Cytaty Biblijne Piotra W

Zablokowany
Piort W.

Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-01-27, 18:15

Tytuł wątku zmieniłem i połączyłem tematy - Piotrze W - nie zakładaj więcej tematów, chyba, że chcesz podyskutować, a jak tylko cytować, to tutaj wklejaj kolejne twoje cytaty - Dezerter

Księga Objawienia 4:1-5
,, ...Potem ujrzałem, a oto w niebie otwarte drzwi; i pierwszy głos, który usłyszałem, jakby głos trąby, mówiąc ze mną, rzekł: „Wstąp tu, a pokażę ci, co ma się stać”.  Potem natychmiast znalazłem się w mocy ducha: i oto w niebie był ustawiony tron, a na tronie ktoś zasiada.  A zasiadający jest z wyglądu podobny do kamienia jaspisu i do drogocennego kamienia czerwonego, a wokoło tronu jest tęcza podobna z wyglądu do szmaragdu.
A wokoło tronu są dwadzieścia cztery trony i na tych tronach ujrzałem zasiadających dwudziestu czterech starszych, ubranych w białe szaty wierzchnie, a na ich głowach złote korony.  A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy; a przed tronem płonie siedem lamp ognistych i one oznaczają siedem duchów Bożych ... ,,

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Siedem duchów Boga JAHWE.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-27, 18:17

I co?

Piort W.

Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: Piort W. » 2022-01-27, 18:20

Księga Objawienia 4:1 do 5:10
,, ... Potem ujrzałem, a oto w niebie otwarte drzwi; i pierwszy głos, który usłyszałem, jakby głos trąby, mówiąc ze mną, rzekł: „Wstąp tu, a pokażę ci, co ma się stać”.  Potem natychmiast znalazłem się w mocy ducha: i oto w niebie był ustawiony tron, a na tronie ktoś zasiada.  A zasiadający jest z wyglądu podobny do kamienia jaspisu i do drogocennego kamienia czerwonego, a wokoło tronu jest tęcza podobna z wyglądu do szmaragdu.
 A wokoło tronu są dwadzieścia cztery trony i na tych tronach ujrzałem zasiadających dwudziestu czterech starszych, ubranych w białe szaty wierzchnie, a na ich głowach złote korony.  A z tronu wychodzą błyskawice i głosy, i gromy; a przed tronem płonie siedem lamp ognistych i one oznaczają siedem duchów Bożych.  A przed tronem jest jak gdyby morze szklane podobne do kryształu.
A pośrodku tronu i wokół tronu są cztery żywe stworzenia, pełne oczu z przodu i z tyłu.  I pierwsze żywe stworzenie jest podobne do lwa, a drugie żywe stworzenie jest podobne do młodego byka, a trzecie żywe stworzenie ma oblicze jakby człowieka, a czwarte żywe stworzenie jest podobne do lecącego orła.  A co do czterech żywych stworzeń, każde z nich ma po sześć skrzydeł; wokoło i od spodu są pełne oczu. I nie mając odpoczynku dniem ani nocą, mówią: „Święty, święty, święty jest Jahwe Bóg, Wszechmocny, który był i który jest, i który przychodzi”.
 A ilekroć żywe stworzenia oddadzą chwałę i szacunek, i dziękczynienie Zasiadającemu na tronie, Temu, który żyje na wieki wieków,  dwudziestu czterech starszych upada przed Zasiadającym na tronie i oddaje cześć Żyjącemu na wieki wieków, i rzuca przed tron swoje korony, mówiąc:  „Godzien jesteś, Jahwe, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone”.
 A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie, mocno opieczętowany siedmioma pieczęciami.  I ujrzałem silnego anioła, obwieszczającego donośnym głosem: „Kto jest godzien otworzyć zwój i zerwać jego pieczęcie?” 3 Ale ani w niebie, ani na ziemi, ani pod ziemią nie było nikogo, kto by mógł otworzyć ten zwój lub do niego zajrzeć.  A ja bardzo się rozpłakałem, ponieważ nie znalazł się nikt, kto byłby godzien otworzyć zwój lub do niego zajrzeć.  Ale jeden ze starszych mówi do mnie: „Przestań płakać. Oto zwyciężył Lew, który jest z plemienia Judy, korzeń Dawida, aby otworzyć zwój i jego siedem pieczęci”.
 A pośrodku tronu i czterech żywych stworzeń i pośród starszych ujrzałem stojącego baranka, jak gdyby zabitego, mającego siedem rogów i siedmioro oczu, a te oczy oznaczają siedem duchów Bożych, które zostały posłane na całą ziemię.  I poszedł, i od razu wziął go z prawicy Zasiadającego na tronie.  A gdy wziął ten zwój, cztery żywe stworzenia i dwudziestu czterech starszych upadło przed Barankiem i każdy miał harfę oraz złote czasze pełne kadzidła, a kadzidło oznacza modlitwy świętych.  I śpiewają nową pieśń, mówiąc: „Godzien jesteś wziąć zwój i otworzyć jego pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,  i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią”... ,,

