Ulubione modlitwy

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
Awatar użytkownika
Abraham45
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 375 razy
Otrzymał podziękowań: 130 razy
Kontakt:

Re: Ulubione modlitwy

Post autor: Abraham45 » 2017-12-27, 22:43

Ja najbardziej lubię i cenie Ojcze nasz, bo to jedna z tych najstarszych modlitw przekazana przez samego Jezusa.
Ale lubię tez Litanie, Godzinki oraz Psalmy, ale bardziej w formie śpiewanej, szczególnie te dwie ostatnie, chociaż i te dwie Litanie Loretańska i do Serca Jezusowego są w formie śpiewanej i można je znaleźć w sieci.
W kościele modle się raczej modlitwami własnymi, od siebie, bo tak jest najłatwiej, wyrażam wtedy to co czuję, co myślę, co chcę przekazać Jezusowi.

Każda modlitwa otwiera moje serce na relację z Bogiem, na Jego obecność podczas takiego dialogu, dlatego im bardziej mówię od siebie tym ta modlitwa jest bardziej szczera i otwarta na Jezusa.

"Chwalebny krzyż Zmartwychwstałego Pana jest drzewem mojego zbawienia. W jego korzeniach wzrastam, w jego gałęziach odpoczywam" :YMPRAY:

Tagi tematu:

Awatar użytkownika
Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 104 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Ulubione modlitwy

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-05, 08:54

Naucz nas, Panie Boże, dzielić się chlebem, miłością i życzliwością ze wszystkimi ludźmi, a zwłaszcza z tymi, wśród których żyjemy. Obdarz miłością, zgodą i jednością naszą rodzinę. Wlej nadzieję w serca ubogich, samotnych, osieroconych i przeżywających jakiekolwiek cierpienia. W dzisiejszą noc Bożego Narodzenia naszą modlitwą ogarniamy też chrześcijan mieszkających w Betlejem i innych zakątkach Ziemi Świętej. Ty, Panie, znasz ich troski i niepokoje. Widzisz ich osamotnienie i lęk o przyszłość. Słyszysz wołanie o pokój i pojednanie między narodami i wyznawcami różnych religii. Ześlij, Panie, swój pokój na udręczoną wojnami i przemocą Ziemię Świętą. Ulecz z nienawiści serca żydów, muzułmanów i chrześcijan. Pomóż im przebaczyć wzajemne urazy i krzywdy. :)

Awatar użytkownika
Antagonista
Bywalec
Bywalec
Wysłał podziękowań: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Antagonista » 2019-03-11, 00:43

Od jakiegoś czasu jedną z moich ulubionych jest ta, znaleziona w dziele "Mój niedzielny mszalik" księdza Józefa Stedmana:
Pomnij, o Panno święta co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie, że nigdy nie słyszano, aby gdy się Polska w potrzebie pod Twoją obronę uciekała, Twego wspomożenia błagała, od Ciebie opuszczoną była. Taką ożywieni ufnością, o cudowna Panno Częstochowska, Naród Polski do stóp Twoich przypada i błagalne wznosi ku Tobie wołanie. Królowo Korony Polskiej, Królestwa swego strzeż! Od Wschodu do Zachodu na straży granic Polski, o Pani nasza, stań! Płaszczem swym jako puklerzem od wrogów chroń! Wojnom, głodowi i zarazom, niezgodzie i klęskom wszelkim przystępu do Polski broń! A dusze Narodu Twego do Syna Swego skłoń. O Matko Chrystusowa, Matko łaski Bożej, nie gardź tym Polskim wołaniem, lecz usłysz je i racz wysłuchać, o łaskawa, o litościwa Pani i Królowo nasza. Amen.

Rzuć serce i życie jak granat.
Rozsadź skamieniałość świata.
Tak w śpiewie żywej krwi i w eksplozjach serc
w historię trzeba biec
jak w atak.
Andrzej Trzebiński, “Żołnierzom walczącym za Bugiem”

Awatar użytkownika
Viridiana
Gaduła
Gaduła
Wysłał podziękowań: 261 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy

Post autor: Viridiana » 2019-03-11, 12:18

Ja najbardziej lubię "Ojcze Nasz". ;)

Omnia vincit Amor et nos cedamus Amori (Wergiliusz, Eklogi)

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 928 razy
Otrzymał podziękowań: 747 razy

Post autor: Magnolia » 2019-04-15, 15:29

Modlitwa do św. Józefa

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość
Jr 31,3

Awatar użytkownika
Efezjan
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 15 razy
Otrzymał podziękowań: 59 razy

Post autor: Efezjan » 2019-04-15, 19:34

Teraz po rekolekcjach: medytacja ignacjańska - trzeba będzie jutro trochę pomedytować.

Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
malgo_1991
Bywalec
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-05, 18:22

Zwykle nie lubie gadac wiec milcze. Poprostu trwam i kontempluje.;)

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 928 razy
Otrzymał podziękowań: 747 razy

Post autor: Magnolia » 2019-09-01, 22:24

Modlitwa o wstawiennictwo O.Pio:

Święty Ojcze Pio,
naznaczony świętymi znakami męki naszego Zbawiciela,
Ciebie wybrał Bóg,
abyś w naszych czasach na nowo ukazał potęgę i cuda Bożej miłości.
Bądź w niebie naszym patronem,
a gdy wzywamy Twojego potężnego wstawiennictwa u tronu Bożego Miłosierdzia,
uproś nam przebaczenie grzechów,
łaskę zjednoczenia z Jezusem Chrystusem w Eucharystii
i radość trwania w Kościele świętym.
Broń nas przed złym duchem,
kieruj nasze kroki na drogę pokoju
i naucz nas żyć w prawdzie i wolności dzieci Bożych.

Amen

Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość
Jr 31,3

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