Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-02, 13:17

abi pisze: 2022-10-02, 07:10 jak tropiciel glosi nalezy wyszukac wszystkie grzechy ktorych sie dopuscili ukraincy,
a nastepnie trzymac kciuki za ruskich zeby wybili ten bezbozny narod #-o
nie tak pisałem , przeczytaj co napisałem / otóż jeżeli (...) ( brzmi okrutnie [owszem, tak brzmi i na takie okrutne treści na naszym forum nie ma zgody, więc zaprzestań- m.F] ale taka jest prawda ). ważne jest tylko to że w tej wojnie nie ma dobrych ani złych , w każdej wojnie są tylko pokrzywdzeni ( czyli tylko i wyłącznie osoby cywilne ) , jestem przekonany że większość obywateli ma dość tej wojny bez względu na jej rezultat a jej przeciąganie to dalsze ofiary wśrod osób cywilnych , zabijanych nie tylko przez rosjan / bo tylko głupiec będzie twierdził ze jak strzelają rosjanie i ukraińcy ( a w pobliży są osoby cywilne ) to cywile giną tylko od kul jednych a te kule od drugich zabijaja tylko rosjan . nonsens .przedłużanie tej wojny to żniwo dla wszelkiego rodzaju handlarzy bronią ( amerykanie , francuzi , anglicy , niemcy itd... ) jakoś nikt nie alarmuje KOŃCZCIE WOJNE tylko dajcie im broń . zadłużanie i uzależnianie kraju od handlarzy . pozdrawiam

konserwa napisał
No coz - wobec tego proponuje zaprosic Hitlera do siebie - przeciez mam prawo ... nie bedzie mi nikt niczego zakazywal.
byłby problem bo hitler nie zyje , dlatego nie rozumiem o co chodzi . pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2022-10-02, 22:54 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-02, 13:18

„Mój apel skierowany jest przede wszystkim do prezydenta Federacji Rosyjskiej, błagając go - także z miłości do jego narodu - o zatrzymanie tej spirali przemocy i śmierci. Z drugiej strony, głęboko zasmucony ogromem cierpień narodu ukraińskiego w wyniku doznanej agresji, kieruję równie ufny apel do prezydenta Ukrainy o otwartość na poważne propozycje pokojowe – mówił Ojciec Święty. – Wszystkich przedstawicieli wspólnoty międzynarodowej i przywódców politycznych państw wzywam z gorliwością do uczynienia wszystkiego, co w ich mocy, aby położyć kres trwającej wojnie, nie dając się wciągnąć w niebezpieczne eskalacje, oraz do promowania i wspierania inicjatyw na rzecz dialogu. Proszę pozwólmy młodym pokoleniom oddychać zdrowym powietrzem pokoju, a nie tym zanieczyszczonym wojną, która jest szaleństwem!“

https://www.vaticannews.va/pl/papiez/ne ... ojnie.html
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-02, 13:28

abi pisze: 2022-10-02, 13:18 „Mój apel skierowany jest przede wszystkim do prezydenta Federacji Rosyjskiej, błagając go - także z miłości do jego narodu - o zatrzymanie tej spirali przemocy i śmierci. Z drugiej strony, głęboko zasmucony ogromem cierpień narodu ukraińskiego w wyniku doznanej agresji, kieruję równie ufny apel do prezydenta Ukrainy o otwartość na poważne propozycje pokojowe – mówił Ojciec Święty. – Wszystkich przedstawicieli wspólnoty międzynarodowej i przywódców politycznych państw wzywam z gorliwością do uczynienia wszystkiego, co w ich mocy, aby położyć kres trwającej wojnie, nie dając się wciągnąć w niebezpieczne eskalacje, oraz do promowania i wspierania inicjatyw na rzecz dialogu. Proszę pozwólmy młodym pokoleniom oddychać zdrowym powietrzem pokoju, a nie tym zanieczyszczonym wojną, która jest szaleństwem!“

https://www.vaticannews.va/pl/papiez/ne ... ojnie.html
no własnie o to chodzi aby ktoś tak zaczął mówić tylko pytanie kto poza franciszkiem ? na pewno nie polska - bo polski rząd tak mocno umaczał swoje założenia jakieś tam ( twierdząc zgoła fałszywie że działa w imieniu aszystkich polaków ) będzie miał problem . drugi pewnik to taki że zełeński prezydent ukrainy nie chce na tym etapie pokoju ( bez względu na to ilu ludzi jeszce zginie ) , bo to nie dobrze by wpłyneło na jego wizerunek , nie chcą też pokoju handlarze śmiercią ( bronią ) a oni maja ,multum kasy i oni de fakto rządzą . pozdrawiam

