Cytaty Biblijne Piotra W

Zablokowany
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13777
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: sądzony » 2022-03-14, 08:11

Piort W. pisze: 2022-03-13, 22:25 Wierzę w to co mówi biblia .
Wiara, moim zdaniem, charakteryzuje się pierwiastkiem, swego rodzaju wątpliwości.
Wydawać by się mogło, że to niebezpieczne, lecz moim zdaniem pozwala również na rozwój duchowy.
Ty wydajesz się być pewny.

Dlaczego tu jesteś?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Piort W.

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-03-14, 13:15

Oto co Biblia KK mówi o ludziach którzy maja wątpliwości . Jakuba 1:5-8

,, ... 5 Jeżeli więc komuś z was brakuje mądrości, niech prosi Boga, bo on daje wszystkim szczodrze i bez wypominania — a będzie mu dana. 6 Ale niech prosi z wiarą, nic nie wątpiąc, bo kto wątpi, jest podobny do fali morskiej pędzonej przez wiatr oraz miotanej tu i tam. 7 Doprawdy, niech taki człowiek nie sądzi, iż cokolwiek otrzyma od Jahwe; 8 jest człowiekiem niezdecydowanym, niestałym na wszystkich swych drogach ... ,,

A teraz zobaczmy czym jest prawdziwa wiara . Hebrajczyków 11:1

,, ... 11 Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć nie widzianych ... ,,

W prawdziwej wierze nie ma wątpliwości a jest PEWNOŚĆ . Zgadza się ?
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 14:53 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Piort W.

Re: Duch Swięty

Post autor: Piort W. » 2022-03-14, 13:29

W Biblii KK czytamy w księdze Objawienia 14:1

,, ... 14 I ujrzałem, a oto Baranek stojący na górze Syjon, a z nim sto czterdzieści cztery tysiące mających napisane na swych czołach jego imię i imię jego Ojca. ... ,,

Dlaczego nie maja na czołach imienia Ducha Świętego ?
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 14:52 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18926
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-14, 19:02

I znowu "dowodzenie" na podstawie tego, czego... nie ma w Biblii.
Równie dobrze (a raczej równie absurdalnie), działając Twoją "metodą egzegetyczną) mógłbym na przykład zacytować, że Jezus mówi:
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne."/J 6:47/
i pytać, czemu w Jezusa, a nie w Ojca?

To jest, Drogi Piotrze, bible twisting, a nie czytanie Biblii.

Ale, ale, skoro już jesteśmy przy J6. Pisałeś, że spodziewasz się wiecznie żyć na Ziemi. Jak chcesz to osiągnąć, nie spożywając Ciała i Krwi Pańskiej?
J 6:53-54"Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."
W Niebie czy na Ziemi, aby żyć wiecznie, trzeba to czynić.

Dodano po 3 minutach 58 sekundach:
Piort W. pisze: 2022-03-14, 13:15 ,, ... 11 Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć nie widzianych ... ,,

W prawdziwej wierze nie ma wątpliwości a jest PEWNOŚĆ . Zgadza się ?
Pewność tego, co Bóg objawił - a nie co sobie ktoś wymyślił i w to wierzy.
O takim, co to jest pewny siebie, Biblia mówi zupełnie coś innego:
1Kor 8:2 "Gdyby ktoś mniemał, że coś „wie”, to jeszcze nie wie, jak wiedzieć należy."
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 19:06 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13777
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2197 times

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: sądzony » 2022-03-14, 20:04

Piort W. pisze: 2022-03-14, 13:15 W prawdziwej wierze nie ma wątpliwości a jest PEWNOŚĆ . Zgadza się ?
Nie. Się nie zgadza.
„Dlatego to nie poddajemy się zwątpieniu, chociaż bowiem niszczeje nasz człowiek zewnętrzny, to jednak ten, który jest wewnątrz, odnawia się z dnia na dzień.” 2 Kor 4,16

Zwątpienie jest obecne, a nawet bywa przemożne.
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 20:04 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Piort W.

