Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-17, 20:54

Mnie tak zastanawia na ile te niby ruskie próby podejścia do kupna sprzętu z Korei Północnej to nie jest próba odbioru wsparcia z Chin przez pośrednika.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-09-17, 22:27

A mnie bardziej zastanawia, na ile uzależniają się od Chin. Wszak Syberia jest stale zasiedlana przez Chińczyków. Kiedyś Chiny sięgną po nią. Pamiętacie zdobycie wyspy Damaskij? Historia kołem się toczy. A koło jest w ruchu.
Tym bardziej, że na terytoriach zależnych od Rosji zaczyna się wrzenie. Widzą słabość. Konflikt będzie ogarniał coraz dalsze rejony. Niestety.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-17, 23:08

Bogactwo Chin idzie z morza. Z handlu. Na Syberie wejdą wtedy gdy weszliby na nia Amerykanie. A bogactwa Syberii sa wbrew pozorom oddalone od Chin. Terytorialnie. Wbrew pozorom dalej niż tereny kraju nadmorskiego czy terenow na północ od Amuru do Gór Jablonowych czy Przewalskiego nie daliby rady. Geografia. Dlatego Rosjanom udało sie w wiekach wcześniejszych wejść az po ocean Spokojny a Chinczykom udało sie tylko zajac doline Amuru . A tak Rosjanie przyniosą im w zębach swoje surowce. Po dobroci .Oczywiscie Chińczycy sa dobrzy w budowie infrastruktury ale w warunkach pokoju.Oczywiście można by uznać ze diaspora chinska może pomoc przy opanowaniu Syberii ale ona.musi sie najpierw chcieć tam.osiedlic. Cos musiałoby tam zachecajacego być. Zresztą nigdzie diaspora chinska nie pragnie by tam.za nia przyszło państwo chińskie. Przykładem.niech posluzy choćby Singapur w 80 procentach chiński etnicznie.

Zresztą o ile np Rosje łączy z Dalekim.Wschodem tylko 2 linie kolejowe to Chiny wbrew pozorom tez nie sa bardzo mocno związane ze swoja Mandżurią.

Kraje Azji centralnej teraz szukają protekcji , współpracy z Chinami ale tylko by balansowac Rosję. Dobrze wiedza ze scislejszy związek z Chinami skończy sie losem Ujgurow.

Zresztą , zaczęły wyplywac zdjęcia chińskich samolotów transportowych Y-20 na ruskich lotniskach w okolicach Moskwy. Czy czasem.czegos nie przewożą? Procesorów? Komputerów? Serwerów , materiałów medycznych? Bardzo dużo sie pojawiło chińskiej produkcji ciężarówek po.stronie rosyjskiej.. Chińczycy mogą Rosjanom odeslac to co kupili od nich wiele lat temu. Np z samolotami rodziny Su 27 kupili tysiące rakiet czy bomb kierowanych powietrze ziemia których już tak po prawdzie mogą sie pozbyć jak nasi T-72 . I nikt sie nie zorientuje ze to sprzęt z Chin bo przecież ma napisane sdielano w Rassiji. A sprzęt którego Rosjanie nie produkowali prześlą przez Koree Północna. Argument ze Korea Pln miesza.sie zostanie zbyty tym ze przecież Korea Pld dostarcza bron Polsce dzięki czemu Polska może.zbroic Ukraine.
Korea Pln na paradach ostatnimi czasy pokazywała niby swojej produkcji sprzęt który technologicznie raczej nie byli w stanie stworzyć sami miedzu innymi odpowiedniki amerykanskch Javelinow czy izraelskich Spikow.

