Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-11-20, 18:59

Rosyjski jeniec wojenny z Nowosybirska poprosił Kreml, aby wymienił go za szopa pracza skradzionego z zoo w Chersoniu. Nagranie "apelu" opublikował pierwszy wiceprzewodniczący Rady Regionalnej Jurij Sobolewski.

- Ja, Oleg Anatoliowicz Mokaszow, szeregowy, urodzony w 1975 roku w mieście Nowosybirsk, proszę rząd rosyjski o wymianę mnie za szopa pracza z Chersonia - brzmi wezwanie rosyjskiego jeńca do Kremla, nagrane przez ukraińskich żołnierzy

Według Sobolewskiego zatrzymany przez Ukraińców rosyjski żołnierz oferuje "całkowicie równą wymianę potencjału bojowego". "Po tej transakcji będziemy nawet na plusie" - ocenił.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Rak

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Rak » 2022-11-23, 17:19

Dzisiaj Ukraina pod obstrzałem, cały kraj objęty alarmem, odłączone elektrownie atomowe, kraj bez prądu, wody. A tych informacji musiałam się 'dokopać", bo wszędzie, na każdym portalu, każdej stacji telewizyjnej na pierwszym i raczej jedynym miejscu jest mundial. Stracona szansa przez Lewandowskiego, oj, oj, to straszne, szok, tragedia. Przed mundialem wszędzie był Lewandowski, co powiedział, którą ręką pomachał, w co jest ubrana jego żona i tysiące "sensacyjnych wiadomości". Teraz już odwrót o 180 stopni, najdelikatniejsze wiadomości, to to, że Lewandowski już się kończy. No i dziś, kolejna sensacja, Niemcy przegrały, kolejny szok.
A Ukraina, a wojna? a to, że giną tam dziś kolejni ludzie? To już nieciekawe, to już się przejadło. Smutne to, że obecne, cyber-społeczeństwo ma dużo w sobie z robotów a mniej z człowieka. Liczy się sensacja, adrenalina, szokowanie, coś się ma dziać, ciekawego, innego, szokującego, sensacyjnego. Prawdziwie ktoś powiedział, ludzi u nas dużo, o człowieka trudno.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-11-23, 17:57

Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

Edward Stachura
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 157 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: hektolitr » 2022-11-23, 19:42

Polacy maja swoje problemy. Na Ukrainie swiat sie nie konczy. Fakt, sasiadujemy z nimi, wiec inna optyka. Na Swiecie ginie wiele osob, kazdego dnia (wojny, przesladowania na tle kulturowym/religijnym). Powinnismy przede wszystkim miec na wzgledzie wlasne dobro, bezpieczenstwo - pod kazdym wzgledem. A dzis "rzad" pokazuje, ze blizej im do Ukraincow niz Polakow. Szkoda.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13759
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2196 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: sądzony » 2022-11-23, 19:54

hektolitr pisze: 2022-11-23, 19:42 Powinnismy przede wszystkim miec na wzgledzie wlasne dobro, bezpieczenstwo - pod kazdym wzgledem.
Nie oglądam telewizji. Nie wiem jaka jest nasza polityka zagraniczna. Co robi rząd dla Ukrainny czy innych krajów, ale panie 100litr to stwierdzenie nie pachnie mi chrześcijaństwem.

Osobiście odnoszę wrażenie, że Polska i Świat składa Ukrainę jako ofiarę na ołtarzu własnego bezpieczeństwa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 157 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: hektolitr » 2022-11-23, 20:03

Polityka polskiego rzadu opiera sie na tym, ze MY POLACY stajemy się obywatelami drugiej kategorii. Ukraincom pomagamy - jak mozemy, ale bez przesady. Do Ukraincow nic nie mam, zadnej awersji. Szkoda zwyklych obywateli. Napisze po raz kolejny - pomoc? Nie ma problemu, ale nie kosztem Polakow.

Prezydent Ukrainy bardzo chetnie chcialby, aby Polska dolaczyla do wojny. Napisze po raz kolejny - (....)brzydkie określenie prezydenta Ukrainy - nie rób tego więcej - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2022-11-23, 21:12 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-11-23, 20:32

chcialam zglosic powyzsze, ale juz ktos to zrobil
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 157 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: hektolitr » 2022-11-23, 20:36

W jakim celu? Pytam serio - nie propaguje nienawiści, nie obrażam. Skad takie podejście na forum, że odmienne zdanie - odbiegające od przyjętego nurtu jest czymś złym, niepożądanym? Mysle, ze takie postawy ("masz myslec tak") zniechecaja i szkodza, ale coz..
Ostatnio zmieniony 2022-11-23, 20:37 przez hektolitr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5325
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 844 times
Been thanked: 1403 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-11-23, 20:38

Prezydent Ukrainy bardzo chetnie chcialby, aby Polska dolaczyla do wojny.
pomowienie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 302
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 157 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: hektolitr » 2022-11-23, 20:40

Jakie pomówienie? Wystarczy trochę chłodniejszego spojrzenia. Chyba, ze dopiero cos staje sie oczywistym - jak zostanie napisane, powiedziane wprost.