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-03-15, 10:32

Problem polega na tym , że ludzie nie rozumieją kim byl Jezus .
Zobaczmy co sam Bóg Jahwe , Jehowa , JHWH mowi o swoim synu Jezusie w Izajasza 42:1-7

,, ... Oto mój sługa, którego mocno trzymam! Mój wybrany, którego moja dusza obdarzyła uznaniem! Włożyłem w niego mego ducha. On przyniesie narodom sprawiedliwość. 2 Nie będzie wołał ani podnosił głosu i nie da słyszeć swego głosu na ulicy. 3 Zmiażdżonej trzciny nie złamie, a gasnącego lnianego knota nie zgasi. W wierności wobec prawdy przyniesie sprawiedliwość. 4 Nie przygaśnie ani nie będzie zmiażdżony, dopóki nie ustanowi sprawiedliwości na ziemi; a wyspy będą wyczekiwać jego prawa.
5 Oto, co rzekł prawdziwy Bóg, Jahwe , Stwórca niebios, Wspaniały, który je rozpina; Ten, który rozpościera ziemię i jej plon, Ten, który daje dech ludziom na niej i ducha tym, którzy po niej chodzą: 6 „Ja, Jahwe , powołałem cię w prawości i ująłem cię za rękę. I będę cię strzegł, i dam cię jako przymierze ludu, jako światło narodów, 7 abyś otworzył ślepe oczy, wyprowadził z lochu więźnia, z domu aresztu — siedzących w ciemności
... ,,

Wedlug Boga Jahwe , Jehowy , JHWH , Jezus jest SŁUGĄ .

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18926
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-15, 10:51

Tak. Jezus, Bóg WCIELONY, przyszedł JAKO SŁUGA.
Na tym własnie polega Jego czasowe uniżenie, opisane w Liście do Filipan.

W jednym muszę Ci przyznać rację - niektórzy ludzie nie rozumieją kim byl Jezus. W tym Ty.
Dziwne, biorąc pod uwagę, że Pismo mówi o tym wprost. Nie szukajmy daleko - powołałeś się na Izajasza, zobaczmy zatem u Izajasza ;)

W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana zasiadającego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. (...) I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (…) I powiedziałem: Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów! (Iz 6,1.3.5)
W obu miejscach wyróżnionych przeze mnie w cytacie tłustą czcionką, w oryginale znajduje się Tetragram – Jahwe. Nie ma zatem wątpliwości, że chodzi o Boga Jahwe.

Otóż do tej wizji odwołuje się św.Jan w Ewangelii, mówiąc o Jezusie:
Chociaż jednak uczynił On wobec nich tak wielkie znaki, nie uwierzyli w Niego, aby się spełniło słowo proroka Izajasza, który powiedział: Panie, któż uwierzył naszemu głosowi? A ramię Pańskie komu zostało objawione?
Dlatego nie mogli uwierzyć, że znów powiedział Izajasz: Zaślepił ich oczy i twardymi uczynił ich serca, żeby nie widzieli oczami oraz nie poznali sercem i nie nawrócili się, ażebym ich uzdrowił. Tak powiedział Izajasz, ponieważ ujrzał chwałę Jego i o Nim mówił
(J 12,37-41).

Jak widzisz, Jan utożsamia Jezusa z Jahwe.

Piort W.

Re: Królestwo Boże

Post autor: Piort W. » 2022-03-15, 10:59

Kolejny opis przyjscia Jezusa w imieniu swego Boga Ojca Jehowy ( Jahwe , JHWH ). Sofoniasza 1:14-18