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-02, 20:51

list na grobie rodzicow putina [partia umarlych]
Obrazek

"Drodzy rodzice! Państwa syn zachowuje się niedopuszczalnie! Opuszcza lekcje historii, bije się z kolegami z klasy i grozi wysadzeniem całej szkoły! Podejmijcie działania!"
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-02, 20:57

tropiciel pisze: 2022-10-02, 13:17
abi pisze: 2022-10-02, 07:10 jak tropiciel glosi nalezy wyszukac wszystkie grzechy ktorych sie dopuscili ukraincy,
a nastepnie trzymac kciuki za ruskich zeby wybili ten bezbozny narod #-o
nie tak pisałem , przeczytaj co napisałem / otóż jeżeli (...) ( brzmi okrutnie ale taka jest prawda ). ważne jest tylko to że w tej wojnie nie ma dobrych ani złych , w każdej wojnie są tylko pokrzywdzeni ( czyli tylko i wyłącznie osoby cywilne ) , jestem przekonany że większość obywateli ma dość tej wojny bez względu na jej rezultat a jej przeciąganie to dalsze ofiary wśrod osób cywilnych , zabijanych nie tylko przez rosjan / bo tylko głupiec będzie twierdził ze jak strzelają rosjanie i ukraińcy ( a w pobliży są osoby cywilne ) to cywile giną tylko od kul jednych a te kule od drugich zabijaja tylko rosjan . nonsens .przedłużanie tej wojny to żniwo dla wszelkiego rodzaju handlarzy bronią ( amerykanie , francuzi , anglicy , niemcy itd... ) jakoś nikt nie alarmuje KOŃCZCIE WOJNE tylko dajcie im broń . zadłużanie i uzależnianie kraju od handlarzy . pozdrawiam

konserwa napisał
No coz - wobec tego proponuje zaprosic Hitlera do siebie - przeciez mam prawo ... nie bedzie mi nikt niczego zakazywal.
byłby problem bo hitler nie zyje , dlatego nie rozumiem o co chodzi . pozdrawiam
Synku ... Widziałeś statystyki aborcyjne Rosji,Chin, krajów zachodnich?
Ostatnio zmieniony 2022-10-02, 22:55 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-02, 21:12

Gzresznik Upadający pisze: 2022-10-02, 20:57
tropiciel pisze: 2022-10-02, 13:17
abi pisze: 2022-10-02, 07:10 jak tropiciel glosi nalezy wyszukac wszystkie grzechy ktorych sie dopuscili ukraincy,
a nastepnie trzymac kciuki za ruskich zeby wybili ten bezbozny narod #-o
nie tak pisałem , przeczytaj co napisałem / otóż jeżeli (...)( brzmi okrutnie ale taka jest prawda ). ważne jest tylko to że w tej wojnie nie ma dobrych ani złych , w każdej wojnie są tylko pokrzywdzeni ( czyli tylko i wyłącznie osoby cywilne ) , jestem przekonany że większość obywateli ma dość tej wojny bez względu na jej rezultat a jej przeciąganie to dalsze ofiary wśrod osób cywilnych , zabijanych nie tylko przez rosjan / bo tylko głupiec będzie twierdził ze jak strzelają rosjanie i ukraińcy ( a w pobliży są osoby cywilne ) to cywile giną tylko od kul jednych a te kule od drugich zabijaja tylko rosjan . nonsens .przedłużanie tej wojny to żniwo dla wszelkiego rodzaju handlarzy bronią ( amerykanie , francuzi , anglicy , niemcy itd... ) jakoś nikt nie alarmuje KOŃCZCIE WOJNE tylko dajcie im broń . zadłużanie i uzależnianie kraju od handlarzy . pozdrawiam