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: Andy72 » 2022-01-27, 18:27

Dlaczego tak sądzisz?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Piort W.

,,Siedem,, duchów Boga posłanych na ziemię .

Post autor: Piort W. » 2022-01-27, 18:30

Księga Objawienia 5:6
,,... A pośrodku tronu i czterech żywych stworzeń i pośród starszych ujrzałem stojącego baranka, jak gdyby zabitego, mającego siedem rogów i siedmioro oczu, a te oczy oznaczają siedem duchów Bożych, które zostały posłane na całą ziemię ...,,

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: ,,Siedem,, duchów Boga posłanych na ziemię .

Post autor: Andy72 » 2022-01-27, 18:31

kolejny temat do "dyskusji"?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Piort W.

Jezus ukazuje się jako anioł .

Post autor: Piort W. » 2022-01-27, 18:35

Księga Objawienia 1:12-17
,,...  I odwróciłem się, aby zobaczyć, co za głos ze mną mówił, a odwróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników  i pośród świeczników kogoś podobnego do syna człowieczego, odzianego w szatę sięgającą do stóp i przepasanego przez piersi złotym pasem.  A jego głowa i włosy były białe jak biała wełna, jak śnieg, a jego oczy jak ognisty płomień;  a jego stopy były podobne do czystej miedzi, gdy się żarzy w piecu, a jego głos był jak odgłos wielu wód.  I miał w swej prawej ręce siedem gwiazd, a z jego ust wychodził ostry, długi miecz obosieczny, a jego oblicze było jak słońce, gdy świeci w swej mocy.  A gdy go ujrzałem, upadłem u jego stóp jak martwy ...,,
PORÓWNAJ Z ks. DANIELA 10:5,6
,,... podniosłem oczy i ujrzałem, a oto pewien mąż odziany w lnianą szatę, mający biodra przepasane złotem z Ufaz.  Ciało jego przypominało chryzolit, a jego oblicze widok błyskawicy, oczy jego zaś ogniste pochodnie; ramiona i miejsce jego stóp wyglądały jak polerowana miedź, a dźwięk jego słów przypominał odgłos tłumu ...,,

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-27, 18:37

Piotrze, jeśli będziesz trollował, zadając pytania z tezą (nie mające żadnego uzasadnienia w cytowanych fragmentach Biblii) i wrzucając ten sam tekst po różnych wątkach bez większego wysilania się na uzasadnienie, to nie wróżę Ci kariery na tym forum. Chętnie rozmawiamy (nawet dyskutujemy) z innowiercami, ale tego rodzaju zagrywki z prawdziwą debatą nie mają nic wspólnego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: ,,Siedem,, duchów Boga posłanych na ziemię .

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-27, 18:39

Piotrze, to jest forum DYSKUSYJNE.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jezus ukazuje się jako anioł .

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-27, 18:39

I co?
Może byś tak się trochę wysilił, porządnie w jednym wątku, a nie trollował?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: Tek de Cart » 2022-01-27, 20:33

w tym fragmencie nie zobaczył, ale w innym już tak.. i co? :) trzeba czytać więcej po prostu
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Jezus ukazuje się jako anioł .

Post autor: Logan » 2022-01-27, 21:59

Co z tego nie rozumiesz Piotrze? Masz na myśli że Jezus jest Bogiem równym co do bóstwa Ojcu?
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jezus ukazuje się jako anioł .

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-27, 22:30

ALe wiesz, że "anioł" to po prostu "Wysłannik"?

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-01-28, 22:57

Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:20 Księga Objawienia 4:1 do 5:10


@Piort W.

