Zmiana płci człowieka

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
ODPOWIEDZ
Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2167
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 306 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Arek » 2023-01-24, 21:20

sądzony pisze: 2023-01-24, 20:54
Arek pisze: 2023-01-24, 20:47 @sądzony co chcesz powiedzieć poprzez to co napisałeś? Czego oczekujesz po swych wypowiedziach?
Konkretnie, bo nie wiem o co pytasz.

Dodano po 1 minucie 47 sekundach:
Albertus pisze: 2023-01-24, 20:49 To raczej nie chodzi o to że szatan coś osobiście wmawia komuś ale o to że jakaś ideologia,jakiś sposób myślenia jest inspirowany przez demony albo zgodny z demonicznym buntem przeciwko Bożemu porządkowi
Już o tym pisaliśmy i nie odpowiedziałeś na pytanie o wpływy demonów.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Arek pisze: 2023-01-24, 20:49 @sądzony ponad stan to dobra jakby luksusowe, czyli nie pierwszej potrzeby.
Budujesz dom. Czy to jest ponad stan?
I tak i nie. Z powodu mojego powrotu do Boga zostałem zmuszony do wyprowadzki. To było moje schronienie, aczkolwiek na początku spałem w samochodzie na działce, bo dom nie był ogrzewany to był miesiąc październik. Bóg dał mi schronienie na czasy, gdy będę miał czas próby mojej wiary. To jest jak na razie moja pustelnia, gdzie ciężko pracuję, mogę się wyciszyć i często usłyszeć Głos Boga. Ten dom jest budowany wiele lat wysiłkiem własnych finansów z żoną i w budowaniu własnymi rękami wiele lat. To miejsce gdzie teraz mieszkam wspólnie z żoną zdecydowaliśmy przekazać dzieciom. Wiele razy to wyzwanie było dla mnie potem, załamaniem, ranami ciała, płaczem, walką z sobą. Więc dla mnie to jest coś więcej niż mury, to jest miejsce, które Bóg mi dał, którego nie dostałem w spadku tylko wypracowaliśmy z żoną, by mieszkając w nim, żyć pełnią wzajemnej miłości jako dojrzali chrześcijanie. Można to odbierać jak kto woli.
Ostatnio zmieniony 2023-01-24, 22:13 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-24, 22:55

@sądzony

jakich wrzutów.

opisze sytuację

przy asyscie i wsparciu rodziców, braku zainteresowania innych nastoletnia dziewczyna zamierza sie wykastrować i okaleczyć by zalepic ranę w tozsamosci.

prawdopodobnie przez kilka lat była porzucona ze swoim problemem . teraz próbuje sobie nieswiadomie zrobic krzywde. ojciec rodziny jak Adam w raju siedzi i własnie pozwala swojemu dziecku zrobic krzywde,

wokół mamy stado mniej lub bardziej swiadomych sług zła które w dziedzinie zrobienia sobie krzywdy i wywołania ciezkiego , trwałego uszczerbku na zdrowiu conajmniej staraja sie utwierdzic w przekonaniu ze obciecie sobie genitalii uczyni szczesliwym

mam przynajmniej nadzieje ze ten ksiadz z którym rozmawiałes przynajmniej zaproponował czy poprosił o modlitwe,.
Bo jesli nie to przypomina to jakbyscie sobie rozmawiali przy tonacym o nieszczesciu jakie somi sobie czynia ludzie wchodzac bez koła ratunkowego do wody.

Jeżeli uwazasz ze w takiej sytuacji nie ma zadnego wpływu osobowego zła to co musiało by sie stać by uwierzyć ?

