Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: AdamS. » 2022-02-02, 12:51

Dezerter pisze: 2022-02-02, 11:04 Ale jak ksiądz ma problem, to idzie na Bobolówkę, albo do relikwii i pyta Bobolę - co ma zrobić, co napisać, co powiedzieć i dostaje odpowiedź, więc jest to właściwe świętych obcowanie.
Miałem parę razy taką sytuację, że prosiłem o pomoc przez wybranego świętego. Najbardziej spektakularną sytuacją było całkowite zablokowanie wszystkich podzespołów w samochodzie na lotnisku w nocy. Byłem kompletnie bezradny, w dodatku tarasowałem ruch (przeze mnie nikt nie mógł wjechać na centralny parking). Próbowałem wszystkich metod i nic. Strzelisty akt do św. Józefa - przekręcenie kluczyka i samochód odpala jakby nigdy nic!

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Logan » 2022-02-02, 22:39

My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Dezerter » 2022-02-02, 23:19

Ja się świętymi i objawieniami prywatnymi bardzo mało interesowałem, więc nie wiedziałem o tych przypadkach, ale dzięki za przykłady.
Więc nie jest prawdą, że Niebo jest zamknięte i nie ma stamtąd informacji od tych co zakończyli drogę ziemską.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Jozek » 2022-02-03, 03:10

a im blizej konca, tym wiecej ich bedzie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Logan » 2022-02-03, 09:18

Dzięki Dezerterze na zainteresowanie. Mam jeszcze innego asa w ręce:
:arrow: Bazylika św. Antoniego z Padwy z Radecznicy powstała za przyczyną zatwierdzonego objawienia świętego Antoniego w 1664 roku.
8 maja 1664 roku na Łysej Górze, u stóp której położona jest wieś Radecznica, objawił się św. Antoni. Było to pierwsze objawienie świętego z Padwy na terenie Polski.

13 czerwca Kościół wspomina Antoniego Padewskiego. Święty wpisał się w historię naszego kraju objawiając się ubogiemu Szymonowi na Łysej Górze, koło Radecznicy. Święty przemówił tymi słowy:

Jam jest św. Antoni mam to z woli Najwyższego Pana, abym tobie opowiedział, iż na tym miejscu Chwała Boga Najwyższego odprawiać się będzie. Przeze mnie chorzy, ślepi, chromi i różnymi dolegliwościami utrapieni, znajdować i otrzymywać będą pociechy swoje. Chorzy zdrowie, ślepi wzrok, chromi chód, zgoła wszyscy uciekający się na to miejsce, bez łaski nie odejdą.

Szymon, który dostąpił zaszczytu rozmowy ze świętym, na co dzień zajmował się tkactwem. Tak właśnie w historii utrwalił się przekaz o „Szymonie Tkaczu”. W kilku objawieniach św. Antoni przekazał Szymonowi życzenie, by właśnie na Łysej Górze powstała świątynia. Obiecał, że w tym miejscu wierni otrzymają od Boga liczne łaski. Objawienia powtórzyły się u stóp góry, przy źródłach wodnych. Podania niosą, że św. Antoni błogosławił tę wodę.

[...]Za sprawą sufragana chełmińskiego, biskupa Mikołaja Świrskiego, na górze objawień stanęła kaplica i mały klasztor. 20 czerwca 1667 roku zamieszkali w nim synowie św. Franciszka z bernardyńskiej prowincji ruskiej.

Ojcowie przyczynili się do rozniecenia kultu św. Antoniego, a góra objawień stała się miejscem coraz liczniejszych pielgrzymek. Za wstawiennictwem świętego wierni otrzymywali upraszane u Boga łaski. Były one skrzętnie dokumentowane i badane.
https://m.pch24.pl/wiesz-gdzie-w-polsce ... -padewski/

6 września 2015 roku za zgodą Stolicy Apostolskiej Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy otrzymało tytuł i godność Bazyliki Mniejszej.



@Jozek no to ja się mogę z tego faktu tylko cieszyć. :)
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Jozek » 2022-02-03, 09:34

Tylko kto to rozpozna? Forumowicze?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2479
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 934 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym?

Post autor: Susanna » 2024-01-28, 13:03

Dezerter pisze: 2022-02-01, 19:09 Co to znaczy być świadkiem św. Andrzeja? – o swoich spotkaniach z Patronem Polski opowiada ks. Józef Niżnik, kustosz ze Strachociny. Spotkanie kończy sesję naukową pt. „Św. Andrzej Bobola a tożsamość narodowa Polaków” 6 listopada 2021 r. w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli w Lublinie.
Niesamowite :ymhug:
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6206
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-28, 13:24

Ale czy nie jest tak,ze nawet jak ktoś miał kontakt z jakimś Świętym,nie powinien wzbudzać tym sensacji?
Zaraz się zaczną przepowiednie,pytania...
Nie wiemy czy osoby nawet nam dobrze znane nie są zwiedzione,albo czy nie mają problemów z psychiką...
A już na pewno nie można pytać świętych o forumowe sprawy...czy jakiekolwiek,i później to publikować jako Prawdę...A jak Bobola powie:trzeba Ciekawą usunąć z forum to co?Usuniecie?
Świętych obcowanie też może być zwiedzeniem.
Ostatnio zmieniony 2024-01-28, 13:30 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13771
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2196 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: sądzony » 2024-01-28, 14:05

CiekawaXO pisze: 2024-01-28, 13:27 Ale czy nie jest tak,ze nawet jak ktoś miał kontakt z jakimś Świętym,nie powinien wzbudzać tym sensacji?
Tak. Nie powinien.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Dezerter » 2024-01-28, 14:15

