Cytaty Biblijne Piotra W

Zablokowany
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15000
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4218 times
Been thanked: 2958 times
Kontakt:

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Dezerter » 2022-02-13, 16:21

Piotrze co ty z Marią matką Jezusa masz?
czy uważasz, że jej Syn nie przyjął ją do Nieba?
że JAHWE Najwyższy, który ją wybrał jako matkę dla swojego Syna, nie przyjął ja do nieba?
że Duch Święty, który był z nią tak blisko jak z żadnym innym człowiekiem ,nie przyjął ją do nieba?
Co ty człowieku sugerujesz, przemyślałeś to?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piort W.

Re: Jezus ukazuje się jako anioł .

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 16:26

Marek_Piotrowski pisze: 2022-01-27, 22:30 ALe wiesz, że "anioł" to po prostu "Wysłannik"?
Wizja chwały Jezusa . Objawienie 1:12-17
,, ...  I odwróciłem się, aby zobaczyć, co za głos ze mną mówił, a odwróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników  i pośród świeczników kogoś podobnego do syna człowieczego, odzianego w szatę sięgającą do stóp i przepasanego przez piersi złotym pasem.  A jego głowa i włosy były białe jak biała wełna, jak śnieg, a jego oczy jak ognisty płomień;  a jego stopy były podobne do czystej miedzi, gdy się żarzy w piecu, a jego głos był jak odgłos wielu wód.  I miał w swej prawej ręce siedem gwiazd, a z jego ust wychodził ostry, długi miecz obosieczny, a jego oblicze było jak słońce, gdy świeci w swej mocy.  A gdy go ujrzałem, upadłem u jego stóp jak martwy ... ,,
Wizja Boga Ojca JAHWE . Objawienia 4:1-11
,, ... Potem ujrzałem, a oto w niebie otwarte drzwi; i pierwszy głos, który usłyszałem, jakby głos trąby, mówiąc ze mną, rzekł: „Wstąp tu, a pokażę ci, co ma się stać”.  Potem natychmiast znalazłem się w mocy ducha: i oto w niebie był ustawiony tron, a na tronie ktoś zasiada.  A zasiadający jest z wyglądu podobny do kamienia jaspisu i do drogocennego kamienia czerwonego, a wokoło tronu jest tęcza podobna z wyglądu do szmaragdu.
 A wokoło tronu są dwadzieścia cztery trony i na tych tronach ujrzałem zasiadających dwudziestu czterech starszych, ubranych w białe szaty wierzchnie, a na ich głowach złote korony.  A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy; a przed tronem płonie siedem lamp ognistych i one oznaczają siedem duchów Bożych.  A przed tronem jest jak gdyby morze szklane podobne do kryształu.
A pośrodku tronu i wokół tronu są cztery żywe stworzenia, pełne oczu z przodu i z tyłu.  I pierwsze żywe stworzenie jest podobne do lwa, a drugie żywe stworzenie jest podobne do młodego byka, a trzecie żywe stworzenie ma oblicze jakby człowieka, a czwarte żywe stworzenie jest podobne do lecącego orła.  A co do czterech żywych stworzeń, każde z nich ma po sześć skrzydeł; wokoło i od spodu są pełne oczu. I nie mając odpoczynku dniem ani nocą, mówią: „Święty, święty, święty jest Jahwe Bóg, Wszechmocny, który był i który jest, i który przychodzi”.
 A ilekroć żywe stworzenia oddadzą chwałę i szacunek, i dziękczynienie Zasiadającemu na tronie, Temu, który żyje na wieki wieków,  dwudziestu czterech starszych upada przed Zasiadającym na tronie i oddaje cześć Żyjącemu na wieki wieków, i rzuca przed tron swoje korony, mówiąc:  „Godzien jesteś, Jahwe, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone ... ,,
Widać różnicę miedzy chwałą Boga Ojca JAHWE a Jezusem ?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: Tek de Cart » 2022-02-13, 16:27

Piort W. pisze: 2022-02-13, 16:17
Tek de Cart pisze: 2022-01-27, 20:33 w tym fragmencie nie zobaczył, ale w innym już tak.. i co? :) trzeba czytać więcej po prostu
Gdzie apostoł Jan zobaczył Marię w niebie ?
Świątynia Boga w niebie się otwarła i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad.
Potem ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia. I inny znak ukazał się na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na głowach jego siedem diademów. I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. I porodziła Syna Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.

