Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-24, 09:43

Andej pisze: 2022-11-23, 21:57 Uważam, że Zelenski musiałby być idiotą, gdy nie chciał włączenia w wojnę sił NATO. Choć koszt tego byłby straszny.
Biorąc pod uwagę historię II Wojny Swiatowej, być może koszt NIE włączenia w wojnę sił NATO będzie wyższy.
Trudno tu o mądrą radę... tak źle i tak do kitu...
Ostatnio zmieniony 2022-11-24, 09:43 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: lambda » 2022-11-24, 20:49

Marek_Piotrowski pisze: 2022-11-24, 09:43
Andej pisze: 2022-11-23, 21:57 Uważam, że Zelenski musiałby być idiotą, gdy nie chciał włączenia w wojnę sił NATO. Choć koszt tego byłby straszny.
Biorąc pod uwagę historię II Wojny Swiatowej, być może koszt NIE włączenia w wojnę sił NATO będzie wyższy.
Trudno tu o mądrą radę... tak źle i tak do kitu...
Zupełnie nie rozumiem Twojego postu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-11-24, 21:06

To jest tak, jak z chorobami. Niemal zawsze zastosowanie silniejszego leku w początkowym stadium zapobiega rozwojowi. Choć są tego skutki uboczne. Jednak zwlekanie z podaniem silnego leku prowadzi do rozwoju choroby. Czasem do tego stopnia, że farmakologia jest zbyt słaba. I konieczna operacja lub pochówek.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5194
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-11-24, 21:45

no szczegolnie pochowek super pomaga
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 240 times
Been thanked: 56 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: erzac » 2022-11-24, 22:40

lambda pisze: 2022-11-24, 20:49
Marek_Piotrowski pisze: 2022-11-24, 09:43
Andej pisze: 2022-11-23, 21:57 Uważam, że Zelenski musiałby być idiotą, gdy nie chciał włączenia w wojnę sił NATO. Choć koszt tego byłby straszny.
Biorąc pod uwagę historię II Wojny Swiatowej, być może koszt NIE włączenia w wojnę sił NATO będzie wyższy.
Trudno tu o mądrą radę... tak źle i tak do kitu...
Zupełnie nie rozumiem Twojego postu.
Daj Boże by takim pozostał. Pisze to serio, bez cienia sarkazmu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-11-25, 08:11

lambda pisze: 2022-11-24, 20:49
Marek_Piotrowski pisze: 2022-11-24, 09:43
Andej pisze: 2022-11-23, 21:57 Uważam, że Zelenski musiałby być idiotą, gdy nie chciał włączenia w wojnę sił NATO. Choć koszt tego byłby straszny.
Biorąc pod uwagę historię II Wojny Swiatowej, być może koszt NIE włączenia w wojnę sił NATO będzie wyższy.
Trudno tu o mądrą radę... tak źle i tak do kitu...
Zupełnie nie rozumiem Twojego postu.
Jak uważasz, co by było, gdyby kraje zachodnie (w tym USA) włączyły się w wojnę po napadzie III Rzeszy na Polskę?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: sądzony » 2022-11-25, 17:22

A ja mam wrażenie, że już nastąpiła amputacja, a to wszystko to bóle fantomowe.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-11-25, 17:36

Jeśli tak, to nie są to bóle fantomowe, ale sygnalizujące, miejsca kolejnych amputacji.
Niestety, im więcej odcięte, tym mniej możliwy powrót do sprawności. W 1938 tez dokonano amputacji. I to nie jednej. A bóle fantomowe okazały się zupełnie innymi bólami. Już rok później.

Jeśli masz ogródek i zobaczysz a nim jakiś chwast. Potem kilka chwastów. Po prostu chwasty amputują kawałeczek ogródka. Można przeboleć. Poczekać. Aż zajmą cały areał. Wtedy trzeba będzie Rundupem calutki ogródek, bo nie będzie innego wyjścia.

Dlatego lepiej profilaktycznie powyrywać chwasty, zanim kłącza opanują cały teren. Zanim chwast stanie zbyt mocny, aby pielenie dało efekt.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: lambda » 2022-11-25, 20:35

Marek_Piotrowski pisze: 2022-11-25, 08:11
lambda pisze: 2022-11-24, 20:49
Marek_Piotrowski pisze: 2022-11-24, 09:43
Andej pisze: 2022-11-23, 21:57 Uważam, że Zelenski musiałby być idiotą, gdy nie chciał włączenia w wojnę sił NATO. Choć koszt tego byłby straszny.
Biorąc pod uwagę historię II Wojny Swiatowej, być może koszt NIE włączenia w wojnę sił NATO będzie wyższy.
Trudno tu o mądrą radę... tak źle i tak do kitu...
Zupełnie nie rozumiem Twojego postu.
Jak uważasz, co by było, gdyby kraje zachodnie (w tym USA) włączyły się w wojnę po napadzie III Rzeszy na Polskę?
Ciężko powiedzieć i tak bez Rosji by nie pokonali Niemiec tak łatwo.

