Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Ciateczkowa

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Ciateczkowa » 2022-03-15, 14:13

Andej pisze: 2022-03-15, 12:33
Ciateczkowa pisze: 2022-03-15, 12:08 nic nie robi.
Czy z drugiej strony też to widać? Czasem, po to aby zrobić nic, trzeba się bardzo starać (i narobić).
Nie no, śmieci za trzech xD i opiekuje się zmywarką. Po prostu pomaga w domu ;) szkoda tylko, że pomagać to może mi koleżanka, która wpadła na kawę i nie chce mnie zostawić z brudnymi filiżankami na stole, a on to ma dom ogarniać bo też jest jego.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Andej » 2022-03-15, 21:12

Już go lubię, bom totalny bałaganiarz. Zmywarkę też czasem włączam. Żona nigdy. Ale żona nie zbiera za mną filiżanek. Może dlatego, że ich nie mamy. Ale głównie dlatego, że to nie honor. Niech leży i kwitnie (gdy zostały jakieś ingrediencje). Będzie się wściekać, dogadywać, przyczepiać, ale nie ruszy. A, jeszcze obrażać się. Z tym, że bez klasycznego "domyśl się". Zamiast tego: "Wiesz przecież".
A może mąż ma jakieś zalety?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5400
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1412 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: abi » 2022-03-15, 21:17

papuge
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Czarny » 2022-03-15, 21:25

Ja miałem 16, ale nie byłem jeszcze mężem.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2022-03-16, 13:26

Andej pisze: 2022-03-15, 21:12
A może mąż ma jakieś zalety?
Po pierwsze - też robisz syf a potem złościsz się na żonę, że nieposprzątane? Bo "ja siedzę w domu" a on "jeździ do pracy". Niby tak, tylko ja pracuję z domu bo mam home office, a jemu dojazd w dwie strony zajmuje zawrotną godzinę. Jestem całą godzinę do przodu. A jak oboje pracowaliśmy z biura to było to samo, tylko jemu dojazd zajmował wtedy 2h w dwie strony, mnie prawie 4.

Zalety? Takie, że nie ma go 9h w domu. Jedyna zaleta. I czasem gotuje, tylko szkoda, że owoce morza i gulasze. Gulasz co prawda dobry, aczkolwiek nie przepadam za owocami morza i kuchnią naszych bratanków.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Andej » 2022-03-16, 22:17

ciasteczkowy_potfur pisze: 2022-03-16, 13:26 złościsz się na żonę, że nieposprzątane?
Złoszczę się, gdy posprzątane. Wkurza mnie mnie to. Zwłaszcza jak rusza moje rzeczy, a potem nie wie, gdzie co położyła i dlaczego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2022-03-17, 06:11

Andej pisze: 2022-03-16, 22:17
ciasteczkowy_potfur pisze: 2022-03-16, 13:26 złościsz się na żonę, że nieposprzątane?
Złoszczę się, gdy posprzątane. Wkurza mnie mnie to. Zwłaszcza jak rusza moje rzeczy, a potem nie wie, gdzie co położyła i dlaczego.
Może jakaś rodzina mojego, tylko on odkłada swoje rzeczy, nie wie gdzie i jest zły, że ja też nie wiem xD

Ale Andeju, ja mówię o posprzątaniu kuchni z okruchów i brudu, zebraniu kurzu (oboje jesteśmy alergikami, ja szczególnie na kurz) - jadłbyś kanapki krojone na grubo zakurzonym kredensie albo desce nieumytej (czy też opłukanej czystą zimną wodą), na której wcześniej krojony był kurczak?... O umyciu podłóg, o wytarciu plam z kawy.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Repart » 2022-03-17, 08:58

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-14, 14:41 Ja znalazłem Żonę i przyjaciół w Kościele. Żonę to nawet na Mszy :)
Też swoją Małżonkę znalazłem blisko kościoła. Właściwie to Ona mnie znalazła.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2022-03-17, 08:59

Ja swojego znalazłam w internecie. Niestety jak minęło 14 dni to nie mogłam już go odesłać :(

