Witam

Jesteś nowy/a na forum? Tutaj możesz się z nami przywitać i siebie nam przedstawić.
ODPOWIEDZ
1234koteł125
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2022
Been thanked: 2 times

Witam

Post autor: 1234koteł125 » 2022-02-24, 17:59

Przepraszam ale nie wiem za bardzo jak pisać na takim forum nigdy nie udzielałem się w internecie . Jestem trochę zagubiony jeśli chodzi o wiarę. Chciałbym spędzić trochę czasu na tym forum , zapytać się o kilka rzeczy i spróbować tak naprawdę uwierzyć w Boga. Czytałem Nowy Testament z myślą że to mnie nawróci. Jednak po sporej ilości czytania stałem się jeszcze bardziej nieufny wobec religii gdyż nie potrafię zrozumieć pokrętnej logiki tego pisma. Starego Testamentu nie czytałem ale miałem coś z tego na religii w szkole i czytałem na wikipedii . Zauważyłem że Bóg potrafi być naprawdę okrutny a jednak potępia przemoc . kocha nas wszystkich ale pozwala na tragedie itd. ( ktoś mi kiedyś powiedział że życie jest okrutne i bolesne gdyż jest to dla nas próba od Boga więc może to jest powód dla którego Bóg pozwala na cierpienie ) Ale w Biblii widzę dużo sprzeczności i sam nie wiem jak ją zinterpretować. Mam 16 lat i jestem naprawdę zagubiony. Nie jestem złym człowiekiem ale raczej nie jestem też dobry. Nikogo nie krzywdzę ale jestem chłodny i obojętny wobec wielu osób. Stworzyłem konto na tym forum bo mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto wytłumaczy mi jak to jest z Bogiem i że albo się nawrócę , albo chociaż stanę się lepszym człowiekiem. Jeśli ktoś to przeczytał i uwarza że może mi jakoś pomóc niech odpisze na moją wiadomość , wtedy zdadałbym kilka pytań które mnie dręczą i może uzyskałbym odpowiedź. Z góry dziękuję i przepraszam za tak długi post ale to pierwszy raz kiedy udzielam się na forum.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Witam

Post autor: Andej » 2022-02-24, 18:35

1234koteł125 pisze: 2022-02-24, 17:59 nie wiem za bardzo jak pisać na takim forum
Szczerze.

Nie wiem, czy uzyskasz to, czego szukasz. Ludzie studiują Biblię od tysięcy lat i wciąż ją odkrywają.
Nie jestem osobą, która odważyłaby się na wyjaśnianie Biblii. Interesuje mnie to, co Bóg, za pośrednictwem Biblii, przekazuje mi. Też wielu fragmentów nie rozumiem. I zapewne nigdy nie zrozumiem. Choć wciąż odkrywam coś nowego.

Droga do wiary jest długa. Uczę się wiary od kilkudziesięciu lat. I wciąż się uczę.

Jeśli będę potrafił, to chętnie pomogę. Będę próbował. Na miarę moich możliwości.

Mam jedną prośbę. Nie poruszaj wielu tematów na raz, bo wtedy wszystko się pokręci. I przygotuj się, że od różnych osób będziesz dostawał odpowiedzi, które mogą byś sprzeczne z innymi odpowiedziami. Są wśród nas osoby mocno wierzące i wierzące powierzchownie. Bywają też ateiści, innowiercy. Są osoby posiadające wielka wiedzę teologiczną, i są tacy, których wiedza jest znikoma. Są też osoby wierzący w teorie spiskowe.
Zatem musisz sam filtrować. Oceniać. Rozpoznawać, kto jest kim. I jakie ma intencje.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Witam