A z tego co widać to owczesna Rzesza była o wiele wiele silniejsza od współczesnej Rosji, która jedynie co to już wyniszczą Ukrainie skie miasta bo nie radzi sobie na froncie.
Ostatnio zmieniony 2022-11-25, 20:36 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: hektolitr » 2022-11-27, 12:06

kacperek29 pisze: 2022-11-23, 21:20Możesz to jakoś uzasadnić?
Poczynając od świadczeń socjalnych. Myślę, że celem pomocy jest ochrona życia, zapewnienie niezbędnej opieki zdrowotnej, a nie rozpasanie. Jeżeli chcą u nas zostać, to powinni iść normalnie do pracy. Był przypadek, gdzie Ukraińcy przyjeżdżali się rejestrować po 500+ i uciekali do siebie. https://przemysl.naszemiasto.pl/wojciec ... c3-9019923
kacperek29 pisze: 2022-11-23, 21:20 Prezydent Ukrainy zrobiłby wszystko, żeby ta wojna się skończyła, ale na pewno nie kosztem niepodległości Ukrainy i to akurat Polacy powinni to rozumieć.
Tak, a skąd wiesz, że zrobiłby wszystko? Pytam, nie podważam Twoich słów - może tak jest, ale na razie wygląda, jakby chciał eskalacji - np. sytuacja z rakietami.
erzac pisze: 2022-11-23, 21:39 Bardzo często propagowane przez ruska propagandę. Byle tylko skłócić. Ale dla naszego racjonalnego interesu, bezpieczeństwa ważne by Ukraina tą wojnę wygrała, stawanie po stronie wroga jest....
Zwłaszcza w dniu dniu gdzie tyle rakiet spadło na Ukraine wygłaszanie takich poglądów jak czyni to hektolitr jest niegodziwe.
Czy Putin mówił, że kolejnym celem będzie Polska? W jakim celu miałby nas atakować? Po czyjej stoje stronie? Wroga? Na jakiej podstawie to wywniosowałeś/aś?
Andej pisze: 2022-11-23, 21:57To oczywiste. Każdy kraj znajdujący się w sytuacji Ukrainy chciałby mieć sojuszników, którzy aktywnie uczestniczą w wojnie. Chciałby sojuszu, który w jakimś stopniu niwelowałby dysproporcje potencjału militarnego.
Uważam, że Zelenski musiałby być idiotą, gdy nie chciał włączenia w wojnę sił NATO. Choć koszt tego byłby straszny.
Jednak, jak sądzę, jest nie do uniknięcia. Jeśli Rosja nie rozpadnie się na kilka mniejszych krajów, to zawsze będzie zagrożeniem. Polityka Rosji od kilkuset lat jest niezmienna. Ekspansja i imperializm. Albo małymi kroczkami przez anszlusy małych krajów lub odrywaniu od nich po kawałku, albo konflikt globalny. Pierwszy sposób jest jeno przesuwaniem terminu oficjalnego wybuchu III Wojny Światowej. Jeśli Putinowi uda się skłonić Schulza i Xi do utworzenia Nowej Osi, to powstaną dwa bloki (maks. 3). Ale kosztem, który musiałby ponieść Putin, jest oddanie kontroli nad Syberią. Zbyt wysoka cena. Jak na razie. A Ruskim jest w zasadzie obojętne, kto ich będzie trzymał za mordy. Muszą mieć jakiegoś cara. Wybaczą mu wszystko, byle tylko matuszka Rosija, w ich mniemaniu, była najwspanialsza.
Natomiast dla nas wspieranie Ukrainy jest nie tylko działaniem humanitarnym. Jest też racją stanu. Jedyną obroną przed ponownym zniewoleniem.

Tak? Rozumiem, że wysyłanie Rodaków na pole walki byłoby czymś ok, bo to zniwelowałoby dysproporcje potencjału militarnego? Przepraszam, ale to zabrzmiało jakby życie ludzkie nie miało dla Ciebie żadnej wartości. Co zrobiłbyś, gdyby Twoje dzieci zostały wysłane na front? W imię czego? Wojny, która nas nie dotyczy? Taaak, niby imperializm Federacji Rosyjskiej? Włączając się bezpośrednio w wojnę stracilibyśmy wszystko przyspieszając potencjalną realizację celów Putina. Masz rację, pomoc Ukraińcom jest naszym chrześcijańskim, moralnym obowiązkiem. Pomoc niezbędna, a nie wtykanie nosa w nieswoje sprawy.