,, ... „Bliski jest wielki dzień Jahwe . Bliski jest i ogromnie się śpieszy. Odgłos dnia Jahwe jest gorzki. Tam mocarz będzie krzyczał. 15 Dzień ów to dzień strasznego gniewu, dzień udręki i uciśnienia, dzień burzy i spustoszenia, dzień ciemności i pomroki, dzień chmur i gęstego mroku, 16 dzień rogu i sygnału alarmowego — przeciwko miastom warownym oraz przeciw wysokim basztom narożnym. 17 I sprawię udrękę ludziom, i będą chodzili jak ślepi; bo zgrzeszyli przeciw Jahwe . I krew ich rozlana będzie jak proch, a trzewia — jak gnój. 18 Ani ich srebro, ani złoto nie zdoła ich uratować w dniu strasznego gniewu Jahwe ; a ogień Jego gorliwości strawi całą ziemię, gdyż zagładę, doprawdy straszliwą, sprowadzi on na wszystkich mieszkańców ziemi ... ,,

,, ... OGIEŃ ... STRAWI CAŁĄ ZIEMIĘ ... ,,

ps. zachecam do sprawdzenie w swojej Biblii .

Dodano po 18 minutach 26 sekundach:
Re: Cytaty Biblijne Piotra W
Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-15, 10:51 Tak. Jezus, Bóg WCIELONY, przyszedł JAKO SŁUGA.
Na tym własnie polega Jego czasowe uniżenie, opisane w Liście do Filipan.

W jednym muszę Ci przyznać rację - niektórzy ludzie nie rozumieją kim byl Jezus. W tym Ty.
Dziwne, biorąc pod uwagę, że Pismo mówi o tym wprost. Nie szukajmy daleko - powołałeś się na Izajasza, zobaczmy zatem u Izajasza ;)

W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana zasiadającego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. (...) I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (…) I powiedziałem: Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów! (Iz 6,1.3.5)
W obu miejscach wyróżnionych przeze mnie w cytacie tłustą czcionką, w oryginale znajduje się Tetragram – Jahwe. Nie ma zatem wątpliwości, że chodzi o Boga Jahwe.

Otóż do tej wizji odwołuje się św.Jan w Ewangelii, mówiąc o Jezusie:
Chociaż jednak uczynił On wobec nich tak wielkie znaki, nie uwierzyli w Niego, aby się spełniło słowo proroka Izajasza, który powiedział: Panie, któż uwierzył naszemu głosowi? A ramię Pańskie komu zostało objawione?
Dlatego nie mogli uwierzyć, że znów powiedział Izajasz: Zaślepił ich oczy i twardymi uczynił ich serca, żeby nie widzieli oczami oraz nie poznali sercem i nie nawrócili się, ażebym ich uzdrowił. Tak powiedział Izajasz, ponieważ ujrzał chwałę Jego i o Nim mówił
(J 12,37-41).

Jak widzisz, Jan utożsamia Jezusa z Jahwe.
Z calym szacunkien , ale nie rozumiesz kim byl Jezus .
Powolales sie na wypoiedz Jana wyrwana z kontekstu .
Oto co jan powiedzial o Bogu Ojcu Jehowie ( Jahwe , JHWH ) . Jana 1:18

,, ... 18 Żaden człowiek nigdy nie widział Boga ( Jehowy,Jahwe,JHWH ) ... ,,

Czy rozumiesz co powiedzial Jan ?
Ostatnio zmieniony 2022-03-15, 11:09 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18926
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Królestwo Boże

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-15, 11:31

Piotr W pisze:
Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-15, 10:51 W jednym muszę Ci przyznać rację - niektórzy ludzie nie rozumieją kim byl Jezus. W tym Ty.
Dziwne, biorąc pod uwagę, że Pismo mówi o tym wprost. Nie szukajmy daleko - powołałeś się na Izajasza, zobaczmy zatem u Izajasza ;)

W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana zasiadającego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. (...) I wołał jeden do drugiego: Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały. (…) I powiedziałem: Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów! (Iz 6,1.3.5)
W obu miejscach wyróżnionych przeze mnie w cytacie tłustą czcionką, w oryginale znajduje się Tetragram – Jahwe. Nie ma zatem wątpliwości, że chodzi o Boga Jahwe.