i w sumie można jeszcze kawałek dalej doczytać
Re: Jezus ukazuje się jako anioł .
Logan pisze: 2022-01-27, 21:59 Co z tego nie rozumiesz Piotrze? Masz na myśli że Jezus jest Bogiem równym co do bóstwa Ojcu?
Jezus jest OBRAZEM BOGA a nie Bogiem Wszechmogącym .
Tak jak obraz statku nie jest statkiem . Zgadza się ?
zgadza się że obraz statku nie jest statkiem, a ja będąc stworzonym na obraz Boga nie jestem Bogiem
ale czy Jezus to ten sam przypadek co ja czy Ty?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Piort W.

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 16:32

Dezerter pisze: 2022-02-13, 16:21 Piotrze co ty z Marią matką Jezusa masz?
czy uważasz, że jej Syn nie przyjął ją do Nieba?
że JAHWE Najwyższy, który ją wybrał jako matkę dla swojego Syna, nie przyjął ja do nieba?
że Duch Święty, który był z nią tak blisko jak z żadnym innym człowiekiem ,nie przyjął ją do nieba?
Co ty człowieku sugerujesz, przemyślałeś to?
Chodzi o to , że musimy się trzymać tego co mówi Biblia a nie ludzkie filozofie czy wyobrażenia . To nie jest zabawa , tu chodzi o nasze życie .
Oto jak kończy się księga Objawienia 22:18,19
,, ... „Ja świadczę każdemu, kto słyszy słowa proroctwa tego zwoju: Jeżeli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tym zwoju;  a jeżeli ktoś odejmie coś ze słów zwoju tego proroctwa, Bóg odejmie jego dział w drzewach życia i w mieście świętym — rzeczach opisanych w tym zwoju ... ,,

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?
Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:27
Piort W. pisze: 2022-02-13, 16:17
Tek de Cart pisze: 2022-01-27, 20:33 w tym fragmencie nie zobaczył, ale w innym już tak.. i co? :) trzeba czytać więcej po prostu
Gdzie apostoł Jan zobaczył Marię w niebie ?
Świątynia Boga w niebie się otwarła i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad.
Potem ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia. I inny znak ukazał się na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na głowach jego siedem diademów. I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. I porodziła Syna Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.

i w sumie można jeszcze kawałek dalej doczytać
Re: Jezus ukazuje się jako anioł .
Logan pisze: 2022-01-27, 21:59 Co z tego nie rozumiesz Piotrze? Masz na myśli że Jezus jest Bogiem równym co do bóstwa Ojcu?
Jezus jest OBRAZEM BOGA a nie Bogiem Wszechmogącym .
Tak jak obraz statku nie jest statkiem . Zgadza się ?
zgadza się że obraz statku nie jest statkiem, a ja będąc stworzonym na obraz Boga nie jestem Bogiem
ale czy Jezus to ten sam przypadek co ja czy Ty?
Przecież to nie jest MARIA .
Ostatnio zmieniony 2022-02-19, 13:45 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Tek de Cart » 2022-02-13, 16:37

a wg Ciebie kto to jest? Niewiasta która rodzi Mężczyznę, który będzie pasł narody rózgą żelazną... to dosyć konkretne wskazanie na konkretnego Mężczyznę, a tym samym na konkretną Niewiastę.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Piort W.

Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 16:39

Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:27
Świątynia Boga w niebie się otwarła i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad.
Potem ukazał się wielki znak na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. A jest brzemienna. I woła cierpiąc bóle i męki rodzenia. I inny znak ukazał się na niebie: Oto wielki Smok barwy ognia, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na głowach jego siedem diademów. I ogon jego zmiata trzecią część gwiazd nieba: i rzucił je na ziemię. I stanął Smok przed mającą rodzić Niewiastą, ażeby skoro porodzi, pożreć jej dziecię. I porodziła Syna Mężczyznę, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną.

i w sumie można jeszcze kawałek dalej doczytać
Napisałeś : ,, ... Potem ukazał się wielki znak NA NIEBIE ... ,, a nie W NIEBIE . Zgadza się ?
Poza tym to nie jest Maria .
Ostatnio zmieniony 2022-03-21, 01:11 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 202 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Tek de Cart » 2022-02-13, 16:44

nie ja napisałem, ale Pismo Święte... :)
W niebie Świątynia Boga się otwarła i ukazała się Arka Jego Przymierza - którą potem widać było na niebie jako wielki znak - Niewiastę obleczoną w słońce itd.
Jeśli wg Ciebie to nie Maria - to kto to jest?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Piort W.

