Schizofrenia

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Schizofrenia

Post autor: JBP » 2022-01-14, 21:49

Moja mama miała schizofrenię paranoidalną.
Przez ok. 5 lat miała te omamy swoje i wymyslala bzdury przesladowcze. Pod koniec stan był taki, że gadała sama ze sobą, wrzeszczała coś, nie dało się logicznie porozmawiać.

Udało nam się z babcią zapakować ją do szpitala na przymusowe leczenie.
Ratownicy dawali nam znać, że nie wyjdzie z tego już i że najwyzej sie uda przytlumic te objawy.

Ordynatorka to samo, że nie wyjdzie z tego, i że jak nie bedzie leków brać (a bylem przekonany że nie będzie) to mam potem znów dzwonić po karetke, a potem wysłać do domu opieki.

Co ja wtedy przeżywałem, to jak śmierć własnej matki.

Odmawiałem z babcią nowennę pompejańską w intencji mojej mamy.
Gdy mama była w szpitalu, moja babcia wykazała się heroizmem. Potrafiła prawie cały tydzień przetrwać sama w domu mimo ze problemy z chodzeniem jak musiałem wyjechać szukać mieszkania. Walczyła też wspólnie ze mną, żeby ją ratownicy zabrali do tego szpitala. Pytała kogo mogła. Bardzo też się wycierpiała przez te 5 lat doświadczając schizofrenii mamy, pamietam jak rozpaczała. A ja przyjeżdżałem tylko na 1 dzień co 2 tydz. żeby praktycznie pół dnia siedzieć z babcią , gadać i pocieszać. Teraz żałuję, że tak mało, choć dla mnie to było mocno obciążające psychicznie.

Minął rok. W tej chwili moja mama bierze leki (1 z 2, a ten 2 od czasu do czasu), ale to wystarcza by była praktycznie całkowicie normalna. Ma lekką apatię i raczej brak większych zainteresowań, ale objawów wytwórczych praktycznie nie ma i da się z nią logicznie porozmawiać.

Modlitwy do Maryji z prośbą o wstawiennictwo zostały wysłuchane. Chwała Królowej Różańca Świętego.

orzeszku

Re: Schizofrenia

Post autor: orzeszku » 2022-01-14, 22:04

Cieszę się, że mama ma dobrze dobrane leki. Przy schizofrenii to podstawa i można dobrze funkcjonować. Może są jakieś grupy wsparcia dla rodzin osób ze schizofrenią? Gdzieś na NFZ albo nawet zwykłe internetowe grupy, jeśli potrzebujesz takiej wymiany doświadczeń z kimś.

ula
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 27 sty 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Schizofrenia

Post autor: ula » 2022-01-30, 20:43

Też choruje na schizofrenie, u mnie to jest juz niestety przewlekłe,
Ciesze się ze Twojej mamie udało sie pomóc. Oby cały czas było dobrze, bo ta choroba jest nieprzewidywalna czasem.
Powinnam pojsc za przykladem i zaczac sie modlic, oczywiscie pamietajac cały czas o leczeniu farmakologicznym

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Schizofrenia

Post autor: Andy72 » 2022-02-01, 08:00

Sakrament chorych mozna przyjmowac nie tylko raz przed smiercia ale kilka razy w zyciu przy przewleklej chorobie, mi doradzil go psycholog, jak rowniez stalego spowiednika, przy najblizszej okazji spytam ksiedza , lepiej zawsze jest sie poradzic, a 11 lutego jest dzien chorego.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Schizofrenia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-11, 13:24

Niech Cię Bóg błogosławi i strzeże Ulu. Jesteśmy z Tobą.

ula
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 27 sty 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Schizofrenia

Post autor: ula » 2022-05-12, 04:40

Życzenia życzeniami
Bóg jest między nami
Chodzimy razem dniami nocami
Jeże szukają skarbu za wami
A zagadki zagadkami
Zgadnij która jest godzina
Mafia pracę swą zaczyna
Tu dla Ojca Tam dla Syna
Matki
Córki. Już się znamy

Dodano po 43 sekundach:
Dlaczego usuwacie moje cukiereczki?

ula
Początkujący
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 27 sty 2022
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Schizofrenia

