Dzień dobry

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
Kordian

Dzień dobry

Post autor: Kordian » 2022-01-25, 13:19

Mam na imię Mateusz, w tym roku skończę 30 lat.
Jestem kawalerem, aktorem-amatorem i pacyfistą.
Pracuję w bibliotece, a jako wolontariusz głaszczę koty w schronisku ;)
Moje motto życiowe to słowa Adama Mickiewicza: "Czucie i wiara silniej mówi do mnie, / Niż mędrca szkiełko i oko".

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1421
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 549 times
Been thanked: 787 times

Re: Dzień dobry

Post autor: AdamS. » 2022-01-25, 13:43

Witaj Mateuszu-Kordianie! Jak tam sytuacja w schronisku? Tej nocy było u mnie -20 C, a taka pogoda chyba nie sprzyja podobnym miejscom?

Kordian

Re: Dzień dobry

Post autor: Kordian » 2022-01-25, 13:53

AdamS. pisze: 2022-01-25, 13:43 Witaj Mateuszu-Kordianie! Jak tam sytuacja w schronisku? Tej nocy było u mnie -20 C, a taka pogoda chyba nie sprzyja podobnym miejscom?
Cześć, Adamie!
Pogoda rzeczywiście nie sprzyja, ale ludzie bardzo dbają o zwierzaki, przynoszą kołdry, koce itd. U kotów zresztą zazwyczaj jest cieplej niż u psów :) Niestety, z powodu dużej liczby zakażeń schroniska są tymczasowo niedostępne dla wolontariuszy, nie można głaskać kotów ani wyprowadzać psów na spacer. Wstęp mają tylko pracownicy.

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Ada » 2022-01-25, 14:39

Witaj ;)

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 290
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 113 times
Been thanked: 87 times

Re: Dzień dobry

Post autor: kacperek29 » 2022-01-25, 15:06

Witaj

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Lizzie » 2022-01-25, 15:49

Hej
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Dzień dobry

Post autor: sądzony » 2022-01-25, 16:15

Witaj serdecznie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Morkej » 2022-01-25, 16:16

Również witam Mateusza.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Lunka » 2022-01-25, 17:39

Witaj Mateuszu, rówiesniku mój i pracowniku tej samej instytucji kultury 😉
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Andej » 2022-01-25, 17:52

Aktor, pacyfista i głaskacz, a do tego bibliotekarz.
Ciekawe. Zwłaszcza ten koci wolontariat. Mam nadzieję, że koty odwdzięczają się tworząc barierę ochronną przed ew. reumatyzmem.
Aktorstwo zapewne związane z biblioteka.
Ale pacyfizm? Większość ludzi jest za, ale różnie ludzie to rozumieją. Czy możesz kilka słów na ten temat? Na czym polega w Twoim przypadku?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Efezjan » 2022-01-25, 18:05

Cześć Kordianie. Ten Kordian to tak z przekory? Ulubiony cytat z Mickiewicza, a nick z Kordiana Słowackiego? ;)
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Skaza » 2022-01-25, 20:26

Witaj :)

Kordian

Re: Dzień dobry

Post autor: Kordian » 2022-01-25, 21:19

Lunka pisze: 2022-01-25, 17:39 Witaj Mateuszu, rówiesniku mój i pracowniku tej samej instytucji kultury 😉
Cześć, Lunko!
Prawdę mówiąc, kiedyś chciałem zostać pisarzem, ale chyba nie zdołałbym unieść jeszcze większego bólu istnienia, wszak dobry pisarz musi zmagać się z wielkimi cieniami, a po co być słabym pisarzem? Tak czy owak, siedzę w książkach, a to najważniejsze :)
Andej pisze: 2022-01-25, 17:52 Aktor, pacyfista i głaskacz, a do tego bibliotekarz.
Ciekawe. Zwłaszcza ten koci wolontariat. Mam nadzieję, że koty odwdzięczają się tworząc barierę ochronną przed ew. reumatyzmem.
Aktorstwo zapewne związane z biblioteka.
Ale pacyfizm? Większość ludzi jest za, ale różnie ludzie to rozumieją. Czy możesz kilka słów na ten temat? Na czym polega w Twoim przypadku?
Koty tworzą barierę przed całkowitym zdziwaczeniem i działają lepiej niż waleriana (ale nie polecam tego połączenia) ;)
Aktorstwo w amatorskim teatrze, poza godzinami pracy.
Pacyfizm jest bardzo prosty: wojna jest zła. Tylko obrona ma sens. Poza tym praktykuję też pacyfizm serca.
Efezjan pisze: 2022-01-25, 18:05 Cześć Kordianie. Ten Kordian to tak z przekory? Ulubiony cytat z Mickiewicza, a nick z Kordiana Słowackiego? ;)
Trochę z przekory, ale lubię i Mickiewicza, i Słowackiego. I biorąc pod uwagę moją naturę, powinienem raczej wziąć nick z Goethego... Ale stwierdziłem, że lepiej nie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Andej » 2022-01-25, 21:48

Kordian pisze: 2022-01-25, 21:19 działają lepiej niż waleriana
W dzieciństwie próbowałem z walerianą. Ale chyba kot był fałszywy, bo zupełnie go to nie zainteresowało. Po podstawieniu pod nos spodeczka z walerianą (specjalnie kupiona w aptece za kieszonkowe), powąchał bez zainteresowanie i odszedł na swoje miejsce.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Dzień dobry

Post autor: Lunka » 2022-01-25, 22:02

Kordian pisze: 2022-01-25, 21:19 I biorąc pod uwagę moją naturę, powinienem raczej wziąć nick z Goethego... Ale stwierdziłem, że lepiej nie.
Lub może Schopenhauera? :-? (To ja kiedyś miałam ta fascynacje).
Ładnie piszesz. Po kilku zdaniach można wyczuć duży indywidualizm w Twoim doborze słów i łączeniu tego w całość 👍
Może warto rozważyć to bycie pisarzem? Wszakże nie wyklucza to pracy w bibliotece 😉

A mogę zapytać jaki typ biblioteki? Publiczna, szkolna, naukowa? Jeśli to nie zbyt osobiste pytanie.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