Czy to jest narażanie innych?

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
ODPOWIEDZ
Rafal8473
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2020
Been thanked: 2 times

Czy to jest narażanie innych?

Post autor: Rafal8473 » 2022-01-22, 19:32

Mieszkam w Francji . Tu po 7 dniach jest się zwolniony z wszelkich ograniczeń nawet jeśli się ma test pozytywny na covid a po 8 twierdzą że jest koniec okresu zakażania . Ja jestem w takiej sytuacji że po 10 dniach dalej mam niestety pozytywny test na covid nie muszę się już tu w Francji izolować ale się izoluje bo nie chce nikogo narażać . Chciałabym zapytać czy to będzie w porządku i nie będzie grzechu jeżeli opuszczę jutrzejszą niedzielna mszę świętą że względu żeby nie narażać innych ( nie wiem czy zarażam jeszcze czy nie ) ? Mam problem z skrupułami dlatego prosił bym o rade z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony 2022-10-11, 16:48 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Opuszczenie mszy swietej

Post autor: Andej » 2022-01-22, 19:45

Uważam, że tak. Nie można narażać. Jeśli masz wątpliwości, to nie idź, tylko uczestnicz via internet.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Rafal8473
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 lut 2020
Been thanked: 2 times

Re: Opuszczenie mszy swietej

Post autor: Rafal8473 » 2022-01-22, 20:24

Dziękuję serdecznie za radę Bóg Zapłać

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Opuszczenie mszy swietej

Post autor: lambda » 2022-01-25, 12:37

Rafal8473 pisze: 2022-01-22, 19:32 Mieszkam w Francji . Tu po 7 dniach jest się zwolniony z wszelkich ograniczeń nawet jeśli się ma test pozytywny na covid a po 8 twierdzą że jest koniec okresu zakażania . Ja jestem w takiej sytuacji że po 10 dniach dalej mam niestety pozytywny test na covid nie muszę się już tu w Francji izolować ale się izoluje bo nie chce nikogo narażać . Chciałabym zapytać czy to będzie w porządku i nie będzie grzechu jeżeli opuszczę jutrzejszą niedzielna mszę świętą że względu żeby nie narażać innych ( nie wiem czy zarażam jeszcze czy nie ) ? Mam problem z skrupułami dlatego prosił bym o rade z góry dziękuję
Słuchaj rządu. Jak mówią że nie narażasz to nie narażasz.

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Opuszczenie mszy swietej

Post autor: Ada » 2022-01-25, 14:42

Jeśli czujesz obawy, że jeszcze możesz kogoś narazić to pozostań w domu - możesz uczestniczyć we mszy świętej online. Wydaje mi się, że nie powinno być to grzechem.

ODPOWIEDZ