Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: lambda » 2022-02-14, 07:15

JBP pisze: 2022-02-13, 23:34 dziękuję pomogło, jak ręką odjął

Obrazek
To zacznij od tego
https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/cen ... a-grupowa/
Ostatnio zmieniony 2022-02-14, 07:16 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Maciej » 2022-02-14, 10:31

@Viridiana czy mogłabyś napisać, czy Ty już znalazłaś ukochanego?
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Viridiana » 2022-02-14, 10:55

Maciej pisze: 2022-02-14, 10:31 @Viridiana czy mogłabyś napisać, czy Ty już znalazłaś ukochanego?
Nie... A o co chodzi? :-?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Maciej » 2022-02-14, 11:05

@Viridiana tak tylko, bo znam Cię z innego forum i z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że jesteś w porządku dziewczyną. No i byłem przekonany, że jesteś już w związku i że można by było uzyskać radę od Ciebie.

(Żebym nie został też opacznie zrozumiany. Nie zalecam się do Ciebie.)
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Andej » 2022-02-14, 11:46

Maciej pisze: 2022-02-14, 11:05Żebym nie został też opacznie zrozumiany. Nie zalecam się do Ciebie.
A dlaczego by nie? Czy to złe miejsce? Jeśli czujesz szczególna sympatię, jeśli intryguje, to dlaczego nie spróbować nawiązania bliższych relacji?

Jestem gorącym i dość rygorystycznym przeciwnikiem przenoszenia wirtualnych znajomości do realu. Ale w przypadkach szczególnych, wydaje mi się że można i warto. Ino powolutku. Bezpiecznie.

Jeśli szukasz "drugiej połówki" to szukaj wszędzie. Niektórym się udaje. Z postów kilku osób wynika, że trwają w szczęśliwych małżeństwach. Choć borykają się z wielkimi kłopotami. Ale wspólnie "pchając ten wózek" udaje się im iść do przodu.

A jedna osoba, która zarzekała się, że nigdy nie wyjdzie za mąż, która na wszystko sarkała i krytykowała, zamilkła (z rzadka się okazuje), z czego wnoszę, że szczęśliwa po zamążpójściu. Wniosek taki wysnuwam z tego, że nie ma czasu na przyczepienie się do wszystkiego, krytykowanie itp. Gdyby dodał ją kryzys, z pewnością pojawiłaby się tu znowu i wylewała swoje frustracje.

Działajcie młodzi, zanim młodość ucieknie. Choć teraz młodość trwa dłużej. Chyba tak, gdzieś, do 45.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18941
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-14, 14:41

Ja znalazłem Żonę i przyjaciół w Kościele. Żonę to nawet na Mszy :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: abi » 2022-02-14, 16:10

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-14, 14:41 Ja znalazłem Żonę i przyjaciół w Kościele. Żonę to nawet na Mszy :)
spiewala psalmy?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Maciej » 2022-02-15, 00:01

@Andej, po prostu zapytałem Viridianę (a że mogłoby wyniknąć nieporozumienie, to dodałem) i tylko to.

@Marek_Piotrowski mógłbyś opisać jak na Mszy św. poznałeś, bo inspirujące?
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18941
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-15, 00:06

Nie, nie śpiewała - w każdym razie nie na tej Mszy. Stanąłem (przypadkowo) obok w czasie Mszy Świętej w Nowy Rok.
Tak naprawdę to trochę Ją znałem, bo opiekowaliśmy się dziećmi w takiej para-oazowej wspólnocie (co prawda nie razem).
A po tej Mszy Świętej jakoś tak się omówiliśmy.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Czarny » 2022-02-15, 03:52

Ja w pracy, chyba jestem pracoholikiem.
Ale po kilku miesiącach znajomości na spotkania Odnowy mnie zapraszała.
Tam z oporami, bo nie jestem taki wszech-przytulaśny, ale jakoś sie zaaklimatyzowałem, nawet towarzystwo z grupy na naszym ślubie grało i śpiewali . Fajnie to wyszło naprawdę.
Kilka znajomości stamtąd przetrwało i ktoś mi bardzo pomógł kilkanaście lat wstecz, stamtąd.

Ciateczkowa

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Ciateczkowa » 2022-03-15, 11:18

Po pierwsze - nie bądź desperatem, nie chcemy takiego. Jeśli na każdej randce będziesz narzekał, że kobiety cię nie chcą, to nam zapala się lampka, że im też się zapaliła jakaś i "uczymy się na ich błędach".

Po drugie - nie odpuszczaj terapii, dopóki nie przepracujesz problemów, to bedziesz ciulowym partnerem.

Po trzecie - szukaj. Nawet w necie. Mialam podobny problem i swojego męża znalazłam przypadkiem na stronce na fejsie typu "szukam se chłopa". Są takie nawet tematyczne, dla fanów różnych gatunków muzyki,motocykli, samochodów, wędkowania... Do wyboru, do koloru. Tylko nic na siłę, nie traktuj każdej rozmowy jako zaproszenia do małżeństwa.

Po czwarte - masz swoją wartość nawet bez partnerki. Nie zapominaj o tym, bo jak zapomnisz to złapiesz pierwsze, co się nawinie, byleby nie być samotnym,a to pierwszy krok do tragedii co najmniej jednej osoby.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Andej » 2022-03-15, 11:54

Wszelki duch Pana Boga chwali.
Ja też chwale.

Rady słuszne i sensowne.

Zastanawiam się, gdzie był haczyk i jaka była przynęta w tym "znajdź se". Ale ciekawość to pierwszy stopień. Nie tylko do wiedzy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ciateczkowa

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Ciateczkowa » 2022-03-15, 12:08

Andeju, czy ta "szczesliwa mężatka" to ja? XD ja zniknęłam, bo pogubiłam hasła i po prostu nie mam na nic czasu, bo wielce pan mąż nic w domu nic nie robi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Andej » 2022-03-15, 12:33

Ciateczkowa pisze: 2022-03-15, 12:08 nic nie robi.
Czy z drugiej strony też to widać? Czasem, po to aby zrobić nic, trzeba się bardzo starać (i narobić). Ale to odejście od tematu.

A wracając do tematu, gdy ktoś zbyt nachalnie stara się o coś, to płoszy innych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Rafał » 2022-03-15, 13:00

Z żoną daj sobie spokój- będzie jakaś to dobrze, jak nie- to jeszcze lepiej. Na swiecie panuje takie zepsucie, próżność i egoizm że znalezienie kogoś do wartościowego związku graniczy z cudem. Z tego co czytam, to zdrowie psychiczne u Ciebie nie jest w najlepszej kondycji. Jak trafisz niedobrze - a na to są duże szanse - to w najlepszym przypadku możesz skończyć w szpitalu psychiatrycznym, a wyrachowana żona zabierze Ci wszystko.

Do niczego nie namawiam ale przemyśl to sobie na spokojnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”