Otóż do tej wizji odwołuje się św.Jan w Ewangelii, mówiąc o Jezusie:
Chociaż jednak uczynił On wobec nich tak wielkie znaki, nie uwierzyli w Niego, aby się spełniło słowo proroka Izajasza, który powiedział: Panie, któż uwierzył naszemu głosowi? A ramię Pańskie komu zostało objawione?
Dlatego nie mogli uwierzyć, że znów powiedział Izajasz: Zaślepił ich oczy i twardymi uczynił ich serca, żeby nie widzieli oczami oraz nie poznali sercem i nie nawrócili się, ażebym ich uzdrowił. Tak powiedział Izajasz, ponieważ ujrzał chwałę Jego i o Nim mówił
(J 12,37-41).

Jak widzisz, Jan utożsamia Jezusa z Jahwe.
Z calym szacunkien , ale nie rozumiesz kim byl Jezus .
Ależ rozumiem, bo to wprost wynika z przedstawionych fragmentów: Jezus jest Bogiem Jahwe.
A Ty nie masz żadnego kontrargumentu stąd to gołosłowne stwierdzenie.

I stąd rozpaczliwa próba odwrócenia uwagi od tekstu:
Piotr W pisze:Powolales sie na wypoiedz Jana wyrwana z kontekstu .
Oto co jan powiedzial o Bogu Ojcu Jehowie ( Jahwe , JHWH ) . Jana 1:18
Od kiedy to "kontekstem" do rozdziału 12 jest rozdział 1 @-)

Ale dobrze, zobaczmy:
Piotr W pisze:,, ... 18 Żaden człowiek nigdy nie widział Boga ( Jehowy,Jahwe,JHWH ) ... ,,
Czy rozumiesz co powiedzial Jan ?
Rozumiem. Zwłaszcza, że ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie urywam zdania w połowie. Tak, w tym samym zdaniu, w części, jaką pominąłeś, jest wszystko wyjaśnione jednoznacznie - czytamy o Jezusie: "ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył."

Mam osobiste pytanie: NAPRAWDĘ myślałeś, że dam się nabrać na tak prymitywną manipulację z ucięciem drugiej połowy zdania? :))
Ostatnio zmieniony 2022-03-15, 11:34 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Piort W.

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-03-15, 11:35

Nawet osoby niewierzace w Boga rozumieją dlaczego czlowiek nie morze zobaczyc Boga i zostac przy zyciu .
Fizycy to wyjasniaja .

Dodano po 9 minutach 41 sekundach:
Re: Królestwo Boże
Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-15, 11:31 Jezus jest Bogiem Jahwe[/b][/u].
A Ty nie masz żadnego kontrargumentu stąd to gołosłowne stwierdzenie.
Jezus nie jest Bogiem Ojcem Jahwe . Sam Jezus to powiedział w Jana 8:42

,, ... bo ja od Boga wyszedłem i tu jestem. Wcale też nie przyszedłem z własnej inicjatywy, lecz On mnie posłał... ,,

ps. Jezus powiedział nawet , ze nie przyszedl z wlasnej INICJATYWY !!!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18926
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-15, 11:58

Piort W. pisze: 2022-03-15, 11:35 Nawet osoby niewierzace w Boga rozumieją dlaczego czlowiek nie morze zobaczyc Boga i zostac przy zyciu .
Fizycy to wyjasniaja .
Co prawda powyższa argumentacja to bzdura (mieszanie do tego fizyki to absurd), ale wniosek słuszny: człowiek nie może (w zasadzie - są wyjątki Lb 12,8; Wj 24:9-11) zobaczyć Boga.
Między innymi dlatego Bóg przyszedł do nas w postaci ludzkiej.
Wcześniej już Bóg objawiał się ludziom w postaci człowieka (np. Jakubowi Rdz 32,30; Abrahamowi Rdz 18,1-2), ale Wcielenie Jezusa to coś zupełnie innego: ponieważ nie byliśmy w stanie zbliżyć się do Boga, jedynym ratunkiem było, żeby On uniżył się do nas.
Ja wiem, że to niesłychane (jak wszystkie dzieła Boże) i nie mieści się w głowie (nie tylko "świadkom"). Ale to żaden argument.

