Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-03, 17:25

od olji glownie ;) наші бабусі були сестрами
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-03, 18:00

no i super - pewnikiem mógłbym zapytać co one mówią , ale nie zrobie tego . owo wszystkie informacje na temat tej wojny są skrupulatnie przesiewane przez odpowiednie służby aby mogły posłużyć ( broń boże zaszkodzić ) wizerunkowi ukriny ) - nie pisze tego złośliwie , ale chcąc zdobyć sobie przychylność przedstawia się wojnę oddziałowując na uczucia odbiorców - takim przykładem była owa wyspa węży i śmierć jej załogi - okazało się jednak że się poddali . ( nieistotny szczegół ) ale odzwierciedla przekaz . aby mieć w miarę dobry obraz wojny trzeba by porównać obie strony - tego sie jednak nie da zrobić - ponieważ społeczność jest traktowana proukraińską propagandą ( dla ukrainy ok , ale dla odbiorcy któremu zależy na prawdzie to nie jest ok. ) kto ma media ten ma władze . tak to prawda . pozdrawiam :-h

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-03, 18:33

@Dezerter na innych forach sa notki admina np
Użytkownicy, którzy negują lub pochwalają atak zbrojny Rosji na Ukrainę będą przez nas przekazywane do kancelarii prawnej, która po zapoznaniu się z materiałami (m.in. z wpisami na forum) przekaże je do uprawnionych organów.

§ 3.

Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Art. 117. KK
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-03, 18:49

tropiciel pisze: 2022-10-03, 17:04
abi pisze: 2022-10-03, 16:57
tropiciel pisze: 2022-10-03, 15:37
nikt z ludzi nie zna przyczyny agresji rosji na ukranę ( wie o tym tylko putin i zełenski ) szastanie okólnikami że to tylko wina rosji jest nonsensem , z historii wiadomo co po kim się spodziewać .
ale kazdy widzi ze jedno panstwo napadlo zbrojnie na drugie, ktore od stu lat usiluje byc wolne od nich i niepodlegle
walcza nie tylko z zolnierzami, ale tez morduja i torturuja cywili
i to jest paskudne ze bronisz orkow
nie pozdrawiam [-(
tylko jedno pytanie skąd czerpiesz swoją wiedzę o wojnie na ukrainie ? pozdrawiam
O krynico wiedzy prawdziwej a tajemnej, oświeć nas..zasyp nas zrodlami swoich informacji byśmy porazeni prawda nie mogli już jej zaprzeczać. Byśmy uznali cywilzacyjna misje ostatniej nadziei białych czyli Wladymira Wladymirowicza.

Dodano po 4 minutach 23 sekundach:
Przy okazji posiedz troche w runecie to zobaczysz cywilizację. Ostatnio na koncie " poznaj xxxxxx" pojawił sie wysyp zdjec takich już przelezalych zwłok ukrainskich żołnierzy... Jako odtrutka po klesce pod Lymaniem... Ukoisz swoje nerwy może. Taka cywilizacja.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Dezerter » 2022-10-03, 20:03

abi pisze: 2022-10-03, 18:34 @Dezerter na innych forach sa notki admina np
Użytkownicy, którzy negują lub pochwalają atak zbrojny Rosji na Ukrainę będą przez nas przekazywane do kancelarii prawnej, która po zapoznaniu się z materiałami (m.in. z wpisami na forum) przekaże je do uprawnionych organów.

§ 3.

Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Art. 117. KK
@tropiciel czy ty publicznie nawołujesz do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwalasz wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny?
Ostrzegam, że jako coś zakazanego KK, będzie karane na naszym forum.
Zasada dotyczy wszystkich innych, którzy publicznie pochwalają lub namawiają do wojny niesprawiedliwej (według nauki Kościoła).
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-03, 20:30

Dezerter pisze: 2022-10-03, 20:03
abi pisze: 2022-10-03, 18:34 @Dezerter na innych forach sa notki admina np
Użytkownicy, którzy negują lub pochwalają atak zbrojny Rosji na Ukrainę będą przez nas przekazywane do kancelarii prawnej, która po zapoznaniu się z materiałami (m.in. z wpisami na forum) przekaże je do uprawnionych organów.

§ 3.

Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwala wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Art. 117. KK
@tropiciel czy ty publicznie nawołujesz do wszczęcia wojny napastniczej lub publicznie pochwalasz wszczęcie lub prowadzenie takiej wojny?
Ostrzegam, że jako coś zakazanego KK, będzie karane na naszym forum.
Zasada dotyczy wszystkich innych, którzy publicznie pochwalają lub namawiają do wojny niesprawiedliwej (według nauki Kościoła).
dezerter poczytaj moje wypowiedzi w tym temacie i pokaż mi choć jeden w którym nawołuje albo pochwalam jakąkolwiek wojne - jestem pacyfistą i żal mi ludzi którzy muszą się z tym zmagać . co daję wyraz w moich wypowiedziach / jednak dziwi mnie że ogólnie dostepne informacje budzą sprzeciw i wywołują dziwne reakcje co niektórych osób ( zaznaczam informacje dostepne w mediach jak najbardziej społecznościowych ). no cóż .

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-03, 22:34

Rosyjska Duma "jednomyślnie" zdecydowała w sprawie aneksji ukraińskich ziem



W przypadku każdej z czterech podpisanych umów (z tzw. Doniecką Republiką Ludową, Ługańską Republiką Ludową oraz okupowanymi częściami obwodu zaporoskiego i chersońskiego) odbywało się oddzielne głosowanie.


w głosowaniach udział brało łącznie 408 deputowanych.

"za przyłączeniem" poszczególnych terenów Ukrainy opowiedziało się kolejno: 413, 412, 409 i 411 deputowanych do Dumy Państwowej.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Dezerter » 2022-10-04, 21:04

Czyli nie zły Putin, a złodziejski parlament a w nim przedstawiciele narodu - upadek moralny Rosji, upadek prestiżu na arenie międzynarodowej i w oczach ludzi na całym świecie i ta ucieczka rosyjskich patriotów za granicę =)) , żałosne
w porównaniu z tym co widzieliśmy jak się rozpoczęła agresja Rosji na Ukrainę i powrót pracowników z naszych zakładów pracy na Ukrainę. Z moich prywatnych statystyk (jeżdżę po zakładach, gdzie pracuję Ukraińcy), to tak połowa powróciła - byłem pod dużym wrażeniem i pełen szacunek dla ich postawy. Powiem szczerze nie wiem czy ja bym tak honorowo i odważnie postąpił.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tropiciel

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: tropiciel » 2022-10-04, 21:57

Dezerter pisze: 2022-10-04, 21:04 Czyli nie zły Putin, a złodziejski parlament a w nim przedstawiciele narodu - upadek moralny Rosji, upadek prestiżu na arenie międzynarodowej i w oczach ludzi na całym świecie i ta ucieczka rosyjskich patriotów za granicę =)) , żałosne
w porównaniu z tym co widzieliśmy jak się rozpoczęła agresja Rosji na Ukrainę i powrót pracowników z naszych zakładów pracy na Ukrainę. Z moich prywatnych statystyk (jeżdżę po zakładach, gdzie pracuję Ukraińcy), to tak połowa powróciła - byłem pod dużym wrażeniem i pełen szacunek dla ich postawy. Powiem szczerze nie wiem czy ja bym tak honorowo i odważnie postąpił.
dodam bo nie widze pisania o wojnie nie ma tylko szydzenie z rosji i ludności rosyjskiej wiec dodam że w języku rosjskim szybciej się dogadasz w europie niż w języku polskim i .....
a dlaszym ciągiem powiem że nie jeżdze po zakładach , ale znam kilku ukraińców i ukrainek i stwierdze ze piszesz nie prawde .żeby nie wgłębiać się w szczegoły . myślę że pisząc o wojnie na;eży mieć troche umiaru w swoich słowach - a ty jeżeli powołujesz się na kk to wiesz jaki jest stosunek ludzi wierzących do wojny łacznie z franciszkiem .