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 16:47

Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:37 a wg Ciebie kto to jest? Niewiasta która rodzi Mężczyznę, który będzie pasł narody rózgą żelazną... to dosyć konkretne wskazanie na konkretnego Mężczyznę, a tym samym na konkretną Niewiastę.
Ta niewiasta wyobraża wszystkich wiernych aniołów Boga Ojca JAHWE . Jezus przyszedł z nieba ,, Słowo stał się ciałem ,, . Sam Jezus to wyjaśnił . Jana 8:23
,, ... : „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata ... ,,

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6017
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Albertus » 2022-02-13, 16:53

Piort W. pisze: 2022-02-13, 16:47
Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:37 a wg Ciebie kto to jest? Niewiasta która rodzi Mężczyznę, który będzie pasł narody rózgą żelazną... to dosyć konkretne wskazanie na konkretnego Mężczyznę, a tym samym na konkretną Niewiastę.
Ta niewiasta wyobraża wszystkich wiernych aniołów Boga Ojca JAHWE . Jezus przyszedł z nieba ,, Słowo stał się ciałem ,, . Sam Jezus to wyjaśnił . Jana 8:23
,, ... : „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata ... ,,
To aniołowie urodzili Jezusa?

Piort W.

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 16:54

Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:44 nie ja napisałem, ale Pismo Święte... :)
W niebie Świątynia Boga się otwarła i ukazała się Arka Jego Przymierza - którą potem widać było na niebie jako wielki znak - Niewiastę obleczoną w słońce itd.
Jeśli wg Ciebie to nie Maria - to kto to jest?
Ta niewiasta wyobraża wszystkich wiernych aniołów Boga Ojca JAHWE . Jezus przyszedł z nieba ,, Słowo stał się ciałem ,, . Sam Jezus to wyjaśnił . Jana 8:23
,, ... : „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata ... ,,

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Albertus pisze: 2022-02-13, 16:53
Piort W. pisze: 2022-02-13, 16:47
Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:37 a wg Ciebie kto to jest? Niewiasta która rodzi Mężczyznę, który będzie pasł narody rózgą żelazną... to dosyć konkretne wskazanie na konkretnego Mężczyznę, a tym samym na konkretną Niewiastę.
Ta niewiasta wyobraża wszystkich wiernych aniołów Boga Ojca JAHWE . Jezus przyszedł z nieba ,, Słowo stał się ciałem ,, . Sam Jezus to wyjaśnił . Jana 8:23
,, ... : „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata ... ,,
To aniołowie urodzili Jezusa?
Księga Objawienia jest księga symboli . I symbolicznie ta niewiasta czyli wszyscy wierni aniołowie wydała na świat Jezusa .

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6017
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Albertus » 2022-02-13, 16:59

Piort W. pisze: 2022-02-13, 16:57
Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:44 nie ja napisałem, ale Pismo Święte... :)
W niebie Świątynia Boga się otwarła i ukazała się Arka Jego Przymierza - którą potem widać było na niebie jako wielki znak - Niewiastę obleczoną w słońce itd.
Jeśli wg Ciebie to nie Maria - to kto to jest?
Ta niewiasta wyobraża wszystkich wiernych aniołów Boga Ojca JAHWE . Jezus przyszedł z nieba ,, Słowo stał się ciałem ,, . Sam Jezus to wyjaśnił . Jana 8:23
,, ... : „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata ... ,,

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Albertus pisze: 2022-02-13, 16:53
Piort W. pisze: 2022-02-13, 16:47
Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:37 a wg Ciebie kto to jest? Niewiasta która rodzi Mężczyznę, który będzie pasł narody rózgą żelazną... to dosyć konkretne wskazanie na konkretnego Mężczyznę, a tym samym na konkretną Niewiastę.
Ta niewiasta wyobraża wszystkich wiernych aniołów Boga Ojca JAHWE . Jezus przyszedł z nieba ,, Słowo stał się ciałem ,, . Sam Jezus to wyjaśnił . Jana 8:23
,, ... : „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata ... ,,
To aniołowie urodzili Jezusa?
Księga Objawienia jest księga symboli . I symbolicznie ta niewiasta czyli wszyscy wierni aniołowie wydała na świat Jezusa .
Ale niesymbolicznie Jezusa urodziła Maryja?