Ktoś całkiem obcy

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-18, 20:31

Polska powinna utrzymywać dobre stosunki z Chinami i bacznie obserwować sytuację na Syberii, Polska powinna zainteresować się możliwością stworzenia czegoś na wzór Obwodu Królewieckiego w tamtym rejonie i tak się składa że wyznaczyłem już pod to obszar idealny! Nie za duży i nie mały :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-09-18, 20:40

jak w twoich rozwazaniach miesci sie ukraina jako panstwo?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Ktoś całkiem obcy

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-19, 13:02

ukraina to pojęcie geograficzne i na tym rozważania o państwowości powinny się skończyć. Tak samo biała Ruś. To są twarde fakty a reszta to propaganda.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Praktyk » 2022-09-19, 13:14

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-19, 13:02 ukraina to pojęcie geograficzne i na tym rozważania o państwowości powinny się skończyć. Tak samo biała Ruś. To są twarde fakty a reszta to propaganda.
Tak może było jeszcze w lutym. Putin natomiast wpompował w Ukraińców potężne odczucie odrębnego "My". A to sytuuje naród. To czy są w stanie sobie wywalczyć "My".
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

świeczka

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: świeczka » 2022-09-19, 15:03

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-19, 13:02 ukraina to pojęcie geograficzne i na tym rozważania o państwowości powinny się skończyć. Tak samo biała Ruś. To są twarde fakty a reszta to propaganda.
rosyjska propaganda na katolickim forum?
to chyba smutny żart...............
gdzie moderacja?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-09-19, 15:23

@Dezerter
gdzie moderacja?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1959
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 412 times
Been thanked: 431 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Praktyk » 2022-09-19, 15:35

świeczka pisze: 2022-09-19, 15:03
Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-19, 13:02 ukraina to pojęcie geograficzne i na tym rozważania o państwowości powinny się skończyć. Tak samo biała Ruś. To są twarde fakty a reszta to propaganda.
rosyjska propaganda na katolickim forum?
to chyba smutny żart...............
gdzie moderacja?
Ja bym nie przesadzał z tą rosyjską propagandą, to może być po prostu klasyczny wyborca konfederacji ;)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Dezerter » 2022-09-19, 18:15

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-18, 20:31 Polska powinna utrzymywać dobre stosunki z Chinami i bacznie obserwować sytuację na Syberii, Polska powinna zainteresować się możliwością stworzenia czegoś na wzór Obwodu Królewieckiego w tamtym rejonie i tak się składa że wyznaczyłem już pod to obszar idealny! Nie za duży i nie mały :)
Jak się nie wstydzisz nawoływać do utrzymywania dobrych stosunków z komunistyczną dyktaturą, odpowiedzialną za ludobójstwo, za podbicie niepodległego Tybetu i zniszczenie tego narodu?
Nawoływanie do niesprawiedliwej wojny na tym forum grozi ostrzeżeniem (w twoim przypadku 3 i ostatnim) - ostrzegam jakem Dezerter

Dodano po 6 minutach 30 sekundach:
świeczka pisze: 2022-09-19, 15:03
Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-19, 13:02 ukraina to pojęcie geograficzne i na tym rozważania o państwowości powinny się skończyć. Tak samo biała Ruś. To są twarde fakty a reszta to propaganda.
rosyjska propaganda na katolickim forum?
to chyba smutny żart...............
gdzie moderacja?
Propagandę i to w czystej postaci uprawiasz ty Ktoś całkiem obcy a twarde fakty są takie, że Ukraina jest państwem uznawanym przez wszystkie państwa świata - zaniechaj, albo się pożegnamy :!:
Ukraina (ukr. Україна, Ukrajina) – państwo unitarne[4], położone w Europie Wschodniej. Graniczy od północy z Białorusią, od zachodu z Polską, Słowacją i Węgrami, od południa z Rumunią i Mołdawią oraz Morzem Czarnym i Morzem Azowskim, od północnego wschodu i wschodu z Federacją Rosyjską. Stolicą Ukrainy jest Kijów.

Ukraina jest członkiem założycielskim ONZ[5], członkiem Światowej Organizacji Handlu, Rady Europy, Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, Pogłębionej i Całościowej Strefy Wolnego Handlu (DCFTA)[6] oraz organizacji regionalnych i subregionalnych, tj. OBWE, GUAM i Organizacji Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego.