Post autor: ula » 2022-05-12, 15:09

A na dole mieszka takie monstrum. Taka starucha

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Schizofrenia

Post autor: Dezerter » 2022-05-12, 16:27

Jak będą cukiereczki, to nie będziemy usuwać :ymhug:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Skorpion112
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2022

Re: Schizofrenia

Post autor: Skorpion112 » 2022-05-19, 16:15

Czesc ja ci coś powiem ja tez miałem schizofrenie przypisana przez lekarzy. Nie oszukujmy się jak byś był zniewolony demonicznie i czuł obiawy prześladowania to powie Łukasz ze jesteś chory lekarz nie robią rozeznania bo nie uczą ich na temat zniewoleń Ja modliłem się przez rok czasu chodziłem do kościoła i w tedy ukazało sie działanie szatana Rzymem wierze już 4 rok a 2 rok już nie choruje wszystko przeszło ja Ci radzę iść do księdza niech zrobi rozeznanie a właśnie nie wmawiaj sobie ze leki polepszyły stan zdrowia twojej mamy to Maryja uwolniła ja od działania demona Ja nie modliłem sie za uzdrowienie tylko uwolnienie od działań demonicznych dobrze by było jak by twoja mama generalnie sie wyspowiadali pilnowała spowiedzi elcharysti i no i żeby z wami sie modliła powodzenia

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Schizofrenia

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-05-19, 17:31

Skorpion112 pisze: 2022-05-19, 16:15 Nie oszukujmy się jak byś był zniewolony demonicznie i czuł obiawy prześladowania to powie Łukasz ze jesteś chory lekarz nie robią rozeznania bo nie uczą ich na temat zniewoleń
Poczucie prześladowania to jeden z typowych objawów choroby psychicznej, jaką jest schizofrenia. Choroba ta wymaga leczenia farmakologicznego oraz regularnych wizyt u lekarza psychiatry. Żadne modlitwy jej nie wyleczą.
Leczenie u wykwalifikowanych do tego specjalistów (psychiatra oraz pomocniczo psychoterapeuta) daje często pomyślne rezultaty, choć objawy mogą powracać, tak jak w przypadku innych schorzeń.
Tutaj piszemy o schizofrenii, jaka jest problemem medycznym. Jeśli chcesz pisać o zagrożeniach duchowych, pisz w innym, odpowiednim do tego dziale.
Ostatnio zmieniony 2022-05-19, 17:33 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
MagdaKZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 14 maja 2022
Lokalizacja: Poznań
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Schizofrenia

Post autor: MagdaKZ » 2022-05-19, 22:30

Skorpion112 pisze: 2022-05-19, 16:15 Czesc ja ci coś powiem ja tez miałem schizofrenie przypisana przez lekarzy. Nie oszukujmy się jak byś był zniewolony demonicznie i czuł obiawy prześladowania to powie Łukasz ze jesteś chory lekarz nie robią rozeznania bo nie uczą ich na temat zniewoleń Ja modliłem się przez rok czasu chodziłem do kościoła i w tedy ukazało sie działanie szatana Rzymem wierze już 4 rok a 2 rok już nie choruje wszystko przeszło ja Ci radzę iść do księdza niech zrobi rozeznanie a właśnie nie wmawiaj sobie ze leki polepszyły stan zdrowia twojej mamy to Maryja uwolniła ja od działania demona Ja nie modliłem sie za uzdrowienie tylko uwolnienie od działań demonicznych dobrze by było jak by twoja mama generalnie sie wyspowiadali pilnowała spowiedzi elcharysti i no i żeby z wami sie modliła powodzenia
Najpierw należy rozpocząć rozpoznanie u psychiatry. Potem idzie się ewentualnie do egzorcysty. Taka jest przyjęta kolejność działania.

Chlebo
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lip 2022
Been thanked: 8 times

Re: Schizofrenia

Post autor: Chlebo » 2022-07-24, 19:45

Ja miałem omamy i wziąłem jeden lek i prawie wszystko znikło. Potem wziąłem klozapol i nie mam omamów.
Ostatnio zmieniony 2022-07-24, 19:45 przez Chlebo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Schizofrenia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-24, 20:16

@Skorpion112 radzę dobrze - nie przerywaj kontaktu z lekarzem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”