Pytanie o grzech i spowiedź..

ODPOWIEDZ
Gazela
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 6 mar 2022

Pytanie o grzech i spowiedź..

Post autor: Gazela » 2022-03-06, 08:09

Szczęść Boże..
Mam pytanie czy seks oralny jest grzechem?.. chodzi mi o same pieszczoty buzią i wytryskiem w nich..

Czy za każdym razem trzeba się spowiadać po używaniu prezerwatywy?
Dwoje małżonków kochających się i mających dwoje dzieci nie chce mieć narazie następnego dziecka i korzystają z prezerwatywy.
Jesteśmy przeciwnikami tabletek antykoncepcyjnych i chcemy korzystać z prezerwatyw..
Ostatnio zmieniony 2022-03-06, 08:10 przez Gazela, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie o grzech i spowiedź..

Post autor: Andej » 2022-03-06, 10:55

A ja chcę zjeść ciasteczko i w dalszym ciągu je mieć.
Nie potrafisz ofiarować Bogu kilku dni wstrzemięźliwości? Za duża ofiara?

Zastanawiam się, dlaczego pytasz? Domyślam się, że dlatego, że doskonale wiesz, że jest to grzechem, ale szukasz kogoś, kto da Ci argumenty, aby uznać, że jest inaczej. Aby samemu się rozgrzeszyć. Uspokoić sumienie.

Wydaje mi się jednak, że wytrysk do ust czy prezerwatywa nie są głównymi problemami. To różne techniki tego samego. To sposoby łamania prawa Bożego. To zamykanie się na płodność. Nie ograniczanie (np. przez okresową wstrzemięźliwość) ale zaprzeczanie darowi Boskiemu. To jest też przejawem odrzucania miłości. Dla własnej przyjemności.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19100
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Pytanie o grzech i spowiedź..

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-06, 11:15

Gazela pisze: 2022-03-06, 08:09 Szczęść Boże..
Mam pytanie czy seks oralny jest grzechem?.. chodzi mi o same pieszczoty buzią i wytryskiem w nich..
Jako gra wstępna, ale nie jako sam stosunek. Ergo: wytrysk musi wystąpić w pochwie.
Tutaj masz więcej: https://wiadomosci.wp.pl/polski-zakonni ... 333431937a
Czy za każdym razem trzeba się spowiadać po używaniu prezerwatywy?
Z całą pewnością.
Z tym, że jednym z warunków ważności spowiedzi jest postanowienie poprawy...
Dwoje małżonków kochających się i mających dwoje dzieci nie chce mieć narazie następnego dziecka i korzystają z prezerwatywy.
Jesteśmy przeciwnikami tabletek antykoncepcyjnych i chcemy korzystać z prezerwatyw..
To prawda, że prezerwatywa jest mniej szkodliwa niż tabletki antykoncepcyjne, nie rodzi też - tak jak one - groźby działania poronnego w przypadku, gdy "główny mechanizm" nie zadziała.
Jednak antykoncepcja to grzech ciężki.

Czy wiecie, że współczesne (to ważne - nie mówimy o "kalendarzyku") metody naturalne, przy stosowaniu po owulacji, są wielokrotnie bardziej skuteczne niż prezerwatywa?
Prezerwatywa ma współczynnik Pearla około 7 (to znaczy, że w grupie 100 aktywnie seksualnie kobiet stosujących prezerwatywę, w ciągu roku 7 zajdzie w ciążę).
Współczesna "wieloobjawowa" metoda naturalna (przy stosowaniu pełnym, czyli po owulacji) ma współczynnik Pearla około 1.

Gdybyś chciała się czegoś więcej dowiedzieć, mamy tu na forum kilku nauczycieli metod naturalnych, a także kilka kobiet, które je stosują - na pewno chętnie pomogą.

ODPOWIEDZ