Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-31, 14:03

Może inteligentny był?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4672 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-31, 14:08

CiekawaXO pisze: 2023-07-31, 14:03 Może inteligentny był?
Z pewnością (choć osobiście uważam, że jest nieco "przereklamowany"), ale tu chodzi chyba o co innego - niezależnie od wszystkiego, był Kimś. I to nie z powodu bogactwa, ani rozgłosu, tylko... no właśnie, nie wiem jak to napisać.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-31, 14:11

No mnie by zainteresował jako swego rodzaju wynalazca, odkrywca, naukowiec.
Ale może był też miły, dbający, opiekuńczy i mieli wiele tematów do rozmów?
Inspirował ją?
To bardzo ważne.
Ale jak w związku ktoś góruje inteligencją to też niedobrze.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13879
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2034 times
Been thanked: 2218 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: sądzony » 2023-07-31, 14:19

Marek_Piotrowski pisze: 2023-07-31, 14:08 Z pewnością (choć osobiście uważam, że jest nieco "przereklamowany"), ale tu chodzi chyba o co innego - niezależnie od wszystkiego, był Kimś. I to nie z powodu bogactwa, ani rozgłosu, tylko... no właśnie, nie wiem jak to napisać.
Dla mnie był pełen ducha.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-31, 14:23



A tu trochę o wyglądzie:


Bardzo ją lubię.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6096
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 465 times
Been thanked: 928 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Albertus » 2023-07-31, 15:16

Marek_Piotrowski pisze: 2023-07-31, 14:01 A propos tezy "wygląd jest najważnieszy".
W takim razie co ona w Nim widziała?
Kobiety lubią mężczyzn, który coś sobą reprezentują. Którzy słuchają.
Obrazek
Ale to druga żona. Bo miał dwie i z obiema się rozwiódł. ( nie wiem tylko czy to z jego inicjatywy czy z ich).

Jak żenił się drugi raz to był już sławny i powszechnie szanowany. Kobiety często lubią ludzi znanych i powszechnie szanowanych a przy tym bogatych.
Ostatnio zmieniony 2023-07-31, 15:20 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-31, 16:02

Nieprawda. Nie każda kobieta ma zamiłowanie do luksusu, a jeśli ma, i nie wie, że będzie zwykłą utrzymanką i na dodatek mąż może to wypomnieć albo czegoś w zamian żądać, a może, bo tak działają ludzie, tym bardziej bogaci, to jest głupia i traci swoją wolność i niezależność.
Bogactwo jednej ze stron może bardzo przeszkadzać, jeśli osoba bogata nie ma poukładane pod sufitem i ma tendencje do stosowania przemocy ekonomicznej.
Na dodatek, mężczyźni nie potrafią dzielić się pieniędzmi rodziców,( bo kto w tych czasach się dorobił bogactw?), niewielu.
Jest multum spraw, gdzie kobiety się żalą na przemoc ekonomiczną w czasie ciąży, facet każe jej i pracować i dbać o dom i jego samego i dziecko, mimo że go stać żeby żona siedziała z dzieckiem jesli ona chce.
Ale nie podzieli się bo to jego.

Są problemy jeśli on zarabia 30 000 a ona 3000 i rozkładają rachunki na pół, jej zostaje na wacika a jemu na Karaiby.
Także kobiety co biorą tych niby bogatych, zwiewają po jakimś czasie gdzie pieprz rośnie, bo bogaci to materialiści i żyć się nie da.
Ostatnio zmieniony 2023-07-31, 16:03 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6096
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 465 times
Been thanked: 928 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Albertus » 2023-07-31, 16:27

CiekawaXO pisze: 2023-07-31, 16:02
Jest multum spraw, gdzie kobiety się żalą na przemoc ekonomiczną w czasie ciąży, facet każe jej i pracować i dbać o dom i jego samego i dziecko, mimo że go stać żeby żona siedziała z dzieckiem jesli ona chce.
Ale nie podzieli się bo to jego.
Gdzie? U nas w Polsce?

Jaki mąż każe pracować żonie w czasie ciąży? W życiu się nie spotkałem z czymś takim.Żyjesz w jakiejś wirtualnej rzeczywistości.

Kobieta jak chce to może iść na zwolnienie i płacone za to ma 100% i mnóstwo kobiet z tego korzysta.

Jak mają lekka pracę to natomiast bardzo często same chcą pracować. W drugim trymestrze ciąży to wręcz mają niesamowity przypływ energii.