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
Arek pisze: 2023-01-24, 18:08 Nawiążę jeszcze do tematu. Czy Ukrainiec, który walczy o przetrwanie może myśleć o zmianie płci? Dodam, że brak mu jedzenia i wody, brak mu odpowiedniej odzieży, nie ma ciepłego domu, stracił bliskich, wszędzie są wystrzały i wybuchy itp. Czy taki człowiek jest w stanie myśleć o innych rzeczach niż pierwszej potrzeby. Historia powtarza się niestety, gdy nam zabraknie podstawy to wtedy zaczynamy myśleć i walczyć o to co jest najważniejsze, czyli życie. Niestety życie ponad stan rodzi wypaczenia i szukania bardzo często drogi, która nie ma nic wspólnego z Prawdą.

uwierz ale to dziecko moze miało tysiac laptopów i mogło sie narkotyzować ale ma deficyt w potwierdzeniu jej tożsamości . i sama nie jest temu winna.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Andej » 2023-01-25, 00:04

Jak się potwierdza tożsamość? To rola otoczenia. Akceptacji. I niesienia swojego krzyża.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Albertus » 2023-01-25, 06:23

sądzony pisze: 2023-01-24, 20:54
Albertus pisze: 2023-01-24, 20:49 To raczej nie chodzi o to że szatan coś osobiście wmawia komuś ale o to że jakaś ideologia,jakiś sposób myślenia jest inspirowany przez demony albo zgodny z demonicznym buntem przeciwko Bożemu porządkowi
Już o tym pisaliśmy i nie odpowiedziałeś na pytanie o wpływy demonów.
Na co nie odpowiedziałem?

Możesz przypomnieć? Bo nie pamiętam.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2167
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 306 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Arek » 2023-01-25, 07:11

Zawsze gdy człowiek zbłądzi okalecza siebie. W Bogu jest tożsamość człowieka czy ktoś to widzi czy nie. Nie ma innej drogi. Każdy ma wybór, więc niech szuka tego kim jest i dokąd zmierza. Jeśli nie świętość, to co? Okaleczony człowiek też może zostać zbawiony. Jeśli to jest mu potrzebne proszę niech sobie zrobi ze swym ciałem co chce. Narkotyki, alkohol, zniewolenia nieczyste bardzo proszę jeśli myśli, że tym udowodni Bogu i innym na co go stać i pokaże, że może wszystko albo dużo przeciw to niech błądzi. Oby odnalazł drogę. Nikt nie może nikomu niczego zabronić. Możemy jedynie pokazać możliwość wyboru.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: sądzony » 2023-01-25, 07:49

Arek pisze: 2023-01-24, 21:20 I tak i nie. Z powodu mojego powrotu do Boga zostałem zmuszony do wyprowadzki. To było moje schronienie, aczkolwiek na początku spałem w samochodzie na działce, bo dom nie był ogrzewany to był miesiąc październik. Bóg dał mi schronienie na czasy, gdy będę miał czas próby mojej wiary. To jest jak na razie moja pustelnia, gdzie ciężko pracuję, mogę się wyciszyć i często usłyszeć Głos Boga. Ten dom jest budowany wiele lat wysiłkiem własnych finansów z żoną i w budowaniu własnymi rękami wiele lat. To miejsce gdzie teraz mieszkam wspólnie z żoną zdecydowaliśmy przekazać dzieciom. Wiele razy to wyzwanie było dla mnie potem, załamaniem, ranami ciała, płaczem, walką z sobą. Więc dla mnie to jest coś więcej niż mury, to jest miejsce, które Bóg mi dał, którego nie dostałem w spadku tylko wypracowaliśmy z żoną, by mieszkając w nim, żyć pełnią wzajemnej miłości jako dojrzali chrześcijanie. Można to odbierać jak kto woli.
Rozumiem. Jak widać nie wszystko "ponad stan" jest tym co na "ponad stan" wygląda.
Osobiście wydaje mi się, że chęć "zmiany płci" częściej jest przyczyną pewnych "braków" niż "ponadstanowości". Choć nie wykluczam, że i tak bywa.
Myślę raczej o "brakach" wewnętrznych i odnoszę się głównie do wieku dojrzewania, zagubienia i poszukiwania własnej tożsamości.
Ni piszę o człowieku 40-letnim.