konserwa napisał
No coz - wobec tego proponuje zaprosic Hitlera do siebie - przeciez mam prawo ... nie bedzie mi nikt niczego zakazywal.
byłby problem bo hitler nie zyje , dlatego nie rozumiem o co chodzi . pozdrawiam
Synku..Widziałeś statystyki aborcyjne Rosji,Chin, krajów zachodnich?
grzesznik upadający napisał
jak dla mnie dyskwalifikuje cię jako poważnego rozmówce
po pierwsze nie chciałbym być synkiem grzesznika upadajacego bo miałem lepszych rodziców .po drugie żaden z krajów przez ciebie wymienionych nie mówi ze inni zabili mu kilkoro dzieci podczas gdy sam zabija miliony . pozdrawiam a i jeszcze o jakich krajach zachodnich mówisz ?
Ostatnio zmieniony 2022-10-02, 22:56 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-02, 21:14

to twoje pozdrawiam brzmi falszywie i jak obelga
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-02, 21:21

abi pisze: 2022-10-02, 21:14 to twoje pozdrawiam brzmi falszywie i jak obelga
dlatego ze powiedziałem o zabijaniu dzieci nienarodzonych , czy o zabijaniu dzieci nianrodzonych przez ukraine ? w obu przypadkach jest to mord . można by jeszcze dodać ile dziewcząt przekraczając granice z polską zostało wywiezionych do burdelów w krajach zachodnich , albo o seks turystyce w polsce bo ileś tam kobiet z ukrainy przekroczyło granice --- można tak wymieniać ale po co ? o tym się nie mówi . bo w pierwszych dniach nikt nie zwrtacał na to uwagi . moje pozdrawiam brzmi jak najbardziej autentycznie a że prawda boli to inna sprawa .

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-02, 21:28

dobra, zalozsobie watek aborcja na ukrainie
tu jest o wojnie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Dezerter » 2022-10-02, 22:44

tropiciel pisze: 2022-10-02, 13:17
abi pisze: 2022-10-02, 07:10 jak tropiciel glosi nalezy wyszukac wszystkie grzechy ktorych sie dopuscili ukraincy,
a nastepnie trzymac kciuki za ruskich zeby wybili ten bezbozny narod #-o
nie tak pisałem , przeczytaj co napisałem / otóż jeżeli ukraińcy sami zamordowali ponad 40 mln , własnych dzieci
Rosjanie też dokonują masowych aborcji - liczby są jeszcze większe, więc to żaden argument
to niech nie wskazują palcem na tych którzy zabili im kilkoro dzieci ( brzmi okrutnie ale taka jest prawda )
.
Brzmi bez sensu i bardzo głupio, co ma dopuszczalna czy nie aborcja w danym kraju do prawa innego narodu do bombardowania i ataków rakietowych?
ważne jest tylko to że w tej wojnie nie ma dobrych ani złych
,
Kolejne zdanie nieprawdziwe - moralna nauka Kościoła mówi wyraźnie, że dopuszczalna jest tylko wojna sprawiedliwa, a za taką można jedynie uznawać wojnę obronną Ukrainy. Jedynym agresorem jest Rosja i to ona jest "tym złym" - ocena moralna jest jednoznaczna , mojego proboszcza, mojego biskupa i Polskiego episkopatu
Rosja jest tym złym agresorem, a wojna przez nią prowadzona łamie wiele konwencji międzynarodowych.
w każdej wojnie są tylko pokrzywdzeni ( czyli tylko i wyłącznie osoby cywilne ) , jestem przekonany że większość obywateli ma dość tej wojny bez względu na jej rezultat a jej przeciąganie to dalsze ofiary wśrod osób cywilnych , zabijanych nie tylko przez rosjan / bo tylko głupiec będzie twierdził ze jak strzelają rosjanie i ukraińcy ( a w pobliży są osoby cywilne ) to cywile giną tylko od kul jednych a te kule od drugich zabijaja tylko rosjan .
Rozwiązanie jest proste i oczywiste wycofanie się agresora poza swoje granice- to chyba oczywiste dla wszystkich

