakiś sposób odniosą.
Bo nie wiem jak rozumieć Wasze milczenie?
Nie odniosłem się, bo nie widzę potrzeby kontynuowania tu rozmowy na ten temat, a poza tym dalsze mielenie robi się nie tylko groteskowe, ale wyłącznie zaostrza konflikt.
Ale skoro koniecznie chcesz i wręcz wywołujesz mnie do tablicy to proszę - ale potraktuj to jako zakończenie rozmowy w tym wątku:

ad.1.
Nie masz po co przepraszać, bo nie o to chodziło, ani nie "gniewam się" na Ciebie. Zwróciłem uwagę na Twoje epitety głównie dlatego, że usiłowałeś mi przypisać swoją postawę. Nie widzę potrzeby przeprosin, tylko zmiany postawy.

ad.2.
Jak wyżej: nie chodzi o "bycie dotkniętym i obrażonym" ale o pewien rodzaj Twojej działalności, suflujący parę rzeczy w jedwabnych rękawiczkach. Co zresztą dobrze oddaje powód podany przez moderację.

ad.3. j.w.

ad.4.
Niestety, moja ocena sytuacji i Twojej działalności się nie zmieniła.

ad.5.
Już nie wiesz, co wymyśleć.

ad.6.
Podtrzymuję zarówno swoją, jak i akceptuję wypowiedzi Alberta

ad.7 i 8.
To samo, co odpowiedziałem w innym watku: Niestety, zapewnienia nie zawsze zgadzają się z zachowaniami, które obserwujemy. Gdy widzę sprzecznosć, wierzę zachowaniom, nie zapewnieniom.

ad.9.
Nie o to chodzi. I samo sprowadzanie sprawy do "osobistych odczuć religijnych czy innych" to również niewłaściwe postawienie tematu (napisałbym "nieuczciwe" ale w tej akurat sprawie nie jestem pewien, czy sformułowałeś to tak w sposób świadomy)

ad.10
(...) [Niepotrzebna drwina, pisz taktowniej - mF]
Ostatnio zmieniony 2023-10-23, 12:00 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4455
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-10-23, 11:40

Zamykam temat, bo to się robi bezcelowe. Przecież ani się nie żegnamy, ani nie banujemy, więc nie ma sensu dalej tu dyskutować.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15002
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4220 times
Been thanked: 2960 times
Kontakt:

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Dezerter » 2024-03-03, 18:24

Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim jak prowadzę to forum tyle lat - ponieważ dyskusja na ten temat była publiczna a sprawa jest wyjątkowa zdecydowałem się upublicznić pw od Kazika do mnie (podkreślenie moje, pw miało 2 strony więc wybór tego co najistotniejsze mój)
kazik95 pisze: 2024-03-03, 16:40
Cześć Dez

Postanowiłem odczekać kilka godzin z odpowiedzią żeby nie pisać w emocjach.
(...)
Dez, Piotrze
Biorąc pod uwagę to co wyżej napisałem.
Biorąc pod uwagę dowody Twojej niechęci wobec mnie. Wszystkie mikrozłośliwości i mikroagresje.
W tej rozmowie na PW jak i publicznie na forum.
To, że nie czuję się bezpiecznie pisząc z Toba i ujawniając jakiekolwiek informacje o sobie.
Postanowiłem nie ujawniać niczego, co dotyczy mojej tożsamości ponad to, co już napisałem.
I tak napisałem już zbyt wiele. I obawiam się, że to obraca się przeciw mnie.
Mam prawo do prywatności i z niego skorzystam.
Jestem kazik95 i proszę - niech Tobie i innym userom to wystarczy.
(...)
Jeśli nie ustanie hejt skierowany w moją stronę zamierzam podjąć dalsze kroki.
Ze swojej strony chciałem Cię poinformować, że każdy przejaw agresji, hejtu i złosliwości kogokowliek na forum pod moim adresem jest już od jakiegoś czasu przeze mnie dokumentowany zrzutem ekranu.
W przypadku braku adekwatnej reakcji Moderacji i dalszego tolerowania hejtu a także wpisów podważających autorytet Kościoła zamierzam zgłosić odpowiednim organom Kościoła ten fakt z prośbą o weryfikację słowa "Katolicki" w nagłówku tego Forum.
Zamierzam wówczas również poinformować odpowiednie fundacje zajmujace się problemem hejtu w sieci, youtuberów zajmujacych się tym zagadnieniem itd o nagłośnienie sprawy.

Czytałem historię dyskusji na tym forum i widziałem, że nie jestem pierwszym, który nie mógł się przebić z obroną swojej osoby. Co jakiś czas pojawiają się takie osoby i po jakimś czasie znikają.

(...)
Proszę Piotr potraktuj mój post poważnie.
(...)
Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Twój współbrat w Jezusie Chrystusie
kazik95
Potraktowałem poważnie te groźby, czy szantaż sam nie wiem i mam to w głębokim poważaniu i po naradzie, jednogłośnie usunęliśmy Kazika vel Ojciec Pablito z forum bez prawa powrotu.

Jeśli ktoś na forum czuje się hejtowany, poniżany, prześladowany itd niech zgłasza to Moderacji
Jeśli my oceniamy - każde zgłoszenie! - i nie reagujemy to znaczy, że wrażliwość tej osoby odstaje od poziomu wrażliwości moderacji tego forum. W związku z powyższym powinien opuścić to forum dla własnego dobra, przepraszamy za gruboskórność.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-03, 18:42

To już przecięcie co on zrobił.
Sądzę, że nawet zniesławienie Deza.
Nie skomentuje nawet tego co napisał,bo w sumie to nie wiem jak.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3471
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-03, 18:53

Jesli on to rzeczywiście byl on to otoczmy modlitwą.
Musial wiele przejść...

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6289
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 877 times
Been thanked: 712 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: CiekawaXO » 2024-03-03, 18:59

Tego nie wiemy, ile musiał przejść.
Może był.zwyklym narcyzem?
Nie wiemy tego więc wiecie,fakty są faktami.
Ostatnio zmieniony 2024-03-03, 19:00 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5407
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 860 times
Been thanked: 1413 times

Re: Pożegnania, bany, informacje

Post autor: abi » 2024-03-03, 19:08

zaszczuliscie go
nie kasuj tego morkej, mam prawo do własnego zdania
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”