P.S: Nie chcę się z Wami kłócić, to nie jest moim celem. Nie zamierzam być również kontrowersyjny. Napisałem, co sądzę o tym wszystkim. Życzę Wam Wszystkim spokoju i Owocnego spędzenia okresu adwentowego. Niech odmienne opinie nas nie podzielą, a rozszerzą horyzonty. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5194
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-11-27, 12:16

hektolitr pisze: 2022-11-27, 12:06
kacperek29 pisze: 2022-11-23, 21:20Możesz to jakoś uzasadnić?
Poczynając od świadczeń socjalnych. Myślę, że celem pomocy jest ochrona życia, zapewnienie niezbędnej opieki zdrowotnej, a nie rozpasanie. Jeżeli chcą u nas zostać, to powinni iść normalnie do pracy. Był przypadek, gdzie Ukraińcy przyjeżdżali się rejestrować po 500+ i uciekali do siebie. https://przemysl.naszemiasto.pl/wojciec ... c3-9019923

ha, nawet byl przypadek ze ukraincy we trzech pobili polaka!co za ludzie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-11-27, 12:23

hektolitr pisze: 2022-11-27, 12:06 Co zrobiłbyś, gdyby Twoje dzieci zostały wysłane na front?
Modliłbym się, aby nie musieli zabijać. Aby nie straacili wiary i miłosci. Aby wrócili.
hektolitr pisze: 2022-11-27, 12:06 W imię czego?
W imię życia milionów cywili, którzy po kolejnym kroku Sowietów byliby oprawiani przez FSB, OMON czy Kadyrowców. W imię tego, aby imperium zła nie zajmowało kolejnych krajów. W in=mię tego, aby kolejny agresorzy nie rozpoczynali kolejnych wojen (np. Chiny, Korea).
hektolitr pisze: 2022-11-27, 12:06 Wojny, która nas nie dotyczy?
Dotyczy nas jak najbardziej. W takim stopniu, jak w 1938 dotyczyły nas anszlusy. Były preludium do dalszej ekspansji. 38 był przygotowaniem do 39. A potem lat kolejnych.

Analogia. Gdy do Twojego sąsiada z parteru napadali bandyci, to siedzisz i milczysz. Bo to nie Twoja sprawa. Gdy zabrali się za sąsiadów z I piętra, to milczysz, bo to nie Twoja sprawa. Gdy napadli sąsiada z Twojego piętra, to nadal twierdzisz, że to nie Twoja sprawa. Gdy napadną Ciebie, inni sąsiedzi też stwierdzą, że to nie ich sprawa.

Dedykuję Ci słowa niemieckiego pastora i teologa luterańskiego Martina Niemöllera:
„Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było”.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: hektolitr » 2022-11-27, 15:38