Ukraina jest państwem suwerennym od 1991 roku; w 2009 przystąpiła do programu Partnerstwo Wschodnie, od 2014 jest krajem stowarzyszonym z Unią Europejską, a od 1 stycznia 2016 jest członkiem strefy wolnego handlu z Unią Europejską[6].
Ostatnio zmieniony 2022-09-19, 18:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Ktoś całkiem obcy

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-19, 18:57

Jakoś z USA utrzymujemy dobre relacje i jak rozumiem są oni bez grzechu? Jednych mamy nienawidzić a drugich kochać? Bo ja tego nie rozumiem, USA może stać na wyższym poziomie technologicznym czy Rosja i Chiny, nie zaprzeczam temu. Ale ban za to że nie jestem entuzjastą USA i wyrażam swoje zdanie? A podobno mamy demokrację w Polsce. Skoro tak kochacie prawo to wiesz od jakiego tworu politycznego pochodzi ta ukraina? Czy wiesz że według dawnego prawa Korony Królestwa Polskiego na wschodnich kresach nie mogą istnieć żadne państwa? A może porozmawiamy o uznaniu niepodległości Teksasu i podzieleniu USA? Alaska wróci do Rosji przy okazji.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-09-19, 19:35

Jedyny problem ( i to raczej nierozwiazywalny ) to taki, ze "ktos calkiem obcy" ma dalekosiezne plany geopolityczne i chce je rozwiazywac w sposob bardzo oklepany: tak wiec -
1) wodzem naczelnym zostaje "ktos calkiem obcy "
2) na wojne w okopy i inne tego typu atrakcje wysyla on ludzi z tak zwanego pospolstwa
3) plan jest jedynie jedyny - my wygrywamy, oni przegrywaja
4) ginie iles tam tysiecy/milionow ludzi ... ale oni nie sa godni wiekszej uwagi
5) "ktos calkiem obcy" zdobywa slawe, bogactwo i ordery ... a przy okazji zostaje "jedynym slusznym imperatorem"
6) komu z szaraczkow udaje sie przezyc to moga liczyc ewentualnie na jakies lepsze ochlapy z panskiego stolu ( moze nawet krzyz zelazny )
7) reszta albo milczy i zasuwa za grosze ... albo idzie do lagrow
8) "ktos calkiem obcy " tryska zadowoleniem, reszta spoleczenstwa placze ..., umiera ... czuje bat na grzbiecie
9) gdzies w mrokach dziejow zaczyna kielkowac kolejna rewolucja ... nabrzmiewa gniew ...
10) na fali buntu przychodzi "ktos calkiem obcoscia obcy" i ucina glowe "ktosia calkiem obcego"
11) historia zatacza kolo ... i znow zaczyna sie pogon kogos za slawa podbicia swiata

Wyglada na to, ze to tylko marzenia.
Ale pewnemu Josifowi i Adolfowi sie udalo ...
Kto wie - moze i Wladymir Wladymirowicz bedzie w tym gronie?
A moze i nawet "ktos calkiem obcy"?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-19, 19:52

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-19, 18:57 Jakoś z USA utrzymujemy dobre relacje i jak rozumiem są oni bez grzechu? Jednych mamy nienawidzić a drugich kochać? Bo ja tego nie rozumiem, USA może stać na wyższym poziomie technologicznym czy Rosja i Chiny, nie zaprzeczam temu. Ale ban za to że nie jestem entuzjastą USA i wyrażam swoje zdanie? A podobno mamy demokrację w Polsce. Skoro tak kochacie prawo to wiesz od jakiego tworu politycznego pochodzi ta ukraina? Czy wiesz że według dawnego prawa Korony Królestwa Polskiego na wschodnich kresach nie mogą istnieć żadne państwa? A może porozmawiamy o uznaniu niepodległości Teksasu i podzieleniu USA? Alaska wróci do Rosji przy okazji.
Panie legisto od siedmiu bolesnych boleści. Ukraina w chwili obecnej prowadzi wojnę sprawiedliwą. A Księstwo Moskiewskie nie uzyskało potwierdzenia ściągnięcia jarlyku ze strony Złotej Ordy. Jesli chodzi o sympatie do USA . Jestes w stanie podać choc jeden kraj który zyskal na sojuszu z Rosja a nie tylko stracił? Albo kraj który zyskal na sojuszu z Chinami? Choc jeden ?

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Alaske sprzedało Ruskie Państwo na legalu.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 846 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-09-19, 19:57

ja sie nie znam na wojnach i na polityce
ale to ze ruskie powlazily na ukraine jak do siebie
a domownikow wymordowac chca
nie moze mi sie podobac [-(
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

ODPOWIEDZ