Dodano po 8 minutach 35 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-24, 22:57 Jeżeli uwazasz ze w takiej sytuacji nie ma zadnego wpływu osobowego zła to co musiało by sie stać by uwierzyć ?
Rozumiem, że to osobowe zło jawi się poprzez:
to dziecko, jej ojca, jej matkę, kolegów, nauczycieli, społeczeństwo, kulturę, internet, wszelkie media, lekarzy, psychologów ... szeroko pojęty świat?
Jeżeli tak to zgadzam się.

Wtedy jednak nikt z nas nie musi uważać na szatana, by mu nie ulec, a
wypadałoby założyć, że poniekąd wszyscy jesteśmy w permanentnym stanie zwiedzenia
i musimy uważać by wciąż się nawracać, otwierać na Bożą Łaskę, "budzić się" ze spętania, modlić nieustannie.

Tak jest?
Ostatnio zmieniony 2023-01-25, 09:20 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-25, 10:16

Napisałem OSOBOWE ZUO bo się boisz slow SZATAN , DIABEL DEMON BELZEBUB.

W tej sytuacji widzę nie tyle swiat ale bezpośrednio demona. Ktoś musial dziecku szeptać do uszka wieczorami ze gdyy był Piotrusiem to rodzice by go kochali.Nie sadze by byli to rodzice .
Ktoś musiał ojcu i matce zamieszac w głowie by pozwolili a nawet pomogli dziecku trwale się okaleczyc i to ciężko.
Ktoś im naklamal e beda nowoczesnymi tolerancyjnymi rodzicami jak dadzą oaleczyc , wykastrowc dziecko. A im dal pseudo ukojenie ze jak to zrobią to wreszcie dziecko będzie szczęśliwe. KLAMSTWO DO SZEŚCIANU

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: sądzony » 2023-01-25, 10:35

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-25, 10:16 Napisałem OSOBOWE ZUO bo się boisz slow SZATAN , DIABEL DEMON BELZEBUB.
Wiem, że pisząc "osobowe zło" masz na myśli szatana. A słów to się raczej nie boję.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-25, 10:16 W tej sytuacji widzę nie tyle swiat ale bezpośrednio demona. Ktoś musial dziecku szeptać do uszka wieczorami ze gdyy był Piotrusiem to rodzice by go kochali.Nie sadze by byli to rodzice .
Ktoś musiał ojcu i matce zamieszac w głowie by pozwolili a nawet pomogli dziecku trwale się okaleczyc i to ciężko.
Ktoś im naklamal e beda nowoczesnymi tolerancyjnymi rodzicami jak dadzą oaleczyc , wykastrowc dziecko. A im dal pseudo ukojenie ze jak to zrobią to wreszcie dziecko będzie szczęśliwe. KLAMSTWO DO SZEŚCIANU
Czyli sporo tego diabeła wszędzie jest?

Dodano po 25 minutach 30 sekundach:
Chodzi mi o to czy:
1. w każdej chwili rozeznajemy Wolę Boga i Ją wypełniamy lub
2. podążamy za podszeptami złego, wyrażanymi poprzez wszystko i wszystkich dookoła.

czy jest jakaś 3 opcja?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-25, 11:31