abi pisze: 2022-11-27, 12:16ha, nawet byl przypadek ze ukraincy we trzech pobili polaka!co za ludzie
Nie miałem na celu poruszenia wątków obyczajowych. Równie dobrze Polacy kogoś atakują, np. na tle rasowym bądź ideologicznym. Myślę, że osoby, które mają takie podejście - no cóż, nie zachęcają, aby pałać do nich sympatią. Trochę kiepsko jest wykorzystywać sytuacje w taki sposób. Innym aspektem jest to, że nie potrzebujemy kolejnych osób, które należałoby utrzymywać - socjalizm do niczego dobrego nie prowadzi - czego obecnie jesteśmy świadkiem.
Andej pisze: 2022-11-27, 12:23Modliłbym się, aby nie musieli zabijać. Aby nie straacili wiary i miłosci. Aby wrócili.
Czyli jak Matki, Ojcowie pozostałych dzieci, które poszłyby na front. Nie uważasz, że właśnie rolą Katolików jest modlitwa, aby ten konfilkt się nie rozlał na inne Kraje? A nie chęć uczestnictwa?
Andej pisze: 2022-11-27, 12:23 W imię życia milionów cywili, którzy po kolejnym kroku Sowietów byliby oprawiani przez FSB, OMON czy Kadyrowców. W imię tego, aby imperium zła nie zajmowało kolejnych krajów. W in=mię tego, aby kolejny agresorzy nie rozpoczynali kolejnych wojen (np. Chiny, Korea).
Myślisz, że eskalacja konfliktu temu postawi tamę? Czy będzie wręcz przeciwnie? Ile imperium zła do tej pory zajęło krajów? Rosja - walczy z Ukrainą, Chiny mają konflikt z Tajwanem, a Korea Północna? Prócz domowych ludobójstw, straszy i pręży muskuły. Trzecia Wojna Światowa nie jest nikomu potrzeba - chyba, że ktoś ma jakiś interes. Czytałeś doktrynę Brzeźińskiego, Busha?
Andej pisze: 2022-11-27, 12:23Dotyczy nas jak najbardziej. W takim stopniu, jak w 1938 dotyczyły nas anszlusy. Były preludium do dalszej ekspansji. 38 był przygotowaniem do 39. A potem lat kolejnych.
AH był na tamten moment idealnie przygotowany, aby zacząć II WŚ. Z Rosją jest podobnie? Nie jest. Zapytam po raz kolejny - czy Putin groził kiedyś Polsce, że nas zaatakuje? Czy bardziej mówił, że rozpad ZSRR był błędem?
Andej pisze: 2022-11-27, 12:23Analogia. Gdy do Twojego sąsiada z parteru napadali bandyci, to siedzisz i milczysz. Bo to nie Twoja sprawa. Gdy zabrali się za sąsiadów z I piętra, to milczysz, bo to nie Twoja sprawa. Gdy napadli sąsiada z Twojego piętra, to nadal twierdzisz, że to nie Twoja sprawa. Gdy napadną Ciebie, inni sąsiedzi też stwierdzą, że to nie ich sprawa.
To nie jest analogia, tutaj atak faktycznie nastąpił. Zagraża bezpośrednio mojemu bezpieczeństwu. A z konfilktem na Ukrainie jest tak, że to niektórzy bardziej życzą sobie eskalacji, niż jest to prawodpodobne. Podkreśle po raz kolejny. Powinniśmy - jako Kraj - trzymać się zdala od tej wojny, a pomagać tylko humanitarnie.

Julian Tuwim „Do prostego człowieka”
Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić „historyczną racją”,
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę – bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab – kwiatami
Obrzucać zacznie „żołnierzyków”.
– O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
„Bujać – to my, panowie szlachta!”
Ostatnio zmieniony 2022-11-27, 16:09 przez hektolitr, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-11-27, 17:30

hektolitr pisze: 2022-11-27, 15:38]Czyli jak Matki, Ojcowie pozostałych dzieci, które poszłyby na front. Nie uważasz, że właśnie rolą Katolików jest modlitwa, aby ten konfilkt się nie rozlał na inne Kraje? A nie chęć uczestnictwa?
Tak jest. Tak właśnie napisałem. Aby zapobiegać rozprzestrzeniania się na inne kraje i obszary.
hektolitr pisze: 2022-11-27, 15:38 Myślisz, że eskalacja konfliktu temu postawi tamę? Czytałeś doktrynę Brzeźińskiego, Busha?
Brzezinskiego - tak. Ale zastanawiam się, czy czytałeś to, co napisałem. Bo to co napisałem ma na celu ograniczenie konfliktu. Zduszenie w zarodku. Niedopuszczenie do hekatomby.
Może w to wierzysz, że łatwiej jest zacząć gasić, gdy cały budynek w ogniu. Ja uważam, że lepiej pożar zdusić w zarodku. Nie ma co czekać na to, aż zajmą się kolejne mieszkania. Trzeba gasić jak najszybciej.
hektolitr pisze: 2022-11-27, 15:38]
AH był na tamten moment idealnie przygotowany, aby zacząć II WŚ. Z Rosją jest podobnie? Nie jest. Zapytam po raz kolejny - czy Putin groził kiedyś Polsce, że nas zaatakuje? Czy bardziej mówił, że rozpad ZSRR był błędem?
Groził, grozi, straszy. Uczy od małego dzieci pogardy dla Polaków (od lat sześćdziesiątych miałem kontakty z repatriantami). Spytaj dowolnego Rosjanina, to powie, że Polska to zbuntowana część Rosji.
hektolitr pisze: 2022-11-27, 15:38]To nie jest analogia, tutaj atak faktycznie nastąpił. Zagraża bezpośrednio mojemu bezpieczeństwu. A z konfilktem na Ukrainie jest tak, że to niektórzy bardziej życzą sobie eskalacji, niż jest to prawodpodobne. Podkreśle po raz kolejny. Powinniśmy - jako Kraj - trzymać się zdala od tej wojny, a pomagać tylko humanitarnie.
Tak, sąsiad został zaatakowany. Dopóki nie zgnoi sąsiada, nie rzuci się na nas. Ale gdy już go pokona, to jesteśmy na celowniku. Jeśli chcemy żyć w pokoju, musimy bronić tego pokoju. Ci vis pacem para bellum to nie wszystko. Trzeba użyć tego co się ma, aby położyć kres ludobójstwu. Aby uratować przed takim losem swoje rodziny i znajomych.
Jeśli uważasz, że są Ukraińcy, którzy życzą sobie eskalacji, dalszych zbrodni, to mogą dokładnie powiedzieć to samo o poglądach, które głosisz. Toczka w toczkę, co niegdyś (zanim zablokowali) wypisywał Sputnik.