Piort W.

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 17:44

Albertus pisze: 2022-02-13, 16:59
Piort W. pisze: 2022-02-13, 16:57
Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:44 nie ja napisałem, ale Pismo Święte... :)
W niebie Świątynia Boga się otwarła i ukazała się Arka Jego Przymierza - którą potem widać było na niebie jako wielki znak - Niewiastę obleczoną w słońce itd.
Jeśli wg Ciebie to nie Maria - to kto to jest?
Ta niewiasta wyobraża wszystkich wiernych aniołów Boga Ojca JAHWE . Jezus przyszedł z nieba ,, Słowo stał się ciałem ,, . Sam Jezus to wyjaśnił . Jana 8:23
,, ... : „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata ... ,,

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Albertus pisze: 2022-02-13, 16:53
Piort W. pisze: 2022-02-13, 16:47
Tek de Cart pisze: 2022-02-13, 16:37 a wg Ciebie kto to jest? Niewiasta która rodzi Mężczyznę, który będzie pasł narody rózgą żelazną... to dosyć konkretne wskazanie na konkretnego Mężczyznę, a tym samym na konkretną Niewiastę.
Ta niewiasta wyobraża wszystkich wiernych aniołów Boga Ojca JAHWE . Jezus przyszedł z nieba ,, Słowo stał się ciałem ,, . Sam Jezus to wyjaśnił . Jana 8:23
,, ... : „Wy jesteście z dziedzin na dole, ja jestem z dziedzin w górze. Wy jesteście z tego świata, ja nie jestem z tego świata ... ,,
To aniołowie urodzili Jezusa?
Księga Objawienia jest księga symboli . I symbolicznie ta niewiasta czyli wszyscy wierni aniołowie wydała na świat Jezusa .
Ale niesymbolicznie Jezusa urodziła Maryja?
Przeczytaj cały 12 rozdział księgi Objawienia wnikliwie a przekonasz się , że to nie Maria .

Pytający
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 592
Rejestracja: 12 gru 2021
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Pytający » 2022-02-13, 18:36

Problemem z utożsamianie "niewiasty" z Apok.z rzeczywistą m a t k ą, która "urodziła swego pierworodnego" Łuk.2:7 jest to, że w Apk.12:1-18 czytamy o rzeczach, które nie miały miejsca przy rzeczywistych narodzinach opisanych w Łuk.2:1-20
W Apok.czytamy o "kobiecie, która uciekła na pustynię".
W Łuk.2:7 czytamy: "I porodziła swego pierworodnego, i w pieluszki go owinęła, i położyła w żłobie, albowiem nie było dla nich miejsca w zajeździe" Jeśli już to zgodnie z Mat.2:13-15 uciekli do ziem egipskich. pozostaniesz tam tak długo, aż dam ci znak powrotu
W Apok.12:7, że uciekła na pustynię...aby żywiono ja tam dni tysiąc dwieście sześćdziesiąt".
W Apok.12:5 czytamy o dziecku porwanym do nieba.
Przy tym w Apok.12:17 czytamy: "I rozwściekał się smok na kobietę, i wyruszył toczyć wojnę z resztą jej potomstwa..."
Według powszechnego nauczania, nie miała innych dzieci.
W przypadku rzeczywistych narodzin opisanych w Łuk.2:8 czytamy o pasterzach i przybyłym aniele, i o opromienieniu pasterzy. W tym czasie matka [niewiasta] przebywała z urodzonym pierworodnym przy żłobie wer.16
Nie ma mowy , że przy narodzinach pojawił się "wielki znak na niebie". W Łuk.2:2:20 czytamy, że pasterzechwalili i wysławiali Boga za wszystko co słyszeli i w i d z e l i...
I nie widzieli z n a k u wielkiego na niebie, kobiety odzianej w słońce, księżyca pod jej stopami, a na jej głowie korony z dwunastu gwiazd
Nie widzieliinnego z n a ku na niebie, smoka wielkiego, ogniście czerwonego, mającego siedem głów...
W Łuk.2:8 czytamy o pasterzach przebywających w tej samej okolicy na polu. O spotkaniu z aniołem wer.10. W wer.12, że z n a k i e m znakiem dla was będzie: Znajdziecie dziecię owinięte w pieluszki i leżące w żłobie
W wer. 14 o zjawieniu się innych aniołówlicznych zastępów niebieskich, którzy oddali cześćBogu na wysokościach
W wer.17 czytamy, że przybyli do rodziców nowo narodzonego dzieckaopowiedzieli o rzeczach, które im o tym dziecku były ujawnione
W wer.19 czytamy o matce [niewieście], że zachowała w pamięci wszystkie te sprawyopowiedziane przez pasterzy. A oni sami poszli i innym opowiedzielico słyszeli i widzieli według tego, co im przedtem było opowiedziane
I na pewno, nie było to to, o czym czytamy w Apok.12:1-18
Przynajmniej w przypadku porównania sprawozdań.
Poza tym w mojej ocenie istnieje potrzeba uciekania od literalnego pojmowania podań w Apok. Ona sama w Apok.1:1 podaje, że ukazane tam objawienie, przekazał anioł i, żeoznajmił to z n a k a m iCzesław Miłosz
oznajmił wszystko za pomocą specjalnych znakówks. K.Romaniuk