Ps
piszę teraz jako Admin
balansujesz na krawędzi swoimi agresywnymi wpisami - nie będzie to dalej tolerowane, bo głosów sprzeciwu jest wiele
przypomnę ci fragment naszego motta
w przyjaznej i kulturalnej atmosferze
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-02, 23:02

tropiciel pisze: 2022-10-02, 21:21
abi pisze: 2022-10-02, 21:14 to twoje pozdrawiam brzmi falszywie i jak obelga
dlatego ze powiedziałem o zabijaniu dzieci nienarodzonych , czy o zabijaniu dzieci nianrodzonych przez ukraine ? w obu przypadkach jest to mord . można by jeszcze dodać ile dziewcząt przekraczając granice z polską zostało wywiezionych do burdelów w krajach zachodnich , albo o seks turystyce w polsce bo ileś tam kobiet z ukrainy przekroczyło granice --- można tak wymieniać ale po co ? o tym się nie mówi . bo w pierwszych dniach nikt nie zwrtacał na to uwagi . moje pozdrawiam brzmi jak najbardziej autentycznie a że prawda boli to inna sprawa .
czyli znasz statystyki :) czyli tak z premedytacją.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-03, 05:30

tropiciel pisze: 2022-10-02, 21:21
abi pisze: 2022-10-02, 21:14 to twoje pozdrawiam brzmi falszywie i jak obelga
dlatego ze powiedziałem o zabijaniu dzieci nienarodzonych , czy o zabijaniu dzieci nianrodzonych przez ukraine ? w obu przypadkach jest to mord . można by jeszcze dodać ile dziewcząt przekraczając granice z polską zostało wywiezionych do burdelów w krajach zachodnich , albo o seks turystyce w polsce bo ileś tam kobiet z ukrainy przekroczyło granice --- można tak wymieniać ale po co ? o tym się nie mówi . bo w pierwszych dniach nikt nie zwrtacał na to uwagi . moje pozdrawiam brzmi jak najbardziej autentycznie a że prawda boli to inna sprawa .
Kotku, to o czym piszesz dzieje sie niemal wszedzie.
Czy w takim razie rosja ma prawo wkroczyc zbrojnie do Polski i zbombardowac twoj dom? i dalej do europy?
Ostatnio zmieniony 2022-10-03, 05:41 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-03, 15:37

Dezerter pisze: 2022-10-02, 22:44
tropiciel pisze: 2022-10-02, 13:17
abi pisze: 2022-10-02, 07:10 jak tropiciel glosi nalezy wyszukac wszystkie grzechy ktorych sie dopuscili ukraincy,
a nastepnie trzymac kciuki za ruskich zeby wybili ten bezbozny narod #-o
nie tak pisałem , przeczytaj co napisałem / otóż jeżeli ukraińcy sami zamordowali ponad 40 mln , własnych dzieci
Rosjanie też dokonują masowych aborcji - liczby są jeszcze większe, więc to żaden argument
to niech nie wskazują palcem na tych którzy zabili im kilkoro dzieci ( brzmi okrutnie ale taka jest prawda )
.
Brzmi bez sensu i bardzo głupio, co ma dopuszczalna czy nie aborcja w danym kraju do prawa innego narodu do bombardowania i ataków rakietowych?
ważne jest tylko to że w tej wojnie nie ma dobrych ani złych
,
Kolejne zdanie nieprawdziwe - moralna nauka Kościoła mówi wyraźnie, że dopuszczalna jest tylko wojna sprawiedliwa, a za taką można jedynie uznawać wojnę obronną Ukrainy. Jedynym agresorem jest Rosja i to ona jest "tym złym" - ocena moralna jest jednoznaczna , mojego proboszcza, mojego biskupa i Polskiego episkopatu
Rosja jest tym złym agresorem, a wojna przez nią prowadzona łamie wiele konwencji międzynarodowych.
w każdej wojnie są tylko pokrzywdzeni ( czyli tylko i wyłącznie osoby cywilne ) , jestem przekonany że większość obywateli ma dość tej wojny bez względu na jej rezultat a jej przeciąganie to dalsze ofiary wśrod osób cywilnych , zabijanych nie tylko przez rosjan / bo tylko głupiec będzie twierdził ze jak strzelają rosjanie i ukraińcy ( a w pobliży są osoby cywilne ) to cywile giną tylko od kul jednych a te kule od drugich zabijaja tylko rosjan .
Rozwiązanie jest proste i oczywiste wycofanie się agresora poza swoje granice- to chyba oczywiste dla wszystkich

