Grzech nieświadomy, a sakrament Eucharystii

Spam, offtop na forum, czyli forumowe śmieci, posty nie wnoszące nic do tematu, nie związane z nim.
Zablokowany
julia
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2022
Has thanked: 1 time

Grzech nieświadomy, a sakrament Eucharystii

Post autor: julia » 2022-02-04, 19:57

Szczęść Boże,
Przyznam szczerze, mam 13 lat raz na jednej stronie wyskoczył mi filmik z fragmentami pewnej książki z ciekawości przeczytałam. Okazało się, że są to fragmenty o temacie erotycznym... Niestety wciągnęło mnie to i weszłam na konto z chęcią zobaczenia innych fragmentów nie wiem czy z ciekawości czy z mojej głupoty... Wiedziałam że robię coś nie tak, ale nie wiedziałam że jest to, aż tak poważne. Nie miałam pojęcia o grzechu... Że to co robię ma materię ciężką i że jest wogóle jakimś grzechem. Kiedy się dowiedziałam przez kilka dni szukałam odpowiedzi czy jest to grzech ciężki. Przed dowiedzeniem się chodziłam kilka razy do Komunii, ponieważ nie wiedziałam, że z tym co zrobiłam nie mogę tego uczynić. Znalazłam na różnych stronach że grzech ciężki jest popełniany wtedy kiedy ma się 100% świadomości, że popełnia się grzech, a ja nie widziałam że jest to grzech. W takim razie jest to grzech ciężki, czy nie? Strasznie żałuję tego co zrobiłam i mam plan przy najbliższej spowiedzi się z tego wyspowiadać, ale nie wiem czy jak dowiedziałam się o grzechu to mogę dalej uczęszczać do Sakramentu Eucharystii. Proszę o jak najszybszą odpowiedź...

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Grzech nieświadomy, a sakrament Eucharystii

Post autor: Albertus » 2022-02-04, 20:14

Szczęść Boże. Witaj.

Bardzo dobrze że tak poważnie traktujesz grzech bo to są poważne sprawy.

Jeśli jednak nie miałaś złych intencji to spokojnie i bez obaw idź do spowiedzi.

Pan Bóg jest dobrym Ojcem któremu zależy na tobie i nie zależy mu na tym aby cię "przyłapać" na jakimś grzechu czy upadku tylko na tym byś podążała drogą Prawdy i Miłości.

:)

julia
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2022
Has thanked: 1 time

Re: Grzech nieświadomy, a sakrament Eucharystii

Post autor: julia » 2022-02-04, 20:38

Oczywiście nie miałam na myśli popełnienia czegoś złego, a co dopiero grzechu... Nie wiem nawet po co wykonałam ten czyn. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

julia
Przybysz
Przybysz
Posty: 5
Rejestracja: 2 lut 2022
Has thanked: 1 time

Re: Grzech nieświadomy, a sakrament Eucharystii

Post autor: julia » 2022-02-04, 22:40

Proszę o odpowiedź czy dalej mogę uczęszczać do Komunii Świętej? Nie wiem, czy ten czyn, który postąpiłam jest grzechem ciężkim czy powszednim. Proszę o odpowiedź, przynajmniej do niedzieli😟

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Grzech nieświadomy, a sakrament Eucharystii

Post autor: Niezapominajka » 2022-02-05, 11:59

Tak czy inaczej wcześniej radziłabym udać się do konfesjonału, ze swoimi wątpliwościami. My nie jesteśmy w stanie zadecydować za Ciebie.
Pozdrawiam.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Zablokowany