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-02-13, 18:41

@Piort W.
"Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu. "


W XX wieku "Niewiasta Obleczona W Słońce" można z łatwością odnieść do Cudu Słońca w Fatimie, więc chodzi o Maryję. Jeśli masz tu jakąś inną Niewiastę w swojej religii to słucham.

Po śmierci apostołów pojawili się odstępcy , dlatego nauczamy tylko z biblii a nie z żadnych pism które powstały po śmierci apostołów.
A czy ktoś w Biblii został apostołem po śmierci Jezusa?
A owszem, Maciej. A jak się to stało? A Piotr i inni apostołowie go zrobił apostołem. (Dz 1).
Czy ktoś jeszcze? Owszem: Paweł, Barnaba, Andronik, Juniasz (Rz 16), Tymoteusz i Sylwan (1 Tes, 2,7).
Przy czym Tymoteusz był uczniem Pawła. Tak więc - apostoł wyznaczał sobie pomocników i następców i obdarzał ich urzędem - o czym świadczy Pismo. Więc nie wiem, co masz na myśli mówiąc "po śmierci apostołów".

Historia zapisała śmierć męczeńską Tymoteusza, a także nazwiska jego następców: Onezyma, Gajusza, Polikratesa i innych. Podobnie wiemy, że Jan Apostoł wyznaczył Polikarpa, a Polikarp Ireneusza, Piotr-Kefas Ewodiusza, Ewodiusz Ignacego. Dalej można to wywieść aż do obecnych biskupów katolickich i także prawosławnych - oni więc są Apostołami wedle reguł jakie obowiązują w Piśmie Św.

Jeszcze przyjrzyj się temu:
"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał»*. ← Łk 9 "

Można rozumieć ten fragment nawet odnosząc "was" jedynie do oryginalnych Dwunastu. Tylko, że wtedy nadal mamy źródła, na przykład że Św Jan czy Św Piotr ustalili sobie następców - a ci następcy Ireneusza, czy Ignacego- których są chyba najważniejszymi katolickimi Ojcami w I-II wieku.

Jeśli dla ciebie to są "odstępcy", to odrzucasz Jana i Piotra - a więc odrzucasz Chrystusa - tak oto mówi Pismo.


Ponawiam pytanie apropo "pastora" Russella. Skąd on wziął swoją naukę i jakże on mógł ją wziąć z Biblii skoro jego towarzystwo dopiero musi tłumaczyć Biblię po swojemu pod te nauki, wbrew wszystkim innym tłumaczeniom?
Ostatnio zmieniony 2022-02-13, 19:29 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 10 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Jozek » 2022-02-13, 18:46

Piotr, czyzbys sugerowal ze np. ponowne przyjscie Chrystusa odbedzie sie tak samo jak pierwsze jego Przyjscie, a matka jego bedzie inna niewiasta?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”