Zawiedziony Kościołem . :(

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: lambda » 2021-12-20, 16:23


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: Dezerter » 2021-12-21, 23:43

Coś ci nie wyszło - klikam i widzę taki tekst
Ojej! Nie można znaleźć tej strony.

Wygląda na to, że niczego tu nie ma. Może warto poszukać?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: lambda » 2021-12-22, 11:37

Dezerter pisze: 2021-12-21, 23:43
Coś ci nie wyszło - klikam i widzę taki tekst
Ojej! Nie można znaleźć tej strony.

Wygląda na to, że niczego tu nie ma. Może warto poszukać?
Widocznie skasowali, bo nie ma już tego tekstu

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: kacperek29 » 2021-12-23, 11:15


mysza365

Re: Oddzielenie narzędzia od popełnionego niegdyś zła

Post autor: mysza365 » 2021-12-28, 18:35

AdamS. pisze: 2021-12-08, 12:22 Ponadto mamy już kolejne generacje preparatów szczepionkowych, które w sposób bezpośredni nie mają z tym procederem nic wspólnego (bo na embrionach testowano tylko prototypy - i z tego, co wiem, jest to już przeszłość).
Te komórki z dawno zabitych dzieci są nieustannie namnażane: https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy- ... czlowieka/

Dodano po 42 sekundach:
Re: Zawiedziony Kościołem . :(
Czarny pisze: 2021-12-08, 12:42 Jak już zaczniemy gadać o szczepionkach z martwych płodów na w sumie dość poczytnymi forum to sam nie wiem co o tym sądzić. Z tą bzdurą ktoś chyba dawno nawet tu się rozprawił. Takie klamstwa w dobie gdy tyle ludzi umiera są groźne i niosą wielkie szkody
https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/czy- ... czlowieka/

Natalia
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2022

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: Natalia » 2022-01-09, 17:24

A dopiero teraz widzisz, że Kościół Katolicki robi wszystko odwrotnie jak nauczał Pan Jezus? To nie jest pierwszą sytuacja, gdzie się nic z Biblia nie zgadza. Katolicy usunęli nawet jedno przykazanie, bo im nie pasowało. Najlepiej to byc wolnym chrześcijaninem, czytać Biblię i samemu widzieć na czym się stoi 😍

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: Albertus » 2022-01-09, 17:43

Natalia pisze: 2022-01-09, 17:24 A dopiero teraz widzisz, że Kościół Katolicki robi wszystko odwrotnie jak nauczał Pan Jezus? To nie jest pierwszą sytuacja, gdzie się nic z Biblia nie zgadza. Katolicy usunęli nawet jedno przykazanie, bo im nie pasowało.
Mylisz się.
Najlepiej to byc wolnym chrześcijaninem, czytać Biblię i samemu widzieć na czym się stoi 😍

Tylko że wtedy nie możesz wypełniać tego co Biblia nakazuje wierzącym.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-01-09, 17:56

Natalia pisze: 2022-01-09, 17:24 A dopiero teraz widzisz, że Kościół Katolicki robi wszystko odwrotnie jak nauczał Pan Jezus? To nie jest pierwszą sytuacja, gdzie się nic z Biblia nie zgadza. Katolicy usunęli nawet jedno przykazanie, bo im nie pasowało. Najlepiej to byc wolnym chrześcijaninem, czytać Biblię i samemu widzieć na czym się stoi 😍
Cześć, Natalio, a dlaczego katolicy nie są ,według Ciebie, wolnymi chrześcijanami? Kiedy czytam posty na tym forum, spotykam naprawdę wiele świadectw (większych lub mniejszych, ale pięknych) ludzi wyzwolonych przez miłość Pana Jezusa. Oraz odnajdujących Go z radością w sakramentach. Często jestem aż zdziwiona, jakim cudem mają tak żywą wiarę i podziwiam to w nich.
I które przykazanie katolicy"usunęli", bo pierwszy raz słyszę tę nowinę i, zdaje się, że nie widzę na nią żadnego potwierdzenia?
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: Andej » 2022-01-09, 18:23

Natalia pisze: 2022-01-09, 17:24 A dopiero teraz widzisz, że Kościół Katolicki robi wszystko odwrotnie jak nauczał Pan Jezus?
Twierdzisz, zatem, że Kościół uczy nienawiści?
Natalia pisze: 2022-01-09, 17:24 A Najlepiej to byc wolnym chrześcijaninem, czytać Biblię i samemu widzieć na czym się stoi
No cóż, ja jestem wolnym chrześcijaninem. Ale nie jestem teologiem, biblistą, ani nie znam historii starożytnej. Zazdroszczę Ci tak doskonałej znajomości mentalności ludzi, ich zwyczajów, stosunków społecznych, dla których bezpośrednio było pisane Pismo. Mam świadomość, że bez takiej wiedzy nie da się dobrze zrozumieć biblijnego przekazu. Przyznam, że czytałem Roopsa, Świderkówną, Harringtona, Bransdstaettera, Roszkowskiego, Wroe i wielu innych autorów, ale nadal moja wiedza jest znikoma wobec wiedzy biblistów. Nie znam też greki, aramejskiego, ani łaciny co uniemożliwia autentyczną i nieskażoną interpretacje.