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Repart » 2022-03-17, 09:02

Andej pisze: 2022-03-16, 22:17
ciasteczkowy_potfur pisze: 2022-03-16, 13:26 złościsz się na żonę, że nieposprzątane?
Złoszczę się, gdy posprzątane. Wkurza mnie mnie to. Zwłaszcza jak rusza moje rzeczy, a potem nie wie, gdzie co położyła i dlaczego.
Mam identycznie. I potem szukasz po całej chałupie, a po paru dniach okazuje się, że leży niewinnie na blacie za ekspresem. Albo dzieci bawią się tym i przypadkowo wpada to w Twoje ręce jako element domku dla kucyków. Samo życie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2022-03-17, 09:03

Repart pisze: 2022-03-17, 09:02
Andej pisze: 2022-03-16, 22:17
ciasteczkowy_potfur pisze: 2022-03-16, 13:26 złościsz się na żonę, że nieposprzątane?
Złoszczę się, gdy posprzątane. Wkurza mnie mnie to. Zwłaszcza jak rusza moje rzeczy, a potem nie wie, gdzie co położyła i dlaczego.
Mam identycznie. I potem szukasz po całej chałupie, a po paru dniach okazuje się, że leży niewinnie na blacie za ekspresem. Albo dzieci bawią się tym i przypadkowo wpada to w Twoje ręce jako element domku dla kucyków. Samo życie.
No to może pora, żebyś zaczął też w swoim własnym domu sprzątać,zamiast wszystko zwalać na żonę i jeszcze mieć pretensje?

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Repart » 2022-03-17, 09:11

Przecież ja nigdzie nie napisałem, że wszystko zwalam na żonę i tylko ona sprząta. Odniosłem się do tego, co napisał @Andej.

U nas w domu nie ma problemu ze sprzątaniem - każdy sprząta, czy to po sobie, czy po innych.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2022-03-17, 09:25

Repart pisze: 2022-03-17, 09:11 U nas w domu nie ma problemu ze sprzątaniem - każdy sprząta, czy to po sobie, czy po innych.
Po czym jest foch, że posprzątano za Ciebie, bo nie wiesz, gdzie znaleźć kubek czy talerz. No to chyba pora na zorientowanie się,co gdzie trzymacie w domu...

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: Repart » 2022-03-17, 09:41

Skąd Ty bierzesz te problemy? Talerze czy kubki to chyba w każdym domu trzyma się w tym samym miejscu. Mam na myśli typowo męskie rzeczy, które mężczyźni zostawiają w różnych miejscach i nie zdążą ich posprzątać, bo wyręczy ich Małżonka. Tu jakiś śrubokręcik, tam jakiś kluczyk, śrubeczka. A zdarzy się ulubiony T-shirt do pracy, czy bluza dresowa. I nie ma tu miejsca na fochy, to typowe małżeńskie sprawy.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1043
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Jak znaleźć żonę i przyjaciół

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2022-03-17, 09:58

Repart pisze: 2022-03-17, 09:41 Skąd Ty bierzesz te problemy? Talerze czy kubki to chyba w każdym domu trzyma się w tym samym miejscu. Mam na myśli typowo męskie rzeczy, które mężczyźni zostawiają w różnych miejscach i nie zdążą ich posprzątać, bo wyręczy ich Małżonka. Tu jakiś śrubokręcik, tam jakiś kluczyk, śrubeczka. A zdarzy się ulubiony T-shirt do pracy, czy bluza dresowa. I nie ma tu miejsca na fochy, to typowe małżeńskie sprawy.
Chłopie, mój mąż potrafi na autopilocie zdjąć pasek, zostawić go gdzieś i się wkurzać, że mu zabrałam. Więc pewnego razu zrobiłam eksperyment ku własnej egoistycznej uciesze - znowu zostawił jakiś istotny element garderoby na autopilocie w losowym miejscu, tym razem pilnowałam, gdzie, nie ruszyłam i jak zaczął go potem szukać to miałam ubaw - na pytania "Gdzie jest?" była odpowiedź, zgodna zresztą z prawdą "Tam, gdzie go zostawiłeś". Po kilku minutach, jak się prawie rozpłakał zaczęłam mu mówić ciepło-zimno xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”