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-04, 22:06

tropiciel pisze: 2022-10-04, 21:57 ...jaki jest stosunek ludzi wierzących do wojny łacznie z franciszkiem .
"Toczy się wojna i myślę, że błędem byłoby myślenie, że to jakiś film typu western, gdzie są dobrzy i źli. I błędem jest też myślenie, że to jest wojna tylko między Rosją a Ukrainą. Nie: to jest wojna światowa - powiedział Franciszek podczas pobytu w Kazachstanie. Podkreślił, że ofiarą w konflikcie jest Ukraina."
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-04, 22:17

dez sie powolal na kk a to znaczy kodeks karny
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-10-05, 09:03

abi pisze: 2022-10-04, 22:17 dez sie powolal na kk a to znaczy kodeks karny
Wiesz, dzis niektorzy traktuja katechizm jak kodeks karny i odchodza od Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-10-05, 09:56

A mnie wkurza propaganda.
Wystarczy popatrzyć na mapę, aby zobaczyć, że te wielkie zwycięstwa Ukrainy mają znaczenie jedynie propagandowe. Są one celnym ciosem w Putina. Ciosem bolesnym. Bo jak można wyrwać cokolwiek z łap niedźwiedzia. Niezwyciężona armia nie popuszcza.

Propaganda kretyńska. Wydaje mi się, że skierowana do lemingów, jeśli nie do idiotów. Czy ktoś się na nią załapuje? Nie wiem. Bo nie chodzi w niej o to, aby ktoś wierzył, ale by budować nastroje. By ludzi nastawiać tak, czy inaczej. W tym wypadku mobilizować do udzielania pomocy. Do zgody na ponoszenie kosztów. Na rezygnację z ciepłej wody w kranie na rzecz życia ludzkiego.
Jeśli Ukraińcy podają, że zabili 60 000 Ruskich, A Rosjanie, że stracili 10 000 swoich, to można przyjąć, że zginęło ich, może, 30 tysięcy.

Ale przyczyny wojny są zapominane. Nasza propaganda mówi, że niewinni napadnięci przez imperialistów. Rosyjska, że wyrastała im pod nosem banderowska (nazistowska) siła militarna. Wiedzieli, że mogą się spodziewać militarnej reakcji dot. Krymu. Uderzy profilaktycznie (i wyjątkowo nieudolnie). A NATO nigdy nie zdobędzie się na profilaktyczne uderzenie. Niestety. NATO może tak zaatakować niewielki kraj, ale nie olbrzymi. I w NATO nie ma osoby, która tak jak jedynowładca może podjąć każda i to natychmiastową decyzję.

A przyszłość? Dla nas każdy scenariusz niesie kłopoty. Zwycięstwo Rosji, to rozbudzenie jej imperialnych apetytów. To perspektywa kolejnych anschlusów. Dalszych prowokacji. Kolejnych referendów.
A zwycięstwo Ukrainy? To ponowne objawienie się publiczne neobaderowców rosnących teraz, po cichu w siłę. O ile wschodnią Ukraina jest wdzięczna za pomoc i uważa Polaków za przyjaciół, to cała zachodnia uważa Polskę za wroga. W zeszłym miesięcy przeprowadzono ankiety na ten temat. Taka perspektywa oznacza to, że po zwycięskiej wojnie Ukraina może okazać się najsilniejszym militarnie krajem w naszym rejonie. A większość ludzi stamtąd ma wpojoną sowiecką mentalność. Potrzeba kilku pokoleń, aby to się zmieniło.

Zatem wybór mniejszego zła. A może trzecie wyjście? Tym trzecim jest to, do czego dąży Putin. Do globalnej konfrontacji. Ale zależy mu na tym, aby dało się propagandowo przedstawić to ludziom, jako napaść NATO na naród miłujący pokój. Dlatego prowokuje. Być może niedługo ktoś wysadzi Kreml w powietrze, a Ruskie znajda dowody na to, że to NATO. BA nawet znajda ludzi, którzy sie do tego przyznają. I dokładnie opowiedzą, że to na rozkaz Macierewicza, Stoltenberga czy kogoś tam innego.

A pomogą im w tym tacy trolle jak Sikorski.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-10-05, 15:54

Andej pisze: 2022-10-05, 09:56
O ile wschodnią Ukraina jest wdzięczna za pomoc i uważa Polaków za przyjaciół, to cała zachodnia uważa Polskę za wroga. W zeszłym miesięcy przeprowadzono ankiety na ten temat.
pewnie takie jak referenda tamze

:-s
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-10-06, 00:00

Andeju a jak myslisz jak banderowcy wytlumacza Ukraińcom ze Lachy sa złe po tym wszystkim ? Kto im w to gowno uwierzy ?

ODPOWIEDZ