Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: JBP » 2022-02-03, 21:13

Andej pisze: 2022-02-03, 21:07 Kobiety nie lubią bohaterów, lubią zwycięzców.
Victory RUlz. R. Beauvais!
to prawda, kiedyś w akademiku w sylwestra (mój jedyny w życiu imprezowy sylwester) urwał mi się film i zacząłem wyzywać jakąś damę za to, że powiedziała mi "mam chłopaka" i se przypomniałem jak te damy zmieniają tych chłopaków jak rękawiczki, że to nic nie znaczy dla nich.

jej chłopak i jego koledzy zaczęli się mnie czepiać, a ja dalej darłem mordę. mój kolega bardzo lubił się bić, mała iskierka mu wytsarczała by się zapalił.
no i zaczęła się bitwa moi koledzy vs koledzy chłopaka damy

(ja w tym czasie sobie poszedłem czyścić korytarz, bo wylało się picie i biegałem ze szmatą po nim na kiju jak ci się bili xD)

wynik walki był taki, że moi wygrali. wtedy kobiety przebywające na imprezie u tamtych przyszły do nas i przepraszały nas i zostały z nami.

(tak mi opowiedzieli koledzy).

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: JBP » 2022-02-03, 21:20

swoją drogą, wszyscy skupiliśmy się na żonie, a ja to bym bardziej wolał chyba mieć przyjaćiół...
żona nawet w moich wyobrażeniach jawi się jako coś abstrakcyjnego, a posiadanie przyjaciół wydaje mi się relane.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: sądzony » 2022-02-03, 21:30

JBP pisze: 2022-02-03, 21:04
sądzony pisze: 2022-02-01, 20:01
Po drugie (o ile już tak nie jest) zamieszkaj sam.
jakie to ma znaczenie?
i jaka jest definicja mieszkania samemu? jak wynajmuje kawalerke w innym miescie to jak czesto moge jezdzic do mamy by spełnić warunek mieszkania samemu?
Separacyjne. Wydaje mi się to dość istotne, by mężczyzna (jeśli nie musi) nie mieszkał z matką.
Oczywiście nie zawsze jest to konieczne lecz z pewnością zwykle pomaga.

Nie wiem ile masz lat, ale....
"Mam trzydzieści lat, dobrą pracę, mieszkam z mamą." - czy to nie odstrasza?

Ja mieszkam 450 km i rodziców widuję 2 razy w roku.
Ale to nie kwestia odległości i częstotliwości odwiedzin.
To symbol niezależności.
Dojrzałości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Zuben Ninja » 2022-02-03, 21:47

JBP pisze: 2022-02-03, 21:09 @Zuben Ninja a ile % mężczyzn należy do którejś z tych grup? 10%? 20%?
Ciężko mi stwierdzić na 100% ale sumując przystojnych i kobieciarzy stawiam przedział 20% - 30% ogółu mężczyzn.
Ale coraz więcej jest takich facetów, którzy dostrzegają to, że muszą nauczyć się dobrej gadki bo przeciętnym wyglądem nie przebiją się wśród konkurencji.
JBP pisze: 2022-02-03, 21:09 Co więc z kobietami, które się nie załapią ani na modela ani na bawidamka?
Zasada jest taka, że kobieta często woli zostać kochanką bardzo przystojnego faceta i "dzielić się" nim z innymi kobietami niż związać się z facetem mocno przeciętnym poniżej jej oczekiwań. Dlatego zdecydowanie więcej jest w społeczeństwie prawiczków niż dziewic i to jest fakt.

Ale jeśli kobieta nie załapie się na modela ani na kobieciarza to z braku lepszych opcji zwiąże się z mężczyzną bez specjalnego wyglądu ani obycia ale nie jest nim już tak zainteresowana jak tymi dwoma grupami mężczyzn, które wymieniłem. Są to związki słabe jakościowo, w których kobieta często dominuje nad takim mężczyzną i w sprzyjających okolicznościach jest w stanie go zdradzić z tym przystojnym lub kobieciarzem. W takim związku nie ma iskry i ona to wyczuwa, że ten facet jest nieogarnięty w relacjach miłosnych i raczej nie będzie nim szczerze zainteresowana - będzie z nim tkwić żeby nie zostać samej. Na inną gałąź może przeskoczyć gdy tylko na horyzoncie pojawi się "lepsza opcja".
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: sądzony » 2022-02-03, 22:15

JBP pisze: 2022-02-03, 21:06 ale efekt jest chyba odwrotny: zmniejszył mi się znacząco samoistny niepokój i ból istnienia natomiast zauważyłem, że to właśnie odczuwanie tych lęków powoduje, że szukam możiwości na wyjście z samotności.
Jak nie mam niepokoju i czuję się dobrze to akceptuję samotność i w niej trwam.
2 tygodnie to nieco krótko.
Poczekaj jeszcze ze 2.
Może jeśli będzie tak jak jest, a nie będzie Ci to pasować pogadaj z lekarzem o zmniejszeniu dawki (oczywiście o ile, ta którą przyjmujesz nie jest minimalną terapeutyczną).
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Abstract » 2022-02-03, 22:26

@Zuben Ninja za to generalizowanie niejedna kobieta podrapałaby ci twarz ;). To dzielenie się facetem można przypisać do pustych stylizowanych lalek, które i tak finalnie chcą mieć faceta na wyłączność.A więc toleruje dzielenie się na początek, po czym coraz bardziej rości sobie prawo na wyłączność. Szkoda klawiatury na takie zachowania. Jest wiele kobiet które mają poukładane w głowie, co nie znaczy że nie są skomplikowane, facet rozpatruje więcej na logikę, często nie rozumiejąc sprzeczności, które kobieta jest w stanie przyjąć za coś normalnego. My nie jesteśmy lepsi ;)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Dezerter » 2022-02-03, 23:07

