Koniec świata

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18947
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Koniec świata

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-25, 23:21

konserwa pisze: 2022-01-25, 20:18A dlaczego?
Ponieważ są jej funkcją.
konserwa pisze: 2022-01-25, 20:30 I to jest zdaje sie bledne podejscie - jezeli przestrzen wiaze sie z ksztaltem, to posiada skonczonosc.
Oczywiście. Jest nieograniczona, ale skończona.
Ale nadejdzie kolejne pytanie czy przestrzen skonczona jest jedyna przestrzenia?
Tak.
A raczej: wszystkie przestrzenie są skończone (o ile mówimy o fizyce, nie matematyce).

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Koniec świata

Post autor: Andy72 » 2022-01-26, 06:45

Konserwa, skoro czas powstał w momencie BB to niema żadnego przed
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Koniec świata

Post autor: Andy72 » 2022-01-26, 06:48

Ufo zaczęło się pojawiać w latach 50tych 20 wieku, wcześniej widywano elfy i rusałki. :-) To coś dostosowało się do cywilizacji technicznej.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Koniec świata

Post autor: Andej » 2022-01-26, 09:13

Andy72 pisze: 2022-01-26, 06:48 Ufo zaczęło się pojawiać w latach 50tych 20 wieku, wcześniej widywano elfy i rusałki. :-) To coś dostosowało się do cywilizacji technicznej.
Dwa przykłady z Wiki:
- 25 stycznia 1878 gazeta Denison Daily News podała obserwację miejscowego rolnika Johna Martina, który miał zobaczyć duży, ciemny obiekt podobny do balonu lecącego „z cudowną prędkością”.
- 17 listopada 1882 astronom Edward Walter Maunder z Królewskiego Obserwatorium w Greenwich poinformował o „dziwnym niebieskim przybyszu (...) w kształcie dysku”. Powiedział także, że z pewnością nie był to meteor. Po latach Maunder stwierdził, iż obiekt wyglądał jak nowy sterowiec Zeppelina. Dziwny przedmiot został również zaobserwowany przez kilku innych europejskich astronomów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Koniec świata

Post autor: Abstract » 2022-01-26, 15:33

Andy72 pisze: 2022-01-26, 06:45 Konserwa, skoro czas powstał w momencie BB to niema żadnego przed
Istnieje mała furtka w eonach Penrose-a ;)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Koniec świata

Post autor: Albertus » 2022-01-26, 19:19

Mam prośbę do Lambdy:

Może jeszcze raz skonkretyzuj o co ci chodziło w tym temacie?

Bo z tego co ja zrozumiałem to o antychrześcijańskie ideologie mieszające prawdę chrześcijańską z fantazjami na temat pozaziemskich cywilizacji w kontekście powtórnego przyjścia Chrystusa i wmawiania, sugerowania ludziom że Jezus nie jest Bogiem ale jakimś przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji.

Czy dobrze zrozumiałem?
Ostatnio zmieniony 2022-01-26, 19:25 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Koniec świata

Post autor: lambda » 2022-01-30, 22:11

Albertus pisze: 2022-01-26, 19:19 Mam prośbę do Lambdy:

Może jeszcze raz skonkretyzuj o co ci chodziło w tym temacie?

Bo z tego co ja zrozumiałem to o antychrześcijańskie ideologie mieszające prawdę chrześcijańską z fantazjami na temat pozaziemskich cywilizacji w kontekście powtórnego przyjścia Chrystusa i wmawiania, sugerowania ludziom że Jezus nie jest Bogiem ale jakimś przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji.

Czy dobrze zrozumiałem?
Poprostu pewna osoba wierzaca powiedziała mi że dla niej to że ludzie są od kosmitów wydaje jej się logiczne ale ze to odrzuca. Nie wiem jak tej osobie pomoc

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Koniec świata

Post autor: Albertus » 2022-01-31, 18:28

Ale może lepiej wrócić do tematu bo o T.E.są inne wątki?

Pozwolę sobie przypomnieć to co napisała autorka tematu:
Pewnie każdy z nas słyszał o UFo i wielu niewyjaśnionych zjawiskach. Wiadomo że UFo nie istnieje, ale może ta cała maskarada została wymyślona po to żeby ostatecznie powiedzieć że Jezus był Ufo i wyższa inteligencja a nie żadnym Bogiem i żeby ostatecznie wyplenić wiarę z katolików?

oraz:
Poprostu pewna osoba wierzaca powiedziała mi że dla niej to że ludzie są od kosmitów wydaje jej się logiczne ale ze to odrzuca. Nie wiem jak tej osobie pomoc

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Koniec świata

Post autor: Morkej » 2022-01-31, 20:29

Posty dotyczące konkretnie T.E. zostały przeniesione tutaj:

viewtopic.php?t=555&start=240
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Koniec świata