Post autor: Albertus » 2022-02-24, 18:53

1234koteł125 pisze: 2022-02-24, 17:59 Przepraszam ale nie wiem za bardzo jak pisać na takim forum nigdy nie udzielałem się w internecie . Jestem trochę zagubiony jeśli chodzi o wiarę. Chciałbym spędzić trochę czasu na tym forum , zapytać się o kilka rzeczy i spróbować tak naprawdę uwierzyć w Boga. Czytałem Nowy Testament z myślą że to mnie nawróci. Jednak po sporej ilości czytania stałem się jeszcze bardziej nieufny wobec religii gdyż nie potrafię zrozumieć pokrętnej logiki tego pisma. Starego Testamentu nie czytałem ale miałem coś z tego na religii w szkole i czytałem na wikipedii . Zauważyłem że Bóg potrafi być naprawdę okrutny a jednak potępia przemoc . kocha nas wszystkich ale pozwala na tragedie itd. ( ktoś mi kiedyś powiedział że życie jest okrutne i bolesne gdyż jest to dla nas próba od Boga więc może to jest powód dla którego Bóg pozwala na cierpienie ) Ale w Biblii widzę dużo sprzeczności i sam nie wiem jak ją zinterpretować. Mam 16 lat i jestem naprawdę zagubiony. Nie jestem złym człowiekiem ale raczej nie jestem też dobry. Nikogo nie krzywdzę ale jestem chłodny i obojętny wobec wielu osób. Stworzyłem konto na tym forum bo mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto wytłumaczy mi jak to jest z Bogiem i że albo się nawrócę , albo chociaż stanę się lepszym człowiekiem. Jeśli ktoś to przeczytał i uwarza że może mi jakoś pomóc niech odpisze na moją wiadomość , wtedy zdadałbym kilka pytań które mnie dręczą i może uzyskałbym odpowiedź. Z góry dziękuję i przepraszam za tak długi post ale to pierwszy raz kiedy udzielam się na forum.
Witaj!

Dobrze że jesteś i że, mam nadzieję, szukasz Boga i prawdy o Nim.

Dobrze że szukasz bo nasz Pan Jezus Chrystus powiedział - kto szuka ten znajdzie a pukającemu otworzą.

Myślę że chociaż pragnienie zrozumienia i poznania Boga rozumem jest dobre i słuszne to jednak nic z tego nie będzie bez nawiązania osobistej relacji z Bogiem przez modlitwę.

Moja rada - spróbuj zwracać się do Boga ze swoimi wątpliwościami i problemami i proś Go o pomoc i natchnienie.

Zapewniam cię - to nie pozostaje bez odpowiedzi! Prędzej lub później, nie tak jak się spodziewałeś, czasem przez innych ludzi, czasem przez jakieś wydarzenia czy doświadczenia ale odpowie.

Poza tym na pewno bracia i siostry z forum postarają się pomóc, odpowiedzieć na twoje pytania i rozwiać wątpliwości.

:)
Ostatnio zmieniony 2022-02-24, 18:59 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

1234koteł125
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2022
Been thanked: 2 times

Re: Dziękuję za odpowiedź

Post autor: 1234koteł125 » 2022-02-24, 20:01

Albertus pisze: 2022-02-24, 18:53 Witaj!

Dobrze że jesteś i że, mam nadzieję, szukasz Boga i prawdy o Nim.

Dobrze że szukasz bo nasz Pan Jezus Chrystus powiedział - kto szuka ten znajdzie a pukającemu otworzą.

Myślę że chociaż pragnienie zrozumienia i poznania Boga rozumem jest dobre i słuszne to jednak nic z tego nie będzie bez nawiązania osobistej relacji z Bogiem przez modlitwę.

Moja rada - spróbuj zwracać się do Boga ze swoimi wątpliwościami i problemami i proś Go o pomoc i natchnienie.

Zapewniam cię - to nie pozostaje bez odpowiedzi! Prędzej lub później, nie tak jak się spodziewałeś, czasem przez innych ludzi, czasem przez jakieś wydarzenia czy doświadczenia ale odpowie.

Poza tym na pewno bracia i siostry z forum postarają się pomóc, odpowiedzieć na twoje pytania i rozwiać wątpliwości.