Nie wiem ile masz lat, ale....
"Mam trzydzieści lat, dobrą pracę, mieszkam z mamą." - czy to nie odstrasza?
Odstrasza - nie wierzysz JBP - zapytaj forumowych kobiet i dziewczyn
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: JBP » 2022-02-03, 23:13

sądzony pisze: 2022-02-03, 21:30 Ja mieszkam 450 km i rodziców widuję 2 razy w roku.
Ale to nie kwestia odległości i częstotliwości odwiedzin.
To symbol niezależności.
Dojrzałości.
dojrzałości czyjej? bo u mnie jest tak, że moja mama jest chora na schizofrenię to muszę ciągle jeździć do niej teraz jak babcia umarła.
jak była babcia to ona jakby obserwowała co się dzieje i w razie czego mnie mogła powiadomić i przypominała o lekach, dotrzymywała jej towarzystwo.
teraz jak nie ma babci to ja musze. czy opieka nad rodzicami nie jest objawem dojrzałości?

nowe mieszkanie wybieram pod kątem tego by był pokój dla mamy.

jakbym był kandydatką na żonę to bym wolała chłopa co się tak troszczy o mamę, bo to znaczy, że jak będę stara albo chora to mnie nie porzuci tylko zadba o mnie.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: JBP » 2022-02-03, 23:15

Zuben Ninja pisze: 2022-02-03, 21:47
Zasada jest taka, że kobieta często woli zostać kochanką bardzo przystojnego faceta
no dobra, ale mnie takie damy nie interesują

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: JBP » 2022-02-03, 23:18

sądzony pisze: 2022-02-03, 22:15 2 tygodnie to nieco krótko.
Poczekaj jeszcze ze 2.
to nie jest SSRI i to nawet nie działa jak SSRI.

to hamuje jakieś tam receptory GABA, podobnie jak alkohol. niektórzy się tym eurofyzują i popadają w uzależnienie.
tolerancja rośnie szybko
sądzony pisze: 2022-02-03, 22:15
(...) pogadaj z lekarzem o zmniejszeniu dawki
LOL, ja zamieram właśnie pogadać o zwiększeniu! xD
biorę minimalną 150 mg pregabaliny... miałęm do tego brać jeszcze SSRI ale nie jestem w stanie przetrwać tego ustrojstwa. miałem drgawki.
więc zamiast pregabaliny + SSRI może lepiej więcej pregabaliny.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: sądzony » 2022-02-04, 07:45

JBP pisze: 2022-02-03, 23:18
sądzony pisze: 2022-02-03, 22:15 2 tygodnie to nieco krótko.
Poczekaj jeszcze ze 2.
to nie jest SSRI i to nawet nie działa jak SSRI.

to hamuje jakieś tam receptory GABA, podobnie jak alkohol. niektórzy się tym eurofyzują i popadają w uzależnienie.
tolerancja rośnie szybko
sądzony pisze: 2022-02-03, 22:15
(...) pogadaj z lekarzem o zmniejszeniu dawki
LOL, ja zamieram właśnie pogadać o zwiększeniu! xD
biorę minimalną 150 mg pregabaliny... miałęm do tego brać jeszcze SSRI ale nie jestem w stanie przetrwać tego ustrojstwa. miałem drgawki.
więc zamiast pregabaliny + SSRI może lepiej więcej pregabaliny.
Nie wiem. Nie jestem lekarzem, ni farmaceutą. On razem z Tobą, powinniście wiedzieć co robić.
A co z psychoterapią?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Miriam
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2022

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Miriam » 2022-02-12, 00:13

Dezerter pisze: 2022-02-03, 23:07
Nie wiem ile masz lat, ale....
"Mam trzydzieści lat, dobrą pracę, mieszkam z mamą." - czy to nie odstrasza?
Odstrasza - nie wierzysz JBP - zapytaj forumowych kobiet i dziewczyn
Nie odstrasza. Wręcz przeciwnie. Jeśli kocha swoją mamę i jej pomaga mieszkając bo jest np.chora to wiadomo że jest wrażliwy na cierpienie najważniejszej kobiety -jak na razie- w swoim życiu. Można też poobserwować jak odnosi się do niej, czy jest szacunek. Jak odnosi się do niej takie może mieć podejście do innych kobiet, także tych ważnych w swoim życiu.

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Mnie opuszczenie własnej matki tylko żeby zaszpanować kobiecie którą mniej zna przeraża. Miłość do rodziców jest dobra wyznacznikiem.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Viridiana » 2022-02-13, 15:53

Myślę, że jeśli chodzi o to mieszkanie z mamą, to znaczenie ma to, z czego to wynika. Czym innym jest mieszkanie z rodzicami z powodu lęku przed odpowiedzialnością albo zrezygnowania z próby odkrycia, kim jestem i do czego mnie Bóg powołał, a czym innym sytuacja, w której ktoś nie wyprowadził się z obiektywnie poważnych powodów, ale gdy tylko ciężkie czasy przeminą, ma zamiar to zrobić.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: lambda » 2022-02-13, 22:41

JBP pisze: 2022-02-03, 21:20 swoją drogą, wszyscy skupiliśmy się na żonie, a ja to bym bardziej wolał chyba mieć przyjaćiół...
żona nawet w moich wyobrażeniach jawi się jako coś abstrakcyjnego, a posiadanie przyjaciół wydaje mi się relane.
Najlepiej to wyjść z piwnicy

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: JBP » 2022-02-13, 23:34

dziękuję pomogło, jak ręką odjął

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”