Nie musialem dlugo szukac: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1 ... rosji.html
I na co to wyglada? Na chec pokoju na swiecie czy eskalacje?
Ostatnio zmieniony 2022-11-23, 20:43 przez hektolitr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Dezerter » 2022-11-23, 20:48

abi pisze: 2022-11-23, 17:57 Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

Edward Stachura
A ja zapamiętałem inaczej:
Coraz więcej w koło ludzi
O człowieka coraz trudniej

Dodano po 27 minutach 12 sekundach:
hektolitr pisze: 2022-11-23, 20:36 W jakim celu? Pytam serio - nie propaguje nienawiści, nie obrażam. Skad takie podejście na forum, że odmienne zdanie - odbiegające od przyjętego nurtu jest czymś złym, niepożądanym? Mysle, ze takie postawy ("masz myslec tak") zniechecaja i szkodza, ale coz..
Każdy ma prawo do odmiennego zdania, ale wyrażajmy to w sposób nie obrażający ludzi, który (i słusznie :!: ) dla bardzo wielu są uosobieniem odwagi, bohaterstwa i niezłomnej postawy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: kacperek29 » 2022-11-23, 21:20

hektolitr pisze: 2022-11-23, 20:03 Polityka polskiego rzadu opiera sie na tym, ze MY POLACY stajemy się obywatelami drugiej kategorii. Nie ma problemu, ale nie kosztem Polakow.
Możesz to jakoś uzasadnić?
hektolitr pisze: 2022-11-23, 20:03 Prezydent Ukrainy bardzo chetnie chcialby, aby Polska dolaczyla do wojny. Napisze po raz kolejny - (....)brzydkie określenie prezydenta Ukrainy - nie rób tego więcej - Dezerter
Prezydent Ukrainy zrobiłby wszystko, żeby ta wojna się skończyła, ale na pewno nie kosztem niepodległości Ukrainy i to akurat Polacy powinni to rozumieć.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 240 times
Been thanked: 56 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: erzac » 2022-11-23, 21:39

abi pisze: 2022-11-23, 20:38
Prezydent Ukrainy bardzo chetnie chcialby, aby Polska dolaczyla do wojny.
pomowienie
Bardzo często propagowane przez ruska propagandę. Byle tylko skłócić. Ale dla naszego racjonalnego interesu, bezpieczeństwa ważne by Ukraina tą wojnę wygrała, stawanie po stronie wroga jest....
Zwłaszcza w dniu dniu gdzie tyle rakiet spadło na Ukraine wygłaszanie takich poglądów jak czyni to hektolitr jest niegodziwe.
Ostatnio zmieniony 2022-11-23, 21:48 przez erzac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-11-23, 21:57

hektolitr pisze: 2022-11-23, 20:03 Prezydent Ukrainy bardzo chetnie chcialby, aby Polska dolaczyla do wojny.
To oczywiste. Każdy kraj znajdujący się w sytuacji Ukrainy chciałby mieć sojuszników, którzy aktywnie uczestniczą w wojnie. Chciałby sojuszu, który w jakimś stopniu niwelowałby dysproporcje potencjału militarnego.
Uważam, że Zelenski musiałby być idiotą, gdy nie chciał włączenia w wojnę sił NATO. Choć koszt tego byłby straszny.
Jednak, jak sądzę, jest nie do uniknięcia. Jeśli Rosja nie rozpadnie się na kilka mniejszych krajów, to zawsze będzie zagrożeniem. Polityka Rosji od kilkuset lat jest niezmienna. Ekspansja i imperializm. Albo małymi kroczkami przez anszlusy małych krajów lub odrywaniu od nich po kawałku, albo konflikt globalny. Pierwszy sposób jest jeno przesuwaniem terminu oficjalnego wybuchu III Wojny Światowej. Jeśli Putinowi uda się skłonić Schulza i Xi do utworzenia Nowej Osi, to powstaną dwa bloki (maks. 3). Ale kosztem, który musiałby ponieść Putin, jest oddanie kontroli nad Syberią. Zbyt wysoka cena. Jak na razie. A Ruskim jest w zasadzie obojętne, kto ich będzie trzymał za mordy. Muszą mieć jakiegoś cara. Wybaczą mu wszystko, byle tylko matuszka Rosija, w ich mniemaniu, była najwspanialsza.
Natomiast dla nas wspieranie Ukrainy jest nie tylko działaniem humanitarnym. Jest też racją stanu. Jedyną obroną przed ponownym zniewoleniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 240 times
Been thanked: 56 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: erzac » 2022-11-23, 22:05

Natomiast dla nas wspieranie Ukrainy jest nie tylko działaniem humanitarnym. Jest też racją stanu. Jedyną obroną przed ponownym zniewoleniem.
O właśnie, pięknie i trafnie to Andeju ująłeś :-bd

ODPOWIEDZ