Ale muszę Cię zmartwić, albowiem teza o usunięciu przykazania świadczy o totalnym braku znajomości języka hebrajskiego jak też pierwotnej formy przykazań. Toteż ośmielam się zauważyć, że Twoje samochwalstwo wyrażone słowami "czytać Biblię i samemu widzieć na czym się stoi" świadczy o tym, że czytasz, ale zrozumieć nie potrafisz. Pomodlę się dziś w intencji, aby Duch święty rozjaśnił Twój umysł i pomógł rozumieć Pismo święte.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1406
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 539 times
Been thanked: 773 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: AdamS. » 2022-01-09, 19:30

Natalia pisze: 2022-01-09, 17:24 A dopiero teraz widzisz, że Kościół Katolicki robi wszystko odwrotnie jak nauczał Pan Jezus? To nie jest pierwszą sytuacja, gdzie się nic z Biblia nie zgadza. Katolicy usunęli nawet jedno przykazanie, bo im nie pasowało. Najlepiej to byc wolnym chrześcijaninem, czytać Biblię i samemu widzieć na czym się stoi 😍
Jak łatwo powielać takie slogany. Jak łatwo zamknąć się w schematach współczesnej oceny Kościoła. Jak łatwo wejść do czyjegoś domu i bez zahamowań ogłosić wszystkim domownikom, że są obłudni, nawet ich nie próbując poznać... A może jednak spróbujemy się poznać i porozmawiać? :) Dlaczego według Ciebie robimy wszystko odwrotnie niż nauczał Jezus?

P.S. Dlaczego uważasz, że katolicy nie czytają Biblii? Osobiście czytam ją co najmniej raz dziennie.

orzeszku

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: orzeszku » 2022-01-09, 20:15

To jest temat tylko o zawiedzeniu Kościołem z powodu szczepionek czy z innych powodów też? Bo ja jestem katoliczką, ale mnie męczy jedna rzecz mianowicie bibliści katoliccy i chciałabym poznać waszą opinię na ten temat, ale nie wiem czy można tutaj się dopisać, czy trzeba zakładać osobny temat.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: Albertus » 2022-01-09, 20:17

orzeszku pisze: 2022-01-09, 20:15 To jest temat tylko o zawiedzeniu Kościołem z powodu szczepionek czy z innych powodów też? Bo ja jestem katoliczką, ale mnie męczy jedna rzecz mianowicie bibliści katoliccy i chciałabym poznać waszą opinię na ten temat, ale nie wiem czy można tutaj się dopisać, czy trzeba zakładać osobny temat.
A co w biblistach katolickich cię męczy?

orzeszku

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: orzeszku » 2022-01-09, 20:29

@Albertus że w starszych wydaniach Biblii (mam np. III wydanie Biblii Tysiąclecia z 1980 roku) w przedmowach do ksiąg (zwłaszcza listów) byli szczerzy co do wątpliwosci co do autentyczności autorstwa danych ksiąg starali się kłaść nacisk jednak na argumenty przemawiające za autentycznością, to już im nowsze katolickie wydania Biblii (np. Towarzystwa św. Pawła z 2008 roku) już podkreślają wątpliwości. Więc już nie wiem w co ja mam wierzyć, jeśli ktoś mi pisze "To wam opisujemy, co widzieliśmy naszymi oczami i czego dotykały nasze ręce" (czyli bezpośredni świadek - św. Jan ewangelista) (przepraszam, z pamięci cytuję mocno niedokładnie) a tu się okazuje, że to może wcale nie pisał bezpośredni świadek, tylko jacyś uczniowie św Jana, jak to podkreślają współcześni bibliści do tego listu, to ja się czuję oszukana.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: Albertus » 2022-01-09, 20:42

orzeszku pisze: 2022-01-09, 20:29 @Albertus że w starszych wydaniach Biblii (mam np. III wydanie Biblii Tysiąclecia z 1980 roku) w przedmowach do ksiąg (zwłaszcza listów) byli szczerzy co do wątpliwosci co do autentyczności autorstwa danych ksiąg starali się kłaść nacisk jednak na argumenty przemawiające za autentycznością, to już im nowsze katolickie wydania Biblii (np. Towarzystwa św. Pawła z 2008 roku) już podkreślają wątpliwości. Więc już nie wiem w co ja mam wierzyć, jeśli ktoś mi pisze "To wam opisujemy, co widzieliśmy naszymi oczami i czego dotykały nasze ręce" (czyli bezpośredni świadek - św. Jan ewangelista) (przepraszam, z pamięci cytuję mocno niedokładnie) a tu się okazuje, że to może wcale nie pisał bezpośredni świadek, tylko jacyś uczniowie św Jana, jak to podkreślają współcześni bibliści do tego listu, to ja się czuję oszukana.
Zaciekawiłaś mnie.

Przyznaję że nie czytałem tych nowszych komentarzy do listów apostolskich a szczególnie do listu św Jana.

Nie słyszałem poważnych argumentach które poddawałyby w wątpliwość apostolskie autorstwo tego listu i sugerowałyby inne niż ucznia Chrystusa i bezpośredniego świadka wydarzeń.

orzeszku

Re: Zawiedziony Kościołem . :(

Post autor: orzeszku » 2022-01-09, 20:47

@Albertus jak przeczytałam te wstępy do listów w tej edycji św. Pawła to byłam w szoku, jak podważają autorstwo wielu listów. Naprawdę chciałabym zacytować tu dla porównania bo ton wypowiedzi zupełnie inny, ale to byłaby bardzo żmudna robota... a autorstwo listów jest bardzo silnym filarem mojej wiary, bo co innego jeśli to rzeczywiście opisuje naoczny świadek, który doświadczył Chrystusa, doświadczył metanoi i teraz o tym świadczy, a zupełnie co innego, jeśli to napisał nie wiadomo tak naprawdę kto, nie wiadomo kiedy i w ogóle...

ODPOWIEDZ