Jeśli do tego zmierzasz, to KK modli się do Maryi tak samo jak robił to zanim zebrał i ustalił Nowy Testament (Modlitwa "Pod Twoją Obronę" została znaleziona w tekstach liturgii koptyjskiej z IIIw, na przykład). Czy Maryja jest w Biblii w tym czy innym miejscu? Tak, albo nie, cóż z tego?

Pozwól, że ja zadam Ci pytanie. "Przekład" Biblii którego używasz jest wydawany przez T. Strażnica (nazywający siebie Świadkami ...) i różni się tym od przekładów katolickich, czy innych chrześcijańskich, że poprzekręcano różne fragmenty na poparcie ich doktryn. Charles Russell jak wynalazł te doktryny, to miał przekład protestancki albo katolicki na język angielski. Nie znał on z pewnością języków oryginalnych, co udowodniono mu przed sądem (gdzie występował jako fałszywy pastor prezbiteriański).

Pytanie brzmi: czy doktryny te wynikają z przekładu protestanckiego, jaki mógł mieć Russell, czy nie?

Jeśli wynikają, to czemu Świadkowie muszą używać Biblii przetłumaczonej po swojemu z błędami na ich poparcie?
Jeśli nie wynikają, to czyż to nie znaczy, że Russell sam te doktryny wymyślił, a nie wyczytał z Biblii?
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Piort W.

Re: Dlaczego apostoł Jan nie zobaczył Marii w niebie ?

Post autor: Piort W. » 2022-02-13, 16:05

krystian.zawistowski pisze: 2022-01-28, 22:57
Piort W. pisze: 2022-01-27, 18:20 Księga Objawienia 4:1 do 5:10


@Piort W.

Jeśli do tego zmierzasz, to KK modli się do Maryi tak samo jak robił to zanim zebrał i ustalił Nowy Testament (Modlitwa "Pod Twoją Obronę" została znaleziona w tekstach liturgii koptyjskiej z IIIw, na przykład). Czy Maryja jest w Biblii w tym czy innym miejscu? Tak, albo nie, cóż z tego?

Pozwól, że ja zadam Ci pytanie. "Przekład" Biblii którego używasz jest wydawany przez T. Strażnica (nazywający siebie Świadkami ...) i różni się tym od przekładów katolickich, czy innych chrześcijańskich, że poprzekręcano różne fragmenty na poparcie ich doktryn. Charles Russell jak wynalazł te doktryny, to miał przekład protestancki albo katolicki na język angielski. Nie znał on z pewnością języków oryginalnych, co udowodniono mu przed sądem (gdzie występował jako fałszywy pastor prezbiteriański).

Pytanie brzmi: czy doktryny te wynikają z przekładu protestanckiego, jaki mógł mieć Russell, czy nie?

Jeśli wynikają, to czemu Świadkowie muszą używać Biblii przetłumaczonej po swojemu z błędami na ich poparcie?
Jeśli nie wynikają, to czyż to nie znaczy, że Russell sam te doktryny wymyślił, a nie wyczytał z Biblii?
Apostoł Jan otrzymał od samego Boga Ojca JAHWE wizję nieba i nigdzie w niebie nie widział Marii .
Musisz wiedzieć , że po śmierci apostołów miało się pojawić odstępstwo . Przepowiedział to apostoł Paweł . Dzieje Apostolskie 20:29,30
,, ...  Ja wiem, że po moim odejściu wejdą pomiędzy was ciemięskie wilki i nie będą się czule obchodzić z trzodą,  a spośród was samych powstaną ludzie mówiący rzeczy przewrotne, aby pociągnąć za sobą uczniów ... ,,
Po śmierci apostołów pojawili się odstępcy , dlatego nauczamy tylko z biblii a nie z żadnych pism które powstały po śmierci apostołów .

Dodano po 8 minutach 35 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2022-01-27, 20:33 w tym fragmencie nie zobaczył, ale w innym już tak.. i co? :) trzeba czytać więcej po prostu
Gdzie apostoł Jan zobaczył Marię w niebie ?

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
Re: Jezus ukazuje się jako anioł .
Logan pisze: 2022-01-27, 21:59 Co z tego nie rozumiesz Piotrze? Masz na myśli że Jezus jest Bogiem równym co do bóstwa Ojcu?
Jezus jest OBRAZEM BOGA a nie Bogiem Wszechmogącym .
Tak jak obraz statku nie jest statkiem . Zgadza się ?

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”