:)
Poczekaj , nie wiem czy to zrozumiałem. Podczas modlitwy mam zadawać Bogu pytania , a potem po kilku dniach , tygodniach albo latach dostanę od niego znak który będzie jakimś wydarzeniem i jeśli odpowiednio go zinterpretuję to uzyskam odpowiedź ? Czy to miałeś na myśli ? Mam nadzieję że dobrze to zrozumiałem. Dziękuję .

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Andej pisze: 2022-02-24, 18:35
1234koteł125 pisze: 2022-02-24, 17:59 nie wiem za bardzo jak pisać na takim forum
Szczerze.

Nie wiem, czy uzyskasz to, czego szukasz. Ludzie studiują Biblię od tysięcy lat i wciąż ją odkrywają.
Nie jestem osobą, która odważyłaby się na wyjaśnianie Biblii. Interesuje mnie to, co Bóg, za pośrednictwem Biblii, przekazuje mi. Też wielu fragmentów nie rozumiem. I zapewne nigdy nie zrozumiem. Choć wciąż odkrywam coś nowego.

Droga do wiary jest długa. Uczę się wiary od kilkudziesięciu lat. I wciąż się uczę.

Jeśli będę potrafił, to chętnie pomogę. Będę próbował. Na miarę moich możliwości.

Mam jedną prośbę. Nie poruszaj wielu tematów na raz, bo wtedy wszystko się pokręci. I przygotuj się, że od różnych osób będziesz dostawał odpowiedzi, które mogą byś sprzeczne z innymi odpowiedziami. Są wśród nas osoby mocno wierzące i wierzące powierzchownie. Bywają też ateiści, innowiercy. Są osoby posiadające wielka wiedzę teologiczną, i są tacy, których wiedza jest znikoma. Są też osoby wierzący w teorie spiskowe.
Zatem musisz sam filtrować. Oceniać. Rozpoznawać, kto jest kim. I jakie ma intencje.
Rozumiem , dziękuję.
Ostatnio zmieniony 2022-02-24, 20:08 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-24, 20:15

Postaramy się pomóc, jesli będziemy umieli. Z własnego doświadczenia - najważniejsze, żeby nie rozważać wielu tematów na raz, tylko po kolei wgryzać sie głeboko.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Dziękuję za odpowiedź

Post autor: Albertus » 2022-02-24, 20:36

1234koteł125 pisze: 2022-02-24, 20:04
Albertus pisze: 2022-02-24, 18:53 Witaj!

Dobrze że jesteś i że, mam nadzieję, szukasz Boga i prawdy o Nim.

Dobrze że szukasz bo nasz Pan Jezus Chrystus powiedział - kto szuka ten znajdzie a pukającemu otworzą.

Myślę że chociaż pragnienie zrozumienia i poznania Boga rozumem jest dobre i słuszne to jednak nic z tego nie będzie bez nawiązania osobistej relacji z Bogiem przez modlitwę.

Moja rada - spróbuj zwracać się do Boga ze swoimi wątpliwościami i problemami i proś Go o pomoc i natchnienie.

Zapewniam cię - to nie pozostaje bez odpowiedzi! Prędzej lub później, nie tak jak się spodziewałeś, czasem przez innych ludzi, czasem przez jakieś wydarzenia czy doświadczenia ale odpowie.

Poza tym na pewno bracia i siostry z forum postarają się pomóc, odpowiedzieć na twoje pytania i rozwiać wątpliwości.

:)
Poczekaj , nie wiem czy to zrozumiałem. Podczas modlitwy mam zadawać Bogu pytania , a potem po kilku dniach , tygodniach albo latach dostanę od niego znak który będzie jakimś wydarzeniem i jeśli odpowiednio go zinterpretuję to uzyskam odpowiedź ? Czy to miałeś na myśli ? Mam nadzieję że dobrze to zrozumiałem. Dziękuję .
Napisałem tylko że jeśli masz w sobie szczere pragnienie szukania prawdy o Bogu to On da ci jakąś odpowiedź.

