Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-10, 07:32

Jestem ciekaw czy ostatnia wypowiedź papieża to jakieś zawoalowane zaproszenie do negocjacji czy jego własny autorski pomysł

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2024-03-10, 07:38

Lepiej niech papiez sie juz tutaj nie misza, bo ma ( ten papiez ) niezwykle zdolnosci rozwalania wszystkiego, czego sie tknie

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2024-03-10, 07:44

=(( biała flaga ukrainy, co za pomysł

Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
konserwa pisze: 2024-03-09, 23:31 Sytuacja na Ukrainie to nie tylko prosty podzial na ruskich i ukrainnych.
Ukraina po rozpadzie Sowietow wcale nie ukazala sie jako kraj jednolicie narodowo skonsolidowany. I co wiecej - jakies 30 % Ukraincow wcale nie dozy do swego rodzaju niepodleglej Ukrainy
przepraszam że wtrącę prywatne wspomnienie - jako nastolatka byłam u rodziny - ukraińcy w wiosce pod lwowem. z intencją bycia lepiej zrozumianą w mowie posługiwałam się nauczonym w szkole jęz.rosyjskim, co budziło niesmak na twarzach ciotek, jako że był to jak powiedziały język okupanta. w końcu moja babcia jako najstarsza z sióstr wytłumaczyła im że to tylko dziecko i że miałam dobre intencje
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2024-03-10, 07:58

Nie musisz przepraszac - Ukraina to ponad 500 000 km kwadrat i rozciaga sie na jakies prawie poltora tysiaca kilometrow.
Sa miejsca takie, i sa miejsca takie - a kazde znajduje sie w (na) Ukrainie.
Ludzi jest tam okolo 50 milionow, z tego jakis 20 milionow ma silne zwiazki z ludem ( obszarami ) rosyjskimi.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6016
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Albertus » 2024-03-10, 08:59

konserwa pisze: 2024-03-10, 07:58 Nie musisz przepraszac - Ukraina to ponad 500 000 km kwadrat i rozciaga sie na jakies prawie poltora tysiaca kilometrow.
Sa miejsca takie, i sa miejsca takie - a kazde znajduje sie w (na) Ukrainie.
Ludzi jest tam okolo 50 milionow, z tego jakis 20 milionow ma silne zwiazki z ludem ( obszarami ) rosyjskimi.
To chyba trochę nie aktualne dane.

https://oko.press/ukraina-po-wojnie-kry ... graficzny

AkceptujeJezusa
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 4 lut 2024
Ostrzeżenia: 1
Been thanked: 2 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: AkceptujeJezusa » 2024-03-10, 09:38

Wczoraj USA powiedziała,że jest gotowa przed bombą nuklearną Putina.
Widzę że jesteśmy manipulowani,I oszukani.Myślę że za jakiś czas,Putin użyje jej.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2024-03-10, 15:15

Albertusie . nikt nie ma chyba aktualnych danych. Z samej centralnej wszech rosji przez ostatnie 20 lat przybalo ponoc jakies 4 miliony ludzi do Ukrainy ; w tym polowa ponoc to z republik azjatyckich jako tranzyt z Indii, Filipin itp.
Co do strachu przed bomba - strach nic tu nie pomoze - bedzie bomba, beda fajerwerki ... i bedzie odwet.
Nastepna kolejna wojna bedzie na maczugi.
Ludzkosc przetrwa .
Wazne, zeby nasze zycie jakkolwiek bedzie toczylo sie z Bogiem.
Ostatnio zmieniony 2024-03-10, 15:17 przez konserwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-10, 16:31

Ja jestem za tym by ci uchodźcy nie wracali...
To państwo po wojnie przyjazne nam nie będzie..Niech wiec za silne nie będzie. Albo niech wytnie wplywy pobanderowskie .Do nogi. .Nie chodzi o to ze boje sie konfliktow o zboze czy co tam innego. Z tym se poradzimy. Problemem bedzie gdy neobanderowcy na te konflikty narzuca narracje zeby Lachiw rezaty .Wojna nam z nimi niepotrzebna.Poza tym uchodźcy którzy tu wrosną będą niejako narzędziem wpływu na politykę wewnętrzna Ukrainy..Taki soft Power.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2024-03-10, 19:57

Najsilniejszy jest ten, kto w walce dobra ze złem staje po stronie dobra, zamiast próbować stawiać je na równi i nazywać to »negocjacjami«" - zareagował na tę wypowiedź na platformie X szef ukraińskiego resortu obrony Dmytro Kułeba.Polityk zaznaczył też, że: "Nasza flaga jest niebiesko-żółta. To flaga, dla której żyjemy, umieramy i triumfujemy. Nigdy nie podniesiemy żadnej innej flagi". Jednocześnie, jeśli chodzi o białą flagę, znamy strategię Watykanu z pierwszej połowy XX w. Wzywam do unikania powtarzania błędów przeszłości i wspierania Ukrainy i jej mieszkańców w ich sprawiedliwej walce o życie" - napisał ukraiński minister spraw zagranicznych"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-10, 20:55