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-24, 22:57 Jeżeli uwazasz ze w takiej sytuacji nie ma zadnego wpływu osobowego zła to co musiało by sie stać by uwierzyć ?
Trudno powiedzieć.
Zło nie dzieje się wyłącznie z "podszeptów szatana".
Mamy 3 źródła zła:
  1. szatan
    .
  2. grzeszna natura ludzka
    Mt 15:19 "Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa."
    Jk 1:14 "To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci."
    .
  3. uszkodzona natura świata (świat ze swoimi pożądliwościami)
    1J 2:16 "Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia, pochodzi nie od Ojca, lecz od świata."
    1J 2:16-17 "Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia, pochodzi nie od Ojca, lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki."
    Mk 4:19 "lecz troski tego świata, ułuda bogactwa i inne żądze wciskają się i zagłuszają słowo, tak że pozostaje bezowocne."
    Jk 4:4b " Jeżeli więc ktoś zamierzałby być przyjacielem świata, staje się nieprzyjacielem Boga."
    2Kor 4:4 "dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."
    Ga 4:3 "My również, dopóki byliśmy nieletni, pozostawaliśmy w niewoli „żywiołów tego świata”."

    "
Oczywiście, w jakiś sposób można powiedzieć, ze punkty 2 i 3 też mają gdzieś tam na początku grzech pierworodny, a więc i szatana (w końcu czytamy też 1J 5:19 "Wiemy, że jesteśmy z Boga, cały zaś świat leży w mocy Złego.") - ale nie jest to jego bezpośrednie działanie.

Ciekawa jest w tym kontekście przypowieść o siewcy:
Mt 13:19-22 "Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie [go], przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze.
Posiane na grunt skalisty oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; ale nie ma w sobie korzenia i jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje.
Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne."


Mamy te 3 elementy: szatan, niestałość serca i pokusy świata.

Trochę podobnie:
Katechizm 1853 pisze:"(...). Źródłem grzechu jest serce człowieka i jego wolna wola, zgodnie z nauczaniem Pana: "Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. To właśnie czyni człowieka nieczystym" (Mt 15, 19-20). W sercu także przebywa zasada dobrych i czystych uczynków – miłość, którą rani grzech."
Albo tu:
św.Jan od Krzyża, Droga na Górę Karmel pisze:"(...)zaznacza się, że wszystkie szkody, jakie dusza ponosi, pochodzą od trzech już wspomnianych nieprzyjaciół, którymi są: świat, szatan i ciało."
św.Jan od Krzyża, Noc ciemna pisze:"Dusza, przejęta miłością swego Oblubieńca Jezusa Chrystusa, dla pozyskania Jego łaski i miłości wychodzi przebrana w taką szatę, która najżywiej odzwierciedla skłonności uczuciowe jej ducha, a przez którą równocześnie najlepiej się zabezpiecza od swych przeciwników i nieprzyjaciół, jakimi są szatan, świat i ciało. Szata więc, którą przywdziewa, ma trzy zasadnicze kolory: biały, zielony i czerwony. Barwami tymi oznaczone są trzy cnoty teologiczne: wiara, nadzieja i miłość. Przez te cnoty dusza nie tylko pozyskuje łaskę i względy swego Umiłowanego, lecz zabezpiecza się najlepiej przed swymi trzema nieprzyjaciółmi.
Przydatne linki:
"Przyczyny pokus" https://egzorcyzmy.katolik.pl/pokusy-opor/
"Pytania do bierzmowania" http://www.parafia.salezjanie.kielce.pl ... owania.doc (patrz pytanie 11).
sądzony pisze: 2023-01-25, 11:01
Chodzi mi o to czy:
1. w każdej chwili rozeznajemy Wolę Boga i Ją wypełniamy lub
2. podążamy za podszeptami złego, wyrażanymi poprzez wszystko i wszystkich dookoła.

czy jest jakaś 3 opcja?
Tak. Na przykład: gotujemy zupę. Bez żadnych wyborów moralnych :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: sądzony » 2023-01-25, 12:11

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-25, 11:31 Tak. Na przykład: gotujemy zupę. Bez żadnych wyborów moralnych :)
Zgadzam się. Gotowanie zupy może być formą "czynności kontemplatywnej". :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-25, 12:18

@sądzony Niewiniatkiem , biedny pastuszkiem to demon nie jest. Człowiek by popełnić zło musi uwierzyć ze jest to z jakichś przyczyn dobre..Inaczej nie pójdzie w zło..Malo jest przewrotnych ludzi wbrew pozorom ..Sa tylko ogłupieni, filozofujacy, cedzacy komara, napełnieni pozadliwoscia lub wypełnieni przestrachem.

