Spowiedź-rachunek sumienia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hejkochajsiebie
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2022

Spowiedź-rachunek sumienia

Post autor: Hejkochajsiebie » 2022-01-31, 02:53

Witam :) Ja z prośbą a nie pytaniem... Jestem na początkowym etapie nawrócenia i chciałabym zrobić porządny rachunek sumienia dotyczący nieczystości, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Potrzebuję czegoś co mi pomoże określić co powinnam a czego nie powinnam mówić podczas spowiedzi.. (bo może to być zbyt wulgarne, ciężko mi znaleźć odpowiedź czy akurat te sprawy trzeba doprecyzować/sformułować czy poprostu uogólnić) tutaj nie chcę o tym mówić, bo to zbyt krępujące i wstydliwe dla mnie.. bardziej by mi zależało na jakichś treściach z książek? wypowiedziach księży w tym temacie na YouTube lub gdzieś indziej:) byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś byłby mi w stanie podesłać jakieś materiały właśnie dotyczące nieczystości :-s

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Spowiedź-rachunek sumienia

Post autor: Logan » 2022-01-31, 07:53

My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Spowiedź-rachunek sumienia

Post autor: AdamS. » 2022-01-31, 09:38

Hejkochajsiebie pisze: 2022-01-31, 02:53 Witam :) Ja z prośbą a nie pytaniem... Jestem na początkowym etapie nawrócenia i chciałabym zrobić porządny rachunek sumienia
Witaj w naszym gronie (bo widzę, ze to Twój pierwszy post). Przede wszystkim pragnę wyrazić wielką radość, że są takie osoby, jak Ty, które dziś szukają powrotu do Źródła! Dylemat o którym piszesz dotyczy nas wszystkich, bo chyba każdy ma z tym problem, na ile coś uszczegółowić w spowiedzi, a na ile uogólnić - zwłaszcza w sferze tak delikatnej. Kiedyś pewien ksiądz mówił, że ludzie mają wielkie opory mówić o sferze nieczystości, ale zupełnie niepotrzebnie, bo każdy ksiądz nasłuchał się przy spowiedzi już tylu wyznań, że nic mu nie jest dziwne. Poza tym spowiedź dotyczy jakby innego człowieka, z którym się bezpowrotnie chcemy rozstać, swojego grzesznego "ja". Niewiele tu może pomogłem, ale ważne przy spowiedzi jest jedno - aby pozostać sobą, mówiąc szczerze, co w sobie nosze jako ciężar (jeśli będzie zbyt ogólnie, ksiądz poprosi o uszczegółowienie).

magdaposlubie
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2022
Been thanked: 1 time

Re: Spowiedź-rachunek sumienia

Post autor: magdaposlubie » 2022-01-31, 10:17

Witaj,

Jestem na podobnym etapie życia co Ty. Właśnie dołączyłam do tej cudownej społeczności i mocno liczę na Wasze wsparcie w mojej drodze do nawrócenia.

Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1389
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 526 times
Been thanked: 757 times

Re: Spowiedź-rachunek sumienia

Post autor: AdamS. » 2022-01-31, 13:55

magdaposlubie pisze: 2022-01-31, 10:17 Jestem na podobnym etapie życia co Ty. Właśnie dołączyłam do tej cudownej społeczności i mocno liczę na Wasze wsparcie w mojej drodze do nawrócenia.
Serce rośnie! :) Witaj Magdo! Wszyscy musimy się w tym wspierać, bo nawrócenie to proces trwający przez całe życie. :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Spowiedź-rachunek sumienia

Post autor: Dezerter » 2022-01-31, 18:49

Hej to bardzo dobrze, że kochasz siebie, pozostaje ci jeszcze do pełni bycia chrześcijanką kochać bliźniego, ale to jest dopiero możliwe jak pokochasz Boga.
polecam nasze 2 wątki
viewtopic.php?t=9695
i
viewtopic.php?t=10296

magdaposlubie
miło ciebie też gościć - ty po ślubie, więc i grzechów powinno być mniej :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Spowiedź-rachunek sumienia

Post autor: JBP » 2022-02-03, 20:53


ODPOWIEDZ