Taką jaką uzna za stosowne. Bo Bóg pokornym daje łaskę a przeciwstawia się pysznym(1P5:5)

I ,jak to powyższe wskazuje, nie jest to równoznaczne z wyjaśnianiem jakichś wydumanych intelektualnych łamigłówek.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Witam

Post autor: Susanna » 2022-02-24, 20:39

Witaj.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14817
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Dezerter » 2022-02-24, 20:56

1234koteł125 pisze: 2022-02-24, 17:59 Przepraszam ale nie wiem za bardzo jak pisać na takim forum nigdy nie udzielałem się w internecie . Jestem trochę zagubiony jeśli chodzi o wiarę. Chciałbym spędzić trochę czasu na tym forum , zapytać się o kilka rzeczy i spróbować tak naprawdę uwierzyć w Boga. Czytałem Nowy Testament z myślą że to mnie nawróci. Jednak po sporej ilości czytania stałem się jeszcze bardziej nieufny wobec religii gdyż nie potrafię zrozumieć pokrętnej logiki tego pisma. Starego Testamentu nie czytałem ale miałem coś z tego na religii w szkole i czytałem na wikipedii . Zauważyłem że Bóg potrafi być naprawdę okrutny a jednak potępia przemoc . kocha nas wszystkich ale pozwala na tragedie itd. ( ktoś mi kiedyś powiedział że życie jest okrutne i bolesne gdyż jest to dla nas próba od Boga więc może to jest powód dla którego Bóg pozwala na cierpienie ) Ale w Biblii widzę dużo sprzeczności i sam nie wiem jak ją zinterpretować. Mam 16 lat i jestem naprawdę zagubiony. Nie jestem złym człowiekiem ale raczej nie jestem też dobry. Nikogo nie krzywdzę ale jestem chłodny i obojętny wobec wielu osób. Stworzyłem konto na tym forum bo mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto wytłumaczy mi jak to jest z Bogiem i że albo się nawrócę , albo chociaż stanę się lepszym człowiekiem. Jeśli ktoś to przeczytał i uwarza że może mi jakoś pomóc niech odpisze na moją wiadomość , wtedy zdadałbym kilka pytań które mnie dręczą i może uzyskałbym odpowiedź. Z góry dziękuję i przepraszam za tak długi post ale to pierwszy raz kiedy udzielam się na forum.
Dobrze, że do nas zajrzałeś - rozgość się :ymhug:
Bardzo dobrze o 16 latku świadczy czytanie Biblii i szukanie drogi do Boga - chętnie pomożemy i mogę cię zapewnić, że jak z nami zostaniesz, to będziesz wzrastał nie tylko w wiedzy o Bogu, ale i wierze.
Jeśli chodzi o sprawy techniczne, ale i wszystkie inne to pytaj śmiało mnie, albo moderatorów - to ci na zielono
memberlist.php?mode=team
Wszyscy jesteśmy grzesznikami a dobry jest tylko Bóg - tak mówi Słowo Boże
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dziękuję za odpowiedź

Post autor: sądzony » 2022-02-24, 21:09

1234koteł125 pisze: 2022-02-24, 20:04 Poczekaj , nie wiem czy to zrozumiałem. Podczas modlitwy mam zadawać Bogu pytania , a potem po kilku dniach , tygodniach albo latach dostanę od niego znak który będzie jakimś wydarzeniem i jeśli odpowiednio go zinterpretuję to uzyskam odpowiedź ?
Tak też może się zdarzyć.

Witaj w Duchu.
W życiu mniej ważne jest posiadanie wiedzy, a bycie.
Bycie dzieje się jedynie w Bogu.