Post autor: Andej » 2022-01-31, 21:13

Albertus pisze: 2022-01-31, 18:28 Ale może lepiej wrócić do tematu bo o T.E.są inne wątki?
Pozwolę sobie przypomnieć to co napisała autorka tematu:
Pewnie każdy z nas słyszał o UFo i wielu niewyjaśnionych zjawiskach. Wiadomo że UFo nie istnieje, ale może ta cała maskarada została wymyślona po to żeby ostatecznie powiedzieć że Jezus był Ufo i wyższa inteligencja a nie żadnym Bogiem i żeby ostatecznie wyplenić wiarę z katolików?
oraz:
Poprostu pewna osoba wierzaca powiedziała mi że dla niej to że ludzie są od kosmitów wydaje jej się logiczne ale ze to odrzuca. Nie wiem jak tej osobie pomoc
Zastanawia mnie, jaki związek ze sobą mają:
1. koniec świata,
2. UFO,
3. pochodzenie od kosmitów.
Trzy całkowicie niezależne tematy. A jeśli coś wspólnego, to tylko to, że po końcu świata bezsensowne będą dociekania czym są obserwowane niewyjaśnione zjawiska, jak też denikenowskie teorie.

Nie rozumiem sensu przeskakiwanie z tematu na temat. A w szczególności wymyślania jakichś fantastyczno-spiskowych teorii. Tematy zasadnicze pomieszane z obserwacjami i beletrystyką fantastyczną.

Zastanawiam się, na ile Was to bawi, a na ile jest to czyjąś obsesją.

Jeśli chcecie dojść do jakichś konkluzji, zajmijcie się każdym tematem z osobno. Nie mieszając pojęć łatwiej dość do jakichś wniosków.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Koniec świata

Post autor: Albertus » 2022-01-31, 21:29

To że lambda nie wyraziła się wystarczająco precyzyjnie nie oznacza że nie wiadomo o co chodzi.

Chodzi o antychrześcijańskie ideologie mieszające prawdę chrześcijańską z fantazjami na temat pozaziemskich cywilizacji w kontekście powtórnego przyjścia Chrystusa i wmawiania, sugerowania ludziom że Jezus nie jest Bogiem ale jakimś przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji.

Pismo jasno nam mówi że Kościół i świat u końca czasów zostanie zaatakowany różnymi fałszywymi naukami którymi szatan będzie próbował zwodzić wierzących. Mogą być różne diabelskie oszustwa a to jest jedno z nich. Moim zdaniem warto się nad nim zastanowić i pomyśleć nad tym jak pomóc zwodzonym ludziom.

Nie udawaj ze nie rozumiesz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Koniec świata

Post autor: Andej » 2022-01-31, 21:59

Albertus pisze: 2022-01-31, 21:29 Chodzi o antychrześcijańskie ideologie mieszające prawdę chrześcijańską z fantazjami na temat pozaziemskich cywilizacji w kontekście powtórnego przyjścia Chrystusa i wmawiania, sugerowania ludziom że Jezus nie jest Bogiem ale jakimś przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji.
Akurat o tym mowy nie było. To jakaś projekcja. Normalnej osobie nie przyjdzie nic takiego do głowy. I chocby z tego powodu nie należy mieszać ludziom w głowach i wmawiać im, że UFO jest czyms więcej, niż to co obserwujemy.

I błagam, nie mieszaj Boga do sf. Nie wmawiaj nikomu, że Bóg jest przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji. Tu już totalne przegięcie.
Zastanawiam się, czy kpisz sobie? Czy masz urojenia?

Nie gniewaj się, ale w swoich teoriach posunąłeś się za daleko. Jeśli uważasz, że Kosidowski czy Daeniken są bardziej wiarygodni od Biblii, to jesteś w błędzie. Nie mieszaj fantastycznej beletrystyki z wiarą katolicką.
To co wypisujesz nie jest wcale śmieszne, ani wątek nie jest humorystyczny. Nie wiem, czy nie warto przedyskutować takich problemów z psychiatrą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Koniec świata

Post autor: Albertus » 2022-01-31, 22:09

To zastanawiające dlaczego posuwasz się do łgarstw sugerujących że to ja wmawiam ludziom że Bóg jest przedstawicielem pozaziemskiej cywilizacji.

To niezwykle perfidne kłamstwo.

I oczywiście oczernianie dyskutanta i przypisywanie mu zaburzeń psychicznych też jest haniebne.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Koniec świata

Post autor: Jozek » 2022-01-31, 22:13

Popieram cie Albertus, bo niczego takiego nie widze w twoich wpisach, wrecz przeciwnie, to co krytykujesz, Andej przypisuje tobie.
Nie miesci mi sie po prostu w glowie jak mozna tak przewrotnie zrozumiec czyjes wpisy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1917
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Koniec świata

Post autor: Andy72 » 2022-02-01, 07:12

To jest właśnie przykład dzialania diabolosa który dzieli, ktos nie zrozumial intencji piszacego, choc trzy osoby maja tu zbiezne stanowiska jesli chodzi o te kwestie.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

ODPOWIEDZ