CiekawaXO pisze: 2024-01-28, 13:27 Ale czy nie jest tak,ze nawet jak ktoś miał kontakt z jakimś Świętym,nie powinien wzbudzać tym sensacji?
Zaraz się zaczną przepowiednie,pytania...
Nie wiemy czy osoby nawet nam dobrze znane nie są zwiedzione,albo czy nie mają problemów z psychiką...
Te dwie osoby znam wystarczająco długo i prowadzą publiczną działalność i piszą nawet czasami na forum, więc o nie, w kwestii czy
"nie są zwiedzione,albo czy nie mają problemów z psychiką"
jestem bardziej spokojny i pewny niż nawet o ciebie, więc sama oceń :)
A już na pewno nie można pytać świętych o forumowe sprawy...czy jakiekolwiek,i później to publikować jako Prawdę...A jak Bobola powie:trzeba Ciekawą usunąć z forum to co?Usuniecie?
Świętych obcowanie też może być zwiedzeniem.
A kto i gdzie pisał o "pytanie świętych o sprawy forumowe" co ty wymyślasz i tworzysz, co to a insynuacje?
Ostatnio zmieniony 2024-01-28, 14:16 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6206
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym?

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-28, 14:35

Ale ja nic nie insynuuję,to ty napisałeś żeby Bobolę o coś pytać.Wiesz że ludzie to wezmą na poważnie?
To są twoje słowa:
,,Nie wiem jak wy, ale ja od wczoraj modlę się do świętego o wstawiennictwo w kilku sprawach, ale radzę uważać strachliwym, bo jak przyjdzie o 2.15 postać księdza, to ... B-)
... nie zapomnijcie zapytać o kilka spaw nad , którymi biedzimy się na forum :-b,,

Myślę że nie powinno nikogo interesować co uważasz o innych osobach,czy że mają prawdziwe objawienia czy nie,tylko czy powinineś twierdzić że są prawdziwe,bo ty kogoś tam dobrze znasz...
To nie jest dowód na prawdziwość objawień dla ludzi.W sensie nie powinien być.

Ja widzę tu robienie sensacji ze Świętego,że ,,on to często się objawia,,.
Już widzę ile osób będzie się dziś do niego modliło z nadzieją na jakiś kontakt...
Oby co innego nie przylazło,więc widzę tu niebezpieczeństwo wywoływania jego ducha wręcz...

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Adam01 » 2024-01-28, 14:38

Jeśli ktoś próbuje kontaktować się ze zmarłymi to podpada pod paragraf Kpł 20:27

Awatar użytkownika
Kamil Beniuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 11 wrz 2018
Lokalizacja: Skierdy
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 30 times
Kontakt:

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Kamil Beniuk » 2024-01-28, 15:10

– W 1702 roku w czasie wojny północnej św. Andrzej Bobola SJ objawia się ks. Marcinowi Godebskiemu SJ w Pińsku, aby ten odnalazł jego trumnę. Przypomina o sobie i swojej misji ochrony Polski.
– W 1819 roku objawia się ks. Alojzemu Korzeniewskiemu OP w Wilnie przepowiadając, że będzie patronem Polski.
– W 1983 objawia się ks. Józefowi Niżnikowi w Strachocinie, aby dalej przypomnieć o swoim misji wobec Polski.
– Na początku XXI wieku objawia się ks. Stanisławowi Kani we śnie w Chotomowie, aby założył parafię w Rajszewie. Prawie 20 km od pierwszego publicznego Matki Bożej w 1920 r nazywane “Cudem nad Wisłą”. Ks. Kania już nie żyje. Zmarł w powszechnej opinii świętości.

Mieszkam 300 m od kościoła w Rajszewie. Znajdują się tam jego relikwie Boboli. Razem ze św. Andrzejem realizujemy projekt ewangelizacyjny Szlak im. św. Andrzeja Boboli. Projekt jest wsparty prze gminę Jabłonna. Nazywa się to "świętych obcowanie" w praktyce.
A jak u Ciebie realizowany jest ten dogmat wiary?
Ja tylko pytam? http://www.youtube.com/@jatylkopytam
mgr teologii UKSW, katecheta. Pasjonat apologetyki, gitarzysta, webmaster, autor tekstów i muzyki pieśni religijnej.

Awatar użytkownika
Adam01
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 364
Rejestracja: 13 gru 2023
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: Adam01 » 2024-01-28, 15:19

Jak z żywymi to raczej wolno.
Na samoczynne objawienia nie znam paragrafu.
Ale jeśli ktoś umyślnie stara się doprowadzić do kontaktu ze zmarłymi to paragraf podałem.
Nie mój ale Boga. O odstępstwach nie słyszałem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6206
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 871 times
Been thanked: 704 times

Re: Czy można widzieć i rozmawiać ze świętym? Św. Andrzej Bobola.

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-28, 15:47

Wiem jak u mnie jest realizowany:wszelkie moje obcowanie ze świętymi zostawiam dla siebie i spowiednika.
Wiem też jak nie jest realizowany:nie chciałabym aby ktokolwiek wierzył w jakieś moje objawienia,dotyczące przyszłości narodu także,jako pewnik,tylko dlatego że mnie zna.
Ani przedstawiał je jako prawdziwe na forach.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
Kamilu,podaj jakieś info większe na czym to wasze obcowanie polega,bo nie mogę znaleźć w necie.
Ostatnio zmieniony 2024-01-28, 15:48 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”