Honorowe, górnolotne.
Tyl że jesli nie poparte argumentami odpowiednimi to wieszczace krew i katastrofe.
Niestety Ukraina juz wyczerpała swoj limit pomyłek. Teraz jakakolwiek omyłka , lub zmiana na zapleczu spowoduje jej kleskę.
Może być tak że jakikolwiek sygnał ze np uznają że Krym jest rosyjski itp pozwoli Kacapii wyjśc z wojny z twarzą. Niestety imperia by trwać i sie nie załamać musza miec przynajmniej jakis uzysk z wojny którą sama rozpetały. Bez tego sie rozpadają Z kacapskiego punktu widzenia Ukraina jawi sie jako państwo które bedzie dązyło do rewanżu. czyli nie da spokoju na granicy . Nie da bezpieczenstwa trawienia zdobyczy. wiec musi byc zniszczone. albie zneutralizowane . Ruskie dawały sygnały w tymmomence kiedy były najbardziej słabe ze sa linie zdobyczy z któryc sie nie wycofają.
Cała rzez o Bachmut była tylko próba zabezpieczenia zdobyczy tzn poszarpania armii ukraińskiej na tyle by nie stanowiła zagrozenia. dla Krymu . Niestety ale Ukraina nie zrozumiła tej sugestii i uznała ze może zagrać o wszystko. czyli o krym i resztę .
I zrobiła najgłupszy bład czyli wytraciła swoje najlepsze jednostki na szturmowaniu linii fortyfikacji jak niemcy pod Kurskiem.
rozejm w tamtym momencie dałby Ukrainie wiele miesiecy spokoju na skoncentrowaniu sie na wzmocnieniu kraju
Niestety kolejna lina stabilizacji w chwilo obecnej bedzie Dniepr. , który prawdopodobnie stabilizować będziemy musieli juz my czyli NATO

Oczywiscie jest kilka ruchów które jako NATO mozemy wykonać, pierwszym jest wejscie sił NATO (. najlepiej Rumunów, wspartych Francuzami )) na .
Drugie jest posstawienie wojsk w Przesmyku Suwalskim (a le to nasze polskie wsparte Amerykanami a nie Niemcami No i Amerykanie musielib by sie usadowić w Szwecji i Finlandii
Kolejne , to trzeba by pozwolić Ukraińcom zneutralizowac Nadniestrze. łacznie z wojskiem rosyjskim tam stacjonujacym

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Morkej » 2024-03-10, 21:41

abi pisze: 2024-03-10, 07:51 przepraszam że wtrącę prywatne wspomnienie - jako nastolatka byłam u rodziny - ukraińcy w wiosce pod lwowem. z intencją bycia lepiej zrozumianą w mowie posługiwałam się nauczonym w szkole jęz.rosyjskim, co budziło niesmak na twarzach ciotek, jako że był to jak powiedziały język okupanta. w końcu moja babcia jako najstarsza z sióstr wytłumaczyła im że to tylko dziecko i że miałam dobre intencje
Moja część rodziny mieszka we Lwowie i też rosyjskiego nie chcą używać. Inna sprawa, że u nich w domu praktycznie każdy umie polski, więc nie tak ciężko się z nimi dogadać.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2024-03-10, 21:41

Grzeszniku - wojny tak sie nie wygrywa ...

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-10, 22:56

konserwa pisze: 2024-03-10, 21:41 Grzeszniku - wojny tak sie nie wygrywa ...
tak wiem , inicjatywa itp. nikt im jednak nie kazał isc na linie fortyfikacji jak niemcy pod Kurskiem.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2024-03-10, 23:53

To raczej wyglada na wole polityczna ( proba ugrania pewnwj opcji ) ...
Nie mamy wgladu w tajemnice obronne sztabu ukrainskich decydentow.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2024-03-11, 05:15

podobna opcje miał Hitler decydujac sie na Kursk. opcje polityczne przewazyły nad wojskowymi. Kacapie jeszcze stac na pare błedów. Ukraine juz nie.
Co wiecej , dwa kraje z faktycznej pomocy własnymi błedami juz sobie Ukraińcy wyłaczyli , nawet ruskich działan za duzo nie trzeba było. Pierwszym to korupcja na wielka skale i koniec amerykanskiej akceptacji do tego . Drugie to skierowanie przeciw Ukrainie polskic pozytywnych emocji ( emocje ekshumacjami i zbozem )i gra na zmiane przyjaznego im rzadu w Warszawie bez zabezpieczenia sobie tyłow .
Zaden rzad czy w Waszyngtonie czy Warszawie nie zaryzykuje juz tyle wiedzac ze Kijów nie jest wiarygodnym partnerem ( no nie gra sie przeciw dobroczyncy ani nie upokarza - Warszawa ani sie go nie okłamuje ani okrada Waszyngton ) Ruskich stac jeszcze na ponad rok wojny bez ogłaszania totalnej mobilizacji.
Francuzi graja na wzmocnienie swej pozycji mocarstwowej. A Berli desperacko szuka opcji na tanie zasoby dla gospodarki ( czyli i ukrainskiej siły roboczej jak i tanich surowców) a wariant zwyciestwa Rosji mu to umozliwi, i konsolidacje Unii i kilka milionów Ukrainców i tani gaz z Moskwy ( bo ci bedac agresorem i chcac miec choc troche niezaleznosci od Chin beda musieli isc na komromis w sprawie cen.

Ostatnia karta jaka ma Kijów to karta zbożowa czyli to ze moze w ten sposób byc w miare pozadanym partnerem dostarczajac duze ilosci zboza na rynek europejski plus siłe robocza. tyle ze te zasoby sa połozone po wschodniej stronie Dniepru. i o ile ludzie uciekna to ziemi nie da sie przewiezc za Dniepr...

zreszta o mozliwosciach Ukrainy w dziedzinie polityki swiadczy fakt ze obecna sciepę na rzecz amunicji prowadza Czesi biorac na siebie ryzyko polityczne , Warszawa i Waszyngton nie chca formalnie miec z tym nic wspolnego .
Pytanie czemu nie Berlin

Dodano po 52 minutach 43 sekundach:
Czasem sie zastanawiam czy obecnie rzadzacy Ukraina nie cce wbrew pozorom pozbyc sie wschodu . tak by miec swój nieco wiekszy galicyjski grajdołek...a cała ta wojna sluzy tylko oddaniu Wschodu jak najdrożej. Bo nie maja pomysłu na całość.

ODPOWIEDZ