Ps
piszę teraz jako Admin
balansujesz na krawędzi swoimi agresywnymi wpisami - nie będzie to dalej tolerowane, bo głosów sprzeciwu jest wiele
przypomnę ci fragment naszego motta
w przyjaznej i kulturalnej atmosferze
dezertert wywryweasz slowa z całego zdania a to zmienia sens wypowiedzi ( inaczej mówiąc przeistaczasz prawdę fałszujesz moją wypowiedż ) sens mojego zdania był taki --- jeżeli ukraina sama zabija ponad 40 mln swoich dzieci to pokazywanie palcem na rosje która zabiła im czworo dzieci jest zwykłą obłudą . dlatego właśnie przywołałem owe 40 mln nienarodzonych dzieci .

nikt z ludzi nie zna przyczyny agresji rosji na ukranę ( wie o tym tylko putin i zełenski ) szastanie okólnikami że to tylko wina rosji jest nonsensem , z historii wiadomo co po kim się spodziewać .
dezerter napisał
Jedynym agresorem jest Rosja i to ona jest "tym złym" - ocena moralna jest jednoznaczna , mojego proboszcza, mojego biskupa i Polskiego episkopatu
ocena moralna czego ? wojny ? człowieku w kontekście wojny nie mówi się o moralności , lecz o zabitych / żaden z wymienionych duchownych nie powinien się wypowiadać w kwestii wojny - chyba tylko w taki sposób jak zrobił to franciszek wzywając do rozejmu , pojednania , ustąpienia a nie do eskalowania .
dezerter napisał
Rozwiązanie jest proste i oczywiste wycofanie się agresora poza swoje granice- to chyba oczywiste dla wszystkich
no właśnie mówisz o wojnie nie o pokoju . dla ludzi przeżywających wojne najlepszym rozwiązaniem jest pokój , obojętne jaki by mieli pokój . jednak to jest niemożliwe przy takich założeniach jak piszesz . poczytaj sobie o wojnie sprawiedliwej a potem pisz .
a po nastepne czy mówiąc o zabitych dzieciech nienarodzonych mówie w sposób agresywny ? jeżeli ktos poczuł si urażony to on ma problem nie ja .
grzesznik upadający napisał
czyli znasz statystyki :) czyli tak z premedytacją.
przecież to ty powołałeś się na jakieś kraje zachodnie
to jak się powołujesz podawaj konkrety a nie domysły .
józek napisał
Kotku, to o czym piszesz dzieje sie niemal wszedzie.
Czy w takim razie rosja ma prawo wkroczyc zbrojnie do Polski i zbombardowac twoj dom? i dalej do europy?
po pierwsze kotku możesz mówić do swojej żony ja jestem facet i żadnych zdrobnień mi nie potrzeba 9 chyba ze coś do mnie poczułeś ), po drugie napisałem o dziewczętach porywanych do burdelów , seks turystyce jaka wyrosła w polsce - po rozpoczeciu wojny . tosię nie dzieje wszędzie to oznaka nieprzygotowania państwa i przyjmowania uchodzców bez żadnego planu i kontroli . pozdrawiam

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5333
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 847 times
Been thanked: 1404 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-03, 16:57

tropiciel pisze: 2022-10-03, 15:37
nikt z ludzi nie zna przyczyny agresji rosji na ukranę ( wie o tym tylko putin i zełenski ) szastanie okólnikami że to tylko wina rosji jest nonsensem , z historii wiadomo co po kim się spodziewać .
ale kazdy widzi ze jedno panstwo napadlo zbrojnie na drugie, ktore od stu lat usiluje byc wolne od nich i niepodlegle
walcza nie tylko z zolnierzami, ale tez morduja i torturuja cywili
i to jest paskudne ze bronisz orkow
nie pozdrawiam [-(
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-03, 17:04

abi pisze: 2022-10-03, 16:57
tropiciel pisze: 2022-10-03, 15:37
nikt z ludzi nie zna przyczyny agresji rosji na ukranę ( wie o tym tylko putin i zełenski ) szastanie okólnikami że to tylko wina rosji jest nonsensem , z historii wiadomo co po kim się spodziewać .
ale kazdy widzi ze jedno panstwo napadlo zbrojnie na drugie, ktore od stu lat usiluje byc wolne od nich i niepodlegle
walcza nie tylko z zolnierzami, ale tez morduja i torturuja cywili
i to jest paskudne ze bronisz orkow
nie pozdrawiam [-(
tylko jedno pytanie skąd czerpiesz swoją wiedzę o wojnie na ukrainie ? pozdrawiam

ODPOWIEDZ