Zbawienie

Dlaczego żyjemy, po co się urodziliśmy, jaki jest nasz cel w życiu, co na czeka po śmierci; niebo, piekło, nic? Rozmowy na temat życia, śmierci i wieczności.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Zbawienie

Post autor: sądzony » 2022-12-31, 10:07

adampiotr pisze: 2022-02-16, 20:00 1. Dlaczego nie wszyscy będą zbawieni nawet jesli się będzie starał ??
2. Dlaczego po śmierci czekają męki a przecież śmierć ma być uwolnieniem od tych męk na ziemi??
3. Dlaczego człowiek chory nie dostanie się do nieba mimo choroby niezdolności do życia ?
1. Ja osobiście wierzę, że wszyscy.
2. Nie rozumiem.
3. Nie rozumiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 18 times

Re: Zbawienie

Post autor: zdrogi » 2023-01-02, 18:21

Nikt niw ma pewności, że będzie zbawiony. Czytałem kiedyś fragment książki księdza teologa, już nie pamiętam autora Siedem Grzechów Głównych, już sama myśl, że staram się być dobry, jestem dobry, czynię dobrze, będę zbawiony popełniamy grzech pychy, gdyż nic co dobre na tej ziemi nie pochodzi od człowieka, a od Boga, a człowiek jest tylko nośnikiem dobra lub zła. Paradoksalnie taką samą szansę na zbawienie ma ostatni złoczyńca jak i pierwszy ze sprawiedliwych. Na niejednych rekolekcjach słyszałem od księdza rekolekcjonisty, że on sam nie ma pewności czy dostąpi zbawienia, co w wielu mogło wzbudzać rozterkę: jak to on ten blisko Boga nie ma nadziei to cóż ja mam powiedzieć biedny żuczek. Notabene czy zmarły ostatnio Benedykt XVI czy będzie zbawiony czy w czasie gdy była taka możliwość, potrzeba, konieczność stanął w prawdzie. Tego nie wie nikt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Życie, śmierć, wieczność”