Masz dziecko..powiedz c musiałoby się stać byś pzwolil okaleczyć swoje dziecko i czy sam potrafilbys taka głupotę wymyśleć?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: sądzony » 2023-01-25, 12:28

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-25, 12:18 Masz dziecko..powiedz c musiałoby się stać byś pzwolil okaleczyć swoje dziecko i czy sam potrafilbys taka głupotę wymyśleć?
Często zastanawiam się czy właśnie tego nie robię.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-25, 12:43

sądzony pisze: 2023-01-25, 12:11
Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-25, 11:31 Tak. Na przykład: gotujemy zupę. Bez żadnych wyborów moralnych :)
Zgadzam się. Gotowanie zupy może być formą "czynności kontemplatywnej". :)
Nie mówiąc już o jedzeniu... jesli dobra :)

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: sądzony » 2023-01-25, 13:50

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-25, 11:31 "Pytania do bierzmowania" http://www.parafia.salezjanie.kielce.pl ... owania.doc (patrz pytanie 11).
Czy ten link nie działa jedynie mi?

Dodano po 22 minutach 13 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-25, 11:31 [*]szatan
[*]grzeszna natura ludzka
[*]uszkodzona natura świata (świat ze swoimi pożądliwościami)
Czyli nie jest łatwo.
Ni chodzi mi o to, by cokolwiek (kogokolwiek) usprawiedliwiać, ale wygląda na to, że bycie "zwiedzionym" przez szatana, ciało czy świat wydawać się może dość powszechnym stanem człowieka. Natomiast bycie w Łasce i "posiadanie" (EDIT: cnót) lub choćby ćwiczenie się nich należy raczej do rzadkości.
:(
Ostatnio zmieniony 2023-01-25, 14:30 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Zmiana płci człowieka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-25, 14:19

sądzony pisze: 2023-01-25, 14:12
Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-25, 11:31 "Pytania do bierzmowania" http://www.parafia.salezjanie.kielce.pl ... owania.doc (patrz pytanie 11).
Czy ten link nie działa jedynie mi?
Zapewne masz Chroma. Chrom blokuje pewne strony i dokumenty. Spróbuj otworzyć Mozillą
sądzony pisze: Czyli nie jest łatwo.
Ni chodzi mi o to, by cokolwiek (kogokolwiek) usprawiedliwiać, ale wygląda na to, że bycie "zwiedzionym" przez szatana, ciało czy świat wydawać się może dość powszechnym stanem człowieka. Natomiast bycie w Łasce i "posiadanie" lub choćby ćwiczenie się nich należy raczej do rzadkości.
:(
W pewnym sensie na tym właśnie polega nasze zranienie grzechem pierworodnym viewtopic.php?f=41&t=9869&p=209315&hili ... st#p209315
Nie jest jednak tak źle, ratunek nadszedł:
"I wy byliście umarłymi na skutek waszych występków i grzechów, w których żyliście niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa teraz w synach buntu.
Pośród nich także my wszyscy niegdyś postępowaliśmy według żądz naszego ciała, spełniając zachcianki ciała i myśli zdrożnych. I byliśmy potomstwem z natury zasługującym na gniew, jak i wszyscy inni.
A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia - łaską [bowiem] jesteście zbawieni - razem też wskrzesił i razem posadził na wyżynach niebieskich - w Chrystusie Jezusie, aby w nadchodzących wiekach przeogromne bogactwo swej łaski okazać przez dobroć względem nas, w Chrystusie Jezusie.
Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. Jesteśmy bowiem Jego dziełem, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych czynów, które Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili."
/Ef 2:1-10/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”