Kiedyś bywało tak że sportsmenki specjalnie zachodziły w ciążę tak aby ten okres wypadł podczas ważnych zawodów a potem ciąże usuwały...

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-31, 16:33

/:) Mój komentarz:

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6096
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 465 times
Been thanked: 928 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Albertus » 2023-07-31, 17:10

Internet i wirtualna rzeczywistość ma to do siebie że zawsze znajdziesz tam jakieś ekstremalne i patologiczne przypadki.

Natomiast jeśli nie żyjesz w jakimś patologicznym środowisku to takich rzeczy w Polsce raczej nie uświadczysz.

A odnośnie przypływu energii w czasie ciąży to sobie poczytaj:

https://www.rp.pl/nauka/art15407151-doping-macierzynski

Cytat:
Znaczącą rolę odgrywa również relaksyna, hormon rozluźniający spojenie łonowe przed porodem, który — jak odkrył dr James Pivarnik z Michigan University — czyni organizmy sportsmenek bardziej elastycznymi i podatnymi na trening. Ten fakt odnotowali skwapliwie trenerzy NRD-owskich lekkoatletek, które w latach 80. ubiegłego wieku podejrzewano o nagminne stosowanie tzw. dopingu aborcyjnego. Polegał on na zajściu w ciążę i usunięciu jej po kilku miesiącach, co i tak wyzwalało w organizmie falę „dozwolonych” hormonów wspomagających trening sportowy. W 1988 roku międzynarodowe gremium antydopingowe zabroniło stosowania „dopingu aborcyjnego”.
A także:

https://archiwum.rp.pl/artykul/33943-Do ... azowy.html
Ostatnio zmieniony 2023-07-31, 17:20 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 395
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Zuben Ninja » 2023-07-31, 17:25

Ale co wyście się tak uparli na tego Kena i Barbie po operacjach plastycznych? Ja mam na myśli ludzi, którzy naturalnie urodzili się bardzo atrakcyjni fizycznie bez żadnych operacji plastycznych i tacy mogą sobie przebierać wśród płci przeciwnej. Wygląd ma znaczenie i nie dam sobie wmówić, że jest nieistotny bo za dużo już widziałem sytuacji, w których atrakcyjni ludzie są lepiej traktowani w społeczeństwie nie tylko w kwestiach damsko - męskich ale i ogólnie.
Ostatnio zmieniony 2023-07-31, 17:42 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 3 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 203 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Tek de Cart » 2023-07-31, 18:17

jest taki mechanizm że człowieka 'ładnego' łatwiej uznać za 'dobrego' jednocześnie. Nie jest to oczywiście reguła (a może nawet jest odwrotnie), ale tak to działa psychologicznie, że łatwiej zaufać 'ładnej' osobie niż szpetnej.
Chociaż tekst Froda jest tu bardzo na miejscu: 'sądzę że spieg [Nieprzyjaciela] wyglądał by piękniej z pozoru (...)' :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4672 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-07-31, 21:03

CiekawaXO pisze: 2023-07-31, 16:02 Są problemy jeśli on zarabia 30 000 a ona 3000 i rozkładają rachunki na pół, jej zostaje na wacika a jemu na Karaiby.
Ja w ogóle nie kupuję modelu małżeństwa, w którym każdy z małżonków ma własne pieniądze i się "składają".
Dla mnie to wyrwa w jedności małżeńskiej.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6389
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 887 times
Been thanked: 724 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: CiekawaXO » 2023-07-31, 21:07

To zalezy jaki jest partner. Jak masz dusigrosza, to niestety, ale lepiej mieć swoje, bo będą wojny.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Andej » 2023-07-31, 21:08

Zuben Ninja pisze: 2023-07-31, 17:25 Wygląd ma znaczenie i nie dam sobie wmówić, że jest nieistotny bo za dużo już widziałem sytuacji, w których atrakcyjni ludzie są lepiej traktowani w społeczeństwie nie tylko w kwestiach damsko - męskich ale i ogólnie.
To akurat prawda. Jedna nie determinuje życia. Bywa, może nawet często, utrudnieniem. Przeszkodą, którą trzeba pokonywać. Ale nie uniemożliwia.
Skupienie się na wyglądzie, własnym, jak też czyimś, jest redukowaniem człowieka. Jest właśnie sprowadzaniem do Barbie i Kena. Ale jeśli ktoś nie ma żadnych wartości, to może zwalać winę na wygląd.
A może to tylko kompleks niższości? Chyba można leczyć, zamiast użalać się nad sobą i dalej brnąć w bagno.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”