Dbając o relację z Bogiem nie zawsze zyskujesz odpowiedzi na pytania, ale tracisz konieczność ich stawiania.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-24, 21:12

Jeśli idzie o poruszone przez Ciebie zagadnienie, może trochę pomoże Ci któryś z tych tekstów (a może już je znasz?)
http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_07.htm
https://bosko.pl/wiara/Dlaczego-Bog-Sta ... rutny.html
http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_14.htm

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Witam

Post autor: Albertus » 2022-02-24, 21:15

1234koteł125 pisze: 2022-02-24, 17:59 Jeśli ktoś to przeczytał i uwarza że może mi jakoś pomóc niech odpisze na moją wiadomość , wtedy zdadałbym kilka pytań które mnie dręczą i może uzyskałbym odpowiedź.
Najlepiej po prostu zadaj te pytania.

1234koteł125
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2022
Been thanked: 2 times

Dziękuję

Post autor: 1234koteł125 » 2022-02-25, 23:43

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-24, 21:12 Jeśli idzie o poruszone przez Ciebie zagadnienie, może trochę pomoże Ci któryś z tych tekstów (a może już je znasz?)
http://mateusz.pl/ksiazki/js-npp/js-npp_07.htm
https://bosko.pl/wiara/Dlaczego-Bog-Sta ... rutny.html
http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_14.htm
Dziękuję za linki coś tam rozumiem.

Dodano po 4 minutach 17 sekundach:
Re:Dziękuję
Dezerter pisze: 2022-02-24, 20:56
1234koteł125 pisze: 2022-02-24, 17:59 Przepraszam ale nie wiem za bardzo jak pisać na takim forum nigdy nie udzielałem się w internecie . Jestem trochę zagubiony jeśli chodzi o wiarę. Chciałbym spędzić trochę czasu na tym forum , zapytać się o kilka rzeczy i spróbować tak naprawdę uwierzyć w Boga. Czytałem Nowy Testament z myślą że to mnie nawróci. Jednak po sporej ilości czytania stałem się jeszcze bardziej nieufny wobec religii gdyż nie potrafię zrozumieć pokrętnej logiki tego pisma. Starego Testamentu nie czytałem ale miałem coś z tego na religii w szkole i czytałem na wikipedii . Zauważyłem że Bóg potrafi być naprawdę okrutny a jednak potępia przemoc . kocha nas wszystkich ale pozwala na tragedie itd. ( ktoś mi kiedyś powiedział że życie jest okrutne i bolesne gdyż jest to dla nas próba od Boga więc może to jest powód dla którego Bóg pozwala na cierpienie ) Ale w Biblii widzę dużo sprzeczności i sam nie wiem jak ją zinterpretować. Mam 16 lat i jestem naprawdę zagubiony. Nie jestem złym człowiekiem ale raczej nie jestem też dobry. Nikogo nie krzywdzę ale jestem chłodny i obojętny wobec wielu osób. Stworzyłem konto na tym forum bo mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto wytłumaczy mi jak to jest z Bogiem i że albo się nawrócę , albo chociaż stanę się lepszym człowiekiem. Jeśli ktoś to przeczytał i uwarza że może mi jakoś pomóc niech odpisze na moją wiadomość , wtedy zdadałbym kilka pytań które mnie dręczą i może uzyskałbym odpowiedź. Z góry dziękuję i przepraszam za tak długi post ale to pierwszy raz kiedy udzielam się na forum.
Dobrze, że do nas zajrzałeś - rozgość się :ymhug:
Bardzo dobrze o 16 latku świadczy czytanie Biblii i szukanie drogi do Boga - chętnie pomożemy i mogę cię zapewnić, że jak z nami zostaniesz, to będziesz wzrastał nie tylko w wiedzy o Bogu, ale i wierze.
Jeśli chodzi o sprawy techniczne, ale i wszystkie inne to pytaj śmiało mnie, albo moderatorów - to ci na zielono
memberlist.php?mode=team
Wszyscy jesteśmy grzesznikami a dobry jest tylko Bóg - tak mówi Słowo Boże
Będę odwiedzał tą stronę i dziękuję bardzo za serdeczne powitanie. Dzisiaj już późno ale jutro trochę popytam o rzeczy których jeszcze nie ogarniam. Dobranoc.

ODPOWIEDZ