Dodano po 3 minutach 1 sekundzie:
Piort W. pisze: 2022-03-15, 11:44 Jezus nie jest Bogiem Ojcem Jahwe . Sam Jezus to powiedział w Jana 8:42 (...)
Piotrze, bardzo chętnie porozmawiam z Tobą o tym fragmencie - ale nie ze mną te "jehowickie" sztuczki: najpierw odnieś się do fragmentów, które podałem.
Bo widzisz, prawidłowa argumentacja biblijna nie polega na tym, że się jeden werset zwalcza drugim - właściwa interpretacja to taka, która jest w zgodzie ze WSZYSTKIMI fragmentami.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Andej » 2022-03-15, 12:04

Piort W. pisze: 2022-03-15, 11:44 Jezus nie jest Bogiem Ojcem Jahwe .
Też tak uważam. Jest Bóg jedyny = Trójca święta. Bóg jedyny to Ojciec, Syn i Duch święty. Trzy Osoby Boskie w Jednym Bogu. Jeden Bóg w Trzech Osobach.
Jednak zrozumienie tajemnicy Trójcy świętej przekracza możliwości ludzkich umysłów. Ten kto wierzy Bogu Stwórcy, wierzy Trójcy. Wierzy, ale nie docieka przelewając muszelką morze.

Skoro fizycy twierdzą, że człowiek nie może ujrzeć Boga, to jak można chcieć ujrzeć Trójcę?

Ale czy to twierdzenie uniemożliwia Bogu przyjęcie postaci, którą człowiek będzie mógł widzieć bez żadnych obaw?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18926
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-15, 12:34

Andej pisze: 2022-03-15, 12:04
Piort W. pisze: 2022-03-15, 11:44 Jezus nie jest Bogiem Ojcem Jahwe .
Też tak uważam. Jest Bóg jedyny = Trójca święta.
No fakt. Jezus nie jest Ojcem ;)

Piort W.

Re: Cytaty Biblijne Piotra W

Post autor: Piort W. » 2022-03-16, 09:53

Marek_Piotrowski pisze: 2022-03-15, 12:34
Andej pisze: 2022-03-15, 12:04
Piort W. pisze: 2022-03-15, 11:44 Jezus nie jest Bogiem Ojcem Jahwe .
Też tak uważam. Jest Bóg jedyny = Trójca święta.
No fakt. Jezus nie jest Ojcem ;)
Jana 1: 18

,, ... Żaden człowiek nigdy nie widział Boga; jednorodzony bóg, który zajmuje miejsce u piersi Ojca, ten dał co do niego wyjaśnienie... ,,

O ilu osobach tu mowi Jan ? Bo ja naliczylem dwie . Zgadzasz sie z tym ?

Piort W.

Re: Ciekawe kazania

Post autor: Piort W. » 2022-03-16, 10:11

Ostatnio słyszałem , ze Dzien Panski to niedziela .
Oto co biblia KK mowi o Dniu Panskim . Sofoniasza 1:14-18

,, ... 14 „Bliski jest wielki dzień Jahwe. Bliski jest i ogromnie się śpieszy. Odgłos dnia Jehowy jest gorzki. Tam mocarz będzie krzyczał. 15 Dzień ów to dzień strasznego gniewu, dzień udręki i uciśnienia, dzień burzy i spustoszenia, dzień ciemności i pomroki, dzień chmur i gęstego mroku, 16 dzień rogu i sygnału alarmowego — przeciwko miastom warownym oraz przeciw wysokim basztom narożnym. 17 I sprawię udrękę ludziom, i będą chodzili jak ślepi; bo zgrzeszyli przeciw Jahwe . I krew ich rozlana będzie jak proch, a trzewia — jak gnój. 18 Ani ich srebro, ani złoto nie zdoła ich uratować w dniu strasznego gniewu Jahwe ; a ogień Jego gorliwości strawi całą ziemię, gdyż zagładę, doprawdy straszliwą, sprowadzi on na wszystkich mieszkańców ziemi ... ,,

Raczej o niedzieli tu sie nie mowi . Zgadza sie ?

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”