PO chwili. Komunizmu nie lubię, tak samo jak nazizmu. Wierszyk Tuwima doskonale wpisuje się nazistowsko-komunistyczną propagandę. I taki był jego cel.
Ostatnio zmieniony 2022-11-27, 17:32 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: hektolitr » 2022-11-27, 19:09

Andej pisze: 2022-11-27, 17:30Tak jest. Tak właśnie napisałem. Aby zapobiegać rozprzestrzeniania się na inne kraje i obszary.
Mam rozumieć, że nie jesteś zwolennikiem ingerencji NATO w ten konflikt?
Andej pisze: 2022-11-27, 17:30Brzezinskiego - tak. Ale zastanawiam się, czy czytałeś to, co napisałem. Bo to co napisałem ma na celu ograniczenie konfliktu. Zduszenie w zarodku. Niedopuszczenie do hekatomby.
Może w to wierzysz, że łatwiej jest zacząć gasić, gdy cały budynek w ogniu. Ja uważam, że lepiej pożar zdusić w zarodku. Nie ma co czekać na to, aż zajmą się kolejne mieszkania. Trzeba gasić jak najszybciej.
Przeczytałem. Po prostu uważam, aby nie narażać się na utratę zdrowia ratując sąsiada - wchodząc do płonącego pomieszczenia. Wiem, brzmi paskudnie, egoistycznie. Przede wszystkim należy pomyśleć o sobie, nikt inny tego nie zrobi - II WŚ dobitnie to pokazała - ile znaczą sojusze.
Na świecie nie ma przyjaźni między Państwami, a interesy. Każdy patrzy na swoje podwórko, aby ugrać coś dla siebie.
Andej pisze: 2022-11-27, 17:30Groził, grozi, straszy. Uczy od małego dzieci pogardy dla Polaków (od lat sześćdziesiątych miałem kontakty z repatriantami). Spytaj dowolnego Rosjanina, to powie, że Polska to zbuntowana część Rosji.
Mógłbyś podać jakieś źródło, link do artykułu, gdzie Putin nam grozi w sposób bezpośredni? Nie, nie chcę Cię sprawdzić, bo twierdzę, że mówisz nieprawdę, ale po prostu jestem ciekaw, nigdy nie trafiłem na żaden artykuł na ten temat. Wiem, że Rosjanie myślą o Polakach to:
a potencjalne różnice między nami, hm - kto je głosi?
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rosjani ... rt/89myl93
Andej pisze: 2022-11-27, 17:30Tak, sąsiad został zaatakowany. Dopóki nie zgnoi sąsiada, nie rzuci się na nas. Ale gdy już go pokona, to jesteśmy na celowniku. Jeśli chcemy żyć w pokoju, musimy bronić tego pokoju. Ci vis pacem para bellum to nie wszystko. Trzeba użyć tego co się ma, aby położyć kres ludobójstwu. Aby uratować przed takim losem swoje rodziny i znajomych.
Jeśli uważasz, że są Ukraińcy, którzy życzą sobie eskalacji, dalszych zbrodni, to mogą dokładnie powiedzieć to samo o poglądach, które głosisz. Toczka w toczkę, co niegdyś (zanim zablokowali) wypisywał Sputnik.
Tylko ten potencjalny atak na Polskę jest bardziej kreowany niż faktyczny - w mojej opinii. Podsycanie strachu przez media. Nie powinniśmy myśleć emocjami, a zachować zimną głowę. Emocje często nie są racjonalne. Nie twierdzę, że Ukraińcy życzą sobie eskalacji. Inaczej może być z ich prezydentem - o czym już wspomniałem.
Andej pisze: 2022-11-27, 17:30PO chwili. Komunizmu nie lubię, tak samo jak nazizmu. Wierszyk Tuwima doskonale wpisuje się nazistowsko-komunistyczną propagandę. I taki był jego cel.
Może nawet odwoływać się do totalitaryzmu. Po prostu przesłanie wpisuje się w to, co dzieje się obecnie na świecie - m.in. Irak, Libia, Syria.

ODPOWIEDZ